Ресей ракетасы бөліктерінің Қарағанды облысына құлауының зардаптарын зерделеу жөніндегі Үкімет комиссиясы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 28 қазан N 1615
Ресейлік "Протон" ракета жеткізгіштің Қарағанды облысының Жаңаарқа ауданы аумағының үстінде аварияға ұшырауы фактісін зерттеу, мүмкін болатын зардаптардың алдын алу, залалдар мен медициналық-санитарлық, экологиялық, техногендік зардаптарды айқындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Мына құрамда Үкіметтік комиссия құрылсын:
Павлов Александр         - Қазақстан Республикасы
Сергеевич                  Премьер-Министрінің бірінші
орынбасары, төраға
Школьник Владимир        - Қазақстан Республикасының
Сергеевич                  Энергетика, индустрия және
сауда министрі, төрағаның
орынбасары
Құлмаханов Шалбай        - Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар жөніндегі
агенттігінің төрағасы,
төрағаның орынбасары
Дәукеев Серікбек         - Қазақстан Республикасының
Жүсіпбекұлы                Табиғи ресурстар және
айналадағы ортаны қорғау
министрі
Әубәкіров Тоқтар         - Қазақстан Республикасы
Оңғарбайұлы                Президентінің кеңесшісі
(келісім бойынша)
Тоқпақбаев Сәт           - Қазақстан Республикасының
Бесімбайұлы                Қорғаныс министрі
Нарбаев Бекжасар         - Қазақстан Республикасының
Нәрібайұлы                 Сыртқы істер вице-министрі
Мұхамеджанов             - Қарағанды облысының әкімі
Камалтин Ескендірұлы
Молдабеков Мейірбек      - Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және
сауда министрлігі Аэроғарыш
комитетінің төрағасы
Дүрімбетов Еркін         - Қазақстан Республикасының
Ермекұлы                   Бас санитарлық дәрігері
Оспанов Бақыт            - Қазақстан Республикасы
Сағындықұлы                Жер ресурстарын басқару
жөніндегі агенттігінің төрағасы
Тұрсынқұлов Шахайдар     - Қазақстан Республикасының
Жорабекұлы                 Ауыл шаруашылығы министрлігі
Малдәрігерлік қадағалау
департаментінің директоры
Дайыров Амангелді        - Қазақстан Республикасының
Мұқатайұлы                 Ішкі істер министрлігі
Арнаулы полиция
департаментінің бастығы
Васимов Анатолий         - Қазақстан Республикасының
Шияпович                   Қорғаныс министрлігі Әуе
қорғанысы күштерінің қолбасшысы
Қожақов Асан             - Қазақстан Республикасының
Егінбайұлы                 Сыртқы істер министрлігі ТМД
департаментінің директоры
Дүтбаев Нартай           - Қазақстан Республикасының
Нұртайұлы                  Ұлттық қауіпсіздік комитеті
төрағасының орынбасары
Вершинин Александр       - Қазақстан Республикасының
Юрьевич                    Әділет министрлігі
халықаралық құқық және
хаттама басқармасының бастығы
Көпей Мұхамбет           - Қазақстан Республикасының
Жұманазарұлы               Парламенті Мәжілісінің
депутаты (келісім бойынша)
Тұтқышев Бексұлтан       - Қазақстан Республикасының
Серікбайұлы                Парламенті Сенатының
депутаты (келісім бойынша)
Қанапиянов Сержан        - Қазақстан Республикасы
Мұсаханұлы                 Премьер-Министрінің Кеңсесі
Сыртқы экономикалық
байланыстар және протокол
бөлімінің меңгерушісі
Шайдаров Серік           - Қарағанды облысы Жаңаарқа
Жаманқұлұлы                ауданының әкімі

О Правительственной комиссии по изучению последствий падения части российской ракеты в Карагандинской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 1999 года N 1615
В целях расследования факта аварии российского ракетоносителя "Протон"
над территорией Жанааркинского района Карагандинской области, предотвращения
возможных последствий, определения ущерба и медико-санитарных,
экологических, техногенных последствий Правительство Республики Казахстан
постановляет:
1. Создать Правительственную комиссию в следующем составе:
Павлов                        - Первый заместитель Премьер-Министра
Александр Сергеевич             Республики Казахстан, председатель
Школьник                      - Министр энергетики, индустрии и торговли
Владимир Сергеевич              Республики Казахстан, заместитель
председателя
Кулмаханов                    - Председатель Агентства Республики Казахстан
Шалбай                          по чрезвычайным ситуациям, заместитель
председателя
Даукеев                       - Министр природных ресурсов и охраны
Серикбек Жусупбекович           окружающей среды Республики Казахстан
Аубакиров                     - советник Президента Республики Казахстан
Тохтар Онгарбаевич              (по согласованию)
Токпакбаев                    - Министр обороны Республики Казахстан
Сат Бисембаевич
Нарбаев                       - вице-Министр иностранных дел Республики
Бекжасар Нарибаевич             Казахстан
Мухамеджанов                  - аким Карагандинской области
Камалтин Ескендирович
Молдабеков                    - Председатель Аэрокосмического комитета
Мейрбек                         Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан
Дурумбетов                    - Главный санитарный врач Республики
Еркин Ермекович                 Казахстан
Оспанов                       - Председатель Агентства Республики Казахстан
Бакыт Сагындыкович              по управлению земельными ресурсами
Турсункулов                   - директор Департамента ветеринарного
Шахайдар Жорабекович            надзора Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Даиров                        - начальник Департамента специальной
Амангельды Мукатаевич           полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Васимов                       - Командующий Силами Воздушной обороны
Анатолий Шияпович               Министерства обороны Республики Казахстан
Кожаков                       - директор Департамента СНГ Министерства
Асан Егинбаевич                 иностранных дел Республики Казахстан
Дутбаев                       - заместитель Председателя Комитета
Нартай Нуртаевич                национальной безопасности Республики
Казахстан
Вершинин                      - начальник Управления международного
Александр Юрьевич               права и протокола Министерства юстиции
Республики Казахстан
Копей                         - депутат Мажилиса Парламента Республики
Мухамбет Жуманазарулы           Казахстан (по согласованию)
Туткушев                      - депутат Сената Парламента Республики
Бексултан Серикпаевич           Казахстан (по согласованию)
Канапьянов                    - заведующий Отделом внешнеэкономических
Сержан Мусаханович              связей и протокола Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Шайдаров                      - аким Жанааркинского района Карагандинской
Серик Жаманкулович              области

2. Үкімет комиссиясының жүктелген міндеттерді орындау үшін белгіленген тәртіппен орталық (оның ішінде олардың аумақтық бөлімшелерінен) және жергілікті атқарушы органдардан қажет мәселелер бойынша қажетті ақпарат, ұсыныс және қорытынды алуға, сондай-ақ олардың мамандарын комиссияның жұмысына тартуға құқығы бар.
3. Үкімет комиссиясы қысқа мерзімде:
аварияның медициналық-санитарлық, экологиялық және техногендік
зардаптарын айқындасын;
аталған аварияның әсерін шектеу жөніндегі бірінші кезекті шаралар
бойынша ұсыныс табыс етсін;
талап-арыз ұсыну үшін залалдың сомасын белгілесін;
аварияның зардаптарын жою үшін қажетті шараларды іске асырудың
мерзімдері мен олардың тізбесін айқындасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

2. Для выполнения возложенных задач Правительственная комиссия в установленном порядке имеет право получать от центральных (в том числе от их территориальных подразделений) и местных исполнительных органов необходимую информацию, предложения и заключения по интересующим вопросам, а также привлекать их специалистов к работе комиссии.
3. Правительственной комиссии в кратчайший срок:
определить медико-санитарные, экологические и техногенные последствия этой аварии;
представить предложения по первоочередным мерам по ограничению влияния данной аварии;
установить сумму ущерба для предъявления иска;
определить сроки реализации и перечень необходимых мероприятий для устранения последствий аварии.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)