Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 25 маусымдағы N 852 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006.08.14. N 765 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006.08.14.  N 765  қаулысымен.
Өнеркәсіптің тоқыма, тігін, былғары және аяқ киім өнеркәсібі салаларының отандық тауар өндірушілерін қорғау және қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Әкелінетін тауарларға кеден бажының ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 14 қарашадағы  N 1389  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 46, 450-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулыға 1-қосымшада:
1):
"41           Өңделмеген терілер мен былғарылар (тері           10
шикізаты)(табиғи қымбат бағалы аң терісін
қоспағанда) және былғары
4101-4103    Ірі және ұсақ мүйізді  малдың немесе жылқы
тұқымдас жануарлардың терілері және
былғары шикізатының басқа да түрлері (жас
немесе тұздалған, кептірілген, жидітілген,
жұрымдалған немесе басқа тәсілмен
консервіленген, бірақ иленбеген,
пергаментпен өңделмеген немесе одан әрі            5"
өңдеуге ұшырамаған)
мынадай редакцияда жазылсын:
"41           Өңделмеген терілер мен былғарылар (тері
шикізаты)(табиғи аң терісін қоспағанда)
және былғары                                  бажсыз";
мына жол:
"50           Жібек                                              5"
мынадай редакцияда жазылсын:
"50           Жібек                                         бажсыз";
мына жолдар:
"51           Қой жүні, жануарлардың жұқа және қылшық
жүні; аттың қылынан жасалған иірілген жіп
пен мата                                          20"
мынадай редакцияда жазылсын:
"51           Қой жүні, жануарлардың жұқа және
қылшық жүні; аттың қылынан жасалған
иірілген жіп пен мата                         бажсыз";
мына жолдар:
"52           Мақта                                             20
мыналардан басқа:
5201 00      Мақта талшығы, түтілмеген                     бажсыз
5202         Мақтаның қалдығы (иіру қалдықтарын және
жұлынған талшықтарды қоса алғанда)            бажсыз
5203 00 000  Түтілген немесе таралып түтілген мақта        бажсыз
талшығы
5204         Бөлшек саудаға арналған бөлініп салынған           5
немесе бөлініп салынбаған мақта-мата тігін
жіптері
5205         85 масса % немесе одан көп мақтасы бар             5
бөлшек сауда үшін бөлініп салынбаған
мақта-матадан иірілген жіп (тігін жіптерін
қоспағанда)
5206         85 масса %-тен төмен мақтасы бар бөлшек            5
сауда үшін бөлініп салынбаған мақта-матадан
иірілген жіп (тігін жіптерін қоспағанда)

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 года № 1389
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1999 года № 852. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14 августа 2006 года N 765 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.08.2006 № 765 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В целях защиты и поддержки отечественных товоропроизводителей текстильной, швейной, кожевенной и обувной отраслей промышленности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 года № 1389 P961389_ "О ставках таможенных пошлин на ввозимые товары" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 46, ст. 450) следующие изменения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
1):
строки:
"41 Необработанные шкуры и кожа
(кожевенное сырье) (кроме
натурального меха) и кожа 10
4101-4103 Шкуры крупного и мелкого рогатого
скота или животных семейства
лошадинных и прочие виды кожевенного
сырья (парные или соленые, сушеные
зольные, пикелеванные или
консервированные другим способом, но
не дубленные, не выделанные под
пергамент или не подвергнутые
дальнейшей обработке) 5"
изложить в следующей редакции:
"41 Необработанные шкуры и кожа беспошлинно";
(кожевенное сырье) (кроме
натурального меха) и кожа
строку:
"50 Шелк 5"
изложить в следующей редакции:
"50 Шелк беспошлинно";
строку:
"51 Шерсть овечья, тонкая и грубая
шерсть животных; пряжа и ткань из
конского волоса 20"
изложить в следующей редакции:
Шерсть овечья, тонкая и грубая
шерсть животных; пряжа и ткань из
конского волоса беспошлинно";
строки:
"52 Хлопок 20
кроме:
5201 00 Волокно хлопковое нечесаное беспошлинно
5202 Отходы хлопка (включая беспошлинно
прядильные отходы и расщипанное
волокно)
5203 00 000 Волокно хлопковое, чесаное или беспошлинно
гребнечесаное
5204 Нитки хлопчатобумажные швейные, 5
расфасованные или не
расфасованные для розничной
продажи
5205 Пряжа хлопчатобумажная (кроме 5
швейных ниток), содержащая хлопка
85 мас.% или более, не
расфасованная для розничной
продажи
5206 Пряжа хлопчатобумажная (кроме 5
швейных ниток), содержащая менее
85 мас.% хлопка , не
расфасованная для розничной
продажи

5207         Бөлшек сауда үшін бөлініп салынған                 5
мақта-матадан  иірілген жіп (тігін жіптерін
қоспағанда)
5209 11 000  85 масса %-тен немесе одан көп мақтасы        бажсыз";
бар, бетінің тығыздығы 200 г/м2 астам;
ағартылмаған (қатаң); полотнолық тоқылған
мақта-маталары
мынадай редакцияда жазылсын:
"52           Мақта                                         бажсыз";
мына жолдар:
"53           Басқа да өсімдік тектес тоқыма талшығы;            5
матадан иірілген жіп және матадан иірілетін
жіптен жасалған маталар
мыналардан басқа:
5301         Өңделмеген немесе өңделген, бірақ                  15
иірілмеген зығыр талшығы; зығырдың
тарамдылары мен қалдықтары (иірілген жіп
қалдықтары мен бопсаланған шикізатты қоса
алғанда)
5309-531100  Маталар ...                                   бажсыз";
мынадай редакцияда жазылсын:
"53           Басқа да өсімдік тектес тоқыма талшығы;            5
матадан иірілген жіп және матадан иірілетін   бажсыз";
жіптен жасалған маталар
мына жолдар:
"54           Химиялық жіптер                                   10
мыналардан басқа:
5402 10 100  Арамидтерден жасалған беріктігі жоғары
жіптер                                        бажсыз
5404-5406    Жиынтықты жасанды, синтетикалық                    5
моножіптер мен жіптер
5407 10 000  Найлоннан немесе полиамидтерден немесе            20
полиэфирлерден жасалған беріктігі жоғары
жіптерден жасалатын маталар...
5407 51 000  85 масса % немесе одан көп тоқымаланған            5
жартылай эфирлік жіптері бар, ағартылмаған
(қатаң) немесе ағартылған маталар
5408 31 000  5405-тауар айқындамасының                          5";
материалдарынан, басқалардан жасалатын
маталарды қоса алғанда, ағартылмаған (қатаң)
немесе ағартылған жасанды жиынтық
жіптерден жасалған маталар
мына редакцияда жазылсын:
"54           Химиялық жіптер                               бажсыз";
мына жолдар:
"55           Химиялық талшықтар                                10
мыналардан басқа;
5501-5511    Синтетикалық, жасанды бұрау; синтетикалық          5
және жасанды талшықтардан иірілген жіп
және тігін жіптері
5501 10 000- мыналардан басқа;
нан                                                            10";
Арамидтерден жасалған бұраулар*
мынадай редакцияда жазылсын:
"55           Химиялық талшықтар                            бажсыз";
мына жолдар:
"58           Арнайы маталар; тігілген түгі бар материалдар;    25";
шілтерлер; гобелендер; әрлеу материалдары;
кестелер
мынадай редакцияда жазылсын:
"58           Арнайы маталар; тігілген түгі бар             бажсыз";
материалдар; шілтерлер; гобелендер; әрлеу
материалдары; кестелер
мына жолдар:
"60           Машинамен немесе қолмен тоқылған                  10
трикотаж полотносы
мыналардан басқа:
6002 30 100  Ені 30 см-ден астам және 5 масса % немесе          5
одан көп эластомерлі жіптері бар, резеңке
жіптері жоқ, машинамен немесе қолдан
тоқылған басқа да трикотаж полотнолары
6002 43 190  Арқаулы жіптерден тоқылған шілтерлер               5";
мынадай редакцияда жазылсын:
"60           Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж     бажсыз";
полотносы
2):
мына жол:
"57           Кілемдер және басқа да тоқыма еден            30,
төсеніштері                                   бірақ
1 шаршы м
үшін 0,5
ЕВРО-ден
кем емес";
мынадай редакцияда жазылсын:
"57           Кілемдер және басқа да тоқыма еден            30,
төсеніштері                                   бірақ
1 шаршы м
үшін 2
ЕВРО-дан
кем емес";
мына жолдар:
"63           Басқа да дайын тоқыма бұйымдары;                  30
топтамалар; бұрын пайдаланылған киімдер
мен тоқыма бұйымдары; ескі-құсқылар
мыналардан басқа:
6301-6304    Көрпе, төсек-орын жабдықтары, перделер...     бажсыз"
6307 (6307
20 000
басқа),
6308, 6309
6305         Қапшықтар мен орау пакеттері                       5
6307 20 000  Жилеткалар мен құтқару белдіктері                  5";
мынадай редакцияда жазылсын:
"63           Басқа да дайын тоқыма бұйымдары;                  30
топтамалар; пайдаланылған киімдер мен
тоқыма бұйымдары; ескі-құсқылар
мыналардан басқа:
6305         Қапшықтар мен орау пакеттері                       5
6307 20 000  Жилеткалар мен құтқару белдіктері                  5".
Ескерту. 1-тармағының 2) тармақшасы 1999 жылғы 26 қыркүйекте   қолдануға енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999.12.30.  N 2020  қаулысымен.
2. Осы қаулы 2000 жылдың 1 сәуірінен бастап енгізілетін және 2000 жылдың 31 наурызына дейін қолданыста болатын 1-тармақтың 1) тармақшасын қоспағанда, жарияланған күннен бастап бір ай өткен соң күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

5207 Пряжа хлопчатобумажная (кроме 5
швейных ниток), расфасованная для
розничной продажи
5209 11 000 Ткани хлопчатобумажные, беспошлинно"
содержащие хлопка 85 мас. % или
более хлопка, с поверхностной
плотностью более 200 г/кв.м2;
неотбеленные (суровые):
полотняного переплетения
изложить в следующей редакции:
"52 Хлопок беспошлинно";
строки:
"53 Прочие растительные текстильные 5
волокна; бумажная пряжа и ткани из
бумажной пряжи
кроме:
5301 Волокно льняное необработанное 15
или обработанное, но не пряденое;
очесы и отходы льна (включая
прядильные отходы и разрыхленное
сырье)
5309-531100 Ткани... беспошлинно"
изложить в следующей редакции:
"53 Прочие растительные текстильные
волокна; бумажная пряжа и ткани из
бумажной пряжи беспошлинно";
строки:
"54 Химические нити 10
кроме:
5402 10 100 Нити высокопрочные из арамидов беспошлинно
5404-5406 Мононити и нити комплексные
искусственные, синтетические 5
5407 10 000 Ткани, вырабатываемые из
высокопрочных нитей из найлона
или других полиамидов или 20
полиэфиров
5407 51 000 Ткани, содержащие 85 мас. % или
более текстурированных
полиэфирных нитей, неотбеленные 5
(суровые) или отбеленные
5408 31 000 Ткани из искусственных
комплексных нитей, включая ткани,
вырабатываемые из материалов
товарной позиции 5405, прочие,
неотбеленные (суровые) или 5"
отбеленные
изложить в следующей редакции:
"54 Химические нити беспошлинно";
строки:
"55 Химические волокна 10
кроме:
5501-5511 Жгут синтетический, 5
искусственный; нитки швейные и
пряжа из синтетических и
искусственных волокон
кроме:
Из Жгуты из арамидов * 10"
5501 10 000
изложить в следующей редакции:
"55 Химические волокна беспошлинно";
строку:
"58 Специальные ткани; материалы с
прошивным ворсом; кружева;
гобелены; отделочные материалы; 25"
вышивки
изложить в следующей редакции:
"58 Специальные ткани; материалы с
прошивным ворсом; кружева;
гобелены; отделочные материалы; беспошлинно";
вышивки
строки:
"60 Трикотажное полотно машинного 10
или ручного вязания
кроме:
6002 30 100 Прочее трикотажное полотно 5
машинного или ручного вязания
шириной более 30 см и содержащее
5 мас. % или более эластомерных
нитей, не содержащее резиновой
нити
6002 43 190 Кружево основовязаное 5"
изложить в следующей редакции:
"60 Трикотажное полотно машинного
или ручного вязания беспошлинно";
2):
строку:
"57 Ковры и прочие текстильные 30, но не менее 0,5
напольные покрытия ЕВРО за 1 кв.м"
изложить в следующей редакции:
"57 Ковры и прочие текстильные 30, но не менее 2
напольные покрытия ЕВРО за 1 кв.м";
строки:
"63 Прочие готовые текстильные
изделия; наборы; одежда и
текстильные изделия, бывшие в 30
употреблении; тряпье
кроме:
6301-6304 Одеяла, постельное белье, беспошлинно
6307(кроме занавеси...
6307 20 000),
6308, 6309
6305 Мешки и пакеты упаковочные 5
6307 20 000 Жилеты и пояса спасательные 5"
изложить в следующей редакции:
"63 Прочие готовые текстильные 30
изделия; наборы; одежда и
текстильные изделия, бывшие в
употреблении; тряпье
кроме:
6305 Мешки и пакеты упаковочные 5
6307 20 000 Жилеты и пояса спасательные 5" <*>
Сноска. Подпункт 2) пункта 1 введен в действие 26 сентября 1999 г. - постановлением Правительства РК от 30 декабря 1999 г. N 2020 P992020_ .
2. Настоящее постановление вступает в силу по истечении одного месяца со дня его опубликования, за исключением подпункта 1) пункта 1, который вводится с 1 апреля 2000 года и действует по 30 сентября 2000 года. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 31 марта 2000 г. N 473 (порядок вступления в силу см. пункт 3) P000473_ .
Премьер-Министр
Республики Казахстан