Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының "Таразы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 7 желтоқсан N 1874. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.01.19. N 76 қаулысымен. ~P010076
Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" 1996 жылғы 19 маусымдағы N 2335 U962335_ заң күші бар Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Таразы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының өзін Кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган етіп белгілеу туралы ұсынысына келісім берілсін.
3. Кәсіпорын қызметінің негізгі нысанасы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының қызметтік ғимараты мен өзге де мүлкін басқаруға және пайдалануға байланысты шаруашылық қызметін жүзеге асыру болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты белгіленген тәртіппен:
1) Кәсіпорынның жарғысын бекітсін және оны әділет органдарында
тіркеуді қамтамасыз етсін.
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. "Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың тізбесі туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790
P960790_
қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 29, 256-құжат)
мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Республикалық мемлекеттік
кәсіпорындардың тізбесі бөліммен және мынадай мазмұндағы реттік нөмірі
510-жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
510 "Таразы" республикалық
мемлекеттік кәсіпорны               Астана қаласы".
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О создании Республиканского государственного предприятия "Таразы" Верховного Суда Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 1999 года N 1874. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 января 2001 г. N 76 ~P010076
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 Z952335_ "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "Таразы" Верховного Суда Республики Казахстан (далее - Предприятие) на праве хозяйственного ведения.
2. Согласиться с предложением Верховного Суда Республики Казахстан об определении его органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности.
3. Основным предметом деятельности Предприятия определить осуществление хозяйственной деятельности, связанной с управлением и эксплуатацией служебных зданий и иным имуществом Верховного Суда Республики Казахстан.
4. Верховному Суду Республики Казахстан в установленном порядке:
1) утвердить устав Предприятия и обеспечить его регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года N 790  P960790_   "О Перечне республиканских государственных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 1996г., N 29, ст. 256) следующее дополнение:
Перечень республиканских государственных предприятий, утвержденный указанным постановлением, дополнить разделом и строкой, порядковый номер 510, следующего содержания:
"Верховный Суд Республики Казахстан
510 Республиканское государственное
предприятие "Таразы"                           город Астана".
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан