"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 20 шілде N 1013
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңын Z990389_ іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары белгіленген тәртіппен:
1) Іс-шаралар жоспарының орындалуын;
2) қолданылып жүрген нормативтік құқықтық актілерді "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келтіруді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 20 шілдедегі
N 1013 қаулысымен
бекітілген
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
__________________________________________________________________________
N            Іс-шаралар           Аяқталу нысаны    Жауапты атқарушылар
р/с
__________________________________________________________________________
1  "Білім туралы" Қазақстан Респуб.  Іс-шаралар   Қазақстан Республикасының
ликасының Заңын іске асыру        жоспары      орталық және жергілікті
жөнінде өз іс-шараларын әзірлеу                атқарушы органдары
және орындалуын ұйымдастыру
2  "Білім туралы" Қазақстан Респуб.  Заң жобасы   Денсаулық сақтау, білім
ликасы Заңының қабылдануына бай.               және спорт министрлігі,
ланысты мәселелер бойынша                      Ғылым және жоғары білім
"Қазақстан Республикасының кей.                министрлігі
бір нормативтік заң актілеріне
өзгерістер мен толықтырулар ен.
гізу туралы" Заң жобасын
Қазақстан Республикасының
Үкіметіне енгізу
3  Қазақстан Республикасы Үкіметі    Қазақстан
қаулыларының жобаларын әзірлеу    Республикасы
және енгізу:                      Үкіметінің
қаулылары
Білім беру ұйымдарының қызмет.               Еңбек және халықты әлеу.
керлеріне ауылды жердегі жұмысы              меттік қорғау  министрлігі,
үшін, экологиялық апат аймақта.              Денсаулық сақтау, білім
рында тұрғаны үшін, сыныпқа                  және спорт министрлігі,
жетекшілік еткені үшін, жазба                Ғылым және жоғары білім
жұмыстар дәптерлерін тексергені              министрлігі, Қаржы
үшін, оқу кабинеттерін меңгер.               министрлігі
гені үшін, оқу пәндерді терең.
детіп оқытқаны үшін қосымша ақы
және басқа да төлемдер туралы
Мемлекеттік білім беру гранты,               Ғылым және жоғары білім
мемлекеттік білім беру және                  министрлігі, Денсаулық
мемлекеттік студенттік несиелер              сақтау, білім және спорт
туралы ережелер туралы                       министрлігі,
Қаржы министрлігі
Мемлекеттік білім беру мекемеле.             Денсаулық сақтау, білім
рінің педагог қызметкерлеріне                және спорт министрлігі,
арналған нормативтік оқу жүкте.              Ғылым және жоғары білім
месі туралы                                  министрлігі, Қаржы
министрлігі, Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрлігі
Білім беру ұйымдарының оқитындар             Денсаулық сақтау, білім
мен тәрбиеленушілерін оқулықтар.             және спорт министрлігі,
мен қамтамасыз етудің тәртібі                Ғылым және жоғары білім
туралы                                       министрлігі, Қаржы
министрлігі
Білім алу кезеңінде мұқтаж аза.              Еңбек және халықты әлеу.
маттарға берілетін әлеуметтік                меттік қорғау министрлігі,
көмектің мөлшері және көздері                Ғылым және жоғары білім
туралы                                       министрлігі, Қаржы
министрлігі, Денсаулық
сақтау, білім және спорт
министрлігі
Мемлекеттік білім беру ұйымда.               Ғылым және жоғары білім
рында оқитындарға мемлекеттік                министрлігі, Денсаулық
стипендияларды төлеудің тәртібі              сақтау, білім және спорт
туралы                                       министрлігі,
Қаржы министрлігі
Педагог қызметкерлер мен оларға              Денсаулық сақтау, білім
теңестірілген адамдар лауазымда.             және спорт министрлігі,
рының тізбесі туралы                         Ғылым және жоғары
білім министрлігі, Еңбек
және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
Білім беру ұйымдары жүйесінің                Денсаулық сақтау, білім
мемлекеттік кепілдік берілген                және спорт министрлігі,
нормативі туралы                             Ғылым және жоғары білім
министрлігі, Қаржы
министрлігі, Экономикалық
жоспарлау жөніндегі
агенттік
Білім беру ұйымдарын мемлекет.               Денсаулық сақтау, білім
тік атестаттау туралы ереже                  және спорт министрлігі,
туралы                                       Ғылым және жоғары білім
министрлігі
Біліктілік талаптары мен білім               Ғылым және жоғары білім
беру қызметін лицензиялаудың                 министрлігі, Денсаулық
тәртібі туралы                               сақтау, білім және спорт
министрлігі
Білім берудің мемлекеттік жалпы              Денсаулық сақтау, білім
міндетті стандарттарын әзірлеу,              және спорт министрлігі,
бекіту тәртібі және қолданылу                Ғылым және жоғары білім
мерзімі туралы                               министрлігі
Білім беру ұйымдарын қаржылан.               Денсаулық сақтау, білім
дыру нормативтері туралы                     және спорт министрлігі,
Ғылым және жоғары білім
министрлігі,
Қаржы министрлігі
Мемлекеттік құпиялармен жұмысты              Ғылым және жоғары білім
талап ететін кәсіптік орта және              министрлігі, Денсаулық
кәсіптік жоғары білім мамандық.              сақтау, білім және спорт
тарының тізбесі туралы                       министрлігі
Мемлекеттік білім беру ұйымдары.             Ғылым және жоғары білім
ның ерекше мәртебесі туралы ереже            министрлігі, Денсаулық
туралы                                       сақтау, білім және спорт
министрлігі,
Қаржы министрлігі
"Жалпы білім беретін орта мектеп.            Денсаулық сақтау, білім
ті бітірушілерге арналған кеудеге та.        және спорт министрлігі,
ғатын "Алтын белгі" белгісі мен ерекше       Ғылым және жоғары білім
үлгідегі аттестат туралы ережені             министрлігі
бекіту туралы" Қазақстан Респуб.
ликасы Үкіметінің 1997 жылғы
22 шілдедегі N 1146 қаулысына
өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы
Білім беру ұйымдарының тиісті түрлері       Бұл да
туралы үлгі ережелерді бекіту туралы
Мемлекеттік білім беру мекемелері.          Денсаулық сақтау, білім
нің ақылы білім қызметін көрсету            және спорт министрлігі,
тәртібі туралы                              Ғылым және жоғары білім
министрлігі, Қаржы
министрлігі
Мемлекеттік білім беру мекемелері.          Бұл да
нің қаржылық, материалдық және
валюталық түсімдерді пайдалану
тәртібі туралы
Жоғары кәсіптік білім берудің көп          Ғылым және жоғары білім
деңгейлі құрылымы туралы ережені           министрлігі
бекіту туралы
Мектептен тыс ұйымдардың қызметі           Денсаулық сақтау, білім және
туралы ережені бекіту туралы               спорт министрлігі
Мемлекеттік үлгідегі білім туралы          Денсаулық сақтау, білім және
құжаттардың нысандары және оларды          спорт министрлігі,
берудің тәртібін бекіту туралы             Ғылым және жоғары білім
министрлігі
Білім беру ұйымдарында оқитындар          Еңбек және халықты әлеуметтік
мен тәрбиеленушілердің халықты            қорғау министрлігі,
жұмыспен қамту және кәсіби-диаг.          Денсаулық сақтау, білім
ностикалық зерттеу саласының              министрлігі, Ғылым және жоғары
жағдайы туралы ақпарат алудың             білім министрлігі
тәртібі туралы
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О Плане мероприятий по реализации Закона Республики Казахстан "Об образовании"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 1999 года № 1013
В целях реализации Закона Республики Казахстан "Об образовании"
Z990389_
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Закона
Республики Казахстан "Об образовании".
2. Центральным  и местным исполнительным органам Республики Казахстан
в установленном порядке обеспечить:
1) выполнение Плана мероприятий;
2) приведение действующих нормативных правовых актов в соответствии с
Законом Республики Казахстан "Об образовании".
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 июля 1999 года № 1013
План
мероприятий по реализации Закона Республики Казахстан
"Об образовании"
______________________________________________________________________
№ !      Мероприятия          !    Форма      !   Ответственные    !
п/п!                           !  завершения   !   исполнители      !
--------------------------------------------------------------------!
1  Разработать и организовать      Планы       Центральные и местные
выполнение собственных       мероприятий    исполнительные органы
мероприятий по реализации                   Республики Казахстан
Закона Республики Казахстан
"Об образовании"
---------------------------------------------------------------------
2  Внести в Правительство       Проект Закона  Министерство
Республики Казахстан проект                 здравоохранения,
Закона "О внесении изменений                образования и спорта,
и дополнений в некоторые                    Министерство науки
законодательные акты                        и высшего образования
Республики Казахстан" по
вопросам, связанным с
принятием Закона Республики
Казахстан "Об образовании"
----------------------------------------------------------------------
3  Разработать и внести проекты Постановление
постановлений Правительства  Правительства
Республики Казахстан:        Республики
Казахстан
О доплате за работу в                      Министерство труда и
сельской местности, за                     социальной защиты
проживание в зонах                         населения, Министерство
экологического бедствия,                   здравоохранения,
за классное руководство,                   образования и спорта,
за проверку тетрадей                       Министерство науки и
письменных работ, за                       высшего образования,
заведование учебными                       Министерство финансов
кабинетами, углубленное
преподавание предметов и
других выплатах работникам
организаций образования
О положении о государственном              Министерство науки и
образовательном гранте,                    высшего образования,
государственном образовательном            Министерство здравоохранения,
и государственном студенческом             образования
кредитах                                   и спорта, Министерство
финансов
О нормативной учебной нагрузке             Министерство здравоохранения,
для педагогических работников              образования и
государственных учреждений                 спорта, Министерство
образования                                науки и высшего образования
Министерство
финансов, Министерство
труда и социальной
защиты населения
О порядке обеспечения                     Министерство здравоохранения
обучающихся и воспитанников               образования и
организаций образования                   спорта, Министерство
учебниками                                науки и высшего образо-
вания, Министерство
финансов
О размерах и источниках                    Министерство труда и
социальной помощи нуждающимся              социальной защиты
гражданам в период получения               населения, Министерство
ими образования                            здравоохранения, образо-
вания  и спорта,
Министерство науки и
высшего образования,
Министерство финансов
О порядке выплаты государствен-            Министерство науки и
ных стипендий обучающимся в                высшего образования,
государственных организациях               Министерство здравоох-
образования                                ранения, образования и
спорта, Министерство
финансов
О перечне должностей                       Министерство здравоохранения,
педагогических работников                  образования и
и приравненных к ним лиц                   спорта, Министерство
науки и высшего образования,
Министерство труда и
социальной защиты населения
О гарантированном                          Министерство здравоохранения,
государственном нормативе                  образования и
сети организаций                           спорта, Министерство
образования                                науки и высшего образования,
Министерство финансов,
Агентство по
экономическому планированию
О положении о государственной              Министерство здравоох-
аттестации организаций                     ранения, образования и
образования                                спорта, Министерство
науки и высшего образования
О квалификационных требованиях             Министерство науки и
и порядке лицензирования                   высшего образования,
образовательной деятельности               Министерство здравоохра-
нения, образования и
спорта
Министерство здравоох-
О порядке разработки, утверждения          ранения, образования и
и сроков действия государственных          спорта, Министерство
общеобязательных стандартов                науки и высшего образования
образования
О нормативах финансирования                Министерство здравоохранения,
организации образования                    образования и
спорта, Министерство
науки и высшего образования,
Министерство финансов
О перечне специальностей среднего          Министерство науки и
профессионального и высшего                высшего образования,
профессионального образования,             Министерство здравоохранения,
требующих работы с государственными        образования и
секретами                                  спорта
О положении об особом статусе              Министерство науки и
государственной организации                высшего образования,
образования                                Министерство
здравоохранения,
образования и спорта,
Министерство финансов
О внесении изменений и дополнений          Министерство
в постановление Правительства              здравоохранения,
Республики Казахстан от 22 июля            образования и спорта,
1997 года № 1146
P971146_
"Об              Министерство науки и
утверждении Положения о нагрудном          высшего образования
знаке "Алтын белгi" и аттестате
особого образца для выпускников
средней общеобразовательной школы"
Об утверждении типовых                     То же
положений об организациях
образования соответствующих
типов
О порядке оказания платных                 Министерство
образовательных услуг                      здравоохранения,
государственными учреждениями              образования и спорта,
образования                                Министерство науки и
высшего образования,
Министерство финансов
О порядке использования                    То же
государственными учреждениями
образования финансовых,
материальных и валютных
поступлений
Об утверждении положения                   Министерство науки и
о многоуровневой структуре                 высшего образования
высшего профессионального
образования
Об утверждении положения о                 Министерство
деятельности внешкольных                   здравоохранения, образования
организаций                                и спорта
Об утверждении форм документов             Министерство здравоохранения,
об образовании государственного            образования и
образца и порядка их выдачи                спорта, Министерство
науки и высшего образования
О порядке получения информации             Министерство труда и
о положении в сфере занятости              социальной защиты населения,
населения и профессионально-               Министерство
диагностического обследования              здравоохранения, образования
обучающихся и воспитанников                и спорта, Министерство науки
организаций образования                    и высшего образования
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Кушенова Д.
Склярова И.)