1999 жылдың қазан, қараша айлары үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша алдағы төлемдерді өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 25 қараша N 1783
Қазақстан Республикасының шетелдік несие берушілер алдындағы міндеттемелерін орындау, дефолт фактілеріне жол бермеу, сондай-ақ бұрын берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктері бар мемлекеттік емес сыртқы заемдардың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі:
1) Қазақстан Республикасы берген 1996 жылғы 2 қазандағы N 0000016, 1996 жылғы 11 наурыздағы N 27-1-г/3-96, 1996 жылғы 10 шілдедегі N 13, 1995 жылғы 3 сәуірдегі N ф 22-3/5, 1996 жылғы 19 қарашадағы N 0000019 мемлекеттік кепілдіктерге және Әлембанк (бұрынғы Қазсыртқызэкономбанк) ұсынған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Австрия Федералдық Қаржы министрлігінің арасындағы 1994 жылғы 19 желтоқсандағы Келісімге Өзгеріске сәйкес, шетел банктері шоттарының негізінде дәрменсіз заемшылар үшін алдағы төлемдерді (қосымшаға сәйкес), сондай-ақ есептелген айыппұл сомаларын төлем жасалатын күнгі бағам айырмасының өзгеруін есепке ала отырып, 1999 жылға арналған республикалық бюджетте "Несиелендіру" бөлімі бойынша көзделген қаражаттың шегінде төлейтін болады;
2) заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдарды пайдалану жөніндегі қызметіне қаржылық-шаруашылық тексеріс жүргізсін және оларды пайдалану тәртібін бұзушылық фактілері анықталған жағдайда кінәлі адамдарды Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапқа тарту мақсатында материалдарды құқық қорғау органдарына берсін.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі банкроттық ресіміне, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша қаржылық міндеттемелерін атқармаған тұлғаларды өзге де жауапкершілікке тартуға дейін заңдарда белгіленген тәртіппен шаралар қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бөлінген қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнінде барлық қажетті шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі және №"Қазақстан Эксимбанкі"
жабық акционерлік қоғамы (келісім бойынша) қаржылық міндеттемелері
республикалық бюджеттің есебінен атқарылған заемшыларға қатысты берілген
мемлекеттік бюджеттік қаражатты қайтару жөнінде қабылданған шаралар мен
олардың нәтижелілігі туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
берсін.

О погашении предстоящих платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, за октябрь, ноябрь 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1783
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата в республиканский бюджет ранее выданных негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в соответствии с выданными государственными гарантиями Республикой Казахстан от 2 октября 1996 года N 0000016, от 11 марта 1996 года N 27-1-Г/3-96, от 10 июля 1996 года N 13, от 3 апреля 1995 года N Ф 22-3/5, от 19 ноября 1996 года N 0000019 и изменением к Соглашению между Правительством Республики Казахстан, представленным Алембанком (ранее - Внешэкономбанком), и Австрийским Федеральным Министерством финансов от 19 декабря 1994 года, на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков предстоящие платежи (согласно приложению), а также сумму начисленных штрафов с учетом изменений курсовой разницы на дату платежа и пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1999 год по разделу "Кредитование";
2) провести финансово-хозяйственную ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан, и, в случае выявления фактов нарушения их использования, материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Министерству государственных доходов Республики Казахстан принять меры в установленном законодательством порядке, вплоть до процедуры банкротства заемщиков, а также привлечения к иной ответственности лиц, не исполнивших финансовые обязательства по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан.
3. Министерству финансов Республики Казахстан принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
4. Министерству финансов Республики Казахстан, Министерству государственных доходов Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (по согласованию) представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о принятых мерах и их результативности по возврату отвлеченных государственных бюджетных средств в отношении заемщиков, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет республиканского бюджета.

5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
25 қарашадағы
N 1783 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік
емес сыртқы заемдарды өтеу жөніндегі алдағы төлемдерді өтеу
Сомасы
_________________________________________________________________________
Заемшы     Төлемнің    Төлемнің     Төлемнің       Негізгі
ұйымы      валютасы    уақыты       сомасы         борыш
_________________________________________________________________________
Германия несие желісі
_________________________________________________________________________
ҚР ІІМ ҚАЖД     EUR         01.06.99    761 555,79     532 091,38
_________________________________________________________________________
Австрия несие желісі
_________________________________________________________________________
"Фосфор" ӨБ    USD        22.11.99     532 192,21     532 192,21
_________________________________________________________________________
Франция несие желісі
_________________________________________________________________________
"Батыс" АК      FRF        19.10.99    7 419 207,41    5 638 543,60
_________________________________________________________________________
Канада несие желісі
_________________________________________________________________________
АБК "Конденсат" USD        15.11.99    1 733 391,96    1 291 666,67
_________________________________________________________________________
Израиль несие желісі
_________________________________________________________________________
АБК "Конденсат" USD        01.11.99    1 186 030,60    962 500,00
_________________________________________________________________________
Жапония несие желісі
_________________________________________________________________________

5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 1999 года N 1783
Сумма
предстоящих платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственные гарантии Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
Организация-      ! Валюта !  Дата   !    Сумма      ! Основной
заемщик           !платежа ! платежа !   платежа     !   долг
!        !         !               !
!        !         !               !
--------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Германия
--------------------------------------------------------------------------
ДУИС МВД РК             EUR      01.06.99       761 555,79      532 091,38
--------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Австрии
--------------------------------------------------------------------------
ПО "Фосфор"             USD      22.11.99       532 192,21      532 192,21
--------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Франции
--------------------------------------------------------------------------
АК "Батыс"              FRF      19.10.99     7 419 207,41    5 638 543,60
--------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Канады
--------------------------------------------------------------------------
АСП "Конденсат"         USD      15.11.99     1 733 391,96    1 291 666,67
--------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Израиля
--------------------------------------------------------------------------
АСП "Конденсат"         USD      01.11.99     1 186 030,60      962 500,00
--------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Японии
--------------------------------------------------------------------------