Адамдардың бала асырап алуына, оны қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), патронатқа алуына болмайтын аурулардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 маусымдағы N 842 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 404 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.03.30 № 404 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы Z980321_ Заңының 80-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған адамдардың бала асырап алуына, оны қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), патронатқа алуына болмайтын аурулардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 24 маусымдағы
N 842 қаулысымен
бекітілген
Адамдардың бала асырап алуына, оны қамқоршылыққа
(қорғаншылыққа), патронатқа алуына болмайтын аурулардың
тізбесі
1. Адамның иммундық тапшылығын жұқтырудан алған синдромы (СПИД) және адамның иммуна тапшылығы вирусымен ауруы (ВИЧ).
2. Психикалық аурулар.
3. Маскүнемдік, нашақорлық, уытқұмарлық.
4. Туберкулез (бактерия бөлетін созылмалылығы, бактерия бөлуі алғаш рет анықталған) абацилирлеуге дейін).
5. Негізінен жыныстық жолмен берілетін аурулар (емделмеген мерез, емделмеген соз, емделмеген урогениталды хламидиоз).
6. Алапес.
7. Біріктіруші ткандердің бүлінуінің ауыр сырқаттары (жүйелі қызыл жегі, жүйелі склеродермия, дерматомиозит).
8. Ороговения бұзылатын ауыр дерматоздар (ихтиоздардың ауыр түрлері, ихтиозоформды эритродермия, артропатикалық псориаз).
9. Ауыр созылмалы буллезді дерматоздар (акантолитикалық көпіршік, пемфигоид, терінің ихтиозоформды зақымдануы, буллезды эпидермолиз).
10. І, ІІ топтарға мүгедектік (қамқоршылық және қорғаншылық комиссияларының шешімі бойынша, дербес).

Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1999 года № 842. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 404
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.03.2012 № 404 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье" Z980321_ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Перечень заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 июня 1999 года № 842
Перечень
заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить
(удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство),
патронат
1. Синдром приобретенного иммунодефицита человека (СПИД) и инфицированность вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ).
2. Психические заболевания.
3. Алкоголизм, наркомания, токсикомания.
4. Туберкулез (хронический с бактериовыделением, впервые выявленный с бактериовыделением (до абацилирования).
5. Болезни, передающиеся преимущественно половым путем (сифилис не излеченный, гонорея не излеченная, урогенитальный хламидиоз не излеченный).
6. Лепра.
7. Тяжелые заболевания дезорганизации соединительной ткани
(системная красная волчанка, системная склеродермия, дерматомиозит).
8. Тяжелые дерматозы с нарушением ороговения (тяжелые формы
ихтиозов, ихтиозоформная эритродермия, артропатический псориаз).
9. Тяжелые хронические буллезные дерматозы (акантолитическая
пузырчатка, пемфигоид, ихтиозоформные поражения кожи, буллезный эпидермолиз).
10. Инвалидность I, II группы (индивидуально, по решению органов
опеки и попечительства).
(Специалист: Кушенова Д.)