Қазақстан Республикасының білім, мәдениет және денсаулық сақтау ұйымдарына, сондай-ақ су құрылысына есімдер беру және оларды қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 22 қыркүйек N 1436
№"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес және Ақмола, Ақтөбе, Алматы, Атырау, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Оңтүстік Қазақстан, Павлодар, Шығыс қазақстан облыстары және Алматы, Астана қалалары әкімдерінің ұсыныстарын ескере отырып Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1-қосымшаға сәйкес білім, мәдениет және денсаулық сақтау ұйымдарына,
сондай-ақ су құрылысына есімдер берілсін.
2. 2-қосымшаға сәйкес білім ұйымдары қайта аталсын.
3. Жоғарыда көрсетілген іс-шараларды қаржыландыру 1999 жылға арналған
бюджетте тиісті мемлекеттік мекемелерге - бағдарламалардың әкімшілеріне
көзделген қаражаттың есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп
белгіленсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 22 қыркүйектегі
N 1436 қаулысына
1-қосымша
Атақты тарихи тұлғалардың, белгілі мемлекет және қоғам
қайраткерлерінің, көрнекті ғалымдардың, халық жазушыларының,
еңбек сіңірген ұстаздардың есімдері берілген білім, мәдениет
және денсаулық сақтау ұйымдарының, су құрылысының
тізбесі
Ақмола облысы бойынша
Көкшетау аймақтық туберкулезге қарсы күрес диспансеріне - Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген дәрігері, профессор Қоңыратбек
Құрманбаевтың есімі;
Ақтөбе облысы бойынша
облыстық әмбебап-ғылыми кітапханаға - белгілі ғалым, академик Сақтаған
Бәйішевтің есімі;
Алматы облысы бойынша
Панфилов ауданындағы Алмалы орта мектебіне - Елтінді батырдың есімі;
Талдықорған қаласындағы N 24 "Экономика және бизнес"
мектеп-лицейіне - белгілі ғалым, профессор Мұхтар Арынның есімі;
Атырау облысы бойынша
Махамбет ауданындағы Махамбет мектеп-гимназиясына - Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген мұғалімі Дүйсенғали Төленовтің есімі;
Қарағанды облысы бойынша
Қарқаралы ауданы Ақжол ауылдық округіндегі N 12 орта мектепке -
Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген мұғалімі Әлібек Бүркітбаевтың
есімі;
Қарақаралы ауданы Мәди ауылдық округіндегі N 36 орта мектепке -
Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген мәдениет қызметкері, белгілі
журналист Қайыркен Сағындықовтың есімі;
Қостанай облысы бойынша
Алтынсарин ауданындағы Щербаков орта мектебіне - халық жазушысы Мәриям
Хакімжанованың есімі;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша
Кентау қаласындағы N 1 балалар музыка мектебіне - белгілі композитор
Сейдолла Бәйтерековтың есімі;
Төле би ауданы Ленгір қаласындағы N 3 орта мектепке - белгілі ғалым,
профессор Патшайым Тәжібаеваның есімі;
Сайрам ауданы Қарабұлақ ауылдық округіндегі N 48 орта мектепке -
көрнекті мемлекет қайраткері Дінмұхамед Қонаевтың есімі;
Павлодар облысы бойынша
"Ертіс-Қарағанды" каналына - көрнекті ғалым, академик Қаныш
Сәтбаевтың есімі;
Баянауыл ауданындағы Жаңажол орта мектебіне - тарихшы-этнограф Мәшһүр
Жүсіптің есімі;
Павлодар қаласындағы N 4 орта мектепке - Қазақстан Республикасының
еңбек сіңірген мұғалімі Камал Мақпалеевтің есімі;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Тарбағатай ауданындағы Жаңаауыл орта мектебіне - Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген мұғалімі Қабден Ақыновтың есімі;
Алматы қаласы бойынша
Қазақ Ұлттық техникалық университетіне - көрнекті ғалым, академик
Қаныш Сәтбаевтың есімі;
Гигиена және эпидемиология ғылыми орталығына - көрнекті ғалым,
академик Хамза Жұматовтың есімі;
Орталық концерт залына - Қазақстан Республикасының халық әртісі,
композитор Шәмші Қалдаяқовтың есімі;
Астана қаласы бойынша
қалалық орталық кітапханаға - қазақ әдебиетінің классигі Мұхтар
Әуезовтың есімі;
өнер мектебіне - Қазақстан Республикасының халық әртісі, композитор
Шәмші Қалдаяқовтың есімі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 22 қыркүйектегі
N 1436 қаулысына
2-қосымша
Қайта аталуға жататын білім ұйымдарының
тізбесі
Батыс Қазақстан облысы бойынша
Жаңақала ауданының Жаңақазан ауылдық округіндегі Валериан Куйбышев атындағы орталау мектеп - Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген мұғалімі Хабадаш Нұрымғалиев атындағы орталау мектеп;
Орда ауданындағы Орда орта мектебі - Жәңгір хан атындағы орта мектеп;
Орда ауданындағы Фридрих Энгельс атындағы орта мектеп - Құрманғазы Сағырбайұлы атындағы орта мектеп;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша
Ордабасы ауданының Шұбар ауылдық округіндегі Владимир Ильич Ленин атындағы орта мектеп - Шұбар орта мектебі;
Сайрам ауданының Қызылқыстақ ауылдық округіндегі N 26 IV бесжылдық атындағы орта мектеп - Махмұт Қашқари атындағы орта мектеп;
Сайрам ауданының Манкент ауылдық округіндегі Александр Матросов
атындағы орта мектеп - Ыбырайымата атындағы орта мектеп;
Сарыағаш ауданындағы Ильич атындағы орта мектеп - жазушы-драматург
Асқар Сүлейменов атындағы орта мектеп;
Төле би ауданының Көксәйек ауылдық округіндегі Георгиев орта мектебі-
Мұхамед Хайдар Дулати атындағы орта мектеп;
Төле би ауданының Көксәйек ауылдық округіндегі Победа бастауыш мектебі
- Жеңіс бастауыш мектебі;
Төле би ауданының Қаратөбе ауылдық округіндегі Совет орта мектебі -
Қаратөбе орта мектебі.
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
"Семей" мемлекеттік университеті - Шәкәрім атындағы Семей мемлекеттік
университеті.
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Қасымбеков Б.А.

О присвоении имен и переименовании организаций образования, культуры и здравоохранения, а также гидросооружению Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 1999 года № 1436
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан Z934200_ "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и с учетом предложений акимов Акмолинской, Актюбинской, Алматинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Костанайской, Павлодарской, Южно-Казахстанской областей и городов Алматы, Астаны Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Присвоить имена организациям образования, культуры и
здравоохранения, а также гидросооружению согласно приложению 1.
2. Переименовать организации образования согласно приложению 2.
3. Определить, что финансирование вышеуказанных мероприятий
осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете на
1999 год, соответствующим государственным учреждениям-администраторам
программ.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 сентября 1999 года № 1436
Перечень
организаций образования, культуры и здравоохранения, а также
гидросооружения, которым присвоены имена видных исторических
личностей, известных государственных и общественных деятелей,
выдающихся ученых, народных писателей, заслуженных педагогов
по Акмолинской области
Кокшетаускому региональному противотуберкулезному диспансеру - имя
Коныратбека Курманбаева - заслуженного врача Республики Казахстан,
профессора;
по Актюбинской области
областной научно-универсальной библиотеке - имя Сактагана Баишева -
известного ученого, академика;
по Алматинской области
Алмалинской средней школе Панфиловского района - ими Елтинди батыра;
школе-лицею № 24 "Экономика и бизнес" города Талдыкоргана - имя
Мухтара Арына - известного ученого, профессора;
по Атырауской области
Махамбетской школе-гимназии Махамбетского района - имя Дюйсенгали Толенова - заслуженного учителя Республики Казахстан;
по Восточно-Казахстанской области
Жанаауылской средней школе Тарбагатайского района - имя Кабдена Акынова - заслуженного учителя Республики Казахстан;
по Карагандинской области
средней школе № 12 Акжольского аульного округа Каркаралинского района - имя Алибека Буркитбаева - заслуженного учителя Республики Казахстан;
средней школе № 36 Мадийского аульного округа Каркаралинского района -
имя Кайыркена Сагандыкова - заслуженного работника культуры Республики
Казахстан, известного журналиста;
по Костанайской области
Щербаковской средней школе Алтынсаринского района - имя Мариям
Хакимжановой - народного писателя;
по Южно-Казахстанской области
детской музыкальной школе № 1 города Кентау - имя Сейдоллы
Байтерекова - известного композитора;
средней школе № 3 города Ленгера Толебийского района - имя Патшайым
Тажибаевой - известного ученого, профессора;
средней школе № 48 Карабулакского аульного округа Сайрамского района -
имя Динмухамеда Кунаева - видного государственного деятеля;
по Павлодарской области
каналу "Иртыш-Караганда" - имя Каныша Сатпаева - видного ученого,
академика;
Жанажолской средней школе Баянаульского района - имя Машхура Жусупа -
историка-этнографа;
средней школе № 4 города Павлодара - имя Камала Макпалеева -
заслуженного учителя Республики Казахстан;
по городу Алматы
Казахскому Национальному техническому университету - имя Каныша
Сатпаева - видного ученого, академика;
Научному центру гигиены и эпидемиологии - имя Хамзы Жуматова -
видного ученого, академика;
Центральному концертному залу - имя Шамши Калдаякова - народного
артиста Республики Казахстан, композитора;
по городу Астане
городской центральной библиотеке - имя Мухтара Ауэзова - классика
казахской литературы;
школе искусств - имя Шамши Калдаякова - народного артиста Республики
Казахстан, композитора.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 сентября 1999 года № 1436
Перечень
организаций образования, подлежащих переименованию
по Восточно-Казахстанской области
Государственный университет "Семей" в Семипалатинский государственный университет имени Шакарима;
по Западно-Казахстанской области
неполную среднюю школу имени Валериана Куйбышева Жанаказанского аульного округа Жангалинского района в неполную среднюю школу имени Хабадаша Нурымгалиева - заслуженного учителя Республики Казахстан;
Урдинскую среднюю школу Урдинского района в среднюю школу имени Жангирхана;
среднюю школу имени Фридриха Энгельса Урдинского района в среднюю школу имени Курмангазы Сагирбайулы;
по Южно-Казахстанской области
среднюю школу имени Владимира Ильича Ленина Шубарского аульного округа Ордабасинского района в Шубарскую среднюю школу;
среднюю школу № 26 имени IV пятилетки Кызылкишлакского аульного округа Сайрамского района в среднюю школу имени Махмуда Кашкари;
среднюю школу имени Александра Матросова Манкентского аульного округа Сайрамского района в среднюю школу имени Ибрагимата;
среднюю школу имени Ильича Сарыагашского района в среднюю школу имени Аскара Сулейменова - писателя-драматурга;
Георгиевскую среднюю школу Коксайекского аульного округа Толебийского
района в среднюю школу имени Мухамеда Хайдара Дулати;
начальную школу "Победа" Коксайекского аульного округа Толебийского
района в начальную школу "Женис";
среднюю школу "Совет" Каратобинского аульного округа Толебийского
района в Каратобинскую среднюю школу.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)