"Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының шаруашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 25 қараша N 1788. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.08.08. N 1040 қаулысымен. ~P011040
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының құрылымын оңтайландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының шаруашылық басқармасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны құрылсын (бұдан әрі - Кәсіпорын).
2. Кәсіпорынның негізгі міндеті Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының мүлкін басқару жөніндегі шаруашылық қызметін жүзеге асыру болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының оны Кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы ретінде, сондай-ақ Кәсіпорынға қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган ретінде айқындау жөніндегі ұсынысымен келісілсін.
4. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы
(келісім бойынша) бір ай мерзімде:
1) Кәсіпорынның жарғысын бекітсін;
2) заң талаптарына сәйкес Кәсіпорынның мемлекеттік тіркелуін
қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. "Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың тізбесі туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790
P960790_
қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 29, 256-құжат)
мынадай толықтыру енгізілсін:
Аталған қаулымен бекітілген Республикалық мемлекеттік
кәсіпорындардың тізбесі мынадай мазмұндағы тараумен және реттік нөмірі
509-1 жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы"
509-1 "Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар
жөніндегі ұлттық комиссиясының
шаруашылық басқармасы" республикалық
мемлекеттік кәсіпорны (шаруашылық жүргізу     Алматы қ.".
құқығындағы)
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О создании Республиканского государственного предприятия "Хозяйственное управление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1788 . Утратило силу - постановлением Правительства РК от 8 августа 2001 г. N 1040 ~P011040
В целях оптимизации структуры Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Хозяйственное управление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам" (далее - Предприятие).
2. Определить основной задачей Предприятия осуществление хозяйственной деятельности по управлению имуществом Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам.
3. Согласиться с предложением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам об определении ее как органа государственного управления Предприятием, а также как органа, осуществляющего по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности.
4. Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (по
согласованию) в месячный срок:
1) утвердить устав Предприятия;
2) обеспечить государственную регистрацию Предприятия в соответствии с
требованиями законодательства;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25
июня 1996 года N 790
P960790_
"О Перечне республиканских государственных
предприятий" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 29, ст. 265) следующее
дополнение:
Перечень республиканских государственных предприятий, утвержденный
указанным постановлением, дополнить разделом и строкой, порядковый номер
509-1, следующего содержания:
"Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам"
509-1 Республиканское государственное
предприятие "Хозяйственное управление
Национальной комиссии Республики Казахстан
по ценным бумагам" (на праве хозяйственного
ведения)                                                г. Алматы".
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)