2002 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан-британ сауда-өнеркәсiп кеңесiнiң 8-мәжiлiсiн өткiзу барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 2 маусымдағы N 113-ө өкімі
2002 жылғы 3 желтоқсанда Қазақстан-британ сауда-өнеркәсiп кеңесiнiң 8-мәжілiсiн өткiзу барысында қол жеткiзілген уағдаластықтарды iске асыру және Қазақстан-британ ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса берілiп отырған 2002 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан-британ сауда-өнеркәсiп кеңесiнiң 3-мәжiлiсiн өткiзу барысында қол жеткiзілген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтілсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары және ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды орындау жөнiнде шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгі кемiнде жарты жылда бiр рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкіметiн хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнің
2003 жылғы 2 маусымдағы
N 113 өкімімен
бекiтiлген
2002 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан-британ сауда-өнеркәсіп кеңесiнің 8-мәжілiсiн өткiзу барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары
__________________________________________________________________
Р/с            Іс-шара            Орындау       Орындау үшін
N                                 мерзімі         жауаптылар
__________________________________________________________________
1               2                    3               4
__________________________________________________________________
1   Қорғаныс, аэроғарыш өнеркә-   Тұрақты  Қазақстан Республикасының
сiбi, тау кен-металлургия              Индустрия және сауда
кешенi, электр энергетикасы,           министрлiгi, Қазақстан
химия және тамақ өнеркәсiбi,           Республикасының
ядролық энергетика саласын-            Энергетика және
дағы ынтымақтастықтың жан-             минералдық ресурстар
дануына жәрдем көрсету                 министрлiгі, Қазақстан
Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлiгi
2   Экспортқа бағдарланған        Тұрақты  Қазақстан Республикасының
Қазақстан-британ бiрлескен             Индустрия және сауда
өндірістерiн құру мүмкін-              министрлiгi, Қазақстан
дігін қарастыру:                       Республикасының
қорғаныстық маңызы бар                 Энергетика және
өнiмдер;                               минералдық ресурстар
химиялық өнiмдер                       министрлiгі, Қазақстан
Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлiгi
3   Шағын және орта бизнес        2003     Қазақстан Республикасының
саласындағы ынтымақтас-      жылдың    Индустрия және сауда
тықты тереңдету:             iшiнде    министрлігі, Қазақстан
шағын және орта бизнес                 Республикасының Ауыл
үшiн қолайлы жағдай                    шаруашылығы министрлiгi,
жасауда британдық тәжi-                Қазақстан Республикасының
рибенi зерделеу                        Сыртқы істер министрлiгi
4   Қызметтiң басым түрле-       Тұрақты   Қазақстан Республикасының
рiнде инвестициялық жобалар            Индустрия және сауда
дерекқорымен өзара алма-               министрлiгi, Қазақстан
суды ұйымдастыру                       Республикасының Сыртқы
iстер министрлiгi
5   Мынадай бағыттар бойынша      2003     Қазақстан Республикасының
Ұлыбританиядан техникалық    жылдың    Экономика және бюджеттік
көмек алудың мүмкiндiгiн     iшiнде    жоспарлау министрлiгі,
қарастыру:                             Қазақстан Республикасының
британ тәжiрибесiн зерде-              Индустрия және сауда
леу және Қазақстан экспор-             министрлігі, Қазақстан
тын қолдау жөнiндегi тиiстi            Республикасының Әдiлет
шараларды енгiзу;                      министрлігі, Қазақстан
сауда және көрме-жәрмеңке              Республикасының Сыртқы
қызметiн реттеу саласында              iстер министрлiгі
британ тәжiрибесiн зерделеу
және нормативтiк құқықтық
базаны әзiрлеуге жәрдемдесу;
iшкi сауданы реттеу жөнiнде
әдiснамалық көзқарастар
әзiрлеу
6   Мұнай-газ саласындағы        Тұрақты   Қазақстан Республикасының
ынтымақтастықты тереңдету              Энергетика және
және кеңейту                           минералдық ресурстар
министрлiгі,
"ҚазМұнайГаз" ҰК" ЖАҚ
(келiсiм бойынша),
Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгi
6.1 Британ мамандарымен бiр-      2003     Қазақстан Республикасының
лесiп, мұнай-газ машина      жылдың    Энергетика және
жасауын дамыту жөнiнде       iшiнде    минералдық ресурстар
ұсыныстар әзiрлеу                      министрлiгі, Қазақстан
Республикасының Индустрия
және сауда министрлiгi,
"ҚазМұнайГаз" ҰК" ЖАҚ
(келiсiм бойынша),
Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгi
6.2 Каспийде мұнай-газ            2003     "ҚазМұнайГаз" ҰК" ЖАҚ
инфрақұрылымын құру          жылдың    (келiсiм бойынша),
жөнiндегi ынтымақтастық:     iшiнде    Қазақстан Республикасының
инвестициялар тарту                    Энергетика және
қаржылық реттеу                        минералдық ресурстар
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Сыртқы
істер министрлігi
6.3 Халықаралық стандарттар      2003      Қазақстан Республикасының
бойынша мұнай-газ саласы    жылдың     Энергетика және
үшiн кадрлар даярлау және   iшiнде     минералдық ресурстар
оларды қайта даярлау                   министрлiгі,
(бюджеттен тыс қаражат                 "ҚазМұнайГаз" ҰК" ЖАҚ
(келiсiм бойынша),
Қазақстан-Британ
техникалық университетi
(келiсiм бойынша)
6.4 Қазақстан мұнайы үшiн       2003-      Қазақстан Республикасының
басым экспорттық бағыттар   2004       Энергетика және
бойынша тәуелсiз сарапта-   жылдар     минералдық ресурстар
малық бағалауды пысықтау               министрлiгі,
үшiн британ консалтингтiк              "ҚазМұнайГаз" ҰК" ЖАҚ
және инжинирингтік компа-              (келiсiм бойынша)
нияларын тарта отырып,
зерттеулер ұйымдастыру
7   Банк саласындағы ынтымақтастық         Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi
(келiсiм бойынша)
7.1 Мынадай мәселелер бойынша    2003      Қазақстан Республикасының
Англия Банкiнен техникалық   жылдың    Ұлттық Банкi
көмек алу:                   ішінде    (келiсiм бойынша)
инфляциялық шектеуге өту
және оны iс жүзiнде пайдалану
тәжiрибесi;
қаржылық деривативтермен
жасалатын операцияларды
eceпке алу және бухгалтер-
лiк теңгерiмде көрсету;
қаржылық деривативтер мен
бағалы қағаздарды есепке алу;
жұртшылықпен байланыс
8   Аэроғарыш саласындағы        2003     Қазақстан Республикасының
ынтымақтастықтың мүмкiн      жылдың   Көлiк және коммуникациялар
бағыттарын анықтау үшiн      ішінде   министрлігі, Қазақстан
Ұлыбританияның "Astrium",             Республикасының Сыртқы
"Surrey Space Centre"                 iстер министрлiгi
авиациялық-ғарыш компания-
ларымен байланыстар орнату
9   Қорғаныс, қорғаныс өнер-
кәсiбi, технологиялар беру,  Тұрақты  Қазақстан Республикасының
жабдықтарды жетілдiру және            Қорғаныс министрлiгi,
қызметкерлердi даярлау                Қазақстан Республикасының
саласында "BAE SYSTEMS"               Индустрия және сауда
компаниясымен                         министрлiгi,
ынтымақтастықты жалғастыру            Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникациялар
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Сыртқы
iстер министрлiгi
10  Ауыл шаруашылығы саласын-   Тұрақты   Қазақстан Республикасының
дағы ынтымақтастықты                  Ауыл шаруашылығы
дамыту                                министрлiгi
10.1 Сүт өндiрiсiне, мате-       2003     Қазақстан Республикасының
риалдық-техникалық базаны  жылдың    Ауыл шаруашылығы
жаңартуға инвестициялар    iшiнде    министрлiгi, Қазақстан
тарту                                Республикасының Индустрия
және сауда министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгi
10.2 Ауыл шаруашылығы жабдық-    2003     Қазақстан Республикасының
тарын шығару жөнiнде       жылдың    Индустрия және сауда
бiрлескен кәсiпорындар     iшiнде    министрлiгi, Қазақстан
құру                                 Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгi
11   Шетелдiк жұмыс күшiн        2003     Қазақстан Республикасының
тарту және Ұлыбритания     жылдың    Еңбек және халықты
азаматтарының шетелдерге   iшiнде    әлеуметтiк қорғау
жұмысқа шығуын реттеу                министрлiгі, Қазақстан
жөнiндегi британ тара-               Республикасының Сыртқы
бының тәжiрибесiн зерттеу            iстер министрлігі
__________________________________________________________________

Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе проведения 8-го заседания Казахстанско-британского торгово-промышленного совета 3 декабря 2002 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 июня 2003 года N 113-p
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе проведения 8-го заседания Казахстанско-британского торгово-промышленного совета 3 декабря 2002 года, и обеспечения дальнейшего развития Казахстанско-британского сотрудничества:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе проведения 8-го заседания Казахстанско-британского торгово-промышленного совета 3 декабря 2002 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан и организациям (по согласованию) принять меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 июня 2003 года N 113
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей,
достигнутых в ходе проведения 8-го заседания
Казахстанско-британского торгово-промышленного
совета 3 декабря 2002 года
-------------------------------------------------------------------
N    !      Мероприятие        !   Срок   !      Ответственные
п/п  !                         !исполнения!      за исполнение
-------------------------------------------------------------------
1  !            2            !      3   !           4
-------------------------------------------------------------------
1     Содействовать активиза-   Постоянно  Министерство индустрии
ции сотрудничества в                 и торговли Республики
области оборонной,                   Казахстан, Министерство
аэрокосмической промыш-              энергетики и минеральных
ленности, горно-                     ресурсов Республики
металлургического комп-              Казахстан, Министерство
лекса, электроэнергетики,            сельского хозяйства
химической и пищевой                 Республики Казахстан
промышленности, ядерной
энергетики
2     Рассмотреть возможности   Постоянно  Министерство индустрии
создания совместных                  и торговли Республики
казахстанско-британских              Казахстан, Министерство
экспортоориентированных              энергетики и минеральных
производств:                         ресурсов Республики
продукции оборонного                 Казахстан, Министерство
значения;                            сельского хозяйства
химической продукции                 Республики Казахстан
3     Углубление сотрудничества В течение  Министерство индустрии
в области малого и        2003 года  и торговли Республики
среднего бизнеса:                    Казахстан, Министерство
изучить британский опыт в            сельского хозяйства
создании благоприятной               Республики Казахстан,
среды для малого и                   Министерство иностран-
среднего бизнеса                     ных дел Республики
Казахстан
4     Организовать взаимный     Постоянно  Министерство индустрии
обмен базами данных                  и торговли Республики
инвестиционных проектов в            Казахстан, Министерство
приоритетных видах                   иностранных дел
деятельности                         Республики Казахстан
5     Рассмотреть возможность   В течение  Министерство экономики
получения технической     2003 года  и бюджетного планирова-
помощи Великобритании по             ния Республики Казах-
следующим направлениям:              стан, Министерство
изучение британского                 индустрии и торговли
опыта и внедрение                    Республики Казахстан,
соответствующих мер по               Министерство юстиции
поддержке казахстанского             Республики Казахстан,
экспорта;                            Министерство иностран-
изучение британского                 ных дел Республики
опыта и содействие в                 Казахстан
разработке нормативной
правовой базы в сфере
регулирования торговой
и выставочно-ярмарочной
деятельности;
разработка методологичес-
ких подходов по регулиро-
ванию внутренней торговли
6     Углубление и расширение   Постоянно  Министерство энергетики
сотрудничества в                     и минеральных ресурсов
нефтегазовой отрасли                 Республики Казахстан,
ЗАО "НК "КазМунайГаз"
(по согласованию),
Министерство иностран-
ных дел Республики
Казахстан
6.1   Совместная с британскими  В течение  Министерство энергетики
специалистами разработка  2003 года  и минеральных ресурсов
предложений по развитию              Республики Казахстан,
нефтегазового машино-                Министерство индустрии
строения                             и торговли Республики
Казахстан, ЗАО "НК "Каз-
МунайГаз" (по согласо-
ванию), Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан
6.2   Сотрудничество по созда-  В течение  ЗАО "НК "КазМунайГаз"
нию нефтегазовой инфра-   2003 года  (по согласованию),
структуры на Каспии:                 Министерство энергетики
привлечение инвестиций               и минеральных ресурсов
финансовое регулирование             Республики Казахстан,
Министерство иностранных
дел Республики
Казахстан
6.3   Подготовка и переподго-   В течение  Министерство энергетики
товка кадров для нефтега- 2003 года  и минеральных ресурсов
зовой отрасли по междуна-            Республики Казахстан,
родным стандартам (за                ЗАО "НК "КазМунайГаз"
счет внебюджетных                    (по согласованию),
средств)                             Казахстанско-Британский
технический университет
(по согласованию)
6.4   Организация исследований  2003-2004  Министерство энергетики
с привлечением британских   годы     и минеральных ресурсов
консалтинговых и инжини-             Республики Казахстан,
ринговых компаний для                ЗАО "НК "КазМунайГаз"
выработки независимой                (по согласованию)
экспертной оценки по
приоритетным экспортным
направлениям для казах-
станской нефти
7     Сотрудничество в                     Национальный Банк
банковской сфере                     Республики Казахстан
(по согласованию)
7.1   Получение технической     В течение  Национальный Банк
помощи от Банка Англии по 2003 года  Республики Казахстан
следующим вопросам:                  (по согласованию)
опыт перехода к инфля-
ционному таргетированию
и его практическому
использованию:
учет и отражение в
бухгалтерском балансе
операций с финансовыми
деривативами:
учет финансовых дерива-
тивов и ценных бумаг:
связи с общественностью
8     Установление контактов с  В течение  Министерство транспорта
авиационно-космическими   2003 года  и коммуникаций Республи-
компаниями Великобрита-              ки Казахстан, Министер-
нии: "Astrium" "Surrey               ство иностранных дел
Space Centre" для опреде-            Республики Казахстан
ления возможных направле-
ний сотрудничества в
аэрокосмической сфере
9     Продолжить сотрудничество Постоянно  Министерство обороны
с компанией "ВАЕ SYSTEMS"            Республики Казахстан,
в области обороны,                   Министерство индустрии
оборонной промышленности,            и торговли Республики
передачи технологий,                 Казахстан, Министерство
усовершенствования                   транспорта и коммуника-
оборудования и подготовки            ций Республики Казах-
персонала                            стан, Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан
10    Развитие сотрудничества в Постоянно  Министерство сельского
области сельского хозяй-             хозяйства Республики
ства                                 Казахстан
10.1  Привлечение инвестиций в  В течение  Министерство сельского
молочное производство,    2003 года  хозяйства Республики
обновление материально-              Казахстан, Министерство
технической базы                     индустрии и торговли
Республики Казахстан,
Министерство иностран-
ных дел Республики
Казахстан
10.2  Создание совместных       В течение  Министерство индустрии
предприятий по выпуску    2003 года  и торговли Республики
сельскохозяйственного                Казахстан, Министерство
оборудования                         сельского хозяйства
Республики Казахстан,
Министерство иностран-
ных дел Республики
Казахстан
11    Изучение опыта британской В течение  Министерство труда и
стороны по привлечению    2003 года  социальной защиты насе-
иностранной рабочей силы             ления Республики Казах-
и упорядочению выезда                стан, Министерство
граждан Великобритании               иностранных дел
для работы за границей               Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------