Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің "Алтын әскер" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 21 сәуір N 436
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Алтын әскер" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің, өзін - Кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган деп белгілеу туралы ұсынысына келісім берілсін.
3. Кәсіпорын қызметінің негізгі саласы:
1) Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарын энергиямен, сумен және жылумен жабдықтау, көлік, байланыс, коммуникациялар, коммуналдық және тұрғын үй шаруашылығы және олардың тыныс-тіршілігін қамтамасыз етудің басқа да жүйелері салаларында шаруашылық қызметті, сондай-ақ заңдармен тыйым салынбаған өзге де міндеттерді жүзеге асыру;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының шет мемлекеттердің арнаулы қызметтерімен әскери-техникалық ынтымақтастығын ұйымдастыру деп айқындалсын.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті белгіленген тәртіппен:
1) Кәсіпорынның Жарғысын бекітсін және оны әділет органында тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) Кәсіпорынның жарғылық капиталын қалыптастырсын;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании Республиканского государственного предприятия "Алтын аскер" Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1999 года № 436
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "Алтын аскер" Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее - Предприятие) на праве хозяйственного ведения.
2. Согласиться с предложением Комитета национальной безопасности Республики Казахстан об определении его органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности.
3. Определить основной сферой деятельности Предприятия:
1) осуществление хозяйственной деятельности в области энерго-, водо- и теплоснабжения, транспорта, связи, коммуникаций, коммунального и жилищного хозяйства и других систем жизнеобеспечения органов национальной безопасности Республики Казахстан, а также иных задач, не запрещенных законодательством;
2) организация военно-технического сотрудничества органов национальной безопасности Республики Казахстан со специальными службами иностранных государств.
4. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан в установленном порядке:
1) утвердить устав Предприятия и обеспечить его регистрацию в органах юстиции;
2) сформировать уставный капитал Предприятия;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
Л.Цай)