Қазақстан Республикасына типтік емес өкпе қабынуын әкелуге және оның таралуына жол бермеу жөніндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 81-ө өкімі
Қазақстан Республикасына типтiк емес өкпе қабынуын әкелудiң және оның таралуының алдын алу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Типтiк емес өкпе қабынуын әкелудiң және оның одан әрi таралуының алдын алу жөнiндегi бағдарламаны әзiрлесiн және бекiтсiн.
2. Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау, Қаржы министрлiктерi Денсаулық сақтау және Сыртқы iстер министрліктерiнің қатысуымен үш күн мерзiмде санитарлық-карантиндiк пункттердің, вирусологиялық зертханалардың жұмыс iстеуiн және Қазақстан Республикасы азаматтарының Қытай Халық Республикасынан (бұдан әрi - ҚХР) келуiн қамтамасыз етуге бағытталған iс-шараларды қаржыландыру көздерi бойынша ұсыныс енгізсін.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер, Бiлiм және ғылым, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiктерi:
1) азаматтардың отанына ұйымдасқан түрде оралуын қамтамасыз ету үшiн үш күн мерзiмде Қазақстан Республикасының ҚХР-дағы Елшілiгінде консулдық есепте тұратын адамдардың тiзiмiн дайындасын және Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiне берсiн;
2) Қазақстан Республикасының ҚХР-дағы Елшілігінің қызметкерлерi отбасыларының мүшелерiн және Қазақстан Республикасының басқа да азаматтарын типтік емес өкпе қабынуы бойынша эпидемиологиялық ахуал қалыпқа түскенге дейiн қайтару жөнiнде шұғыл шаралар қабылдасын;
3) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, Көлiк және коммуникациялар министрлiктерiмен бiрлесiп, Қазақстан Республикасының ҚХР-дан келетiн азаматтарын қабылдау, орналастыру және тексеру жоспарын әзiрлесiн.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгі үш күн мерзiмде белгiленген тәртiппен типтік емес өкпе қабынуы бойынша эпидемиологиялық ахуал қалыпқа түскенге дейін ҚХР-дан қайтып келе жатқан Қазақстан Республикасының азаматтары бар рейстердi қоспағанда, ҚХР-дан келетiн тұрақты әуе, темiр жол және автомобиль қатынастарын тоқтата тұруды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөніндегi агенттігi белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы азаматтарының типтiк емес өкпе қабынуы эпидемиясы бар ҚХР-ға және басқа да елдерге туристiк сапарларын эпидемиологиялық ахуал қалыпқа түскенге дейiн тоқтата тұрсын.
6. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша):
1) үш күн мерзiмде 1 мамырдан бастап эпидемиологиялық ахуал тұрақтанғанға дейін ҚХР-мен мемлекеттік шекараны жабу мәселесi жөнінде ұсыныс берсiн; <*>

О мерах по недопущению завоза и распространения атипичной пневмонии в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 81-р
В целях предупреждения завоза и распространения атипичной пневмонии в Республике Казахстан:
1. Министерству здравоохранения Республики Казахстан разработать и утвердить Программу по предупреждению завоза и дальнейшего распространения атипичной пневмонии.
2. Министерствам экономики и бюджетного планирования, финансов Республики Казахстан с участием министерств здравоохранения и иностранных дел Республики Казахстан в трехдневный срок внести предложение по источнику финансирования мероприятий, направленных на обеспечение функционирования санитарно-карантинных пунктов, вирусологических лабораторий и выезда граждан Республики Казахстан из Китайской Народной Республики (далее - КНР).
3. Министерствам иностранных дел, образования и науки, труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
1) в трехдневный срок подготовить и представить Министерству здравоохранения Республики Казахстан список лиц, находящихся на консульском учете в Посольстве Республики Казахстан в КНР для обеспечения организованного возвращения граждан на родину;
2) принять срочные меры по отзыву членов семей работников Посольства Республики Казахстан в КНР и других граждан Республики Казахстан до нормализации эпидемиологической ситуации по атипичной пневмонии;
3) совместно с министерствами здравоохранения, транспорта и коммуникаций Республики Казахстан разработать план приема, размещения и обследования граждан Республики Казахстан, прибывающих из КНР.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в трехдневный срок в установленном порядке обеспечить приостановление, до нормализации эпидемиологической ситуации по атипичной пневмонии, регулярного воздушного, железнодорожного и автомобильного сообщения с КНР, за исключением рейсов с гражданами Республики Казахстан, возвращающимися из КНР.
5. Агентству по туризму и спорту Республики Казахстан в установленном порядке приостановить туристские поездки граждан Республики Казахстан в КНР и другие страны с эпидемией атипичной пневмонии до нормализации эпидемиологической ситуации.
6. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию):
1) в трехдневный срок представить предложение по вопросу закрытия государственной границы с КНР с 1 мая до стабилизации эпидемиологической ситуации;

2) мемлекеттiк шекарадан өту пункттерiнде ҚХР-дан келетiн азаматтарға қатысты санитарлық-карантиндік iс-шараларды жүргiзу жөнінде денсаулық сақтау органдарына жәрдем көрсетсін.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 91 өкімімен .
7. Осы өкiмнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің орынбасары Б.Ә.Мұхаметжановқа жүктелсiн.
Премьер-Министр

2) в пунктах пересечения государственной границы оказывать содействие органам здравоохранения по проведению санитарно-карантинных мероприятий в отношении граждан, прибывающих из КНР. <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 мая 2003 г. N 91 .
7. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан
Мухамеджанова Б.А.
Премьер-Министр