Кенесары ханның 200 жылдық мерейтойын дайындау және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі 2002 жылғы 23 тамыз N 127-ө
"Кенесары ханның 200 жылдық мерейтойын мерекелеуге дайындық туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 12 қарашадағы N 1440 P011440_ қаулысын орындау үшін:
1. Қоса беріліп отырған Кенесары ханның 200 жылдық мерейтойын дайындау және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Кенесары ханның мерейтойына арналған іс-шараларды қаржыландыру 2002 жылға арналған республикалық және жергілікті бюджеттерде тиісті мемлекеттік мекемелерге - бағдарламалардың әкімшілеріне көзделген қаражаттың шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің 2002 жылғы
23 тамыздағы
N 127 өкімімен бекітілген
Кенесары ханның 200 жылдық мерейтойын
дайындау және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
_________________________________________________________________________
Р/с!           Іс-шара         !  Орындалу  !       Орындалуына
N !                           !  мерзімі   !        жауаптылар
_________________________________________________________________________
1                2                 3                   4
_________________________________________________________________________
1   "Кенесары Қасымовтың басшы.  2002 ж.     Қазақстан Республикасының
лығымен ұлт-азаттық қозға.   қараша-     Мәдениет, ақпарат және
лыстың тарихы" ғылыми ең.    желтоқсан   қоғамдық келісім министрлігі,
бектерін басып шығаруды                  Қазақстан Республикасының
қамтамасыз ету (очерктер)                Білім және ғылым министрлігі,
Қазақстан Жазушылар одағы
(келісім бойынша)
_________________________________________________________________________
2   Кенесары Қасымовқа арнал.    2002 ж.     Қазақстан Республикасының
ған халықаралық ғылыми       қыркүйек    Мәдениет, ақпарат және
конференция өткізу                       қоғамдық келісім министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі,
Қазақстан Жазушылар одағы
(келісім бойынша)
_________________________________________________________________________
3   Астана және Көкшетау қала.   2002 ж.     Астана қаласының және
ларында Кенесары Қасымовтың  қыркүйек-   Ақмола облысының әкімдіктері
туғанына 200-жыл толуына     қазан
арналған мерейтойлық салта.
наттар өткізу
_________________________________________________________________________
4   Кенесары Қасымовтың өмірі    2002 ж.     Қазақстан Республикасының
мен қызметін бұқаралық       жыл бойы    Мәдениет, ақпарат және
ақпарат құралдарында                     қоғамдық келісім министрлігі
жария ету
_________________________________________________________________________

Об утвреждении Плана мероприятий по подготовке и проведению 200-летнего юбилея хана Кенесары
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 августа 2002 года N 127-р
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 2001 года N 1440 P011440_ "О подготовке празднования 200-летнего юбилея хана Кенесары":
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 200-летнего юбилея хана Кенесары.
2. Установить, что финансирование мероприятий, посвященных юбилею хана Кенесары, осуществляется в пределах средств, предусмотренных в республиканском и местном бюджетах на 2002 год соответствующим государственным учреждениям - администраторам программ.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 августа 2002 года N 127-р
План
мероприятий по подготовке и проведению 200-летнего
юбилея хана Кенесары
__________________________________________________________________________
N !         Мероприятие          !   Срок     !  Ответственный
п/п!                              !исполнения  !  за исполнение
--------------------------------------------------------------------------
1 !              2               !      3     !          4
--------------------------------------------------------------------------
1   Обеспечение издания научных     ноябрь-      Министерство культуры,
трудов "История национально-    декабрь      информации и обществен-
освободительного движения       2002 г.      ного согласия,
под руководством Кенесары                    Министерство образования
Касымова" (очерки)                           и науки Республики
Казахстан, Союз писателей
Казахстана
(по согласованию)
2   Проведение международной        сентябрь     Министерство культуры,
научной конференции,            2002 г.      информации и обществен-
посвященной Кенесары                         ного согласия,
Касымову                                     Министерство образования
и науки Республики
Казахстан, Союз писателей
Казахстана
(по согласованию)
3   Проведение юбилейных            сентябрь,    Акиматы города Астаны
торжеств, посвященных 200-      октябрь      и Акмолинской области
летию со дня рождения           2002 г.
Кенесары Касымова в городах
Астане и Кокшетау
4   Освещение жизни и               2002 г.      Министерство культуры,
деятельности Кенесары           в течение    информации и обществен-
Касымова в средствах            года         ного согласия
массовой информации                          Республики Казахстан

5   Оқу орындарында және кітап.  2002 ж.     Ақмола облысының әкімдігі,
ханаларда Кенесары Қасымов.  жыл бойы    Қазақстан Республикасының
тың өмірбаяны мен қызметін               Білім және ғылым министрлігі,
терең зерттеу жөніндегі                  Қазақстан Республикасының
оқуды дайындау және ұйымдас.             Мәдениет, ақпарат және
тыру                                     қоғамдық келісім министрлігі
_________________________________________________________________________
6   "Алашта Кенекеме ер жетпей.  2002 ж.     Ақмола облысының әкімдігі
ді" атты мерейтойға арналған қыркүйек
республикалық ақындар айты.
сын өткізу
_________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Икебаева А.Ж.

5   Подготовка и организация        2002 г.      Акимат Акмолинской
чтений по углубленному          в течение    области, Министерство
изучению биографии и            года         образования и науки
деятельности Кенесары                        и Министерство культуры,
Касымова в учебных                           информации и обществен-
заведениях и библиотеках                     ного согласия Республики
Казахстан
6   Проведение республиканского     сентябрь     Акимат Акмолинской
айтыса акынов, посвященного     2002 г.      области
юбилею "Алашта Кенекеме ер
жетпейдi"
(Специалисты: Склярова И.В.,
Пучкова О.Я.)