Өзен мұнай кен орнын оңалту жобасын одан әрі іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 16 шілде N 989
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгiндегi мемлекеттiк емес сыртқы заемның желiсi бойынша Өзен мұнай кен орнын оңалту жобасын одан әрi iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Өзен мұнай кен орнын оңалту жобасы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгiндегi мемлекеттiк емес сыртқы заемның есебiнен инвестицияланады және қаржыландырылады деп белгiленсiн.
2. "Қазақойл" ұлттық мұнайгаз компаниясы" жабық акционерлiк қоғамына:
1) Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта жаңарту және Даму Банкi арасындағы 1996 жылғы 18 шiлдедегi Заем туралы келiсiм (Өзен мұнай кен орнын оңалту жобасы) бойынша (бұдан әрi - Заем туралы келiсiм) бұрын тартылған заем жөнiнде қарыз алушы болу;
2) осы қаулыдан туындайтын тиiстi келiсiмдердiң ресiмделуiн жүргiзу ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1) Заем туралы келiсiм бойынша бұрын тартылған заемды жаңа қарыз алушыға - "Қазақойл" ұлттық мүнайгаз компаниясы" жабық акционерлiк қоғамына қайта ресiмдеудiң рәсiмін жүзеге асырсын;
2) "1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 16 желтоқсандағы Заңымен бекiтiлген лимиттiң шегiнде, жалпы сомасы 109 000 000 (жүз тоғыз миллион) АҚШ долларындық Заем туралы келiсiмге сәйкес бұрын тартылған заем жөнiнде кепiлдiк шартын ресiмдеудi жүргiзсiн.
4. Жобаның іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және сауда министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулының атқарылуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
О.Ә.Жандосовқа жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Орынбекова Д.

О дальнейшей реализации Проекта реабилитации Узеньского нефтяного месторождения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 1999 года № 989
В целях дальнейшей реализации Проекта реабилитации Узеньского нефтяного месторождения по линии негосударственного внешнего займа под государственную гарантию Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Определить Проект реабилитации Узеньского нефтяного месторождения как инвестиционный и финансируемый за счет негосударственного внешнего займа под государственную гарантию Республики Казахстан.
2. Рекомендовать закрытому акционерному обществу "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл":
1) выступить заемщиком по займу, ранее привлеченному по Соглашению о займе (Проект реабилитации Узеньского нефтяного месторождения) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 18 июля 1996 года (далее - Соглашение о займе);
2) провести оформление соответствующих соглашений, вытекающих из настоящего постановления.
3. Министерству финансов Республики Казахстан
1) осуществить процедуру переоформления займа, ранее привлеченного по Соглашению о займе, на нового заемщика - закрытое акционерное общество "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл";
2) провести оформление гарантийного договора по займу, ранее привлеченному в соответствии с Соглашением о займе на общую сумму 109 000 000 (сто девять миллионов) долларов США в пределах лимита, утвержденного Законом Республики Казахстан от 16 декабря 1998 года Z980318_ "О республиканском бюджете на 1999 год".
4. Контроль за реализацией проекта возложить на Министерство
энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов
Республики Казахстан Джандосова У.А.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Кушенова Д.
Мартина Н.)