1999 жылғы 29-30 шілдедегі Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы ынтымақтастық жөніндегі Үкіметаралық комиссияның "Байқоңыр" кешені бойынша Ішкі комиссиясы мәжілісінің Хаттамасын іске асыру жөніндегі шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 9 тамыз N 1121
1999 жылғы 29-30 шілдедегі Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы ынтымақтастық жөніндегі Үкіметаралық комиссияның "Байқоңыр" кешені бойынша Ішкі комиссиясы мәжілісінің Хаттамасын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған 1999 жылғы 29-30 шілдедегі Қазақстан
Республикасы мен Ресей  Федерациясы арасындағы ынтымақтастық жөніндегі
Үкіметаралық комиссияның "Байқоңыр" кешені жөніндегі Қосымша комиссия
мәжілісінің Хаттамасын жүзеге асыру бойынша шаралардың жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Сыртқы істер министрлігіне
жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 9 тамыздағы
N 1121 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы ынтымақтастық
жөніндегі үкіметаралық комиссияның "Байқоңыр" кешені бойынша Ішкі
комиссиясы  отырысының 1999 жылғы 29-30 шілдедегі хаттамасын іске
асыру жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
________________________________________________________________________
Р/с        Іс-шара                  Атқару                 Жауаптылар
N                                  мерзімі
_________________________________________________________________________
1            2                        3                       4
_________________________________________________________________________
1  Ресейлік тарабымен "Протон"   1999 жылғы  Денсаулық сақтау, білім және
зымыран-тасығышты ұшырудың    14 тамызға   спорт министрлігі, Ғылым
қоршаған ортаға зиянды        дейін      және жоғары білім министрлігі
ықпалын зерттеу мен азайту
жөніндегі бірлескен қазақ.
стандық-ресейлік бағдарлама
шеңберінде "Протон" зымыран-
тасығыштың апатты құлау
аймағында тұрып жатқан адам-
дардың дағдысын бұзудың
жәй-күйі мен деңгейінің мони-
торингін өткізудің мерзімдерін
және көлемін келісу
2   Қазақстан Республикасының        1999 жылғы     Табиғи ресурстар және
Үкіметіне апатты құлаудың        10 тамызға     қоршаған ортаны қорғау
зардаптарын жою жөнінде ресей    дейін          министрлігі, Ғылым
тарабымен бірлесіп шаралар                      және жоғары білім
қабылдау үшін "Протон"                          министрлігі, Сыртқы
зымыран-тасығышының 1999                        істер министрлігі
жылғы 5 шілдеде апатты құлауына
қатысты ресей тарабы берген
материалдар бойынша қорытындыны
ұсыну
3   "Байқоңыр" кешенінің барлық      1999 жылғы   Қаржы министрлігі, Ғылым
объектілерін түгендеуді          1 қазанға     және жоғары білім
аяқтау                           дейін         министрлігі, Қорғаныс
министрлігі
4   Қазақстанның мүдделі министр.    1999 жылғы    Ғылым және жоғары білім
ліктерімен және ведомстволарымен 1 қыркүйекке   министрлігі
"Қазақстан Республикасы мен       дейін
Ресей Федерациясы арасындағы
ынтымақтастық жөніндегі
үкіметаралық комиссияның
"Байқоңыр" кешені жөніндегі
Ішкі комиссиясы туралы ережені"
келісу және жұмыс тәртібінде
бекіту

Об утверждении Плана мероприятий по реализации протокола заседания Подкомиссии по комплексу "Байконур" Межправительственной комиссии по сотрудничеству между Республикой Казахстан и Российской Федерацией от 29-30 июля 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 1999 года № 1121
В целях реализации Протокола заседания Подкомиссии по комплексу "Байконур" Межправительственной комиссии по сотрудничеству между Республикой Казахстан и Российской Федерацией от 29-30 июля 1999 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Протокола заседания Подкомиссии по комплексу "Байконур" Межправительственной комиссии по сотрудничеству между Республикой Казахстан и Российской Федерацией от 29-30 июля 1999 года.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство иностранных дел.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 августа 1999 года № 1121
План
мероприятий по реализации Протокола заседания
Подкомиссии по комплексу "Байконур" Межправительственной комиссии по
сотрудничеству между Республикой Казахстан и Российской Федерацией
от 29-30 июля 1999 года
----------------------------------------------------------------------------
№  !        Мероприятие                !   Срок      !   Ответственные
п/п!                                   !исполнения   !
----------------------------------------------------------------------------
1 !               2                   !     3       !         4
----------------------------------------------------------------------------
1   Согласовать с российской стороной  до 14 августа  Министерство
сроки и объемы проведения             1999 года   здравоохранения,
мониторинга состояния и уровня                    образования и спорта,
адаптационных нарушений у лиц,                    Министерство науки и
проживающих в зоне аварийного                     высшего образования
падения ракеты-носителя "Протон",
в рамках совместной казахстанско-
российской программы по изучению
и уменьшению вредного воздействия
пусков ракеты-носителя "Протон"
на окружающую среду
----------------------------------------------------------------------------
2   Представить в Правительство        до 10 августа  Министерство
Республики Казахстан заключение      1999 года    природных ресурсов
по переданным российской стороной                 и охраны окружающей
материалам относительно аварийного                среды, Министерство
пуска ракеты-носителя "Протон"                    науки и высшего

5   Байқоңыр қаласы әкімшілігі       1999 жылғы    Ғылым және жоғары білім
басшысының баяндамасында       1 қазанға дейін министрлігі (жинақ),
көтерілген проблемалық                        Қаржы министрлігі, Еңбек
мәселелер жөнінде Үкіметке                     және халықты әлеуметтік
ұсыныстар енгізу                               қорғау министрлігі,
Энергетика, индустрия
және сауда министрлігі,
Мемлекеттік кіріс министрлігі,
Әділет министрлігі, Көлік,
коммуникациялар және туризм
министрлігі, Ауыл шаруашылығы
министрлігі, Мәдениет, ақпарат
және қоғамдық келісім
министрлігі, Денсаулық сақтау,
білім және спорт министрлігі,
Сыртқы істер министрлігі
6  "Байқоңыр" кешенінің мүліктерін  1999 жылғы     Қаржы министрлігі,
есепке алу мен бағалау мәселеле. 14 тамызға     Ғылым және жоғары білім
ріндегі шарттық-құқықтық базаны  дейін          министрлігі,
жетілдіру жөнінде, оларды кейін.                Әділет министрлігі
нен "Байқоңыр" кешені жөніндегі
Ішкі комиссияға бере отырып ұсы.
ныстар әзірлеу жөнінде жұмыс
тобын құру
7  Қазақстанның мүдделі органдармен  1999 жылғы    Ғылым және жоғары білім
"Байқоңыр" ғарыш айлағының жер    1 қыркүйекке  министрлігі,
бетіндегі ғарыштық инфрақұрылымы. дейін        Сыртқы істер министрлігі
ның ғарыштық бағдарламаларды
орындау кезінде бұдан былай
пайдаланылмайтын объектілерін
жалға алудан шығарудың тәртібі
мен шарттары туралы ереженің"
жобасын келісу
8  Қазақстан Республикасының Үкіметі  1999 жылғы    Табиғи ресурстар және
мен Ресей Федерациясының Үкіметі   14 тамызға   қоршаған ортаны қорғау
арасындағы Ресей Федерациясы жалға  дейін        министрлігі
алған "Байқоңыр" кешенінің
аумағындағы экология және
табиғатты пайдалану жөніндегі
1997 жылғы 4 қазандағы келісімді
жүзеге асыру жоспарын ресей
тарабының уәкілетті органдарымен
келісу нәтижелері туралы ақпаратты
Қазақстан Республикасының
Үкіметіне ұсыну
9  Қазақстан Республикасы мен Ресей     1999 жылғы Ғылым және жоғары білім
Федерациясының ғарыш кеңістігін      1 қазанға  министрлігі
зерттеу және пайдалану жөніндегі     дейін
бірлескен жұмыс бағдарламасының
ресей тарабымен келісілген жобасын
Қазақстан Республикасының
Үкіметіне ұсыну
10 "Байқоңыр" кешені жөніндегі        1999 жылғы Сыртқы істер министрлігі,
қолданылып жүрген келісімдерге      10 тамызға  Ғылым және жоғары білім
өзгерістер мен толықтыруларды енгізу  дейін      министрлігі
туралы ұсыныстарды қарау жөніндегі
жұмыс тобының қазақстандық
бөлігінің құрамы туралы ресей
тарабын хабардар ету.
Жұмыс тобының қазақстандық бөлігінің
жұмыс бабындағы кеңесін өткізу
және оның нәтижелері туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметіне
баяндау
11 "Днепр" жобасы бойынша бірлескен     1999 жылғы Ғылым және жоғары білім
жұмыстардың шарттары мен жүзеге      1 қазанға  министрлігі
асыру тәртібі "Днепр" жобасына       дейін
қатысушы-ұйымдармен келісу және
нәтижелері туралы Қазақстан
Республикасының Үкіметіне баяндау
12 Мына мәселелер бойынша ресей         1999 жылғы Көлік, коммуникациялар
тарабымен бірлескен жұмыс топтарын   10 тамызға және туризм министрлі.
құру:                                дейін    гі,Қорғанысминистрлігі,
1. "Байқоңыр" ғарыш айлағынан                   Ғылым және жоғары
ғарыш аппараттарын ұшыру және                   білім министрлігі
қондыру және әуе кемелерінің
ұшуы кезінде Қазақстан
Республикасының әуе кеңістігін
пайдалану;

5 июля 1999 года для принятия                     образования,
совместных с российской стороной                  Министерство
мер по устранению последствий                     иностранных дел
аварийного пуска
----------------------------------------------------------------------------
3   Завершить инвентаризацию всех      до 1 октября   Министерство
объектов комплекса "Байконур"        1999 года    финансов,
Министерство науки и
высшего образования,
Министерство обороны
----------------------------------------------------------------------------
4   Согласовать с заинтересованными    до 1 сентября  Министерство науки
министерствами и ведомствами          1999 года   и высшего
Казахстана и утвердить в рабочем                  образования
порядке "Положение о Подкомиссии
по комплексу "Байконур"
Межправительственной комиссии по
сотрудничеству между Республикой
Казахстан и Российской Федерацией"
---------------------------------------------------------------------------
5   Внести предложения в Правительство   до 1 октября  Министерство науки
Республики Казахстан по проблемным     1999 года   и высшего
вопросам, поднятым в докладе главы                 образования (свод),
администрации города Байконыр                      Министерство
финансов,
Министерство труда
и социальной защиты
населения,
Министерство
энергетики,
индустрии и
торговли,
Министерство
государственных
доходов, Министерство
юстиции, Министерство
транспорта,
коммуникаций и
туризма, Министерство
сельского хозяйства,
Министерство
культуры, информации
и общественного
согласия,
Министерство
здравоохранения,
образования и
спорта,
Министерство
иностранных дел
----------------------------------------------------------------------------
6   Образовать рабочую группу        до 14 августа     Министерство
по выработке предложений по         1999 года      финансов,
совершенствованию договорно-                       Министерство науки
правовой базы в вопросах учета                     и высшего образования,
и оценки имущества комплекса                       Министерство юстиции
"Байконур" с последующим их
представлением Подкомиссии по
комплексу "Байконур"
----------------------------------------------------------------------------
7   Согласовать с заинтересованными  до 1 сентября     Министерство науки
органами Казахстана проект          1999 года      и высшего
Положения о порядке и условиях                     образования,
вывода из аренды объектов                          Министерство
наземной космической                               иностранных дел
инфраструктуры космодрома
"Байконур", не находящих дальнейшего
применения при выполнении
космических программ и направить на
рассмотрение российской стороне
----------------------------------------------------------------------------
8   Представить в Правительство        до 14 августа   Министерство
Республики Казахстан информацию      1999 года     природных ресурсов
о результатах согласования с                       и охраны
уполномоченными органами                           окружающей среды
российской стороны Плана реализации
Соглашения между Правительством
Российской Федерации и Правительством
Республики Казахстан по экологии и
природопользованию на территории
комплекса "Байконур" в условиях его
аренды Российской Федерацией" от
4 октября 1997 года
----------------------------------------------------------------------------
9   Представить в Правительство         до 1 октября   Министерство науки
Республики Казахстан согласованный     1999 года   и высшего
с российской стороной проект                       образования
Программы совместных работ
Республики Казахстан и Российской
Федерации по исследованию и
использованию космического
пространства
----------------------------------------------------------------------------
10  Проинформировать российскую сторону  до 10 августа  Министерство
о составе казахстанской части           1999 года   иностранных дел,
рабочей группы по рассмотрению                      Министерство
предложений о внесении изменений                    науки и высшего
и дополнений в действующие                          образования
соглашения по комплексу "Байконур".
Провести рабочее совещание
казахстанской части рабочей группы
и о результатах доложить в
Правительство Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
11  Согласовать с организациями-         до 1 октября   Министерство науки
участниками проекта "Днепр"             1999 года   и высшего
условия и порядок реализации                        образования
совместных работ по проекту
"Днепр" и о результатах доложить
в Правительство Республики
Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
12  Создать совместные с российской      до 10 августа  Министерство
стороной рабочие группы по              1999 года   транспорта,
следующим вопросам:                                 коммуникаций и
1. Использование воздушного                         туризма,
пространства Республики Казахстан                   Министерство
при запусках и посадке космических                  обороны,
аппаратов с космодрома "Байконур"                   Министерство науки
и полетах воздушных судов.                          и высшего

2. Радиожиілік спектрін пайдалану,
таяу жатқан елді мекендерді
қоса алғанда, "Байқоңыр" кешенінің
аумағы мен оған жапсарлас аумаққа
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғыларды әкелу және
пайдалану
13 Қазақстан Республикасының Үкіметіне 1999 жылғы     Сыртқы істер минист.
"Байқоңыр" кешені жөніндегі Ішкі    15 қыркүйекке  рлігі (жинақ), Ғылым
комиссиясының 1999 жылғы 29-30       дейін         және жоғары білім
шілдедегі отырысы Хаттамасының іске                министрлігі,министр
асырылу барысы және кезекті отырысқа               ліктер,агенттіктер,
әзірлігі туралы ақпарат ұсыну                      ведомстволар
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

2. Использование радиочастотного                    образования
спектра, ввоза и эксплуатации
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств на
территории комплекса "Байконур"
и прилегающие территории, включая
близлежащие населенные пункты
----------------------------------------------------------------------------
13  Представить в Правительство         до 15 сентября  Министерство
Республики Казахстан информацию        1999 года    иностранных дел
о ходе реализации Протокола                         (свод),
заседания Подкомиссии по комплексу                  Министерство науки
"Байконур" от 29-30 июля 1999 года                  и высшего
образования,
министерства,
агентства,
ведомства
----------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)