"Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1999 жылғы 27 сәуір N 487
Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорындар туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күші бар Жарлығына сәйкес, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің бірыңғай мемлекеттік есебін қамтамасыз ету, мемлекеттік органдардың, өзге де заңды және жеке тұлғалардың құқықтық ақпаратқа деген сұраныстарын компьютерлік технологияларды пайдалана отырып, неғұрлым толық қанағаттандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің жанындағы Республикалық құқықтық ақпарат орталығы мемлекеттік мекемесі " Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) болып қайта құрылу жолымен қайта ұйымдастырылсын:
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Кәсіпорынға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.06.2015 № 420 қаулысымен.
3. Кәсіпорын қызметінің негізгі саласы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін және нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу болып белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.06.2015 № 420 қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі бір ай мерзімде Кәсіпорынның жарғылық капиталын қалыптастырсын, оның жарғысын бекітсін және заңдарда белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен бірлесіп, Республикалық құқықтық ақпарат орталығына құқықтық ақпаратпен қамтамасыз етуге 1999 жылға бөлінген республикалық бюджетте көзделген қаражаттың шегінде, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізуге жататын нормативтік құқықтық актілерді жинақтау мен олардың есебін жүргізуге және мемлекеттік және орыс тілдерінде оның деректерінің базасын қалыптастыру жөніндегі жұмыстарды жүргізуге мемлекеттік тапсырысты қалыптастырсын.
заңдарда белгіленген тәртіппен Үкіметтің бұдан бұрын қабылданған шешімдерін осы қаулыға сәйкес келтіру жөнінде ұсыныс енгізсін, сондай-ақ Әділет министрлігінің бұдан бұрын қабылданған шешімдерін осы қаулыға сәйкес келтірсін.

О создании Республиканского государственного предприятия "Республиканский центр правовой информации"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года № 487
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 19 июня 1995 года № 2335 "О государственном предприятии", в целях обеспечения единого государственного учета нормативных правовых актов Республики Казахстан, более полного удовлетворения потребностей государственных органов, иных юридических и физических лиц в правовой информации с использованием компьютерных технологий Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать государственное учреждение Республиканский центр правовой информации при Министерстве юстиции Республики Казахстан путем преобразования в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" (далее - Предприятие).
2. Уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении Предприятия определить Министерство юстиции Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2015 № 420.
3. Основной сферой деятельности Предприятия определить ведение Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан и Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2015 № 420.
4. Министерству юстиции Республики Казахстан в месячный срок сформировать уставный капитал Предприятия, утвердить его устав и обеспечить государственную регистрацию в установленном законодательством порядке.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Министерству юстиции Республики Казахстан:
совместно с Министерством финансов Республики Казахстан сформировать государственный заказ на проведение работ по сбору и учету нормативных правовых актов, подлежащих включению в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, и формированию его базы данных на государственном и русском языках, в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом на 1999 год Республиканскому центру правовой информации на обеспечение правовой информацией;
в установленном законодательством порядке внести предложения по приведению ранее принятых решений Правительства, а также привести ранее принятые решения Министерства юстиции в соответствие с настоящим постановлением.

7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан