Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Н.Ө.Балғымбаевтың 1999 жылғы 3-4 маусымдағы Беларусь Республикасына ресми сапарының барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 20 шілде N 1010
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Н.Ө.Балғымбаевтың 1999 жылғы 3-4 маусымдағы Беларусь Республикасына ресми сапарының барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Н.Ө.Балғымбаевтың 1999 жылғы 3-4 маусымдағы Беларусь Республикасына ресми сапарының барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
20 шілдедегі
N 1010 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Н.Ө.Балғымбаевтың 1999 жылғы 3-4 маусымдағы Беларусь Республикасына
ресми сапарының барасында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске
асыру жөніндегі іс-шараларының жоспары
_____________________________________________________________________
|N | №  №Іс-шаралар                | Орындалу | Орындаушылар              |
|  |                               | мерзімі  |                           |
|__|_______________________________|__________|___________________________|
|1.|1999 жылғы 3 маусымда Минск    |1999 жыл. |                           |
|  |қаласында қол қойылған халық.  |дың аяғына|
|  |аралық келісімдердің заңды кү. |дейін     |
|  |шіне енуі жөніндегі мемлекет.  |          |
|  |ішілік рәсімдерді жүргізуді    |          |                           |
|  |қамтамасыз ету:                |          |                           |
|  |  Қазақстан Республикасының    |          |Ғылым және жоғары білім
|  |Үкіметі мен Беларусь Республи. |          |министрлігі                |
|  |касы Үкіметінің арасындағы     |          |
|  |Ғылыми-техникалық ынтымақтас.  |          |
|  |тық туралы келісім;            |          |
|  |  Қазақстан Республикасының    |          |Әділет министрлігі         |
|  |Үкіметі мен Беларусь Республи. |          |                           |
|  |касы Үкіметінің арасындағы     |          |
|  |Құқықтық ақпарат алмасу туралы |          |                           |
|  |келісім                        |          |
|  |                               |          |
|2.|Мына жобаларды қол қоюға       |1999 жыл. |Энергетика, индустрия және
|  |әзірлеу:                       |дың қазаны|сауда министрлігі, Әділет  |
|  |  Қазақстан Республикасы мен   |(Беларусь |министрлігі, Қаржы министр.|
|  |Беларусь Республикасының ара.  |Республи. |лігі, Сыртқы істер министр.
|  |сындағы 1999-2008 жылдарға арн.|касы Пре. |лігі                       |
|  |алған ұзақ мерзімді экономика. |зидентінің|                           |
|  |лық ынтымақтастық туралы шарт; |Қазақстан |                           |
|  |                               |Республи. |
|  |Қазақстан Республикасы мен     |касына    |
|  |Беларусь Республикасының ара.  |сапарына  |
|  |сындағы ұзақ мерзімді экономи. |орай)     |                           |
|  |калық ынтымақтастықтың бағдар. |          |
|  |ламасы                         |          |                           |
|3.|Сауда-экономикалық ынтымақтас. |1999 жыл. |Сыртқы істер министрлігі,
|  |тық жөніндегі Қазақстан-Бела.  |дың       |Энергетика, индустрия және
|  |русь бірлескен үкіметаралық    |тамызы    |сауда министрлігі, Ауыл    |
|  |комиссия-ның бірінші отырысының|          |шаруашылығы министрлігі,   |
|  |хаттамасындағы тапсырмалардың  |          |Қаржы министрлігі, Қорғаныс
|  |орындалуын қамтамасыз ету      |          |министрлігі, Мәдениет,     |

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Премьер-Министра Республики Казахстан Н.У.Балгимбаева в Республику Беларусь 3-4 июня 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 1999 года N 1010
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита Премьер-Министра Республики Казахстан Н.У. Балгимбаева в Республику Беларусь 3-4 июня 1999 года, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Премьер-Министра Республики Казахстан Н.У. Балгимбаева в Республику Беларусь 3-4 июня 1999 года.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 июля 1999 года N 1010
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального
визита Премьер-Министра Республики Казахстан Н.У. Балгимбаева
в Республику Беларусь 3-4 июня 1999 года
-----------------------------------------------------------------------
N !       Мероприятие                  !  Срок    !     Исполнители
пп!                                    !исполнения!
-----------------------------------------------------------------------
1       Обеспечить проведение            декабрь
внутригосударственных процедур по      1999 г.
вступлению в законную силу
международных соглашений,
подписанных 3 июня 1999 г.
в г. Минске:
Соглашение между Правительством              Министерство
Республики Казахстан и Правительством             науки и высшего
Республики Беларусь о научно-                     образования
техническом сотрудничестве;
Соглашение между Правительством              Министерство
Республики Казахстан и Правительством             юстиции
Республики Беларусь об обмене правовой
информацией
-------------------------------------------------------------------------
2       Подготовить к подписанию проекты:  октябрь   Министерство
Договора между Республикой         1999 г.   энергетики,
Казахстан и Республикой Беларусь о                индустрии и торговли
долгосрочном экономическом           (к визиту    Министерство юстиции
сотрудничестве на 1999-2008 годы;     Президента  Министерство финансов,
Программы долгосрочного          Республики  Министерство
экономического сотрудничества между   Беларусь в  иностранных дел
Республикой Казахстан                 Республику
и Республикой Беларусь;               Казахстан)
Плана мероприятий по реализации
Программы долгосрочного экономического
сотрудничества между Республикой
Казахстан и Республикой Беларусь
-----------------------------------------------------------------------
3       Обеспечить выполнение поручений,  август    Министерство ино-
изложенных в Протоколе первого         1999 г.   странных дел, Ми-
заседания Совместной                             нистерство энергетики,
межправительственной казахстанско-               индустрии и торговли,
белорусской комиссии по торгово-                 Министерство сельского
экономическому сотрудничеству (Астана,           хозяйства, Министерство

|  |(Астана, 1998 жылғы 18 маусым).|          |ақпарат және қоғ-ық келісім
|  |Комиссияның екінші отырысына   |          |министрлігі, Әділет
|  |(Минск қаласы, 1999 жылғы қыр. |          |министрлігі, Денсаулық
|  |күйек) ынтымақтастықты кеңейту |          |сақтау, білім және спорт   |
|  |жөнінде ұсыныстар енгізу       |          |министрлігі, Ұлттық Банк   |
|  |                               |          |(келісім бойынша),
|  |                               |          |Стратегиялық жоспарлау және|
|  |                               |          |реформалар жөніндегі агент.
|  |                               |          |тік (келісім бойынша),
|  |                               |          |"Қазақойл" ЖАҚ (келісім
|  |                               |          |бойынша), "ҚазТрансОйл" ЖАҚ|
|  |                               |          |(келісім бойынша), облыс.  |
|  |                               |          |тардың әкімдері, "Азық-тү.
|  |                               |          |лік корпорациясы" ЖАҚ      |
|  |                               |          |(келісім бойынша), Астық
|  |                               |          |өндірушілер одағы (келісім
|  |                               |          |бойынша)
|  |                               |          |                           |
|4.|1999 жылғы 2 ақпанда Минск     |1999 жыл. |Қаржы министрлігі          |
|  |қаласында қол қойылған, тауар. |дың 3     |
|  |лардан (жұмыстардан) жанама    |тоқсаны   |                           |
|  |салықтар мен акциздер алудың   |          |
|  |принциптері туралы келісім     |          |
|  |бекітуді қамтамасыз ету.       |          |
|  |                               |          |                           |
|5.|Қазақстанның Ресеймен және     |1999 жыл. |Көлік, коммуникациялар және|
|  |Беларусьпен көпжақты ынтымақ.  |дың тамызы|туризм министрлігі, Сыртқы
|  |тастығының шеңберінде қазақ.   |          |істер министрлігі          |
|  |стандық тауарларды Ресей Феде. |          |
|  |рациясының аумағы бойынша тасы.|          |
|  |малдау кезінде қолданылып жүр. |          |
|  |ген теміржол тарифтерін төмен. |          |                           |
|  |дету жөніндегі мәселені пысық. |          |                           |
|  |тау және Кеден одағы Үкімет    |          |
|  |басшыларының кезекті отырысына |          |                           |
|  |(Минск, 1999 жылдың қыркүйегі) |          |
|  |ұсыныс табыс ету               |          |
|6.|Қазақстан Республикасы Үкіметі.|1999 жыл. |Ұлттық Банк (келісім       |
|  |нің, Қазақстан Республикасының |дың       |бойынша)                   |
|  |Ұлттық Банкінің және Беларусь  |15 тамызы |
|  |Республиксы Үкіметінің,        |          |
|  |Беларусь Республикасы Ұлттық   |          |
|  |Банкінің арасындағы "Қазақстан.|          |
|  |дық теңге мен беларусь рублінің|          |                           |
|  |өзара өтімділігі мен тұрақтан. |          |                           |
|  |дырылуын қамтамасыз ету жөнін. |          |
|  |дегі шаралар туралы" келісімнің|          |                           |
|  |(Минск қаласы, 1996 жылғы 17   |          |
|  |қаңтар) орындалуын қамтамасыз  |          |
|  |ету жөнінде талдау жүргізу     |          |
|  |және ұсыныстар әзірлеу         |          |                           |
|7.|Беларусь рыногын зерттеу және  |1999      |Энергетика, индустрия және
|  |қазақстандық тау-кен өндіру    |жылдың    |сауда министрлігі, Ауыл    |
|  |өнеркәсібі мен металлургия     |15 тамызы |шаруашылығы министрлігі
|  |кәсіпорындарының Гомель ауыл   |          |
|  |шаруашылығы машина жасау зауы. |          |
|  |тымен, Минскінің тоңазытқыштар |          |                           |
|  |мен телевизорлар жасайтын зауыт|          |                           |
|  |тармен ынтымақтастығы жөніндегі|          |
|  |ұсыныстар табыс ету            |          |                           |
|  |Жаңа егіннің астық балансының  |1999      | Ауыл шаруашылығы министр.
|  |қорытындылары бойынша қазақ.   |жылдың    | лігі, Павлодар, Қостанай,
|  |стандық бидайды беларусь трак. |1 қыр.    |Алматы облыстарының әкім.  |
|  |торларына, жүк автомобильдеріне|күйегі    |дері, "Продкорпорация" ЖАҚ |
|  |айырбастау жөнінде ұсыныс      |          |(келісім бойынша)
|  |табыс ету                      |          |                           |
|  |Рынокты зерттеу, беларусь тара.|1999      |Энергетика, индустрия және
|  |пымен бірлескен жеңіл өнеркәсіп|жылдың    |сауда министрлігі, Ауыл
|  |саласында кәсіпорындар құрудың |15 тамызы |шаруашылығы министрлігі,   |
|  |экономикалық орындылығы мен    |          |облыстардың әкімдері       |
|  |мүмкіндігін зерделеу           |          |
|  |                               |          |                           |
|8.|Мына бағыттар бойынша жұмысты  |1999      |Қорғаныс министрлігі
|  |жалғастыру және ұсыныстар табыс|жылдың    |
|  |ету:                           |15 тамызы |
|  | қару-жарақ пен әскери техника.|          |                           |
|  |ның жаңа үлгілерін әзірлеуге   |          |                           |
|  |байланысты проблемаларды       |          |
|  |зерделеу;                      |          |                           |
|  | қару-жарақ пен әскери техника.|          |
|  |ны жөндеу үшін қорғаныс        |          |
|  |министрліктерінің жөндеу база. |          |
|  |ларын өзара пайдалану;         |          |                           |
|  | қорғаныс өнеркәсібінің кәсіп. |          |                           |
|  |орындарында шығарылатын әскери |          |
|  |өнімдерді өзара беру;          |          |                           |
|  | "Алатау" акционерлік қоғамының|          |
|  |(Алматы қаласы) "Агат" ғылыми- |          |
|  |өндірістік бірлестігімен және  |          |
|  |"Интеграл" өндірістік бірлесті.|          |                           |
|  |гімен (Минск қаласы) осы заман.|          |                           |
|  |ғы элементтік негізде радио.   |          |
|  |электрондық күресті жетілдіру  |          |                           |
|  |мен оның жаңа құралдарын жасау |          |
|  |жөніндегі ынтымақтастығының    |          |
|  |мүмкіндіктерін зерделеу;       |          |
|  | Беларуссияның қорғаныс кәсіп. |          |                           |
|  |орындарында, атап айтқанда,    |          |                           |
|  |Борисов қаласының 140-шы зауы. |          |
|  |тында В-46-6 және УТ-20 қозға. |          |                           |
|  |ғыштарын және Барановичи қала. |          |
|  |сындағы 558-ші зауытта авиация.|          |
|  |лық техника мен құрал-жабдық.  |          |
|  |тарды күрделі жөндеуді жүзеге  |          |                           |
|  |асырудың мүмкіндіктерін зерде. |          |                           |
|  |леу;                           |          |
|  | Беларуссияның оқу орындарында |          |                           |
|  |қазақстандық әскери қызметкер. |          |
|  |лерді оқыту;                   |          |
|  | "Қару-жарақ" республикалық    |          |
|  |мемлекеттік кәсіпорны мен      |          |                           |
|  |"Бэлэкспорт" концернінің желі. |          |                           |
|  |лері бойынша қару-жарақ пен    |          |
|  |әскери техника сатып алу       |          |"Қару-жарақ" РМК           |
|9.|Беларусь жүктерінің Қытайға    |1999      |Көлік, коммуникациялар және
|  |транзитінің, беларустық экс.   |жылдың    |туризм министрлігі
|  |портерлер үшін жеңілдікті      |15 тамызы |                           |
|  |теміржол тарифтерін енгізудің  |          |                           |
|  |мүмкіндіктерін зерттеу         |          |
|  |                               |          |                           |
|  |Сауда-экономикалық ынтымақтас. |1999 жыл. |                           |
|  |тық жөніндегі Қазақстан-Бела.  |дың 1 қыр.|Энергетика, индустрия және
|  |руссия бірлескен үкіметаралық  |күйегі,   |сауда министрлігімен, Ауыл |
|  |комиссиясының екінші  отырысы  |Минск     |шаруашылығы министрлігімен,|
|  |қарсаңында мүдделі министрлік. |қаласы    |Қаржы министрлігімен, Қор.
|  |тер мен ведомстволардың өкіл.  |          |ғаныс министрлігімен, Мәде.|
|  |дерімен осы Іс-шаралар жоспарын|          |ниет, ақпарат және қоғамдық|
|  |іске асырудың барысы туралы    |          |келісім
|  |кеңеске дайындық және оны      |          |министрлігімен, Денсаулық  |
|  |өткізу                         |          |сақтау, білім және спорт   |
|  |                               |          |министрлігімен, Ұлттық Банк|
|  |                               |          |пен (келісім бойынша),
|  |                               |          |Стратегиялық жоспарлау және|
|  |                               |          |реформалар жөніндегі агент.
|  |                               |          |тікпен (келісім бойынша),
|  |                               |          |"Азық-түлік корпорациясы"
|  |                               |          |ЖАҚ-мен ,
|  |                               |          |"Қазақойл" ЖАҚ (келісім
|  |                               |          |бойынша), "ҚазТрансОйл" ЖАҚ|
|  |                               |          |(келісім бойынша), бірлесіп|
|  |                               |          |Сыртқы істер министрлігі
|__|_______________________________|__________|___________________________|
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

18 июня 1998 г.). Ко второму заседанию           финансов, Министерство
комиссии (сентябрь 1999 г., г. Минск)            обороны, Министерство
внести предложения по расширению                 информации и
сотрудничества                                   общественного
согласия,
Министерство юстиции,
Министерство
здравоохранения,
образования и спорта,
Национальный Банк
(по согласованию),
Агентство по
стратегическому
планированию и реформам
(по согласованию), ЗАО
"Казахойл" (по
согласованию), ЗАО
"КазТрансОйл" (по
согласованию), акимы
областей, ЗАО
"Продкорпорация" (по
согласованию), Союз
производителей зерна
(по согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
4       Обеспечить ратификацию Соглашения  III     Министерство финансов
о принципах взимания косвенных        квартал
налогов и акцизов с товаров (работ),  1999 г.
подписанного в г. Минске 2 февраля
1999 г.
---------------------------------------------------------------------------
5       В рамках многостороннего         до 15     Министерство транспорта,
сотрудничества Казахстана с Россией  августа   коммуникаций и туризма,
и Беларусью проработать вопрос и     1999 г.   Министерство
представить предложения по                     иностранных дел
снижению железнодорожных тарифов,
действующих при перевозках
казахстанских товаров по территории
Российской Федерации, на очередное
заседание Совета Глав правительств
Таможенного союза (сентябрь 1999 г.,
Минск)
-------------------------------------------------------------------------
6       Провести анализ и подготовить   до 15      Национальный Банк
предложения по обеспечению         августа     (по согласованию)
исполнения Соглашения между         1999 г.
Правительством Республики
Казахстан, Национальным Банком
Республики Казахстан и
Правительством Республики
Беларусь, Национальным Банком
Республики Беларусь "О мерах по
обеспечению взаимной
конвертируемости и стабилизации
курсов казахстанского тенге и
белорусского рубля" (17 января
1996 г., г. Минск)
------------------------------------------------------------------------
7       Изучить белорусский рынок и    до 15      Министерство энергетики,
представить предложения по         августа    индустрии и торговли
сотрудничеству предприятий         1999 г.    Министерство сельского
казахстанской горнодобывающей                 хозяйства
промышленности и металлургии
с Гомельским заводом
сельскохозяйственного
машиностроения, минскими
заводами, производящими
холодильники и телевизоры
По итогам зернового баланса   до 1        Министерство сельского
нового урожая представить         сентября    хозяйства, акимы
предложения по обмену             1999 г.     Павлодарской,
белорусских тракторов, грузовых               Костанайской, Алматинской
автомобилей на казахстанскую                  областей, ЗАО
пшеницу                                       "Продкорпорация"
(по согласованию)
Изучить рынок, рассмотреть    до 15       Министерство энергетики
экономическую целесообразность    августа     индустрии и торговли,
и возможность создания            1999 г.     Министерство сельского
совместных с белорусской                      хозяйства, акимы областей
стороной предприятий в области
легкой промышленности
---------------------------------------------------------------------------
8       Продолжить работу и представить  до 15     Министерство обороны
предложения по следующим             августа
направлениям:                        1999 г.
изучение проблем, связанных с
разработкой новых образцов
вооружения и военной техники;
взаимное использование ремонтных
баз министерств обороны для ремонта
вооружения и военной техники;
взаимные поставки военной
продукции, производимой на предприятиях
оборонной промышленности;
изучение возможностей сотрудничества
АО "Алатау" (г. Алматы) с НПО "Агат"
и ПО "Интеграл" (г.Минск) по
модернизации и созданию новых средств
радиолектронной борьбы на
современной элементной базе;
изучение возможностей в осуществлении
капитального ремонта на оборонных
предприятиях Беларуси двигателей
В-46-6 и УТ-20 на 140 заводе
г. Борисова и авиационной техники и
оборудования  на 558 заводе
г. Барановичи;
обучение казахстанских военнослужащих
в учебных заведениях Беларуси;
приобретение вооружения и военной              РГП "Кару жарак"
техники по линии Республиканского
государственного предприятия "Кару
жарак" и концерна "Белэкспорт"
-------------------------------------------------------------------------
9       Изучить возможность транзита    до 15     Министерство транспорта,
белорусских грузов в Китай,         августа   коммуникаций и туризма
введения льготного                  1999г.
железнодорожного тарифа для
белорусских экспортеров
---------------------------------------------------------------------------
10      Подготовить и провести накануне  до 1     Министерство иностранных
второго заседания Совместной        сентября  дел совместно с
межправительственной казахстанско-  1999 г.   Министерством энергетики,
белорусской комиссии по торгово-   г. Минск   индустрии и торговли,
экономическому сотрудничеству                 Министерством сельского
Совещание с представителями                   хозяйства,
заинтересованных министерств и                Министерством финансов,
ведомств о ходе реализации                    Министерством
настоящего Плана мероприятий                  обороны, Министерством
культуры, информации и
общественного согласия,
Министерством
здравоохранения,
образования и спорта,
Национальным Банком
(по согласованию),
Агентством по
стратегическому
планированию и реформам
(по согласованию), ЗАО
"Продкорпорация" (по
согласованию),
ЗАО "Казахойл" (по
согласованию),
"КазТрансОйл"
(по согласованию)
(Специалисты: Кушенова Д.
Цай Л.)