"Республикалық телекоммуникациялық трафиктің биллингі орталығы (ТТБ - Орталық)" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 25 қараша N 1787
Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күші бар  Жарлығына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің жанынан шаруашылық жүргізу құқығындағы "Халықаралық телекоммуникациялық трафиктің биллингі орталығы (ТТБ - Орталық)" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Кәсіпорынға қатысты мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган болып айқындалсын.
3. Кәсіпорын қызметінің негізгі нысанасы:
1) заңдарда белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының аумағында байланыс операторлары ұсынатын халықаралық байланыстың (трафиктің) есебін жүргізуге жәрдем көрсету;
2) заңдарда белгіленген тәртіппен салық органдарын салықтарды есептеу үшін қажетті ақпаратпен қамтамасыз ету болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) Кәсіпорынның жарғысын бекітсін және оны әділет ұйымдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) 2000 жылдың 1 қаңтарына дейін байланыс операторларының тоқтаусыз жұмысын қамтамасыз ететін есеп жүйесін қолдануға енгізуді қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыны іске асыру жөнінде өзге де шаралар қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен бірлесіп белгіленген тәртіппен үш күн мерзімде 1999 жылға арналған республикалық бюджетте кезек күттірмейтін мемлекеттік мұқтаждарға көзделген қаражаттың есебінен Кәсіпорынның жарғылық капиталын қалыптастыру үшін қажетті қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс енгізсін.
6. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі туралы ережеге, оған халықаралық байланыстың (трафиктің) есебін жүргізу жөніндегі міндеттер мен функцияларды беруді көздейтін толықтыру енгізу жөнінде ұсыныс енгізсін.
7. <*>
ЕСКЕРТУ. 7-тармағының күші жойылды - Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2004.09.29. N 998   қаулысымен
8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі мен Көлік және коммуникациялар министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бюджетке, алыс байланыс қызметтерін көрсетуге арналған, міндетті төлем енгізу туралы ұсыныс енгізсін.

О создании Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр биллинга телекоммуникационного трафика (БТТ - Центр)"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1787
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющем силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 Z952335_  "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "Международный центр биллинга телекоммуникационного трафика (БТТ - Центр)" на праве хозяйственного ведения (далее - Предприятие) при Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Определить органом государственного управления, а также органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Основным предметом деятельности Предприятия определить:
1) оказание в установленном законодательством порядке содействия в учете международной связи (трафика), предоставляемой операторами связи на территории Республики Казахстан;
2) обеспечение в установленном законодательством порядке налоговых органов информацией, необходимой им для исчисления налогов.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав Предприятия и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) до 1 января 2000 года обеспечить введение в действие системы учета, обеспечивающей бесперебойную работу операторов связи;
3) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
5. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в установленном порядке в трехдневный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложение о выделении средств, необходимых для формирования уставного капитала Предприятия, за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1999 год на неотложные государственные нужды.
6. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан внести предложения в Правительство Республики Казахстан по внесению в Положение о Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан дополнения, предусматривающего наделение его задачами и функциями по учету международной связи (трафика).
7. (Пункт 7 утратил силу - постановлением Правительства РК от 29 сентября 2004 г. N 998 )
8. Министерству государственных доходов и Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан предложения о введении обязательного платежа в бюджет на услуги дальней связи.

9. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы аумағының шегінде Интернет үлгісіндегі кең ауқымды желілердің атаулы кеңістігінің есебін жүргізуді және бөлуді қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдасын;
2) Интернет үлгісіндегі халықаралық регистрлерде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдірсін.
10. Осы қаулы 2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енетін 7-тармақты қоспағанда, жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

9. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) принять меры по обеспечению учета и распределения адресного пространства глобальных сетей типа Интернет в пределах территории Республики Казахстан;
2) представлять интересы Республики Казахстан в международных регистрах типа Интернет.
10. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования, кроме пункта 7, который вступает в силу с 1 января 2000 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан