Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 22 мамырдағы N 616 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005.06.30. N 662 қаулысымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005.06.30. N 662  қаулысымен .
"Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтыру мен өзгерістер енгізілсін:
1) <*>
2) "Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының жүйесін одан әрі реформалау жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 22 сәуірдегі N 3465 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 22 шілдедегі N 1143  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 33, 305-құжат):
3-тармақта:
екінші абзац алынып тасталсын;
үшінші абзацтағы "Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігінің төрағасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы "Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі комитетінің төрағасы" деген сөздер "облыстардың, Астана және Алматы қалаларының мемлекеттік өртке қарсы қызметтерінің бастықтары" деген сөздермен ауыстырылсын.
ЕСКЕРТУ. 1)-тармақша күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2004.02.27. N 239  қаулысымен .
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 22 мамырдағы
N 616 қаулысына қосымша
"Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетінің
1994 жылғы 22 сәуірдегі
N 430 қаулысына 4-қосымша
Міндетті түрде өртке қарсы қызмет құрылатын ұйымдардың
Тізбесі
___________________________________________________________________
N |    Ұйымдар               |      Үй-жайлар,        |Өртке қарсы
|                          |    нормативтер         |қызметтердің
|                          |                        |   түрлері
__|__________________________|_______________________ |_____________
1 |            2             |         3              |       4
__|__________________________|_______________________ |_____________
1 |Өнеркәсіптік ұйымдар      |                        |
|1) өндірістік ғимараттар  |"В" санатындағы аумағы  |көшпелі
|                          |700 және одан да көп    |техникасы
|                          |шаршы м өндірістік      |өртке қарсы
|                          |үй-жайлары, А,Б,В сана. |қызмет
|                          |тындағы ені 60 және одан|
|                          |да көп м жарылыс және   |
|                          |өрт қаупі бар өндірістік|
|                          |үй-жайлары барлар алаңы.|
|2) энергетикалық объекті. |на қарамастан           |көшпелі
|лер: атом электр станцияла.|                       |техникасы
|ры, жылу электр станцияла. |                       |өртке
|ры, мемлекеттік аудандық   |                       |қарсы қызмет
|электр станциялары, жылу   |                       |
|энергия орталықтары, су    |                       |
|электр станциялары және    |                       |
|т.с.с.                     |                       |
|3) ағаш өңдеу, жиһаз, фа.  |алаңы 1500 шаршы м және|көшпелі
|нерлер, ағаш жаңқасы немесе|одан артық үйлер мен   |техникасы
|ағаш талшықты плиталар жа. |үй-жайлар              |бар өртке
|сайтын ағаш шеберлігі,     |                       |қарсы қызмет
|ағаштан конструкциялар және|                       |
|бөлшектер жасайтын, ағаш   |                       |
|кесетін және басқа да цех. |                       |
|тар                        |                       |
|4) құю кәсіпорындары (шойын|алаңына қарамастан     |көшпелі
|болат және түрлі-түсті ме. |                       |техникасы
|талдарды құю)              |                       |бар өртке
|5) мұнай-газ өндіру және   |алаңына қарамастан     |қарсы қызмет
|мұнай-газ өңдеу кешенінің  |                       |көшпелі
|объектілері                |                       |техникасы
|                           |                       |бар өртке
|                           |                       |қарсы қызмет
|6) мұнай базалары, газ     |алаңына қарамастан     |
|толтыру станциялары        |                       |көшпелі
|                           |                       |техникасы
|                           |                       |бар өртке
2 |Қоймалары бар ұйымдар      |                       |қарсы қызмет
|1) жеңіл металл конструк.  |жанатын және жанғыш    |***
|циясынан жасалған полимерлі|орамдағы жанбайтын жүк.|
|жанғыш жылытқышы бар қойма.|терді сақтауға арналған|
|лар (отқа төзімділігі IVа  |аумағы 500 және одан да|
|дәрежедегі)                |көп шаршы м қойма үй-  |
|                           |жайлары                |
|2) биіктігі 18 метрге дейін|алаңы 1000 шаршы м одан|
|жоғары механикаландырылған |да көп жанғыш жүктерді |
|әмбебап мақсаттағы қоймалар|немесе алаңы 1500 шаршы|
|                           |м жанғыш орамдағы жан. |
|                           |байтын жүктерді сақтауға|

О внесении дополнения и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1999 года N 616. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 30 июня 2005 г. N 662.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.06.2005 № 662.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности" Z960048_ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнение и изменения:
1) (исключен)
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июля 1997 года № 1143 P971143_ "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 22 апреля 1997 г., № 3465 "О мерах по дальнейшему реформированию системы правоохранительных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., № 33, ст. 305):
в пункте 3:
абзац второй исключить;
в абзаце третьем слова "Министром внутренних дел Республики Казахстан" заменить словами "Председателем Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям";
в абзаце четвертом слова "Председателем Комитета Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям" заменить словами "начальниками Государственной противопожарной службы областей, городов Астаны и Алматы". <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 февраля 2004 г. N 239 .
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 1999 года № 616
"Приложение 4
к постановлению Кабинета
Министров Республики Казахстан
от 22 апреля 1994 года № 430
Перечень
организаций, на которых в обязательном порядке
создается противопожарная служба
______________________________________________________________________
№ ! Организация ! Помещение, нормативы !Вид противопожар
! ! ! ной службы
__!________________________!_________________________!________________
1_!___________2____________!__________3______________!_______4________
1 !Промышленные организации! !
! 1)производственные !имеющие производственные !противопожарная
! здания !помещения категории "В" !служба с выездной
! !площадью 700кв.м и более,!техникой
! !имеющие производственные !
! !помещения категории А, Б,!
! !В по взрывопожарной и !
! !пожарной опасности, !
! !шириной 60 м и более !
! 2) энергетические !независимо от площади !противопожарная
!объекты: атомные ! !служба с выездной
!электростанции , ! !техникой
|тепло-энергоцентраль, | |
государственная ! !
!районная электростанция,! !
!теплоэлектростанции, ! !
!гидроэлектростанции ! !
!и т. д. ! !
! 3)деревообрабатывающие,!здания и помещения !противопожарная
!цеха по производству !площадью 1500 кв.м и !служба с выездной
!мебели, фанеры, !и более !техникой
!древесностружечных или ! !
!древесноволокнистых ! !
!плит,столярных изделий, ! !
!деревянных конструкций и! !
!деталей, лесопильные и ! !
! и так далее ! !
! 4) предприятие !независимо от площади !противопожарная
!литейного производства ! !служба с выездной
!(чугунного, стального и ! !техникой
!цветного литья) ! !
! 5) объекты !независимо от площади !противопожарная
!нефте-газодобывающего и ! !служба с выездной
!нефте- ! !техникой
!газоперерабатывающего ! !
!комплексов ! !
! 6) нефтебазы, !независимо от площади !противопожарная
!газонаполнительные ! !служба с выездной
!станции ! !техникой
! ! !
2 !Организации, имеющие ! !
!складские здания ! !
! 1) склады из легких !складские помещения для !***
!металлических !хранения горючих грузов !
!конструкций с полимерным!и негорючих в горючей !
!горючим утеплителем !упаковке площадью 500кв.м!
!(1Vа степени !и более !
!огнестойкости) ! !
! 2) склады высотные !складские помещения для !***
!механизированные !хранения горючих грузов !
!назначения высотой до !площадью 1000 кв.м и !
!18 метров !более или негорючих !
! !грузов в горючей !
! !упаковке площадью 1500 !
! !кв.м. и более со !

|6)клубтар, мәдениет үйлері,|800 және одан көп орын. |көшпелі
|концерт залдары, филармо.  |дық залдары бар         |техникасы
|ниялар                     |                        |жоқ өртке
|                           |                        |қарсы қызмет
9|Тұрмыстық қызмет көрсету   |                        |
|ұйымдары                   |                        |
|1) тұрмыстық қызмет көрсету|жалпы алаңы 150 шаршы м |***
|үйлері, моншалар, кір жуа. |                        |
|тын орындар, химиялық та.  |                        |
|зарту орындары, тұрмыс     |                        |
|техникаларын жөндеу шебер. |                        |
|ханалары                   |                        |
|2) қонақ үйлер, отельдер,  |алаңына қарамастан жер. |***
|кемпингтер                 |дегі белгіден соңғы     |
|                           |қабаттың еденіне дейін  |
|                           |биіктігі 30 м үйлер     |
10|Қазақстан Республикасының  |                        |
|Президенті, Үкіметі және   |                        |
|Парламенті Резиденциялары. |                        |
|ның ұйымдары               |                        |
|Қазақстан Республикасының  |ғимараттардың           |көшпелі
|Президенті, Парламенті,    |қабаттылығы мен алаңына |техникасы
|және Үкіметі Резиденцияла. |қарамастан              |бар өртке
|рының әкімшілік ғимараттары|                        |қарсы қызмет
11|Денсаулық сақтау және дема.|алаңына қарамастан      |
|лыс ұйымдары               |жердегі белгіден соңғы  |
|1) санаторийлер, демалыс   |қабаттың еденіне дейін  |
|және саяхат үйлері, сана.  |биіктігі 30 м үйлер     |
|торий-прафилакторийлер     |                        |
|                           |                        |
|2) ұлттық бақтар мен қорық.|алаңына қарамастан      |көшпелі
|тар                        |                        |техникасы
|                           |                        |бар өртке
|                           |                        |қарсы қызмет
|3) диспансерлер: туберку.  |жердегі белгіден соңғы  |***
|лездік, онкологиялық, тері-|қабаттың еденіне дейін  |
|венерологиялық және басқа  |биіктігі 30 м үйлер     |
|да емдеу-алдын алу мекеме. |                        |
|лері:                      |                        |
|ауруханалар, госпитальдар, |                        |
|психиатриялық, туберкулез, |                        |
|жұқпалы аурулар, көз және  |                        |
|басқа да мамандандырылған  |                        |
|ауруханалар, жоғарғы оқу   |                        |
|орындарының емханалары,    |                        |
|стационарлар               |                        |
__|___________________________|________________________|____________
Ескертпе:
1. Автоцистерналар мен автонасостардың саны 2,04,02-84 "Сумен жабдықтау мен сыртқы жүйелер және ғимараттар" ҚНжЕ бойынша судың өрт сөндіруге арналған қажетті мөлшерінің есебінен айқындалады;
2. Өртке қарсы қызметтің санын нақты жағдайда Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігінің Мемлекеттік өртке қарсы қызмет департаментімен келісім бойынша облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы өртке қарсы қызмет басқармалары айқындайды.
3. *** - әрбір нақты жағдайда Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігімен келісім бойынша белгіленеді.
4. Ұйымдарға өртке қарсы қауіпсіздік саласында өртке қарсы қызмет органдары шарттық негізде қызмет көрсете алады.

! 6) клубы, дома !с залами вместимостью 800!противопожарная
!культуры, концертные !мест и более !служба без выездной
!залы, филармонии ! !техники
! ! !
9 !Организации бытового ! !
!обслуживания ! !
! 1) дома быта, бани, !общей площадью 150 кв.м !***
!прачечные, химчистки, ! !
!ателье, мастерские по ! !
!ремонту бытовой техники ! !
! 2) гостиницы, отели, !здания высотой 30 м и !***
!кемпинги !выше от планировочной !
! !отметки земли до отметки !
! !пола последнего этажа !
! !независимо от площади !
10!Организации Резиденции ! !
!Президента, ! !
!Правительства и !
!Парламента Республики ! !
!Казахстан ! !
! административные здания!независимо от этажности !противопожарная
!Резиденции Президента, !и площади здания !служба с выездной
!Парламента и ! !техникой
!Правительства ! !
!Республики Казахстан ! !
11!Организации ! !
!здравоохранения и отдыха! !
! 1) санатории, дома !здания высотой 30 м и !***
!отдыха и туризма, !выше от планировочной !
!санатории-профилактории !отметки земли до отметки !
! !пола последнего этажа !
! !независимо от площади !
! 2) национальные парки и!независимо от площади !противопожарная
!заповедники ! !служба с выездной
! ! !техникой
! 3) диспансеры: !здания высотой 30 м и !***
!туберкулезные, !выше от планировочной от-!
!онкологические, !метки земли до отметки !
!кожно-венерические и !пола последнего этажа !
!другие лечебно- ! !
!профилактические ! !
!учреждения: ! !
!больницы, госпитали, ! !
!психиатрические, ! !
!туберкулезные, ! !
!инфекционные, глазные и ! !_
!прочие ! !
!специализированные ! !
!больницы, клиники вузов,! !
!стационаров ! !
___________________________!_________________________!______________________
Примечания:
1. Количество автоцистерн и автонасосов определяется по СНИПу 2,04,02-84 "Водоснабжение и наружные сети и сооружения" из расчета необходимого количества воды на пожаротушения.
2. Численность противопожарной службы определяется в каждом конкретном случае по согласованию с Департаментом Государственной противопожарной службы, управлениями противопожарной службы областей, городов Астаны и Алматы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
3. *** - устанавливается в каждом конкретном случае по согласованию с Государственной противопожарной службой Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
4. Организации в области противопожарной безопасности могут обслуживаться на договорной основе с органами противопожарной службы."