"Бидерман Интернэшнл Инк." компаниясының талап-арызына байланысты мәселелерді реттеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 9 желтоқсан N 1894
Стокгольм қаласындағы Сауда Палатасы Төрелік Институтының "Бидерман Интернэшнл Инк." компаниясының өтініші бойынша 1999 жылғы 2 тамыздағы шешіміне байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Стокгольм қаласындағы Сауда Палатасы Төрелік Институтының "Бидерман Интернэшнл Инк." компаниясының өтініші бойынша 1999 жылғы 2 тамыздағы мөлшері түпкілікті келіссөздерде нақтыланатын кесілген соманы төлеу туралы Қазақстан Республикасына қарсы шешімі қарауға қабылдансын.
2. "Қазақойл" ұлттық мұнайгаз компаниясы" жабық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - "Қазақойл" ҰМК) Стокгольм қаласындағы Сауда Палатасы Төрелік Институтының "Бидерман Интернэшнл Инк." компаниясының (бұдан әрі - Компания) өтініші бойынша 1999 жылғы 2 тамыздағы Қазақстан Республикасына қарсы шешімін Компаниямен келісілген кестеге сәйкес және сомалар бойынша атқаруды қамтамасыз етсін, сондай-ақ "Эйкин, Гамп, Штраус Хауер энд Фельд" заң фирмасының гонорары мен шығыстарын төлесін.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі, Қаржы министрлігі, Экономика министрлігі, Мемлекеттік кіріс министрлігі, Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөніндегі агенттігі, "Қазақойл" ҰМК (келісім бойынша) бір апта мерзімде жобаның экономикасы мен "Қазақойл" ҰМК-ның қаржы жағдайын ескере отырып, "Кенбай" кен орны (Атырау облысы) бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша өтелетін шығыстардың есебінен "Қазақойл" ҰМК-ның шығыстарын өтеудің тетігі мен мерзімдерін белгілей отырып, төлемдерді өтеудің сызбасы бойынша ұсыныс енгізсін.
4. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі бір апта мерзімде
"Қазақойл" ҰМК-на осы қаулыны атқаруға байланысты қажетті құжаттарды
ұсынсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Е.Ә.Өтембаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Об урегулировании вопросов, связанных с иском компании "Бидерман Интернэшнл Инк."
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 1999 года N 1894
В связи с решением Арбитражного Института Торговой Палаты г. Стокгольма от 2 августа 1999 года по обращению компании "Бидерман Интернэшнл Инк." Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять к рассмотрению решение Арбитражного Института Торговой Палаты г. Стокгольма от 2 августа 1999 года по обращению компании "Бидерман Интернэшнл Инк." против Республики Казахстан о выплате присужденной суммы, размер которой будет уточнен при окончательных переговорах.
2. Закрытому акционерному обществу "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" (далее - ННК "Казахойл") обеспечить исполнение решения Арбитражного Института Торговой Палаты г. Стокгольма от 2 августа 1999 года против Республики Казахстан по обращению компании "Бидерман Интернэшнл Инк." (далее - Компания) в соответствии с графиком и по суммам, согласованным с Компанией, а также выплатить гонорары и расходы юридической фирме "Эйкин, Гамп, Штраус Хауер энд Фельд".
3. Министерству энергетики, индустрии и торговли, Министерству финансов, Министерству экономики, Министерству государственных доходов Республики Казахстан, Агентству Республики Казахстан по инвестициям, ННК "Казахойл" (по согласованию) в недельный срок внести предложения по схеме погашения выплат с установлением механизма и сроков погашения расходов ННК "Казахойл" за счет возмещаемых расходов по контракту на недропользование по месторождению "Кенбай" (Атырауская область) с учетом экономики проекта и финансового состояния ННК "Казахойл".
4. Министерству юстиции Республики Казахстан в недельный срок представить ННК "Казахойл" необходимые документы, связанные с исполнением настоящего постановления.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Цай Л.Г.)