"Генерал С.Қ.Нұрмағамбетов атындағы республикалық "Жас ұлан" мектебі" мемлекеттік мекемесін құру мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 наурыздағы N 309 Қаулысы
Әскери білім жүйесін одан әрі дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Ақмола облысы әкімінің, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігінің N 1 Ақмола техникалық лицейін тарату туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Мемлекеттік және шетел тілдерін, әскери пәндерді тереңдетіп оқытуға, сондай-ақ күшейтілген дене шынықтыру даярлығына арналған орта оқу орны ретіндегі "Генерал С.Ұ.Нұрмағамбетов атындағы республикалық "Жас ұлан" мектебі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі "Жас ұлан" мектебі) құрылсын.
3. Ақмола облысының әкімі 1999 жылдың 1 маусымына дейін мерзімде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп таратылатын N 1 Ақмола техникалық лицейінің жабдықтары мен оқу-материалдық базасынан басқа үйлерін, ғимараттарын және объектілерін жедел басқару құқығында "Жас ұлан" мектебіне берсін.
4. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) бір айлық мерзім ішінде "Жас ұлан" мектебі туралы ережені әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсынсын;
2) "Жас ұлан" мектебінің құрылымын бекітсін;
3) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігімен бірлесіп оқу жоспарлары мен оқыту бағдарламаларын әзірлесін;
4) "Жас ұлан" мектебін оқу қару-жарақтарымен, техникамен және өзге де әскери-техникалық мүлікпен қамтамасыз етсін, сондай-ақ "Жас ұлан" мектебінің тәрбиеленушілеріне арналған жабдықтау нормаларын әзірлесін, оларды үлестің барлық түрлерімен қамтамасыз етсін;
5) "Жас ұлан" мектебін жайластыруға (объектілер салуға), жабдықтауға, жарақаттандыруға және ұстауға арналған шығыстардың сметасын дайындасын және оны Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне ұсынсын;
6) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.09.2015 № 777 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.12 № 1200 (01.01.2011 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2015 № 777 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
5. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) 1999 жылдың 1 маусымына дейін мерзімде Ақмола облысының әкімімен бірлесіп N 1 Ақмола техникалық лицейінің оқушыларын одан әрі оқу үшін басқа оқу орындарына бөлуді және ауыстыруды жүргізсін;

Вопросы создания государственного учреждения "Республиканская школа "Жас улан" имени генерала Нурмагамбетова С.К."
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 1999 года № 309
В целях дальнейшего развития системы военного образования Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение акима Акмолинской области, Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан о ликвидации Акмолинского технического лицея № 1.
2. Создать государственное учреждение "Республиканская школа "Жас улан" имени генерала Нурмагамбетова С.К." (далее - Школа "Жас улан"), как среднее учебное заведение для углубленного изучения государственного и иностранных языков, военных дисциплин, а также усиленной физической подготовки.
3. Акиму Акмолинской области в срок до 1 июня 1999 года совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан передать Школе "Жас улан" на праве оперативного управления здания, сооружения и объекты, кроме оборудования и учебно-материальной базы, ликвидируемого Акмолинского технического лицея № 1.
4. Министерству обороны Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) в месячный срок разработать и представить на утверждение в Правительство Республики Казахстан Положение о Школе "Жас улан";
2) утвердить структуру Школы "Жас улан";
3) совместно с Министерством здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан разработать и утвердить учебные планы и программы обучения;
4) обеспечить Школу "Жас улан" учебным вооружением, техникой и иным военно-техническим имуществом, а также разработать нормы снабжения для воспитанников Школы "Жас улан", обеспечить их всеми видами довольствия;
5) подготовить и представить в Министерство финансов Республики Казахстан смету расходов на обустройство (строительство объектов), оборудование, оснащение и содержание Школы "Жас улан";
6) исключен постановлением Правительства РК от 11.09.2015 № 777 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенным постановлениями Правительства РК от 12.11.2010 № 1200 (вводится в действие с 01.01.2011); от 11.09.2015 № 777 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Министерству здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) в срок до 1 июня 1999 года совместно с акимом Акмолинской области провести распределение и перевод для дальнейшего обучения в других учебных заведениях учащихся Акмолинского технического лицея № 1;

2) "Жас ұлан" мектебін қажетті оқу-әдістемелік және көркем әдебиетпен қамтамасыз етсін;
3) "Жас ұлан" мектебін сыныптық-лабораториялық базамен, спорт мүліктерімен, тренажерлермен, сондай-ақ басқа да жабдықтармен қамтамасыз етуге жәрдем көрсетсін;
4) Қазақстан Республикасының емдеу-алдын алу мекемелерінде "Жас ұлан" мектебінің тәрбиеленушілерін медициналық қамтамасыз етудің тәртібі мен ұйымдастырылуын айқындасын.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен "Жас ұлан" мектебін Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Астана қаласын 1999 жылы дамыту туралы" 1999 жылғы 24 ақпандағы N 161 қаулысына сәйкес бөлінетін ақша қаражатынан және оны ұстауға арналған сметаға сәйкес қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
7. Ақмола облысының әкімі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп "Буревестник" сауықтыру-еңбек лагерін және оның аумағының маңындағы 10 гектар мөлшеріндегі жер учаскесін (Целиноград ауданы) жедел басқару құқығында "Жас ұлан" мектебіне берсін;
2) Астана қаласының әкімімен келісім бойынша N 1 Ақмола техникалық лицейінің жатақханасында тұратын адамдар үшін тұрғын үй қорын бөлуді қарастырсын немесе оны 1999 жылдың 15 шілдесіне дейін босатып оларды басқа жатақханаға ауыстырсын.
8. Астана қаласының әкімі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп N 72 балалар бақшасының үйін, құрылыстарын және материалдық-техникалық базасын жедел басқару құқығында "Жас ұлан" мектебіне берсін;
2) 1999 жылдың 1 мамырына дейін N 23 орта мектептің N 72 балалар бақшасына орналасқан бастауыш сыныптарын басқа үй-жайға ауыстырсын;
3) "Жас ұлан" мектебі орналасқан ауданнан оның объектілерін орналастыру үшін жер учаскелерін бөлсін;
4) "Жас ұлан" мектебінің қызметін қамтамасыз ету мақсатында қамқорлыққа алу жұмысын ұйымдастырсын.
9. Осы қаулы жарияланғаннан кейін 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2) обеспечить Школу "Жас улан" необходимой учебно-методической и художественной литературой;
3) оказать содействие в обеспечении Школы "Жас улан" классно- лабораторной базой, спортивным инвентарем, тренажерами, а также другим оборудованием;
4) определить порядок и организацию медицинского обеспечения воспитанников Школы "Жас улан" в государственных лечебно-профилактических учреждениях Республики Казахстан.
6. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить финансирование Школы "Жас улан" из денежных средств, выделяемых в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 1999 года № 161 "О развитии города Астаны в 1999 году" и согласно сметы расходов на его содержание.
7. Акиму Акмолинской области в установленном законодательством порядке:
1) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан передать Школе "Жас улан" на праве оперативного управления оздоровительно-трудовой лагерь "Буревестник" и прилегающий к его территории земельный участок в размере 10 гектаров (Целиноградский район);
2) по согласованию с акимом города Астаны предусмотреть выделение жилищного фонда для лиц, проживающих в общежитии Акмолинского технического лицея № 1 или перевести их в другие общежития, освободив его до 15 июля 1999 года.
8. Акиму города Астаны в установленном законодательством порядке:
1) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан передать Школе "Жас улан" на праве оперативного управления здания, сооружения и материально-техническую базу детского сада № 72;
2) до 1 мая 1999 года перевести начальные классы средней школы № 23, размещенные в детском саде № 72, в другое помещение;
3) выделить земельные участки в районе расположения Школы "Жас улан" для размещения его объектов;
4) организовать шефскую работу в целях обеспечения деятельности Школы "Жас улан".
9. Настоящее постановление вступает в силу по истечении 10 дней после опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан