"Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны мен оның қарауындағы жекелеген ведомствоаралық бағыныстағы заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 21 шілде N 1025
Қазақстан Республикасының темiржол саласын монополиясыздандыру, жұмыстар мен қызмет көрсетулер саласында бәсекелестiк орта құру "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттік кәсiпорны қызметiнiң тиiмдiлігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттік кәсiпорны:
1)
2) "Жосалы рельс дәнекерлеу поезы" еншiлес мемлекеттік кәсiпорнын бөлiп шығару және оны "Жосалы рельс дәнекерлеу поезы" ашық акционерлiк қоғамы етiп қайта құру;
3)
4)
5) 1-қосымшаға сәйкес "Темiржолқұрылыс" еншiлес мемлекеттік кәсiпорнының филиалдарының мүлкiн бөлiп шығару және оның негізiнде "Темiржолқұрылыс" ашық акционерлiк қоғамын құру;
6) 2-қосымшаға сәйкес "Жолжөндеу" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны филиалдарының мүлкiн бөлiп шығару және оның негізiнде "Жолжөндеу" ашық акционерлiк қоғамын құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтан 1), 3), 4) тармақшалар алынып тасталды - ҚР
Үкіметінің 2000.02.15. N 244 қаулысымен. P000244_
2. "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының денсаулық сақтау мекемелерi:
1) "Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Орталық клиникалық теміржол ауруханасы" мекемесі "Оқу-клиникалық орталық" ашық акционерлік қоғамы болып;
2)"Ақмола темір жолының жол ауруханасы" мекемесі "Орталық жол ауруханасы" ашық акционерлік қоғамы болып;
3) 3-қосымшаға сәйкес мекемелер "Көлік медициналық қызметі" ашық
акционерлік қоғамы болып қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік
және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Көлік,
коммуникациялар және туризм министрлігімен бірлесіп қолданылып жүрген
заңдарға сәйкес осы қаулыны орындау жөнінде қажетті қайта ұйымдастыру
рәсімдерін жүргізуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 21 шілдедегі
N 1025 қаулысына
1-қосымша
"Теміржолқұрылыс" еншілес мемлекеттік кәсіпорны
филиалдарының тізбесі
Рет     Филиалдың атауы                    Орналасқан жері
NN

О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" и отдельных подведомственных юридических лиц, находящихся в его ведении
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 1999 года № 1025
В целях демонополизации железнодорожной отрасли Республики Казахстан, создания конкурентной среды в сфере работ и услуг, повышения эффективности деятельности Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие "Казакстан темiр жолы" путем выделения:
1) (исключен)
2) дочернего государственного предприятия "Джусалинский рельсосварочный поезд" и преобразования в открытое акционерное общество "Джусалинский рельсосварочный поезд";
3)-4) (исключены)
5) имущества филиала согласно приложению 1 дочернего государственного предприятия "Желдорстрой" и создания на его базе открытого акционерного общества "Желдорстрой";
6) имущества филиала согласно приложению 2 дочернего государственного предприятия "Ремпуть" и создания на его базе открытого акционерного общества "Ремпуть".
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 февраля 2000 г. N 244 P000244_ .
2. Реорганизовать учреждения здравоохранения Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" путем преобразования:
1) учреждения "Центральная клиническая железнодорожная больница Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" в открытое акционерное общество "Учебно-клинический центр";
2) учреждения "Дорожная больница Акмолинской железной дороги" в открытое акционерное общество "Центральная дорожная больница";
3) учреждений согласно приложению 3 в открытое акционерное общество "Медицинская служба транспорта".
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан обеспечить, в соответствии с действующим законодательством, проведение необходимых реорганизационных процедур по исполнению данного постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 июля 1999 года № 1025
Перечень филиалов
дочернего государственного предприятия "Желдорстрой"
_______________________________________________________________________
№ !          Наименование филиала             !   Место дислокации    !
п/п!                                           !                       !
-----------------------------------------------------------------------!

1   N 5 Ақтөбе құрылыс монтаж поезы           Ақтөбе станциясы
2   N 5 Орал құрылыс-монтаж поезы             Орал станциясы
3   N 2 Ақтөбе көпір салу ортяды              Ақтөбе станциясы
4   N 1 Ақтөбе механикаландыру                Ақтөбе станциясы
басқармасы
5   N 7 құрылыс-монтаж поезы                  Ақтөбе станциясы
6   N 8 Ақтөбе құрылыс-монтаж поезы           Ақтөбе станциясы
7   N 9 Маңғыстау құрылыс-монтаж поезы        Маңғыстау станциясы
8   N 10 Қостанай құрылыс-монтаж поезы        Қостанай станциясы
9   N 11 Көкшетау құрылыс-монтаж поезы        Көкшетау станциясы
10  N 12 құрылыс-монтаж поезы                 Астана станциясы
11  N 13 Павлодар құрылыс-монтаж поезы        Павлодар станциясы
12  N 14 Қарағанды құрылыс-монтаж поезы       Қарағанды станциясы
13  N 17 құрылыс-монтаж поезы                 Қызылорда станциясы
14  N 1 электр-монтаж поезы                   Қызылорда станциясы
15  N 4 құрылыс-монтаж поезы                  Қызылорда станциясы
16  N 2 темір-бетон конструкциялары зауыты    Қазалы станциясы
17  N 18 Арыс құрылыс-монтаж поезы            Арыс станциясы
18  N 3 Тараз құрылыс-монтаж поезы            Жамбыл станциясы
19  N 2 Шу құрылыс-монтаж поезы               Шу станциясы
20  N 1 құрылыс-монтаж поезы                  Алматы станциясы
21  N 1 көпір салу отряды                     Алматы станциясы
22  N 1 темір-бетон конструкциялары  зауыты   Алматы станциясы
23  N 16 Защита құрылыс-монтаж поезы          Защита станциясы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 21 шілдедегі
N 1025 қаулысына
2-қосымша
"Жолжөндеу" еншілес мемлекеттік кәсіпорны
филиалдарының тізбесі
Рет          Филиалдың атауы                Орналасқан жері
NN
1   N 1 жол машина станциясы           Пойма станциясы
2   N 3 жол машина станциясы           Ембі станциясы
3   N 5 жол машина станциясы           Жаңа Есіл станциясы
4   N 8 жол машина станциясы           Ерментау станциясы
5   N 10 жол машина станциясы          Нұра станциясы
6   N 12 жол машина станциясы          Жаңаарқа станциясы
7   N 16 жол машина станциясы          Тобыл маңы станциясы
8   N 17 жол машина станциясы          Защита станциясы
9   N 21 жол машина станциясы          Құмшағыл станциясы

1  Актюбинский строительно-монтажный поезд № 5      ст. Актюбинск
2  Уральский строительно-монтажный поезд № 6        ст. Уральск
3  Актюбинский мостостроительный отряд № 2          ст. Актюбинск
4  Актюбинское управление механизации № 1           ст. Актюбинск
5  Строительно-монтажный поезд № 7                  ст. Атырау
6  Актюбинский строительно-монтажный поезд № 8      ст. Актюбинск
7  Мангышлакский строительно-монтажный поезд № 9    ст. Мангышлак
8  Кустанайский строительно-монтажный поезд № 10    ст. Кустанай
9  Кокшетауский строительно-монтажный поезд № 11    ст. Кокчетав
10  Строительно-монтажный поезд № 12                 ст. Астана
11  Павлодарский строительно-монтажный поезд № 13    ст. Павлодар
12  Карагандинский строительно-монтажный поезд № 14  ст. Караганда
13  Строительно-монтажный поезд № 17                 ст. Кзыл-Орда
14  Электромонтажный поезд № 1                       ст. Кзыл-Орда
15  Строительно-монтажный поезд № 4                  ст. Кзыл-Орда
16  Завод железобетонных конструкций № 2             ст. Казалинск
17  Арысский строительно-монтажный поезд № 18        ст. Арысь
18  Таразский строительно-монтажный поезд № 3        ст. Жамбыл
19  Шуский строительно-монтажный поезд № 2           ст. Шу
20  Строительно-монтажный поезд № 1                  ст. Алматы
21  Мостостроительный отряд № 1                      ст. Алматы
22  Завод железобетонных конструкций № 1             ст. Алматы
23  Защитинский строительно-монтажный поезд № 16     ст. Защита
___________________________________________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 июля 1999 года № 1025
Перечень филиалов
дочернего государственного предприятия "Ремпуть"
_______________________________________________________________________
№ !          Наименование филиала             !   Место дислокации    !
п/п!                                           !                       !
-----------------------------------------------------------------------!
1  Путевая машинная станция № 1                    ст. Пойма
2  Путевая машинная станция № 3                    ст. Эмба
3  Путевая машинная станция № 5                    ст. Новоишимская
4  Путевая машинная станция № 8                    ст. Ерментау
5  Путевая машинная станция № 10                   ст. Нуринская
6  Путевая машинная станция № 12                   ст. Жана-Арка
7  Путевая машинная станция № 16                   ст. Притобольская
8  Путевая машинная станция № 17                   ст. Защита
9  Путевая машинная станция № 21                   ст. Кумшагал

10  N 25 жол машина станциясы          Жетіген станциясы
11  N 1 Біршоғыр қиыршық тас           Біршоғыр станциясы
зауыты
12  N 2 Жоламан қиыршық тас            Жоламан станциясы
зауыты
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 21 шілдедегі
N 1025 қаулысына
3-қосымша
"Қазақстан темір жолы" еншілес мемлекеттік кәсіпорнының
ашық акционерлік қоғамдары болып қайта құрылуға жататын
денсаулық сақтау мекемелерінің тізбесі
____________________________________________________________________
|Рет|        Мекемелердің атауы              | Орналасқан жері       |
|NN |                                        |                       |
|___|________________________________________|_______________________|
1    Батыс темір жолының жол ауруханасы          Ақтөбе қаласы
2    Атырау станциясының теміржол                Атырау қаласы
ауруханасы
3    Защита станциясының теміржол ауруханасы     Өскемен қаласы
4    Қарағанды-Сұрыптау станциясының бөлімше     Қарағанды қаласы
ауруханасы
5    Жамбыл станциясының бөлімше ауруханасы      Тараз қаласы
6    Орал станциясының теміржол ауруханасы       Орал қаласы
7    Батыс Қазақстан темір жолы Қызылорда        Қызылорда қаласы
станциясының бөлімше ауруханасы
8    Тың темір жолы Қостанай станциясының        Қостанай қаласы
бөлімше ауруханасы
9    Павлодар станциясының бөлімше ауруханасы    Павлодар қаласы
10   Көкшетау станциясының теміржол ауруханасы   Көкшетау қаласы
11   Семей станциясы теміржол ауруханасының      Семей қаласы
Семей филиалы
12   Алматы темір жолы Шымкент станциясының      Шымкент қаласы
бөлімше ауруханасы
13   Алматы темір жолының бөлімше ауруханасы     Алматы қаласы
14   Алматы темір жолының балалар жол            Алматы қаласы
ауруханасы
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

10  Путевая машинная станция № 25                   ст. Жетыген
11  Берчогурский щебеночный завод № 1               ст. Берчогур
12  Жоламанский щебеночный завод № 2                ст. Жоламан
___________________________________________________________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 июля 1999 года № 1025
Перечень учреждений здравоохранения Республиканского
государственного предприятия "Казакстан темiр жолы", подлежащих
преобразованию в открытое акционерное общество
_______________________________________________________________________
№ !          Наименование учреждения          !   Место дислокации    !
п/п!                                           !                       !
-----------------------------------------------------------------------!
1   Дорожная больница Западной железной дороги     г. Актюбинск
2   Железнодорожная больница станции Атырау        г. Атырау
3   Железнодорожная больница станции Защита        г. Усть-Каменогорск
4   Отделенческая больница станции Караганда-      г. Караганда
Сортировочная
5   Отделенческая больница станции Жамбыл          г. Тараз
6   Железнодорожная больница станции Уральск       г. Уральск
7   Отделенческая больница станции Кзыл-Орда       г. Кзыл-Орда
Западно-Казахстанской железной дороги
8   Кустанайская отделенческая больница Целинной   г. Костанай
железной дороги
9   Отделенческая больница станции Павлодар        г. Павлодар
10   Железнодорожная больница станции Кокшетау      г. Кокшетау
11   Семипалатинский филиал железнодорожной         г. Семипалатинск
больницы станции Семипалатинск
12   Отделенческая больница станции Шымкент         г. Шымкент
Алматинской железной дороги
13   Отделенческая больница Алматинской железной    г. Алматы
дороги
14   Дорожная детская больница Алматинской          г. Алматы
железной дороги
__________________________________________________________________________
(Специалисты: Кушенова Д.
Склярова И.)