"Шымкентшина" ашық акционерлік қоғамы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 4 желтоқсан N 1856
"Шымкентшина" ашық акционерлік қоғамының ауыр қаржы-экономикалық жағдайын ескере отырып және "Банкроттық туралы" P970067_ Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен бір апта мерзімде "Шымкентшина" ашық акционерлік қоғамын (бұдан әрі - "Шымкентшина" ААҚ) банкрот деп тану туралы талап-арызбен сотқа жүгінсін.
2. Сот "Шымкентшина" ААҚ-ын банкрот деп тану туралы шешім қабылдаған жағдайда конкурстық массаны сатудың:
1) "Шымкентшина" ААҚ-ның негізгі өндірістік кешенді білдіретін мүлкін оны сақтау мақсатында бірыңғай лотпен сатуды;
2) банкроттық рәсімдері кезінде өндіріс циклының үздіксіздігін сақтауды және осы мақсат үшін конкурстық іс жүргізу кезеңінде ықтимал инвесторды татуды;
3) конкурстық басқарушыға заңдарға сәйкес "Шымкентшина" ААҚ-ның үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету мақсатында келісімшарттар жасасу құқығын беруді;
4) сатып алушының:
конкурстық массаны сатудан түскен қаражат жеткіліксіз болған жағдайда бірінші және үшінші кезектердегі кредиторлардың талаптарын өтеу жөніндегі;
сатып алушының негізгі лотты сатып алған сәттен бастап үш жылдың ішінде кемінде 2000 (екі мың) жұмыс орнын қамтамасыз етуі жөніндегі;
"Шымкентшина" ААҚ-ның кепіл туралы шарттар бойынша міндеттемелер қабылдауы жөніндегі;
сатып алушының бес жыл бойы Қазақстан Республикасының Үкіметімен
келісілген тәртіппен, бірдей үлеспен Оңтүстік Қазақстан облысын немесе
басқа да аймақтарды әлеуметтік дамытуға 300 000 000 (үш жүз миллион) теңге
бөлуі жөніндегі міндеттемелерін көздейтін ерекше шарттары мен тәртібі
белгіленсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің бірінші орынбасары А.С.Павловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Об открытом акционерном обществе "Шимкентшина"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1999 года N 1856
Учитывая тяжелое финансово-экономическое положение открытого акционерного общества "Шымкентшина" и в соответствии с Законом Республики Казахстан Z970067_ "О банкротстве" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министру государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке в недельный срок обратиться в суд с иском о признании открытого акционерного общества "Шымкентшина" (далее - ОАО "Шымкентшина") банкротом.
2. В случае принятия судом решения о признании ОАО "Шымкентшина" банкротом установить особые условия и порядок реализации конкурсной массы, предусматривающие:
1) продажу имущества ОАО "Шымкентшина", представляющего собой основной производственный комплекс, единым лотом с целью его сохранения;
2) соблюдение непрерывности цикла производства во время процедуры банкротства и привлечение для этой цели потенциального инвестора период конкурсного производства;
3) предоставление конкурсному управляющему прав заключения договоров с целью обеспечения бесперебойной работы ОАО "Шымкентшина" в соответствии с законодательством;
4) обязательства покупателя:
по погашению требований кредиторов первой и третьей очередей в случае недостаточности средств от реализации конкурсной массы;
по обеспечению покупателем не менее 2000 (две тысячи) рабочих мест в течение трех лет с момента приобретения основного лота;
по принятию обязательств ОАО "Шымкентшина" по договорам о залоге;
по выделению покупателем равными долями в течении пяти лет 300 000 000 (триста миллионов) тенге на социальное развитие Южно-Казахстанской области или других регионов в порядке, согласованном с Правительством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)