Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1268 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 1999 жылғы 8 қыркүйек N 1332 Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.10.31. N 1158 қаулысымен.
Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi мемлекеттiк сатып алуды жүргiзудiң тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 10 желтоқсандағы N 1268 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1998 ж., N 47, 422-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi мемлекеттiк сатып алуды жүргiзудiң тәртiбi туралы нұсқаулықта:
1) 5-тармақтың алтыншы абзацындағы "осы Нұсқаулықтың 5-тармағын орындай отырып," деген сөздер алынып тасталсын;
2) 6-тармақта:
үшiншi абзацта:
"Тауарлардың" деген сөз "Мемлекеттiк сатып алуды баға ұсыныстарын сұрауды пайдалана отырып өнiм берушiнi таңдап алу тәсiлiмен жүзеге асырған кезде тауарлардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
"осы Нұсқаулықпен белгiленген (бiр-, екi-, немесе бес)" деген сөздер алынып тасталсын;
төртiншi абзац алынып тасталсын;
3) 9-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "мемлекеттiк органдардың" деген сөздер "орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзацта:
"мен ұйымдары" деген сөздер алынып тасталсын;
"үшiн" деген сөзден кейiн "орталық және жергiлiктi" деген сөздермен толықтырылсын;
4) 11-тармақта:
екiншi абзацтағы ", Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң немесе оған ведомстволық бағыныстағы мекемелердiң өкiлдерi", ", Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң өкiлдерi" деген сөздер алынып тасталсын;
алтыншы абзацтағы "құрамын" деген сөзден кейiн ", оның iшiнде комиссия төрағасының орынбасары мен хатшыны" деген сөздермен толықтырылсын;
5) 12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Конкурстық комиссияның төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, комиссия отырыстарына төрағалық етедi, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешiмдерiнiң iске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады және комиссия жүзеге асыратын қызмет үшiн жауап бередi.
Төраға болмаған кезде оның функцияларын орынбасары орындайды.";
6) мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурсты ұйымдастырушының мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыруға және өткiзуге жауапты тиiстi бөлiмшесiнiң маманы болып табылады. Конкурстық комиссия шешiмдер қабылдаған кезде конкурстық комиссия хатшысының дауыс беруге құқығы жоқ.
Конкурстық комиссияның хатшысы ықтимал өнiм берушiлерге конкурстық құжаттаманы табыс етедi, ықтимал өнiм берушiлердi тiркеу журналын жүргiзедi, ықтимал өнiм берушiлерден конкурстық өтiнiмдерi бар конверттердi қабылдайды, конкурстық комиссияның отырыстарының күн тәртiбi бойынша ұсыныстарды, қажеттi құжаттарды, материалдарды дайындайды және отырыс өткеннен кейiн оның хаттамаларын ресiмдейдi.
Техникалық сарапшылар ықтимал өнiм берушiлер ұсынған тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулерді конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкестiгi жөнiнде сараптық қорытынды бередi және конкурстық комиссия шешiм қабылдаған кезде олардың дауыс беруге құқығы жоқ. Сараптық қорытынды жазбаша түрде ресiмделедi және конкурстық комиссия отырысының хаттамасына қоса тiркеледi.";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1998 года N 1268
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 1999 года N 1332. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 31 октября 2002 г. N 1158.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.10.2002 № 1158.
В целях совершенствования нормативной правовой базы по государственным закупкам Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1998 года N 1268 "Об утверждении Инструкции о порядке проведения государственных закупок товаров, работ и услуг" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 47, ст. 422) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции о порядке проведения государственных закупок товаров, работ и услуг, утвержденной указанным постановлением:
1) в абзаце шестом пункта 5 слова "с соблюдением пункта 5 настоящей Инструкции" исключить;
2) в пункте 6:
в абзаце третьем:
слова "Не допускается" заменить словами "При осуществлении государственных закупок способом выбора поставщика с использованием запроса ценовых предложений не допускается";
слова "установленного настоящей Инструкцией (одно-, двух-, или пяти)" исключить;
абзац четвертый исключить;
3) в пункте 9:
в абзаце первом слова "и организации государственных органов" заменить словами "центральных и местных государственных органов";
в абзаце втором:
слова "и организаций" исключить;
после слов "выступают сами" дополнить словами "центральные и местные";
4) в пункте 11:
в абзаце втором слова "представители Министерства финансов Республики Казахстан или его подведомственных учреждений", "представители Министерства финансов Республики Казахстан" исключить;
в абзаце шестом после слова "комиссии" дополнить словами "в том числе заместитель председателя комиссии и секретарь";
5) пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Председатель конкурсной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет ответственность за деятельность, осуществляемую комиссией.
Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.";
6) дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Секретарем конкурсной комиссии является специалист соответствующего подразделения организатора конкурса, ответственного за организацию и проведение государственных закупок. Секретарь конкурсной комиссии не имеет права голоса при принятии конкурсной комиссией решений.
Секретарь конкурсной комиссии предоставляет потенциальным поставщикам конкурсную документацию, ведет журнал регистрации потенциальных поставщиков, принимает от потенциальных поставщиков конверты с конкурсными заявками, подготавливает предложения по повестке дня заседания конкурсной комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы заседания после его проведения.
Технические эксперты дают экспертное заключение по соответствию предлагаемых потенциальными поставщиками товаров, работ и услуг требованиям конкурсной документации и не имеют права голоса при принятии конкурсной комиссией решения.
Экспертное заключение оформляется в письменном виде и прилагается к протоколу заседания конкурсной комиссии.";

7) 13-тармақтың екiншi абзацы "комиссия" деген сөзден кейiн "мемлекеттiк сатып алу туралы заңдарға және" деген сөздермен толықтырылсын;
8) мынадай мазмұндағы 13-1 және 13-2-тармақтармен толықтырылсын:
"13-1. Конкурсты ұйымдастырушының мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыруға және өткiзуге жауапты тиiстi бөлiмшесi конкурстық комиссия жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асырады.
13-2. Конкурстық комиссияның шешiмi ашық дауыс берумен қабылданады және оған конкурстық комиссия мүшелерiнiң жалпы санының басым көпшiлiгi дауыс берген жағдайда қабылданды деп есептеледi. Дауыстар тең болған жағдайда конкурстық комиссияның төрағасы дауыс берген шешiм қабылданды деп есептеледi.
Конкурстық комиссия мүшелерi ерекше пiкiр бiлдiруге құқылы, оны бiлдiрген жағдайда, ол жазбаша түрде баяндалады және конкурстық комиссия отырысының хаттамасына қоса тiркелуi тиiс.";
9) 14-тармақтағы "Қазақстан Республикасы заңдарына сәйкес" деген сөздер "заңдарда белгiленген тәртiппен" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) 15-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:     "Конкурстық құжаттама уәкiлеттi орган бекiтетiн үлгiлiк конкурстық құжаттама негiзiнде жасалады.";
11) 19-тармақтағы "мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде, ал халықаралық конкурс өткiзiлген жағдайда" деген сөздер алынып тасталсын;
12) 22-тармақ алынып тасталсын;
13) 23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Конкурсқа қатысуға тiлек бiлдiрген ықтимал өнiм берушi конкурстық құжаттаманы конкурсты ұйымдастырушыдан 8-қосымшаға сәйкес нысандағы хабарландыруда көрсетiлген орында және мерзiмдерде алуы тиiс.";
14) 31-тармақтың бiрiншi абзацының 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудi енгiзгенiн растайтын құжаттар;";
15) 32-тармақтағы "конкурстық құжаттама қай тiлде жасалса, сол" деген сөздер "конкурстық құжаттамада көрсетiлген" деген сөздермен ауыстырылсын;
16) 33-тармақта:
үшiншi абзац алынып тасталсын;
төртiншi абзацтағы "Шетелдiк ықтимал" деген сөздер "Ықтимал" деген сөзбен ауыстырылсын;
17) 45-тармақтың бiрiншi абзацындағы "конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудiң" деген сөздер "конкурстық өтiнiмдi құрайтын құжаттардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
18) 51-тармақтың екiншi абзацы алынып тасталсын;
19) 54-тармақтың екiншi абзацындағы "конкурсқа қатысатын барлық ықтимал өнiм берушiлерге" деген сөздер "қайтарылмаған конкурстық өтiнiмдерге" деген сөздермен ауыстырылсын;
20) 56-тармақтағы "0-ден 2 процентке дейiн" деген сөздер "2 проценттен аспайтын мөлшерде" деген сөздермен ауыстырылсын;
21) 59-тармақтағы "0-ден 3 процентке дейiн" деген сөздер "3 проценттен аспайтын мөлшерде" деген сөздермен ауыстырылсын;

7) абзац второй пункта 13 после слов "в соответствии с" дополнить словами "законодательством о государственных закупках и";
8) дополнить пунктами 13-1 и 13-2 следующего содержания:
"13-1. Соответствующее подразделение организатора конкурса, ответственное за организацию и проведение государственных закупок, осуществляет организационно-техническое обеспечение работы конкурсной комиссии.
13-2. Решение конкурсной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов конкурсной комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель конкурсной комиссии.
Члены конкурсной комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания конкурсной комиссии.";
9) в пункте 14 слова "в соответствии с законодательством Республики Казахстан" заменить словами "в установленном законодательством порядке";
10) пункт 15 дополнить абзацем следующего содержания:
"Конкурсная документация составляется на основании типовой конкурсной документации, утверждаемой уполномоченным органом.";
11) в пункте 19 слова "на государственном и русском языках, а в случае проведения международных конкурсов -" исключить;
12) пункт 22 исключить;
13) пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Потенциальный поставщик, изъявивший желание принять участие в конкурсе, должен получить конкурсную документацию у организатора конкурса в том месте и в те сроки, которые были указаны в объявлении по форме согласно приложению 8.";
14) подпункт 8) абзаца первого пункта 31 изложить в следующей редакции:
"8) документы, подтверждающие внесение обеспечения конкурсной заявки;";
15) в пункте 32 слова "на котором составлена конкурсная документация" заменить словами "указанном в конкурсной документации";
16) в пункте 33:
абзац третий исключить;
в абзаце четвертом слово "иностранных" исключить;
17) в абзаце первом пункта 45 слова "обеспечения конкурсных заявок" заменить словами "документов, составляющих конкурсную заявку";
18) абзац второй пункта 51 исключить;
19) в абзаце втором пункта 54 слова "потенциальным поставщикам, принимающих участие в конкурсе" заменить словами "не отклоненным конкурсным заявкам";
20) в пункте 56 слова "от 0 до" заменить словами "не более";
21) в пункте 59 слова "от 0 до" заменить словами "не более";

22) 60-тармақтың бiрiншi абзацындағы "0-ден 10 процентке дейiн" деген сөздер "10 проценттен аспайтын мөлшерде" деген сөздермен ауыстырылсын;
23) 64-тармақта:
"Конкурсқа қатысушы ықтимал" деген сөздер "Ықтимал" деген сөзбен ауыстырылсын;
"байланыс жасамауы" деген сөздер "келiссөз жүргiзбеуi" деген сөздермен ауыстырылсын;
24) 67-тармақта:
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Конкурстық комиссия сондай-ақ барлық конкурстық өтiнiмдер қабылданбаған жағдайда, конкурсты өткiзiлмеген деп таниды (жариялайды).";
үшiншi, төртiншi, бесiншi, алтыншы абзацтар алынып тасталсын;
25) 68-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) конкурстық құжаттаманы алған ықтимал өнiм берушiлердiң
атауы мен орналасқан жерi және конкурстық құжаттаманы алған уақыты;";
26) 70-тармақтың екiншi абзацындағы "тапсырысшы" деген сөзден кейiн "конкурс жеңiмпазына" деген сөздермен толықтырылсын;
27) 72-тармақта:
"25" саны "3" санымен ауыстырылсын;
", келiспеушiлiктер хаттамасын жасауға (егер ықтимал өнiм берушi шарттың кейбiр шарттарымен келiспесе) және оны тапсырысшыға қайтаруға" деген сөздер "немесе бар келiспеушiлiктер туралы немесе шартқа қол қоюдан бас тартатыны туралы тапсырысшыны жазбаша хабардар етуге" деген сөздермен ауыстырылсын;
28) 75-тармақтағы "жасалуы мүмкiн" деген сөздер "жасалады" деген сөзбен ауыстырылсын;
29) 76-тармақтағы ", келiспеушiлiктер хаттамасын жасауға (егер ықтимал өнiм берушi шарттың кейбiр шарттарымен келiспесе) және оны тапсырысшыға қайтаруға" деген сөздер "немесе бар келiспеушiлiктер туралы немесе шартқа қол қоюдан бас тартатыны туралы тапсырысшыны жазбаша хабардар етуге" деген сөздермен ауыстырылсын;
30) 82-баптың 3) абзацындағы "қосымшаға" деген сөз қазақша мәтiнiнде дұрыс жазылған;
31) 91-тармақтың 2) тармақшасындағы "болып табылатын" деген сөздер "қажет болғанда" деген сөздермен ауыстырылсын;
32) 94-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"94. Кез келген ықтимал өнiм берушi конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудi қайтарып алу құқығын жоғалтпастан, түпкiлiктi конкурстық өтiнiмдi ұсынбауға құқылы.";
33) 106-тармақтағы "Енгiзудiң" деген сөз "Шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзудiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
34) 114-тармақтағы "бастапқы баға белгiленуi мүмкiн" деген сөздер "баға конкурстық құжаттамада көрсетiледi" деген сөздермен ауыстырылсын;
35) 118-тармақтың екiншi абзацының 1) тармақшасы "және де мұндай iс-әрекеттер белгiленген тәртiппен сот арқылы расталған жағдайда;" деген сөздермен толықтырылсын;
36) көрсетiлген Нұсқаулыққа 8-қосымшада:
алтыншы абзацтағы "сатып алу" деген сөздер "алу" деген сөзбен ауыстырылсын;
жетiншi абзац алынып тасталсын;

22) в абзаце первом пункта 60:
слово "субъектов" заменить словом "субъекты";
слова "от 0 до" заменить словами "не более";
23) в пункте 64:
слова "участвующий в конкурсе" исключить;
слово "контакты" заменить словом "переговоры";
24) в пункте 67:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Конкурсная комиссия также признает (объявляет) конкурс несостоявшимся в случае, когда были отклонены все конкурсные заявки.";
абзацы третий, четвертый, пятый, шестой исключить;
25) в пункте 68:
в абзаце первом слово "приложения" заменить словом "приложению";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) наименования и места нахождения потенциальных поставщиков, которые получили конкурсную документацию, и дата получения конкурсной документации;";
26) в абзаце втором пункта 70 после слов "заказчик направляет" дополнить словами "победителю конкурса";
27) в пункте 72:
цифру "25" заменить цифрой "3";
слова ", составить протокол разногласий (если потенциальный поставщик не согласен с некоторыми условиями договора) и вернуть их заказчику" заменить словами "или письменно уведомить заказчика об имеющихся разногласиях или об отказе подписания договора";
28) в пункте 75 слова "может составляться" заменить словом "составляется";
29) в пункте 76 слова ", составить протокол разногласий (если потенциальный поставщик не согласен с некоторыми условиями договора) и вернуть их заказчику" заменить словами "или письменно уведомить заказчика об имеющихся разногласиях или об отказе подписания договора";
30) в абзаце третьем пункта 82 слово "приложения" заменить словом "приложению";
31) в подпункте 2) пункта 91 слова "объектом государственных закупок является" заменить словом "необходимо";
32) пункт 94 изложить в следующей редакции:
"94. Любой потенциальный поставщик вправе не представлять окончательную конкурсную заявку, не теряя права на возврат обеспечения конкурсной заявки.";
33) в пункте 106 после слова "возврата" дополнить словами "обеспечения исполнения договора";
34) в пункте 114 слова "может устанавливаться стартовая" заменить словами "в конкурсной документации указывается";
35) подпункт 1) абзаца второго пункта 118 дополнить словами "и такие действия в установленном порядке подтверждены судом;";
36) в приложении 8 к указанной Инструкции:
в абзаце шестом слово "приобрести" заменить словом "получить";
абзац седьмой исключить;

37) көрсетiлген Нұсқаулыққа 9-қосымшада:
төртiншi абзацтағы "әрбiр конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудiң" деген сөздер "конкурстық өтiнiмдi құрайтын құжаттардың" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулының 1-тармағының 12)-тармақшасының күшi осы қаулы күшiне енген күнге дейiн өткiзiлетiнi туралы хабарландырулар (құлақтандыру) жарияланған (жiберiлген) конкурстарға қолданылмайды.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

37) в приложении 9 к указанной Инструкции:
в абзаце четвертом слова "обеспечения каждой конкурсной заявки" заменить словами "документов, составляющих конкурсную заявку".
2. Действие подпункта 12) пункта 1 настоящего постановления не распространяется на конкурсы, объявления (уведомления) о проведении которых опубликованы (направлены) до дня вступления настоящего постановления в действие.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан