Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігіне берілген Түрік несие желісінің шеңберінде тартылған мемлекеттік емес сыртқы заемдарды қайта құрылымдау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 5 наурыздағы N 206а қаулысы
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігіне берілген Түрік несие желісі шеңберінде тартылған мемлекеттік емес сыртқы заемдарға қызмет көрсетуге республикалық бюджеттен қаражат бөлінуіне жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Негізгі борыш бойынша мерзімі өткен берешекті капиталдандыру және өтеу мерзімін жеті жылға ұзарту жолымен Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігіне берілген Түрік несие желісі шеңберінде тартылған мемлекеттік емес сыртқы заемдарды қайта құрылымдау туралы "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамының ұсынысы назарға алынсын.
2. Республикасының Қаржы министрлігі және "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы (келісім бойынша) Turk Ехiмbаnк-пен барлық қажетті құжаттарды ресімдеу жолымен, Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігіне берілген Түрік несие желісі шеңберінде тартылған мемлекеттік емес сыртқы заемдарды қайта құрылымдауды жүргізсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Түрік несие желісі шеңберінде тартылған мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша Қазақстан Республикасының бұрын берілген мемлекеттік кепілдіктерін қажетті қайта ресімдеуді жүргізсін.
4. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Turk Ехiмbаnк-не қайта ресімделген құжаттар мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігінің Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес келуі туралы заңдық қорытынды ұсынсын.
5. "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамына бір ай мерзім ішінде борышты қайта құрылымдауды ескере отырып, түрік несие желісі бойынша түпкілікті заем алушылармен несие келісімін қайта ресімдеу ұсынылсын.
6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О реструктуризации негосударственных внешних займов, привлеченных в рамках кредитной линии Турции под государственные гарантии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1999 года № 206а
В целях недопущения отвлечения средств из республиканского бюджета на обслуживание негосударственных внешних займов, привлеченных в рамках кредитной линии Турции под государственные гарантии Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять к сведению предложение закрытого акционерного общества "Эксимбанк Казахстан" о реструктуризации негосударственных внешних займов, привлеченных в рамках кредитной линии Турции под государственные гарантии Республики Казахстан, путем капитализации просроченной задолженности по основному долгу и увеличения срока погашения на семь лет.
2. Министерству финансов Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (по согласованию) провести реструктуризацию негосударственных внешних займов, привлеченных в рамках кредитной линии Турции под государственные гарантии Республики Казахстан, путем оформления всех необходимых документов с Turk Ехiмbаnк.
3. Министерству финансов Республики Казахстан провести необходимое переоформление ранее выданных государственных гарантий Республики Казахстан по негосударственным внешним займам, привлеченных в рамках кредитной линии Турции.
4. Министерству юстиции Республики Казахстан представить Turk Eximbank юридическое заключение о соответствии переоформленных документов и государственные гарантии Республики Казахстан действующему законодательству Республики Казахстан.
5. Рекомендовать закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" в месячный срок переоформить кредитные соглашения с конечными заемщиками по турецкой кредитной линии с учетом реструктуризации долга.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
Л.Цай)