"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақмола заң колледжін" "Салық полициясы академиясы" мемлекеттік мекемесі деп қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 18 тамыз N 1184. Күшi жойылды - ҚР Үкіметінiң 2001.05.15. N 643 қаулысымен. ~P970643
Қазақстан Республикасының салық полициясы органдары үшiн мамандар даярлауды одан әрi жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Ақмола заң колледжі "Салық полициясы академиясы" (бұдан әрi - Академия) мемлекеттiк мекемесi болып қайта аталсын.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және бiлiм министрлiгi нақты мамандықтар бойынша дипломдар беру құқығымен Академия қызметiн iске асыруға қолданылып жүрген заңдарға сәйкес белгiленген тәртiппен лицензия берсiн.
3. Академияның негiзгi мiндеттерi:
салық полициясы мен кеден қызметi органдары үшiн жоғары бiлiмдi мамандар даярлау;
салық полициясы мен кеден қызметi органдарының басшы кадрлары мен қызметкерлерiн қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру;
ғылыми-педагогикалық кадрлар даярлау;
экономикалық қылмысқа қарсы күрестің өзектi проблемалары бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзу болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Салық полициясы комитетi Академияны жалпы басқаруды жүзеге асыратын уәкiлеттi орган болып белгіленсiн.
5. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгі Салық полициясы комитетiнiң төрағасы Академияның басшысын тағайындайды, ол лауазымы бойынша Салық полициясы комитетi төрағасының орынбасарына теңестiрiледi.
6. Академияның басшысына Салық полициясы органдарында қызмет өткеру туралы ережеге сәйкес арнаулы атақ берiледi.
7. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Салық полициясы комитетi заңдарда белгiленген тәртiппен:
1) Академияның жарғысын бекiтсiн және оны әдiлет органдарында тiркетудi қамтамасыз етсiн;
2) Академияны басшы және профессорлық-оқытушылық құрамның бiлiктi кадрларымен жасақтасын;
3) екi ай мерзiмде Қазақстан Республикасы Үкiметiнің бұрын қабылданған шешiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiру туралы ұсыныс енгiзсiн;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
8. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi бiр ай мерзiмде Ақмола заң колледжiнің штат санын, ғимараттарын, материалдық-техникалық құралдары мен өзге де мүлкін Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Салық полициясы комитетiне берудi
жүргiзсiн.

О переименовании Акмолинского юридического колледжа Министерства внутренних дел Республики Казахстан в государственное учреждение "Академия налоговой полиции"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1184. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 15 мая 2001 г. N 643 ~P010643
В целях дальнейшего совершенствования подготовки специалистов для органов налоговой полиции Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Переименовать Акмолинский юридический колледж Министерства внутренних дел Республики Казахстан в государственное учреждение "Академия налоговой полиции" (далее - Академия).
2. Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан выдать в установленном порядке лицензию на осуществление деятельности Академии с правом выдачи дипломов по конкретным специальностям в соответствии с действующим законодательством.
3. Основными задачами Академии определить:
подготовку специалистов с высшим образованием для органов налоговой полиции и таможенной службы;
переподготовку и повышение квалификации руководящих кадров и сотрудников органов налоговой полиции и таможенной службы;
подготовку научно-педагогических кадров;
проведение научно-исследовательских работ по актуальным проблемам борьбы с экономической преступностью.
4. Определить Комитет налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан уполномоченным органом, осуществляющим общее управление Академией.
5. Председатель Комитета налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан назначает руководителя Академии, который приравнивается по должности к заместителю Председателя Комитета налоговой полиции.
6. Руководителю Академии присваивается специальное звание в соответствии с Положением о прохождении службы в органах налоговой полиции.
7. Комитету налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав Академии и обеспечить ее регистрацию в органах юстиции;
2) укомплектовать Академию квалифицированными кадрами руководящего и профессорско-преподавательского состава;
3) в двухмесячный срок внести предложение о приведении ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим постановлением;
4) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
8. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в месячный срок произвести передачу штатной численности, зданий, материально-технических средств и иного имущества Акмолинского юридического колледжа Комитету налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан.

9. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
Академия қызметiн қаржыландыруды Қазақстан Республикасы Iшкi
iстер министрлiгiнiң Ақмола заң колледжiн ұстау үшiн 1999 жылға
арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебiнен қамтамасыз
етсiн;
кейiнгі жылдарға республикалық бюджетті әзiрлеу кезiнде
Академияны қаржыландыруға қаражат көздейтiн болсын.
10. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

9. Министерству финансов Республики Казахстан:
обеспечить финансирование деятельности Академии за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1999 год на содержание Акмолинского юридического колледжа Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
при разработке республиканского бюджета на последующие годы предусмотреть средства на финансирование Академии.
10. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)