Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2003 жылғы 4-5 акпандағы Итальян Республикасына ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 30 мамырдағы N 112-ө өкімі
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2003 жылғы 4-5 ақпандағы Итальян Республикасына ресми сапары барысында қол жеткiзілген келiсiмдер мен уағдаластықтарды іске асыру және Қазақстан-Итальян ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2003 жылғы 4-5 ақпандағы Итальян Республикасына ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары мен ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды орындау жөнiнде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде тоқсанына бiр рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнің
2003 жылғы 30 мамырдағы
N 112 өкiмiмен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2003 жылғы 4-5 ақпандағы Италия Республикасына ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсімдер мен уағдаластықтардың iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары
__________________________________________________________________
Р/с           Іс-шара          Орындау       Орындау үшін
N                              мерзімі        жауаптылар
__________________________________________________________________
1               2                 3               4
__________________________________________________________________
1  Қазақстан Республикасының  2003 жылдың  Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Итальян        IV тоқсаны   Көлiк және
Республикасының Үкiметi                 коммуникациялар
арасындағы Жолаушылар мен               министрлігі
жүктердi автомобиль көлi-
гімен халықаралық тасымал-
дауды өзара реттеу туралы
келiсiмнің күшіне енуі үшiн
қажеттi мемлекетiшiлік
рәсімдердi орындау
2  Қазақстан Республикасының  2003 жылдың  Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Итальян Рес-   III тоқсаны  Бiлiм және ғылым
публикасының Үкiметi                    министрлiгi, Қазақстан
арасындағы Бiлiм, ғылым                 Республикасының Мәдениет,
және мәдениет саласындағы               ақпарат және қоғамдық
ынтымақтастық бағдарлама-               келiсiм министрлiгi
сының жобасын жасасуға
дайындау
3  Итальян Республикасы       2003 жылдың  Қазақстан Республикасының
Министрлер Кеңесiнің         ішінде     Сыртқы iстер министрлiгі
Төрағасы С.Берлусконидің
Қазақстан Республикасына
ресми сапарын ұйымдастыру
және өткiзу
4  Мұнай-газ секторындағы                  Қазақстан Республикасының
ынтымақтастықты дамыту:                 Энергетика және
минералдық ресурстар
Қашаған газын қайта өң-    2003 жылдың  министрлiгi, Қазақстан
деуге бағдарланған газ      iшiнде      Республикасының
өңдеу зауытының құрылысын               Қоршаған ортаны қорғау
бастау үшін қажеттi инфра-              министрлiгi,
құрылымдық объектілердi                 "Қазмұнайгаз" ҰК" жабық
құру;                                   акционерлік қоғамы
Қарашығанақ кен орнын                   (келiсiм бойынша)
толық ауқымда жайластыру
жөнiндегi, соның iшiнде
Қарашығанақ-Үлкен Шаған-
Атырау мұнай құбырын
пайдалануға берудi қамти-
тын жұмыстарды аяқтау;
Қарашығанақ пен Қашаған     Тұрақты
кен орындарының экология-
лық проблемаларын шешу;
"Nuovo Pignone" компания-
сының компрессорларын
пайдалана отырып, Қара-
шығанақ кен орнындағы
қабаттық қысымды ұстап
тұру үшiн газды керi
тартуды жүзеге асыру;
Қашаған кен орнындағы
қабаттық қысымды ұстап
тұру үшiн газды керi
тарту мүмкіндігін зерттеу;
Қашаған кен орнындағы
күкiрттi кәдеге жарату
мәселелерiн шешу
5  Ядролық қауіпсiздiк                     Қазақстан Республикасының
және бұрынғы Семей ядролық              Денсаулық сақтау
полигоны өңiрiн оңалту                  министрлiгi,
саласындағы ынтымақтастық:              Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау
потенциалды қауiптi өнім-   2003 жылдың министрлігі,
дердi және гендік инженерия   ішінде    Қазақстан Республикасының
өнімдерiн әкелу мәселелерi              Сыртқы iстер министрлiгi
бойынша ақпараттар алмасу;
көрсетiлген өңiрде аурухана-
лар салу және жабдықтау
жөнiндегi жобаларды Итальян
тарапына жолдау
6  Ауыл шаруашылығы саласын-               Қазақстан Республикасының
дағы ынтымақтастықты одан               Ауыл шаруашылығы
әрi дамыту:                             министрлігi, Қазақстан
Республикасының Индустрия
жеткiзiп беру, атап           Тұрақты   және сауда министрлiгi
айтқанда, экологиялық
таза Қазақстан астығының
қатты сорттарын жеткiзу
үшін ұсынылатын өнiмдердің
номенклатурасын қоса алғанда,
ауыл шаруашылығы мәселелерi
жөнiнде ақпараттық материал-
дармен алмасу;
Қазақстан және Итальян фир-
маларының тараптар ұйымдас-
тыратын ауыл шаруашылығы
жәрмеңкелерi мен көрмелерiне
қатысуы;
Итальян тарапына ауыл шаруа-
шылығы саласындағы Қазақстан
инвестициялық жобаларын жолдау
7  Туризм саласындағы ынтымақ-             Қазақстан Республикасының
тастықты дамыту:                        Туризм және спорт
Қазақстан халықаралық туристiк          жөнiндегi агенттiгi,
жәрмеңкелерiне Итальян туристiк Тұрақты Қазақстан Республикасының
ұйымдарының қатысуы;                    Индустрия және сауда
туризм инфрақұрылымының дамуына         министрлігі
инвестициялар тарту үшiн Итальян
тарапына инвестициялық жобаларды
жолдау;
Қазақстанның туристік сала
кадрларын даярлау және қайта
даярлау жөніндегi ынтымақтастық
8  Батыс Қазақстан облысы мен              Батыс Қазақстан облысының
Лацио өңiрi арасындағы ынты-            әкiмi, Қазақстан
мақтастықты дамыту:                     Республикасының Индустрия
және сауда министрлiгi
ауыл шаруашылығы, жиhаз        Тұрақты
өнiмiнің өндiрiсi саласындағы,
тоқыма саласындағы және қаржы
саласындағы ынтымақтастық
9  Құрылыс саласындағы ынтымақ-            Қазақстан Республикасының
тастық:                                 Индустрия және сауда
министрлiгi,
Итальян тарапына Астана         Тұрақты Астана қаласының әкiмi
қаласында жаңа объектiлердi
салу жөнінде iске асыру жос-
парланып отырған жобалар,
оларды iске асыруға қатысу
шарттары туралы ақпарат
жiберу
10 Италияда Қазақстан туралы               Қазақстан Республикасының
және Қазақстанда Италия                 Мәдениет, ақпарат
туралы телехабарлар циклін              және қоғамдық келiсiм
ұйымдастыру:                            министрлiгi
тиiстi материалдарды            2003
дайындау үшiн телетоптармен   жылдың
алмасу                      III тоқсаны
11 Бiлiм беру саласындағы                 Қазақстан Республикасының
ынтымақтастық:                         Бiлiм және ғылым
министрлiгi
Итальян тарапына
Қазақстан-Британ техникалық 2003 жылдың
университетiн жабдықтармен   iшінде
жарақтандыру жөнiндегi
жобаларды жолдау
__________________________________________________________________

Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Итальянскую Республику 4-5 февраля 2003 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 мая 2003 года N 112-р
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Итальянскую Республику 4-5 февраля 2003 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-итальянского сотрудничества:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Итальянскую Республику 4-5 февраля 2003 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан и организациям (по согласованию) принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 мая 2003 года N 112
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых
в ходе официального визита Президента Республики
Казахстан Н.А. Назарбаева в Итальянскую Республику
4-5 февраля 2003 года
-------------------------------------------------------------------
N  !        Мероприятие        !  Срок    !     Ответственные
п/п!                           !исполнения!     за исполнение
-------------------------------------------------------------------
1 !             2             !     3    !            4
-------------------------------------------------------------------
1   Выполнение внутригосударст- IY квартал  Министерство транспорта
венных процедур, необходи-  2003 года   и коммуникаций Респуб-
мых для вступления в силу               лики Казахстан
Соглашения между Правитель-
ством Республики Казахстан
и Правительством Итальян-
ской Республики о взаимном
регулировании международных
перевозок пассажиров и
грузов автомобильным
транспортом
2   Подготовить к заключению    III квар-   Министерство образова-
проект Программы сотрудни-  тал 2003    ния и науки Республики
чества между Правительством года        Казахстан, Министерство
Республики Казахстан и                  культуры, информации и
Правительством Итальянской              общественного согласия
Республики в области                    Республики Казахстан
образования, науки и
культуры
3   Организация и проведение    В течение   Министерство иностран-
официального визита         2003 года   ных дел Республики
Председателя Совета                     Казахстан
Министров Итальянской
Республики С. Берлускони в
Республику Казахстан
4   Развитие сотрудничества в               Министерство энергетики
нефтегазовом секторе:                   и минеральных ресурсов
сооружение инфраструктурных В течение   Республики Казахстан,
объектов, необходимых для   2003 года   Министерство охраны
начала строительства газо-              окружающей среды
перерабатывающего завода,               Республики Казахстан,
ориентированного на                     закрытое акционерное
переработку Кашаганского                общество "НК "Казмунай-
газа;                                   газ" (по согласованию)
завершение работ по полно-
масштабному обустройству
месторождения Карачаганак,
в том числе включающих
введение в эксплуатацию
нефтепровода Карачаганак -
Большой Чаган - Атырау;
решение экологических       Постоянно
проблем месторождений
Карачаганак и Кашаган;
осуществление обратной
закачки газа для поддержа-
ния пластового давления
месторождения Карачаганак
с использованием компрессо-
ров компании "Nuovo
Pignone";
исследование возможности
обратной закачки газа для
поддержания пластового
давления месторождения
Кашаган;
решение вопросов утилизации
серы на месторождении
Кашаган
5   Сотрудничество в области                Министерство здравоох-
ядерной безопасности и                  ранения Республики
реабилитации региона                    Казахстан, Министерство
бывшего Семипалатинского                охраны окружающей среды
ядерного полигона:                      Республики Казахстан,
обмен информацией по вопро- В течение   Министерство иностран-
сам ввоза потенциально      2003 года   ных дел Республики
опасной продукции и                     Казахстан
продукции генной инженерии;
направление итальянской
стороне проектов по
строительству и оснащению
больниц в указанном регионе
6   Дальнейшее развитие                     Министерство сельского
сотрудничества в области                хозяйства Республики
сельского хозяйства:                    Казахстан, Министерство
обмен информационными       Постоянно   индустрии и торговли
материалами по вопросам                 Республики Казахстан
сельского хозяйства, вклю-
чая номенклатуру продукции,
предлагаемой для поставок,
в частности, поставки
экологически чистого
казахстанского зерна твер-
дых сортов;
участие казахстанских и
итальянских фирм в сельско-
хозяйственных ярмарках и
выставках, организуемых
сторонами;
направление итальянской
стороне казахстанских
инвестиционных проектов в
области сельского хозяйства
7   Развитие сотрудничества в               Агентство Республики
сфере туризма:                          Казахстан по туризму и
участие итальянских турист- Постоянно   спорту, Министерство
ских организаций в казах-               индустрии и торговли
станских международных                  Республики Казахстан
туристских ярмарках;
направление итальянской
стороне инвестиционных
проектов для привлечения
инвестиций в развитие
инфраструктуры туризма;
сотрудничество по подготов-
ке и переподготовке
казахстанских кадров
туристской отрасли
8   Развитие сотрудничества                 Аким Западно-Казахстан-
между Западно-Казахстанской             ской области, Министер-
областью и регионом Лацио:              ство индустрии и тор-
сотрудничество в области    Постоянно   говли Республики
сельского хозяйства,                    Казахстан
производства мебельной
продукции, в текстильной
отрасли и финансовой сфере
9   Сотрудничество в области                Министерство индустрии
строительства:                          и торговли Республики
направление итальянской     Постоянно   Казахстан, аким города
стороне информации о                    Астаны
планируемых к реализации
проектах по строительству
новых объектов в городе
Астане, условия участия в
их реализации
10  Организация цикла телепере-             Министерство культуры,
дач о Казахстане в Италии               информации и обществен-
и об Италии в Казахстане:               ного согласия Респуб-
обмен телегруппами для      III квар-   лики Казахстан
подготовки соответствующих  тал 2003
материалов                  года
11  Сотрудничество в области                Министерство образова-
образования:                            ния и науки Республики
направление итальянской     В течение   Казахстан
стороне проектов по         2003 года
оснащению оборудованием
Казахстанско-Британского
технического университета
-------------------------------------------------------------------