Нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру жөніндегі жұмыстарды жақсарту жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 4 қараша N 1654
Нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ олардың жекелеген нормаларын реттеу мен жүйелеу және қабылданған заң актілерін іске асыруға бағытталған үкіметтік және ведомстволық актілерді уақытылы әзірлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа да мемлекеттік органдары (келісім бойынша):
1) Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Премьер-Министрінің жаңа шешімдерін қабылдау, қолданылып жүргендерін жаңалау және ескіргендерін тоқтату жөніндегі ұсыныстарды пысықтауды олардың міндеті ретінде айқындап, нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мәселесі жөніндегі жұмыс топтарын құрсын;
2) 30 күннің ішінде нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне;
ескірген актілерді тоқтату және қолданылып жүргендерін жаңалау жөніндегі тиісті нормативтік құқықтық актілердің келісілген жобаларымен бірге ұсыныс;
қабылдауы заң актілерінен туындайтын, Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімдерінің тізбесі ұсынылатын жоғарыда көрсетілген нормативтік құқықтық актілерге тексеру жүргізсін;
3) шығарылатын актілердің қолданылып жүрген заңдарға сәйкестігіне қатаң бақылау орнатсын, жаңа актілердің бұрын қабылданғандармен сәйкес болуын қамтамасыз етсін, оларға заңдардан туындайтын өзгерістерді уақытылы енгізсін.
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі алынған ақпаратқа талдау жасасын және Қазақстан Республикасының Үкіметіне нормативтік құқықтық актілердің тиісті жобаларын енгізсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен баста күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.Ж.

О мерах по улучшению работы по совершенствованию нормативных правовых актов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 1999 года N 1654
В целях упорядочения и систематизации нормативных правовых актов, а также их отдельных норм и своевременной разработки правительственных и ведомственных актов, направленных на реализацию принятых законодательных актов, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Центральным исполнительным и другим государственным органам Республики Казахстан (по согласованию):
1) образовать ведомственные рабочие группы по вопросу совершенствования нормативных правовых актов, определив их задачей выработку предложений по принятию новых, обновлению действующих и отмене устаревших решений Правительства и Премьер-Министра Республики Казахстан;
2) в течение 30 дней провести ревизию вышеуказанных нормативных правовых актов, по результатам которой представить в Министерство юстиции Республики Казахстан:
предложения с согласованными проектами соответствующих нормативных правовых актов по отмене устаревших актов и обновлению действующих;
перечни решений Правительства Республики Казахстан, принятие которых вытекает из законодательных актов;
3) установить строгий контроль за соответствием издаваемых актов действующему законодательству, обеспечить увязку новых актов с ранее принятыми, своевременно вносить в них изменения, вытекающие из законодательства.
2. Министерству юстиции Республики Казахстан проанализировать полученную информацию и внести в Правительство Республики Казахстан соответствующие проекты нормативных правовых актов.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)