Біріккен Ұлттар Ұйымының Орталық Азияның экономикаларына арналған Арнаулы бағдарламасының шеңберінде Көлік және шекаралардан өту жобалық жұмыс тобының 2-мәжілісінің шешімдерін іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 9 қазан N 1544
Біріккен Ұлттар Ұйымының Орталық Азияның экономикаларына арналған Арнаулы бағдарламасының шеңберінде Көлік және шекаралардан өтуді оңайлату саласындағы жобалық жұмыс тобының 2-мәжілісінің шешімдерін іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Біріккен Ұлттар Ұйымының Орталық Азияның экономикаларына арналған Арнаулы бағдарламасының шеңберінде Көлік және шекаралардан өту жобалық жұмыс тобының 2-мәжілісінің шешімдерін іске асыру жөніндегі қоса беріліп отырған іс-шаралардың жоспары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Біріккен Ұлттар Ұйымының Орталық Азияның экономикаларына арналған Арнаулы бағдарламасына қатысушы-елдерге, сондай-ақ БҰҰ-ның Еуропа экономикалық комиссиясы, БҰҰ-ның Азия мен тынық мұхитқа арналған Экономикалық және әлеуметтік комиссиясы, Еуропа қауымдастығы комиссиясы, Экономикалық ынтымақтастық ұйымы, БҰҰ-ның сауда және даму жөніндегі конференциясы, Еуропадағы қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы, Темір жолдардың ынтымақтастығы ұйымы, Халықаралық автомобиль көлігі одағы, Экспедиторлық ассоциациялардың федерациясы сияқты халықаралық ұйымдар мен мына халықаралық қаржы институттарына: Дүниежүзілік банкке, Азия даму банкіне, Еуропа қайта жаңарту және даму банкіне, Ислам даму банкіне шақыру жіберсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Көлік, коммуникациялар және туризм министрлігінің негізделген сметалар мен растайтын құжаттарды ұсыну бойынша республикалық бюджетте өкілдік шығыстарға көзделген қаражаттың есебінен Біріккен Ұлттар Ұйымының Орталық Азияның экономикаларына арналған Арнаулы бағдарламасының шеңберінде Көлік және шекаралардан өту-жобалық жұмыс тобының 3-мәжілісін
өткізуге арналған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының
Көлік, коммуникациялар және туризм министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 9 қазандағы
N 1544 қаулысымен
бекітілген
Біріккен Ұлттар Ұйымының Орталық Азияның
экономикаларына арналған Арнаулы бағдарламасының шеңберінде
Көлік және шекаралардан өту - жобалық жұмыс тобының
2-мәжілісінің шешімдерін іске асыру жөніндегі іс-шаралардың
Жоспары
__________________________________________________________________________
N        №Іс-шаралар           Аяқтау       Орындау      Орындауға
р/с                             нысаны       мерзімі      жауаптылар
__________________________________________________________________________
1             2                  3            4              5
__________________________________________________________________________
1.  Шекаралардан өтудің  Көлік, коммуника.  1999 жылдың  Мемлекеттік кіріс
қазіргі практикасын  циялар және        30 қыркүйегі. министрлігінің
талдау:              туризм министр.    не дейін      Кеден комитеті,
- Шекаралардан өту.  лігіне ақпарат                   Ұлттық қауіпсіз.
дің негізгі пункт.   ұсыну                            дік комитетінің
терін айқындау және                                  Шекаралық қызметі
олардың бітімдік                                     (келісім бойынша)
сипаттамаларын, тасы.
малдардың көлемін
және транзитті қоса
алғанда тұрып қалулар
мен шығасыларға бай.
ланысты кез-келген өзге
де ақпаратты көрсету
- Жүк тасымалдарына
қызмет көрсету кезіндегі
өткізу пункттерінің
техникалық жай-күйін
және шекарадағы қызметті
айқындау
__________________________________________________________________________
2.  БҰҰ-ның 48/11 АТМЭ ӘК   Үкіметтің      2000 жылдың   Мемлекеттік кіріс
"Автомобиль және темір  қаулысы,       1 қаңтарына     министрлігінің
жол көлігі - тасымал.   Заңның жобасы  дейін          Кеден комитеті
дауды жеңілдету жөнін.
дегі шаралар" туралы
қарары ұсынған мына
конференцияларға қосылу
жөніндегі құжаттардың
пакетін Қазақстан
Республикасының Үкіметіне
енгізу:
1. Коммерциялық мақсаттар
үшін қызмет ететін жолдық
тасымалдау құралдарын
уақытша әкелуге қатысты
кедендік конвенция
(18/05/1956)
2. Контейнерлер туралы
кедендік конвенция
(2/12/1972)
3. Шекарада жүктерге
бақылау жүргізудің шарт.
тарын келісу туралы халық.

О реализации решений 2-го заседания Проектной рабочей группы - Транспорт и пересечение границ в рамках Специальной программы Организации Объединенных Наций для экономик Центральной Азии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 1999 года № 1544
В целях реализации решений 2-го заседания Проектной рабочей группы в области развития транспортной инфраструктуры и упрощения пересечения границ в рамках Специальной программы Организации Объединенных Наций для экономик Центральной Азии Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по реализации решений 2-го заседания Проектной рабочей группы - Транспорт и пересечение границ в рамках Специальной программы Организации Объединенных Наций для экономик Центральной Азии.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан направить приглашения странам-участницам Специальной программы Организации Объединенных Наций для экономик Центральной Азии, а также международным организациям, таким как Европейская экономическая комиссия ООН, Экономическая и социальная комиссия ООН для Азии и Тихого океана, Комиссия Европейского сообщества, Организация экономического сотрудничества, Конференция ООН по торговле и развитию, Организация безопасности и сотрудничества в Европе, Организация сотрудничества железных дорог, Международный союз автомобильного транспорта, Международная федерация экспедиторских ассоциаций, и следующим международным финансовым институтам: Всемирному банку, Азиатскому банку развития, Европейскому банку реконструкции и развития, Исламскому банку развития.
3. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить финансирование расходов на проведение 3-го заседания Проектной рабочей группы - Транспорт и пересечение границ в рамках Специальной программы Организации Объединенных Наций для экономик Центральной Азии за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на представительские расходы, по представлению Министерством транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан обоснованных смет и
подтверждающих документов.
4. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на
Министерство транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 октября 1999 года № 1544
План
мероприятий по реализации решений 2-го заседания Проектной
рабочей группы - Транспорт и пересечение границ в рамках Специальной
программы Организации Объединенных Наций для экономик Центральной Азии
________________________________________________________________________
№ !        Мероприятия         !  Форма    !     Срок   !Ответственные !
п/п!                            !завершения ! исполнения !за исполнение !
------------------------------------------------------------------------!
1 !             2              !     3     !      4     !      5       !
------------------------------------------------------------------------!
1 !Анализ существующей практики!Представить!  до 30     !Таможенный    !
!пересечения границ:         !информацию !сентября    !комитет       !
!- Определить основные пункты!в          !1999 г.     !Министерства  !
!пересечения границ и указать!Министерст-!            !государствен- !
!их физические характеристи- !во         !            !ных доходов,  !
!ки, объем перевозок и любую !транспорта,!            !Пограничная   !
!иную информацию, связанную с!коммуника- !            !служба Комите-!
!простоями и издержками,     !ций и      !            !та националь- !
!включая транзит             !туризма    !            !ной           !
!- Определить техническое    !           !            !безопасности  !
!состояние пропускных пунктов!           !            !(по           !
!и деятельности служб на     !           !            !согласованию) !
!границах при обслуживании   !           !            !              !
!грузовых перевозок          !           !            !              !
------------------------------------------------------------------------!
2 !Внести в Правительство      !Постановле-!до 1 января !Таможенный    !
!Республики Казахстан пакет  !ние        ! 2000 г.    !комитет       !
!документов по присоединению !Правитель- !            !Министерства  !
!к следующим конвенциям,     !ства,      !            !государствен- !
!рекомендованным резолюцией  !           !            !ных доходов   !
!ЭСКАТО ООН 48/11            !           !            !              !
!"Автомобильный и железнодо- !проект     !            !              !
!рожный транспорт - меры по  ! Закона    !            !              !
!облегчению перевозок":      !           !            !              !
!1. Таможенная конвенция,    !           !            !              !
!касающаяся временного ввоза !           !            !              !
!дорожных перевозочных       !           !            !              !
!средств, служащих для       !           !            !              !
!коммерческих целей (18/05/  !           !            !              !
!1956)                       !           !            !              !
!2. Таможенная конвенция о   !           !            !              !
!контейнерах (02/12/1972)    !           !            !              !
!3. Международная конвенция о!           !            !              !
!согласовании условий        !           !            !              !
!проведения контроля грузов  !           !            !              !

аралық конвенция (21/10/1982)
__________________________________________________________________________
3.  Орталық Азиядағы көліктік   Деректердің   1999 жылдың  Көлік, коммуни.
инфрақұрылым және шекарадан   банкі       1 қазанына   кациялар және
өту саласында орындалатын                   дейін      туризм
жұмыстар бойынша деректер.                             министрлігі
дің базасын құру
__________________________________________________________________________
4.  Көлік және шекаралардан     Бағдарламаның 1999 жылдың  Көлік, коммуни.
өту жобалық жұмыс тобының   келісілген    1 қазанына   кациялар және
1999-2000 жылдарға арналған жобасы        дейін        туризм министр.
жұмыс бағдарламасының жоба.                            лігі
сы бойынша ұсыныс енгізу                               Сыртқы істер
және ресурстарды жұмылдыру                             министрлігі
__________________________________________________________________________
5.  Еуропалық Одаққа "ТРАСЕКА   Еуропалық    1999 жылдың   Сыртқы істер
дәлізінің жердегі көліктік  Одаққа сұрау 30 қыркүйегі. министрлігі
бағыттары бойынша егжей-    салу         не дейін     (шақыру), Көлік,
тегжейлі зерттеу жүргізу:                              коммуникациялар
транзиттік және шекара                                 және туризм
арқылы тасымалдауларға                                 министрлігі
кедергілерді анықтау"
жобасын қаржыландыру
туралы сұрау жолдау
__________________________________________________________________________
6.  Жобалық жұмыс тобының       Үкіметтің   1999 жылдың  Көлік, коммуника.
ұсынымдарына сәйкес         қаулысы     1 қарашасына  циялар және
шекарадан өту рәсімдерін                 дейін        туризм министр.
оңайлату және халықаралық                             лігі, Сыртқы
тасымалдауларды дамыту                                істер министр.
мәселелері бойынша                                    лігі
ұлттық комиссия құру
__________________________________________________________________________
7.  1999 жылдың 18-19 қазанын.   Мәжіліске   1999 жылдың  Көлік, коммуни.
да Алматы қаласында Көлік    дайындық     қыркүйек-   кациялар және
және шекаралардан өту        және оны     қазаны      туризм министр.
жобалық жұмыс тобының        өткізу                   лігі, Сыртқы
3-мәжілісін өткізу                                   істер министрлігі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

!на границе (21/10/1982)     !           !            !              !
------------------------------------------------------------------------!
3 !Создание базы данных по     !Банк данных!до 1 октября!Министерство  !
!работам, выполняемым в      !           ! 1999 г.    !транспорта,   !
!области транспортной        !           !            !коммуникаций и!
!инфраструктуры и пересечения!           !            !туризма       !
!границ в Центральной Азии   !           !            !              !
------------------------------------------------------------------------!
4 !Внести предложения по       !Согласован-!до 1 октября!Министерство  !
!проекту Программы работы    !ный проект !    1999 г. !транспорта,   !
!Проектной рабочей группы -  !программы  !            !коммуникаций и!
!Транспорт и пересечение     !           !            !туризма,      !
!границ на 1999-2000 годы и  !           !            !Министерство  !
!мобилизации ресурсов        !           !            !иностранных   !
!                            !           !            !дел           !
------------------------------------------------------------------------!
5 !Направить запрос в          !Запрос в   !до 30       !Министерство  !
!Европейский Союз о          !Европейский!сентября    !иностранных   !
!финансировании проекта      !Союз       ! 1999 г.    !дел (созыв),  !
!"Подробное исследование по  !           !            !Министерство  !
!наземным транспортным       !           !            !транспорта,   !
!маршрутам коридора ТРАСЕКА: !           !            !коммуникаций и!
!выявление препятствий       !           !            !туризма       !
!транзитным и трансграничным !           !            !              !
!перевозкам"                 !           !            !              !
------------------------------------------------------------------------!
6 !Создание национальной       !Постановле-!до 1 ноября !Министерство  !
!комиссии по вопросам упроще-!ние        ! 1999 г.    !транспорта,   !
!ния процедур пересечения    !Правитель- !            !коммуникаций и!
!границ и развития           !ства       !            !туризма,      !
!международных перевозок в   !           !            !Министерство  !
!соответствии с рекомендация-!           !            !иностранных   !
!ми Проектной рабочей группы !           !            !дел           !
------------------------------------------------------------------------!
7 !Проведение 3-го заседания   !Подготовка !Сентябрь-   !Министерство  !
!Проектной рабочей группы -  !и проведе -!октябрь     !транспорта,   !
!Транспорт и пересечение     !ние        !1999 г.     !коммуникаций и!
!границ 18-19 октября 1999   !заседания  !            !туризма,      !
!года в г. Алматы            !           !            !Министерство  !
!                            !           !            !иностранных   !
!                            !           !            !дел           !
------------------------------------------------------------------------!
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)