Қазақстан Республикасындағы экономикалық дамудың проблемалары жөніндегі қолданбалы зерттеулерді қаржыландыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 28 қыркүйек N 1463
Экономикалық өсуді қамтамасыз етудің орта мерзімдік бағдарламасының шеңберінде қолданбалы зерттеулер жүргізу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 1999 жылға арналған республикалық бюджетте кезек күттірмейтін мемлекеттік мұқтаждарға көзделген қаражаттың есебінен Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөніндегі агенттігі мен Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігіне:
1) маркоэкономикалық көрсеткіштер, инвестициялар, нақты секторды,
инфрақұрылымдар объектілерін дамыту, кірістің өсуі мен жұмыспен қамту,
білім беру, ғылым проблемалары;
2) қазақстандық өнімдердің бәсекелестік қабілеті, сыртқы және ішкі
сауданы дамыту салаларында қолданбалы экономикалық зерттеулер жүргізуге
20 000 000 (жиырма миллион) теңге бөлсін.
2. Бөлінген қаражаттың мақсатты жұмсалуын бақылау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігіне жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.Ж.

О финансировании прикладных исследований по проблемам экономического развития в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года № 1463
В целях проведения прикладных исследований в рамках среднесрочной Программы обеспечения экономического роста Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан выделить Агентству по экономическому планированию Республики Казахстан и Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан 20 000 000 (двадцать миллионов) тенге за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете 1999 года на неотложные государственные нужды, на проведение прикладных экономических исследований в области:
1) макроэкономических показателей, инвестиций, развития реального сектора, объектов инфраструктуры, проблем роста доходов и занятости, образования, науки;
2) конкурентоспособности казахстанской продукции, развития внешней и внутренней торговли.
2. Контроль за целевым расходованием выделенных средств возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)