Сексеуіл ормандарын сақтау жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1999 жылғы 29 сәуір N 526. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 942 қаулысымен. ~P020942
Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 14-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының аумағында сексеуіл екпелеріндегі ағаш ресурстарын пайдаланудың нормалары санитарлық кесу жүргізу көлемінің шегінде белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) 1999-2000 жылдары сексеуіл екпелерінде негізгі пайдалануға кесуге тыйым салсын;
2) сексеуіл ормандарында 1999-2000 жылдар ішінде есепті ағаш кесілімін түзету бойынша жұмыстардың жүргізілуін қамтамасыз етсін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне олардағы ағаш ресурстарын пайдалану нормалары жөнінде ұсыныс енгізсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитеті жергілікті тұрғындарға санитарлық кесу жүргізу есебінен сексеуілді отынға босатуды қамтамасыз етсін.
4. Алматы, Жамбыл, Қызылорда, Маңғыстау және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдері бір ай мерзімде Қазақстан Республикасы Табиғат ресурстары мен қоршаған ортаны қорғау министрлігінің, Ішкі істер министрлігінің және Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық органдарымен бірлесіп сексеуіл ормандарын заңсыз кесуден қорғаудың іс-шараларын әзірлеп, оның орындалуын ұйымдастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 2000 жылға
арналған республикалық бюджетті жасау кезінде орман өсіру жұмыстарын
жүргізуге қажетті қаражат көздесін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлігіне жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға
жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О мерах по сохранению саксауловых лесов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1999 года № 526. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 942 ~P020942 .
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.08.2002 № 942.
В соответствии со статьей 14 Лесного кодекса Республики Казахстан K932000_ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить норму пользования древесными ресурсами в саксауловых насаждениях на территории Республики Казахстан в пределах объемов проведения санитарных рубок.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном порядке:
1) запретить рубки главного пользования в саксауловых насаждениях на 1999-2000 годы;
2) обеспечить в течение 1999-2000 годов проведение работ по корректировке расчетных лесосек в саксауловых лесах и внести в Правительство Республики Казахстан предложения по нормам пользования в них древесными ресурсами.
3. Комитету лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить отпуск местному населению саксаула на топливо за счет проведения санитарных рубок.
4. Акимам Алматинской, Жамбылской, Кызылординской, Мангистауской и Южно-Казахстанской областей в месячный срок совместно с территориальными органами Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды. Министерства внутренних дел и Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан разработать и организовать выполнение мероприятий по охране саксауловых лесов от незаконных порубок.
5. Министерству финансов Республики Казахстан при формировании республиканского бюджета на 2000 год предусмотреть необходимые средства на проведение лесоустроительных работ.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан