Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі "Денсаулық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 10 қыркүйек N 1364
ЕСКЕРТУ. Қаулының атауы мен мәтініндегі сөздер ауыстырылды -
ҚР Үкіметінің 2000.02.24. N 286 қаулысымен. P000286_
Медициналық қызмет көрсетулердің сапасы мен медициналық ұйымдардың қызметiн талдауды жетілдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгiнiң "Медициналық қызмет көрсетулерге ақы төлеу жөнiндегi орталығы" мемлекеттiк мекемесi Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi "Денсаулық" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына (бұдан әрi - Кәсiпорын) қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2000.02.24.
N 286 қаулысымен. P000286_
2. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi нысанасы:
ұсынылатын медициналық қызметтердiң сапасын талдау және бағалау;
денсаулық сақтау саласындағы реформалардың ақпараттық iлеспесi;
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.02.24. N 286
қаулысымен. P000286_
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі Кәсiпорынға қатысты мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асыратын орган болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтауісі жөніндегі агенттігі заңдарда белгiленген тәртiппен:
Кәсiпорын жарғысын онда облыстарда, Астана, Алматы қалаларында Кәсiпорынның филиалдарын көздеп бекiтсiн;
мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн және өзге де ұйымдастырушылық iс-шараларын жүргiзсiн;
медициналық ұйымдарды қаржыландыру жөніндегі функцияларды орындау үшін Медициналық қызмет көрсетулерге ақы төлеу жөніндегі орталықтың бөлімшелерінің материалдық, техникалық құралдарын жергілікті атқарушы органдарға беруді қамтамасыз етсін.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
6. Осы қаулы 2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолдануға енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
1999 жылғы "10" қыркүйектегi
N 1364 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерiне
енгізiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын әкiмшi-мекемелердiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 25 желтоқсандағы N 1335 P981335_ қаулысына:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, орталық атқарушы органдар әкiмшiлiк ететiн бағдарламалар мен кiшi бағдарламалардың тiзбесiнде:

О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Денсаулык" Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 1999 года N 1364
Сноска. В названии и тексте заменены слова - постановлением Правительства РК от 24 февраля 2000 г. N 286 P000286_ .
В целях совершенствования системы управления качеством медицинских услуг и анализа деятельности медицинских организаций Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать государственное учреждение "Центр по оплате медицинских услуг" Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан путем преобразования в Республиканское государственное казенное предприятие "Денсаулык" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения (далее - Предприятие).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 24 февраля 2000 г. N 286 P000286_ .
2. Определить основным предметом деятельности Предприятия:
анализ и оценку качества предоставляемых медицинских услуг;
информационное сопровождение реформ в отрасли здравоохранения.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 февраля 2000 г. N 286 P000286_ .
3. Органом государственного управления, а также органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, определить Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения.
4. Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения в установленном законодательством порядке:
утвердить устав предприятия, предусмотрев в нем открытие филиалов Предприятий в областях, городах Астане, Алматы;
обеспечить государственную регистрацию и провести иные организационные мероприятия;
обеспечить передачу местным исполнительным органам часть материальных, технических средств отделений Центра по оплате медицинских услуг для выполнения функций по финансированию медицинских организаций.
5. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2000 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 1999 года N 1364
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1998 года N 1335 P981335_ "Вопросы учреждений-администраторов программ, финансируемых из государственного бюджета":
в Перечне программ и подпрограмм, финансируемых из республиканского бюджета, администрируемых центральными исполнительными органами, утвержденном указанным постановлением:

224 "Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгі" мемлекеттiк мекемелер жолы бойынша 67 "Медициналық қызмет көрсетудi төлеу жөнiндегi орталықтың көрсеткен қызметiне төлем жасау" деген бағдарламадағы 30 "Медициналық қызмет көрсетудi төлеу жөнiндегi орталық" деген кiшi бағдарлама алынып тасталсын.
3. Күшін жойды - ҚР Үкіметінің 1999.11.19. N 1754
қаулысымен. P991754_
4. "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі Денсаулық сақтау комитетiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 7 мамырдағы N 533 P990533_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 17, 187-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау , білім және спорт министрлігі  Денсаулық сақтау комитетiнiң қарауындағы ұйымдардың тiзбесiнде:
реттiк нөмiрi 24 және 47-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 66-жолмен толықтырылсын:
"66. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі "Денсаулық" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны".

по строке государственное учреждение 224 "Министерство образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан", в программе 67 "Оплата услуг Центра по оплате медицинских услуг" подпрограмму 30 "Центр по оплате медицинских услуг" исключить.
3. (Пункт 3 у.с. - постановлением Правительства РК от 19 ноября 1999 г. N 1754 P991754_ )
4. В постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1999 года N 553 P990553_ "Вопросы Комитета здравоохранения Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 17, ст. 187):
в Перечне организаций, находящихся в ведении Комитета здравоохранения
Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан,
утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 24 и 47, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 66, следующего содержания:
"66. "Республиканское государственное казенное предприятие
"Денсаулык" Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики
Казахстан".
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)