2. Қолданыстағы ұлттық стандарттарды қайта қарау
__________________________________________________________________
1       2             3             4           5       6     7
___________________________________________________________________
149 Құрылыс     ҚР СТ 695-98   қолданыстағы Комитеттің III    ККМ
Топырақтар.    ИСО          стандартты тоқсан
Автомобиль     стандарты    бекiту
жолдарының                  туралы
жер қыртысы                 бұйрығы
топырақтарының
тығыздығы мен
ылғалдылығын
анықтау әдiсi
стандартын
әзiрлеу
150 Құрылыс     ҚР СТ 781-93   қолданыстағы Комитеттің III    ККМ
Жол құрылысына ИСО          стандартты тоқсан
арналған       стандарты    бекiту
қождық                      туралы
тұтқырлар.                  бұйрығы
Техникалық
шаралар
стандартын
әзiрлеу
151 Құрылыс     ҚР СТ 973-94   қолданыстағы Комитеттің III    ККМ
Жол және әуе   ИСО          стандартты тоқсан
айлақ          стандарты    бекiту
құрылысына                  туралы
арналған                    бұйрығы
органикалық
емес
тұтқырлармен
өңделген тас
материалдар
мен топырақтар
стандартын
әзiрлеу
152 Жеңiл       ҚР CT 1162-    қолданыстағы Комитеттің III    АШМ
өнеркәсiп   2002 Жуылмаған ИСО          стандартты тоқсан
жартылай биязы стандарты    бекiту
сыныпталған                 туралы
қой жүнi.                   бұйрығы
Жалпы
техникалық
шарттар
стандартын
әзiрлеу
153 Жеңiл       ҚР СТ          қолданыстағы Комитеттің III    ИСМ
өнеркәсiп   1018-2000      ИСО          стандартты тоқсан
Тоқыма         стандарты    бекiту
өндiрiсiне                  туралы
арналған мақта              бұйрығы
мата және
аралас
кендiр және
бiр қабатты
таралған жіп
стандартын
әзірлеу
154 Жеңiл       ҚР СТ          қолданыстағы Комитеттің III    ИСМ
өнеркәсiп   1058-2002      ИСО          стандартты тоқсан
Тоқыма         стандарты    бекiту
өндiрiсiне                  туралы
арналған                    бұйрығы
аппараттық
таза жүн және
жартылай
жүннен
тоқылған жіп.
Жалпы
техникалық
шарттар
стандартын
әзірлеу
155 Ауыл        ҚазССР РСТ     Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
шаруашылығы 639-83 Қысқа   Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
ағаш           қолданыстағы бекiту
сүректенген    стандарты    немесе
сағалармен                  күшін жою
жүзiмдi                     туралы
көбейту.                    бұйрығы
Типтiк
технологиялық
процесс
стандартын
қайта қарау
156 Ауыл        ҚазССР РСТ     Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
шаруашылығы 796-85 Жаздық  Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
бидай. Өңдеу.  қолданыстағы бекiту
Типтік         стандарты    немесе
технологиялық               күшін жою
процесс                     туралы
стандартын                  бұйрығы
қайта қарау
157 Ауыл        ҚазССР РСТ     Алиментариус Комитеттің IY     АШМ

2. Пересмотр действующих национальных стандартов
-------------------------------------------------------------------
149 Строи-   Разработка стан-   Действующий Приказ     III    МТК
тельство дарта              стандарт    Комитета   квар-
СТ РК 695-98 Грун- ИСО         об утвер-  тал
ты. Метод опреде-              ждении
ления плотности и              стандарта
влажности грунтов
земляного полотна
автомобильных до-
рог
150 Строи-   Разработка стан-   Действующий Приказ     III    МТК
тельство дарта              стандарт    Комитета   квар-
СТ РК 781-93 Шла-  ИСО         об утвер-  тал
ковые вяжущие для              ждении
дорожного строи-               стандарта
тельства. Техни-
ческие условия
151 Строи-   Разработка стан-   Действующий Приказ     III    МТК
тельство дарта              стандарт    Комитета   квар-
СТ РК 973-94 Мате- ИСО         об утвер-  тал
риалы каменные и               ждении
грунты, обработан-             стандарта
ные неорганичес-
кими вяжущими для
дорожного и аэрод-
ромного строитель-
ства. Технические
условия
152 Легкая   Разработка стан-   Действующий Приказ     III    МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 1162-2002    ИСО         об утвер-  тал
Шерсть овечья не-              ждении
мытая полугрубая               стандарта
классированная.
Общие технические
условия
153 Легкая   Разработка стан-   Действующий Приказ     III    МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 1018-2000    ИСО         об утвер-  тал
Пряжа хлопчатобу-              ждении
мажная и смешанная             стандарта
суровая кардная и
гребная одиночная
для ткацкого
производства
154 Легкая   Разработка стан-   Действующий Приказ     III    МИТ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 1058-2002    ИСО         об утвер-  тал
Пряжа аппаратная               ждении
чистошерстяная и               стандарта
полушерстяная для
ткацкого производ-
ства. Общие техни-
ческие условия.
155 Сельское Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
хозяй-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
ство     РСТ КазССР 639-83  Кодекса     об утвер-  тал
Размножение виног- Алимента-   ждении
рада короткими од- риуса       или отмене
ревесневшими че-               стандарта
ренками. Типовой
технологический
процесс.
156 Сельское Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
хозяй-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
ство     РСТ КазССР 796-85  Кодекса     об утвер-  тал
Пшеница яровая.    Алимента-   ждении
Возделывание. Ти-  риуса       или отмене
повой технологи-               стандарта
ческий процесс
157 Сельское Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
хозяй-   дарта              стандарт    Комитета   квар-

шаруашылығы 816-86 Жас     Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
жүзім. Аудан.  қолданыстағы бекiту
дастырылған    стандарты    немесе
және                        күшін жою
перспективалы               туралы
сорттарды                   бұйрығы
жемiс
қоймаларында
сақтау
шарттары.
Типтік
технологиялық
процесс
стандартын
қайта қарау
158 Ауыл        ҚазССР РСТ     Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
шаруашылығы 858-88         Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
Таңқурай.      қолданыстағы бекiту
Лексiз және    стандарты    немесе
майыстырмай                 күшін жою
өсiру әдiсi                 туралы
стандартын                  бұйрығы
қайта қарау
159 Ауыл        ҚазССР РСТ     Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
шаруашылығы 867-89 Алма    Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
ағашы. Бауды   қолданыстағы бекiту
құнарсыз       стандарты    немесе
топырақта                   күшін жою
өсiру әдiсi                 туралы
стандартын                  бұйрығы
қайта қарау
160 Ауыл        ҚазССР РСТ     Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
шаруашылығы 898-89 Алма    Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
ағашы және     қолданыстағы бекiту
алмұрт.        стандарты    немесе
Өскiндердiң                 күшін жою
вегативтiк                  туралы
көбеюi                      бұйрығы
жатырлық
көбеюi мен
салыну
әдiстерi.
Типтiк
технологиялық
процесс
стандартын
қайта қарау
161 Ауыл        ҚазССР PCT     Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
шаруашылығы 519-80         Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
Халықтың жеке  қолданыстағы бекiту
тапсырысы      стандарты    немесе
бойынша                     күшін жою
дайындалған                 туралы
пастижорлық                 бұйрығы
бұйымдар
стандартын
қайта қарау
162 Ауыл        ҚазССР PCT     Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
шаруашылығы 364-79         Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
Жапырақтарымен қолданыстағы бекiту
жас сарымсақ.  стандарты    немесе
Техникалық                  күшін жою
шарттар                     туралы
стандартын                  бұйрығы
қайта қарау
163 Ауыл        ҚазССР         Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
шаруашылығы PCT367-79      Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
Бұршақты ащы   қолданыстағы бекiту
жас бұрыш.     стандарты    немесе
Техникалық                  күшін жою
шарттар                     туралы
стандартын                  бұйрығы
қайта қарау.
164 Тағам       ҚазССР PCT     Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  752-88 Дайын   Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
қыша.          қолданыстағы бекiту
Техникалық     стандарты    немесе
шарттар                     күшін жою
стандартын                  туралы
қайта қарау.                бұйрығы
165 Тағам       ҚР CT 463-96   Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  Ұлттық         Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
тағамдарға     қолданыстағы бекiту
арналған       стандарты    немесе
макарон                     күшін жою
жартылай                    туралы
дайын                       бұйрығы
фабрикаттары.
Техникалық
шарттар
стандартын
қайта қарау
166 Тағам       ҚР СТ 972-93   Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  Тыңайтылған    Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
топырақтағы    қолданыстағы бекiту
"Ерекше"       стандарты    немесе
қиярлар.                    күшін жою
Техникалық                  туралы
шарттар                     бұйрығы
стандартын
қайта қарау.
167 Тағам       ҚР СТ 977-94   Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  "Жаңалық"      Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
жемiс          қолданыстағы бекiту
консервiлерi.  стандарты    немесе
Техникалық                  күшін жою
шарттар                     туралы
стандартын                  бұйрығы
қайта қарау
168 Тағам       ҚР СТ 981-95   Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  Консервiлер.   Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
Сәбiзден       қолданыстағы бекiту
жасалған       стандарты    немесе
өнiмдер.                    күшін жою
Техникалық                  туралы
шарттар                     бұйрығы
стандартын
қайта қарау
169 Тағам       ҚР СТ          Алиментариус Комитеттің IY     АШМ

ство     РСТ КазССР 816-86  Кодекса     об утвер-  тал
Виноград свежий.   Алимента-   ждении
Условия хранения   риуса       или отмене
районированных и               стандарта
перспективных сор-
тов в обычных
фруктохранилищах.
Типовой технологи-
ческий процесс
158 Сельское Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
хозяй-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
ство     РСТ КазССР 858-88  Кодекса     об утвер-  тал
Малина. Метод вы-  Алимента-   ждении
ращивания без шпа- риуса       или отмене
леры и пригибания              стандарта
159 Сельское Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
хозяй-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
ство     РСТ КазССР 867-88  Кодекса     об утвер-  тал
Яблоня. Метод вы-  Алимента-   ждении
ращивания сада на  риуса       или отмене
слаборослых под-               стандарта
воях
160 Сельское Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
хозяй-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
ство     РСТ КазССР 898-89  Кодекса     об утвер-  тал
Яблоня и груша.    Алимента-   ждении
Способ размножения риуса       или отмене
и закладка маточ-              стандарта
ников вегетатив-
ного размножения
подвоев. Типовой
технологический
процесс
161 Сельское Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
хозяй-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
ство     СТ КазССР 519-80   Кодекса     об утвер-  тал
Изделия пастижор-  Алимента-   ждении
ные, изготовление  риуса       или отмене
по индивидуальным              стандарта
заказам населения
162 Сельское Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
хозяй-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
ство     РСТ КазССР 364-79  Кодекса     об утвер-  тал
Чеснок свежий с    Алимента-   ждении
листьями. Техни-   риуса       или отмене
ческие условия                 стандарта
163 Сельское Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
хозяй-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
ство     РСТ КазССР 367-79  Кодекса     об утвер-  тал
Перец стручковый   Алимента-   ждении
горький свежий.    риуса       или отмене
Технические                    стандарта
условия
164 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность РСТ КазССР 752-88  Кодекса     об утвер-  тал
Горчица готовая.   Алимента-   ждении
Технические        риуса       или отмене
условия                        стандарта
165 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 463-96       Кодекса     об утвер-  тал
Полуфабрикаты ма-  Алимента-   ждении
каронные для на-   риуса       или отмене
циональных блюд.               стандарта
Технические усло-
вия
166 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 972-93 Огур- Кодекса     об утвер-  тал
цы защищенного     Алимента-   ждении
грунта "Особые".   риуса       или отмене
Технические усло-              стандарта
вия
167 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 977-94       Кодекса     об утвер-  тал
Консервы фруктовые Алимента-   ждении
"Жаналык". Техни-  риуса       или отмене
ческие условия                 стандарта
168 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 981-95 Кон-  Кодекса     об утвер-  тал
сервы. Продукты из Алимента-   ждении
моркови. Техничес- риуса       или отмене
кие условия                    стандарта
169 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-

өнеркәсiбi  1060-2002      Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
Сүт сары суы   қолданыстағы бекiту
негiзiнде      стандарты    немесе
толықтырулар                күшін жою
қосылған                    туралы
сусындар.                   бұйрығы
Жалпы
техникалық
шарттар
стандартын
қайта қарау
170 Тағам       ҚР СТ          Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  1061-2002      Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
Қышқыл сүт     қолданыстағы бекiту
өнiмдерi.      стандарты    немесе
Жалпы                       күшін жою
техникалық                  туралы
шарттар                     бұйрығы
стандартын
қайта қарау
171 Тағам       ҚР CT          Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  1108-2002      Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
Сүт өнiмдерi.  қолданыстағы бекiту
Суфле. Жалпы   стандарты    немесе
техникалық                  күшін жою
шарттар                     туралы
стандартын                  бұйрығы
қайта қарау.
172 Тағам       ҚР CT 418-96   Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  Тұздалған      Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
iрiмшiктер.    қолданыстағы бекiту
Техникалық     стандарты    немесе
шарттар                     күшін жою
стандартын                  туралы
қайта қарау.                бұйрығы
173 Тағам       ҚР CT 715-95   Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  Балқытылған    Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
iрiмшiктер.    қолданыстағы бекiту
Техникалық     стандарты    немесе
шарттар                     күшін жою
стандартын                  туралы
қайта қарау.                бұйрығы
174 Тағам       ҚР CT 825-96   Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  Пошехон        Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
iрiмшігі.      қолданыстағы бекiту
Техникалық     стандарты    немесе
шарттар                     күшін жою
стандартын                  туралы
қайта қарау.                бұйрығы
175 Тағам       ҚР СТ 976-94   Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  Балқытуға      Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
арналған       қолданыстағы бекiту
майы алынған   стандарты    немесе
және майлы                  күшін жою
iрiмшiктер.                 туралы
Техникалық                  бұйрығы
шарттар
стандартын
қайта қарау
176 Тағам       ҚР СТ 177-94   Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  Көпiршiктi     Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
жүзiм шарабы.  қолданыстағы бекiту
Техникалық     стандарты    немесе
шарттар                     күшін жою
стандартын                  туралы
қайта қарау                 бұйрығы
177 Тағам       ҚР СТ 452-2002 Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  Емдiк-         Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
асханалық      қолданыстағы бекiту
және емдiк     стандарты    немесе
табиғи                      күшін жою
минералды ауыз              туралы
сулар. Жалпы                бұйрығы
техникалық
шарттар
стандартын
қайта қарау
178 Тағам       ҚР СТ 974-94   Алиментариус Комитеттің IY     АШМ
өнеркәсiбi  Жидек және     Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
көкөнiс        қолданыстағы бекiту
сусындары.     стандарты    немесе
Техникалық                  күшін жою
шарттар                     туралы
стандартын                  бұйрығы
қайта қарау
179 Түстi       ҚР CT 932-92   Алиментариус Комитеттің IІІ    ЭМРМ
металлургия Құйма алтын.   Кoдексiнiң   стандартты тоқсан
Техникалық     қолданыстағы бекiту
шарттар        стандарты    немесе
стандартын                  күшін жою
қайта қарау.                туралы
бұйрығы
180 Түстi       ҚР CT 933-92   Қолданыстағы Комитеттiң IІІ    ЭМРМ
металлургия Құйма күмiс.   ИСО          стандартты тоқсан
Техникалық     стандарты    бекiту
шарттар                     немесе
стандартын                  күшiн жою
қайта қарау                 туралы
бұйрығы
181 Түстi       ҚР CT 959-93   Қолданыстағы Комитеттiң IІІ    ЭМРМ
металлургия Алтын және     ИСО          стандартты тоқсан
алтын          стандарты    бекiту
қорытпалары.                немесе
Маркалары                   күшiн жою
стандартын                  туралы
қайта қарау.                бұйрығы
182 Түстi       ҚР СТ 960-93   Қолданыстағы Комитеттiң IІІ    ЭМРМ
металлургия Күмiс және     ИСО          стандартты тоқсан
күмiс          стандарты    бекiту
қорытпалары.                немесе
Маркалары                   күшiн жою
стандартын                  туралы
қайта қарау                 бұйрығы
183 Түстi       ҚР CT 963-93   Қолданыстағы Комитеттiң IІІ    ЭМРМ
металлургия Платина және   ИСО          стандартты тоқсан
платина        стандарты    бекiту
қорытпалары.                немесе
Таңбалар                    күшiн жою
стандартын                  туралы
қайта қарау.                бұйрығы
184 Түсті       ҚР CT 970-93   Қолданыстағы Комитеттiң IІІ    ЭМРМ
металлургия Құйма платина. ИСО          стандартты тоқсан
Техникалық     стандарты    бекiту
шарттар                     немесе
стандартын                  күшiн жою
қайта қарау                 туралы
бұйрығы
185 Түсті       ҚР СТ 980-94   Қолданыстағы Комитеттiң IІІ    ЭМРМ
металлургия Ұнтақталған    ИСО          стандартты тоқсан
платина.       стандарты    бекiту
Техникалық                  немесе
шарттар                     күшiн жою
стандартын                  туралы
қайта қарау                 бұйрығы
186 Қоршаған    ҚР CT          Қолданыстағы Комитеттiң IІІ    ҚОҚМ

ленность СТ РК 1060-2002    Кодекса     об утвер-  тал
Напитки на основе  Алимента-   ждении
молочной сыворотки риуса       или отмене
с наполнителями.               стандарта
Общие технические
условия
170 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 1061-2002    Кодекса     об утвер-  тал
Продукты кисломо-  Алимента-   ждении
лочные. Общие тех- риуса       или отмене
нические условия               стандарта
171 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 1108-2002    Кодекса     об утвер-  тал
Продукты молочные. Алимента-   ждении
Суфле. Общие тех-  риуса       или отмене
нические условия               стандарта
172 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 418-96 Сыры  Кодекса     об утвер-  тал
рассольные. Техни- Алимента-   ждении
ческие условия     риуса       или отмене
стандарта
173 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 715-95 Сыры  Кодекса     об утвер-  тал
плавленые. Техни-  Алимента-   ждении
ческие условия     риуса       или отмене
стандарта
174 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 825-96 Сыр   Кодекса     об утвер-  тал
пошехонский. Тех-  Алимента-   ждении
нические условия   риуса       или отмене
стандарта
175 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 976-94 Сыры  Кодекса     об утвер-  тал
для плавления не-  Алимента-   ждении
жирные и жирные.   риуса       или отмене
Технические усло-              стандарта
вия
176 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МФ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 177-94 Вино  Кодекса     об утвер-  тал
виноградное шипу-  Алимента-   ждении
чее. Технические   риуса       или отмене
условия                        стандарта
177 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 452-2002     Кодекса     об утвер-  тал
Воды минеральные   Алимента-   ждении
природные питьевые риуса       или отмене
лечебно-столовые и             стандарта
лечебные. Общие
технические усло-
вия
178 Пищевая  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МСХ
промыш-  дарта              стандарт    Комитета   квар-
ленность СТ РК 974-94 На-   Кодекса     об утвер-  тал
питки фруктовые и  Алимента-   ждении
овощные. Техничес- риуса       или отмене
кие условия                    стандарта
179 Цветная  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     III    МЭМР
метал-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
лургия   СТ РК 932-92 Золо- ИСО         об утвер-  тал
то в слитках. Тех-             ждении
нические условия               или отмене
стандарта
180 Цветная  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     III    МЭМР
метал-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
лургия   СТ РК 933-92 Се-   ИСО         об утвер-  тал
ребро в слитках.               ждении
Технические усло-              или отмене
вия                            стандарта
181 Цветная  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     III    МЭМР
метал-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
лургия   СТ РК 959-93 Зо-   ИСО         об утвер-  тал
лото и золотые                 ждении
сплавы. Марки                  или отмене
стандарта
182 Цветная  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     III    МЭМР
метал-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
лургия   СТ РК 960-93 Се-   ИСО         об утвер-  тал
ребро и серебряные             ждении
сплавы. Марки                  или отмене
стандарта
183 Цветная  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     III    МЭМР
метал-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
лургия   СТ РК 963-93 Пла-  ИСО         об утвер-  тал
тина и платиновые              ждении
сплавы. Марки                  или отмене
стандарта
184 Цветная  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     III    МЭМР
металлур- дарта             стандарт    Комитета   квар-
гия      СТ РК 970-93 Пла-  ИСО         об утвер-  тал
тина в слитках.                ждении
Технические усло-              или отмене
вия                            стандарта
185 Цветная  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     III    МЭМР
метал-   дарта              стандарт    Комитета   квар-
лургия   СТ РК 980-94 Пла-  ИСО         об утвер-  тал
тина в порошке.                ждении
Технические усло-              или отмене
вия                            стандарта
186 Охрана   Пересмотр стан-    Действующий Приказ     III    МООС
окружаю- дарта              стандарт    Комитета   квар-

ортаны      17.1.4.01-95   ИСО          стандартты тоқсан
қорғау      Табиғатты      стандарты    бекiту
қорғау.                     немесе
Гидросфера.                 күшiн жою
Дафниядағы                  туралы
судың өте                   бұйрығы
улылығын
анықтау
әдiстемесi
стандартын
қайта қарау.
187 Қоршаған    ҚР СТ          Қолданыстағы Комитеттiң IІІ    ҚОҚМ
ортаны      17.1.4.02-96   ИСО          стандартты тоқсан
қорғау      Табиғатты      стандарты    бекiту
қорғау.                     немесе
Гидросфера.                 күшiн жою
Цериодафния.                туралы
дағы судың                  бұйрығы
өте улылығын
анықтау
әдiстемесi
стандартын
қайта қарау.
188 Қоршаған    ҚР СТ          Қолданыстағы Комитеттiң IІІ    ҚОҚМ
ортаны      17.1.4.03-96   ИСО          стандартты тоқсан
қорғау      Табиғатты      стандарты    бекiту
қорғау.                     немесе
Гидросфера.                 күшiн жою
Балдырлардағы               туралы
судың өте                   бұйрығы
улылығын
анықтау
әдістемесi
стандартын
қайта қарау.
189 Қоршаған    ҚР СТ          Қолданыстағы Комитеттiң IІІ    ҚОҚМ
ортаны      17.1.4.04-97   ИСО          стандартты тоқсан
қорғау      Табиғатты      стандарты    бекiту
қорғау.                     немесе
Гидросфера.                 күшiн жою
Инфузориялар.               туралы
дағы судың                  бұйрығы
өте улылығын
анықтау
әдiстемесi
стандартын
қайта қарау.
190 Машина      ҚР СТ          Қолданыстағы Комитеттің IV     ЭМРМ
жасау       1082-2002      ИСО          стандартты тоқсан
Шахталық тиеу- халықаралық  бекіту
тасымалдау     стандарты    туралы
машиналары.                 бұйрығы
Жалпы
техникалық
талаптар
стандартын
қайта қару
191 Машина      ҚР СТ          Қолданыстағы Комитеттің IV     ККМ
жасау       1123-2002      ИСО          стандартты тоқсан
Механикалық    халықаралық  бекіту
көлiк          стандарты    туралы
құралдары мен               бұйрығы
тiркемелер
стандартын
қайта қарау
192 Машина      ҚР СТ 962-93   Қолданыстағы Комитеттің IV     ККМ
жасау       Шиналар        ИСО          стандартты тоқсан
дайындауға     халықаралық  бекіту
арналған       стандарты    туралы
технологиялық               бұйрығы
регламент.
Әзiрлеу,
келiсу және
бекiту тәртібi
стандартын
қайта қарау
193 Машина      ҚР СТ          Қолданыстағы Комитеттің IV     ККМ
жасау       1086-2003      ИСО          стандартты тоқсан
Автокөлiк      халықаралық  бекіту
құралдары мен  стандарты    туралы
оларға                      бұйрығы
арналған
тіркемелердi
техникалық
диагностілеу.
Жалпы
техникалық
талаптар
стандартын
қайта қарау
194 Машина      ҚР СТ          Қолданыстағы Комитеттің IV     ИСМ

щей сре- СТ РК 17.1.4.01-95 ИСО         об утвер-  тал
ды       Охрана природы.                ждении
Гидросфера. Мето-              или отмене
дика определения               стандарта
острой токсичности
воды на дафниях
187 Охрана   Пересмотр стан-    Действующий Приказ     III    МООС
окружаю- дарта              стандарт    Комитета   квар-
щей сре- СТ РК 17.1.4.02-96 ИСО         об утвер-  тал
ды       Охрана природы.                ждении
Гидросфера. Мето-              или отмене
дика определения               стандарта
острой токсичности
воды на цериодаф-
ниях
188 Охрана   Пересмотр стан-    Действующий Приказ     III    МООС
окружаю- дарта              стандарт    Комитета   квар-
щей сре- СТ РК 17.1.4.03-96 ИСО         об утвер-  тал
ды       Охрана природы.                ждении
Гидросфера. Мето-              или отмене
дика определения               стандарта
острой токсичности
воды на водорослях
189 Охрана   Пересмотр стан-    Действующий Приказ     III    МООС
окружаю- дарта              стандарт    Комитета   квар-
щей сре- СТ РК 17.1.4.04-97 ИСО         об утвер-  тал
ды       Охрана природы.                ждении
Гидросфера. Метод              или отмене
определения острой             стандарта
токсичности воды
на инфузориях
190 Машино-  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МЭМР
строение дарта              международ- Комитета   квар-
СТ РК 1082-2002    ный стан-   об утвер-  тал
Машины погрузочно- дарт ИСО    ждении
транспортные шахт-             стандарта
ные. Общие техни-
ческие требования
191 Машино-  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МТК
строение дарта              международ- Комитета   квар-
СТ РК 1123-2002    ный стан-   об утвер-  тал
Механические       дарт ИСО    ждении
транспортные сред-             стандарта
ства и прицепы
192 Машино-  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МТК
строение дарта              международ- Комитета   квар-
СТ РК 962-93 Тех-  ный стан-   об утвер-  тал
нологический рег-  дарт ИСО    ждении
ламент на изготов-             стандарта
ление шин. Порядок
разработки, согла-
сования и утверж-
дения
193 Машино-  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МТК
строение дарта              международ- Комитета   квар-
СТ РК 1086-2003    ный стан-   об утвер-  тал
Техническое диаг-  дарт ИСО    ждении
ностирование авто-             стандарта
транспортных
средств и прицепов
к ним. Общие тех-
нические требова-
ния
194 Машино-  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МИТ
строение дарта              международ- Комитета   квар-

жасау       1082-2002      ИСО          стандартты тоқсан
Шахталық тиеу- халықаралық  бекіту
тасымалдау     стандарты    туралы
машиналары.                 бұйрығы
Жалпы
техникалық
талаптар
стандартын
қайта қару
28  Машина      ҚР СТ          Қолданыстағы Комитеттің IV     ККМ
жасау       1123-2002      ИСО          стандартты тоқсан
Механикалық    халықаралық  бекіту
көлiк          стандарты    туралы
құралдары мен               бұйрығы
тiркемелер
стандартын
қайта қарау
29  Машина      ҚР СТ 962-93   Қолданыстағы Комитеттің IV     ККМ
жасау       Шиналар        ИСО          стандартты тоқсан
дайындауға     халықаралық  бекіту
арналған       стандарты    туралы
технологиялық               бұйрығы
регламент.
Әзiрлеу,
келiсу және
бекiту тәртібi
стандартын
қайта қарау
30  Машина      ҚР СТ          Қолданыстағы Комитеттің IV     ККМ
жасау       1086-2003      ИСО          стандартты тоқсан
Автокөлiк      халықаралық  бекіту
құралдары мен  стандарты    туралы
оларға                      бұйрығы
арналған
тіркемелердi
техникалық
диагностілеу.
Жалпы
техникалық
талаптар
стандартын
қайта қарау
31  Машина      ҚР СТ          Қолданыстағы Комитеттің IV     ИСМ
жасау       3.18-2000      ИСО          стандартты тоқсан
Машина жасау   халықаралық  бекіту
өнiмдерiн      стандарты    туралы
сертификаттау.              бұйрығы
Жалпы ережелер
стандартын
қайта қарау
32  Машина      ҚР СТ          Қолданыстағы Комитеттің IV     ИСМ
жасау       3.26-2002      ИСО          стандартты тоқсан
ҚР МСЖ. Арнайы халықаралық  бекіту
тағайындалған  стандарты    туралы
жүк көтергіш                бұйрығы
машиналарды
сертификаттау
тәртiбi
стандартын
қайта қарау
33  Машина      ҚР E           Қолданыстағы Комитеттің IV     ИСМ
жасау       50.3.21-97     ИСО          стандартты тоқсан
Механикалық    халықаралық  бекіту
көлiк          стандарты    туралы
құралдарын                  бұйрығы
сертификаттау
жөнiндегі
ереже
стандартын
қайта қарау
34  Машина      ҚP E           Қолданыстағы Комитеттің IV     ИСМ
жасау       50.3.24-97     ИСО          стандартты тоқсан
Сертификаттау  халықаралық  бекіту
жөнiндегi      стандарты    туралы
ереже. Қызмет               бұйрығы
көрсетулердi
сертификаттау.
Автокөлiк
құралдарына
техникалық
қызмет
көрсету мен
жөндеу
жөнiндегi
қызметтердi
сертификаттау
тәртiбi
стандартын
қайта қарау
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 6 ақпандағы
N 28-ө өкімімен
бекітілді
Қазақстандық кәсiпорындардың 9000 және 14000
сериялары ИСО халықаралық стандарттарына жедел
өтуi жөнiндегi 2004-2005 жылдарға арналған
жұмыс жоспары
___________________________________________________________________
Іс-шара атауы    | Орындаушы|  Аяқталу  | Қаржылану |Орындау
|          |  нысаны   | көзi/     |мерзімі
|          |           | күтілетiн |
|          |           | шығындар  |
|          |           |   (мың    |
|          |           |  теңге)   |
___________________________________________________________________
1              2          3            4          5
___________________________________________________________________

СТ РК 1082-2002    ный стан-   об утвер-  тал
Машины погрузочно- дарт ИСО    ждении
транспортные шахт-             стандарта
ные. Общие техни-
ческие требования
28  Машино-  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МТК
строение дарта              международ- Комитета   квар-
СТ РК 1123-2002    ный стан-   об утвер-  тал
Механические       дарт ИСО    ждении
транспортные сред-
ства и прицепы
29  Машино-  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МТК
строение дарта              международ- Комитета   квар-
СТ РК 962-93 Тех-  ный стан-   об утвер-  тал
нологический рег-  дарт ИСО    ждении
ламент на изготов-             стандарта
ление шин. Порядок
разработки, согла-
сования и утверж-
дения
30  Машино-  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МТК
строение дарта              международ- Комитета   квар-
СТ РК 1086-2003    ный стан-   об утвер-  тал
Техническое диаг-  дарт ИСО    ждении
ностирование авто-             стандарта
транспортных
средств и прицепов
к ним. Общие тех-
нические требова-
ния
31  Машино-  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МИТ
строение дарта              международ- Комитета   квар-
СТ РК 3.18-2000    ный стан-   об утвер-  тал
Сертификация про-  дарт ИСО    ждении
дукции машино-                 стандарта
строения. Общие
положения
32  Машино-  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МИТ
строение дарта              международ- Комитета   квар-
СТ РК 3.26-2002    ный стан-   об утвер-  тал
ГСС РК. Порядок    дарт ИСО    ждении
сертификации гру-              стандарта
зоподъемных машин
специального наз-
начения
33  Машино-  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МИТ
строение дарта              международ- Комитета   квар-
ПР РК 50.3.21-97   ный стан-   об утвер-  тал
Правила по серти-  дарт ИСО    ждении
фикации механичес-             стандарта
ких транспортных
средств
34  Машино-  Пересмотр стан-    Действующий Приказ     IY     МИТ
строение дарта              международ- Комитета   квар-
ПР РК 50.3.24-97   ный стан-   об утвер-  тал
Правила по серти-  дарт ИСО    ждении
фикации. Сертифи-              стандарта
кация услуг. Поря-
док сертификации
услуг по техничес-
кому обслуживанию
и ремонту авто-
транспортных
средств.
-------------------------------------------------------------------
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 февраля 2004 г. N 28
План работ
по ускоренному переходу казахстанских предприятий
на международные стандарты ИСО серий 9000 и 14000
на 2004-2005 годы
-------------------------------------------------------------------
Наименование      !Исполнитель!   Форма    !Источники!Срок
мероприятия       !           ! завершения !финанси- !испол-
!           !            !рования/ !нения
!           !            !предпола-!
!           !            !гаемые   !
!           !            !расходы  !
!           !            !(тыс.    !
!           !            !тенге)   !
-------------------------------------------------------------------
1          !     2     !      3     !    4    !   5
-------------------------------------------------------------------

1. Сапа саласындағы мемлекеттiк басқаруды құқықтық етуді қамтамасыз етуді жетілдіру
1.1 9000 және 14000   ИСМ, ҚОҚМ  Қазақстан   талап       2004 жылғы
сериялы ИСО                      Республи.   етiлмейдi   IY тоқсан
халықаралық                      касының
стандарттарына                   Үкiметi
сәйкес сапа                      қаулысының
жүйесiн                          жобасы
әзiрлейтiн және
енгiзетiн
кәсiпорындарды
ынталандыру жөнiндегi
шаралар туралы
Қазақстан
Республикасының
Үкiметi қаулысының
жобасын дайындау
1.2 9000 сериялы ИСО  ИСМ, ККМ,  норматив.   талап       2004 жылғы
халықаралық           АШМ, ДСМ,  тік         етiлмейдi   ІІ тоқсан
стандарттарына        ЭМРМ,      құқықтық
сәйкес, сапа          ҚОҚМ,      кесiмдер
менеджменті жүйесiн   облыстар
енгiзу бойынша        дың және
салалық және          Астана
өңiрлiк жоспарлар     мен
әзiрлеу және бекiту   Алматы
қалала.
рының
әкiмдерi
2. Сапа және өнімдердiң, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің бәсекеге қабiлеттiлiгi саласында нормативтік және ақпараттық қамтамасыз ету
2.1 14000 сериялы ИСО ҚОҚМ, ИСМ  нормативтік талап       2005 ж.
халықаралық                      құқықтық    етiлмейдi
стандарттары                     кесiмдер
базасында өндiрiсті
экологиялық
сертификаттау
саласында
мемлекеттiк
стандарттар әзiрлеу
2.2 Тәуекелдi талдау  ИСМ, АШМ   нормативтiк талап       2004 ж.
қағидалары дағдарысты            құқықтық    етiлмейдi
бақылау нүктелерi                кесiмдер
негiзінде тағамдық
өнiмдердiң сапасын
басқару жүйелерi
саласында мемлекеттiк
стандарттарды әзiрлеу
2.3 Стандарттау,      ИСМ        Қазақстан   талап       2004-2005
метрология,                      Республи.   етiлмейдi   ж.ж.
сертификаттау және               касының
сапаны басқару                   Үкiметiне
салаларында                      есеп
әдiстемелiк және
оқыту құралдарын
әзiрлеу және
басып шығару
3. Сапаны басқару нысандары мен әдiстерiн жетiлдiру
3.1 Тамақ өнеркәсiбi  ИСМ, АШМ   нормативтiк талап       2004-2005
кәсiпорындарында                 құқықтық    етiлмейдi   жж.
тәуекелдi талдау                 кесiмдер,
қағидаттары                      Қазақстан
дағдарысты бақылау               Республи.
нүктелерi негiзiнде              касының
тағамдық өнiмдердiң              Үкiметiне
сапасын басқару                  есеп
жүйесiн енгiзу
жөнiнде iс-шаралар
әзiрлеу
3.2 Қазақстанда 9000  ИСМ, ҚОҚМ  нормативтiк талап       2004 ж.
және 14000 сериялы               құқықтық    етiлмейдi
халықаралық                      кесiмдер
стандарттарға
сәйкесетiн, шет
елдердiң
тiзiлiмдерiнде
тiркелген, сапа
менеджментi және
қоршаған орталарын
басқару жүйелерiн
сертификаттау
жөнiндегi органдарды
тану жөнiндегi
шараларды iстеп
шығару.

1. Совершенствование правового обеспечения государственного
управления в области качества
-------------------------------------------------------------------
1.1 Подготовить проект   МИТ, МООС   проект пос-  не тре-   IY кв.
постановления Правитель-             тановления   буется    2004 г.
ства Республики Казах-               Правитель-
стан о мерах по стимули-             ства Рес-
рованию предприятий раз-             публики
рабатывающих и внедрив-              Казахстан
ших системы качества на
соответствие международ-
ным стандартам ИСО серии
9000 и 14000
1.2 Разработать и утвер- МИТ, МТК,   нормативные  не тре-   II кв.
дить отраслевые и регио- МСХ, МЗ,    правовые     буется    2004 г.
нальные планы по внедре- МЭМР, МООС, акты
нию систем менеджмента   Акиматы
качества, соответствую-  областей и
щих международным стан-  городов
дартам ИСО серии 9000    Астаны и
Алматы
-------------------------------------------------------------------
2. Нормативное и информационное обеспечение в области качества и
конкурентоспособности продукции, работ и услуг
-------------------------------------------------------------------
2.1 Разработать государ- МООС, МИТ   нормативные  не тре-   2005 г.
ственные стандарты в об-             правовые     буется
ласти экологической сер-             акты
тификации производств на
базе международных стан-
дартов ИСО серии 14000
2.2 Разработать государ- МИТ, МСХ    нормативные  не тре-   2004 г.
ственные стандарты в об-             правовые     буется
ласти систем управления              акты
качеством пищевых про-
дуктов на основе принци-
пов анализа рисков и
критических контрольных
точек.
2.3 Разработать и издать МИТ         отчет в Пра- не тре-   2004-
учебные и методические               вительство   буется    2005
пособия в области стан-              Республики             г.г.
дартизации, метрологии,              Казахстан
сертификации и управле-
ния качеством
-------------------------------------------------------------------
3. Совершенствование форм и методов управления качеством
-------------------------------------------------------------------
3.1 Разработать меро-    МИТ, МСХ    нормативные  Не тре-   2004-
приятия по внедрению на              правовые     буется    2005
предприятии пищевой про-             акты, отчет            г.г
мышленности систему уп-              в Правитель-
равления качеством пище-             ство Респуб-
вых продуктов на основе              лики Казах-
принципов анализа рисков             стан
и критических контроль-
ных точек.
3.2 Выработать меры по   МИТ, МООС   нормативные  не тре-   2004 г.
признанию в Казахстане               правовые     буется
органов по сертификации              акты
систем менеджмента ка-
чества и управления ок-
ружающей средой, соот-
ветствующих международ-
ным стандартам ИСО серий
9000 и 14000, зарегист-
рированных в реестрах
зарубежных стран

3.3 Шетелдiк          ИСМ        нормативтiк талап       2005 ж.
аккредиттеу                      құқықтық    етiлмейдi
жүйелерiнде сапа                 кесiм
менеджментi жүйеле.
рiн сертификаттау
жөнiндегi мүдделi
қазақстандық ор.
гандарды аккредит.
теуге дайындау
жөнiнде iс-шараларды
әзiрлеу және оларды
жүзеге асыру.
3.4 Сапаны басқару    ИСМ        Қазақстан   талап       2004-2005
саласындағы шетелдiк             Республи.   етiлмейдi   жж.
ұйымдармен ақпараттық            касының
ынтымақтастықты                  Үкiметiне
жүргізу (Еуропалық               есеп
сапаны басқару қоры -
ЕФУК, Сапа жөнiндегi
Америкалық қоғам -AОК
және т.б.)
3.5 Жорғары кәсiптiк  БҒМ        Қазақстан   талап       2004-2005
және жоғары оқу                  Республи.   етiлмейдi   жж.
орындарынан кейiнгi              касының
кәсiптiк бiлiм беру              Үкiметiне
ұйымдарында 9000                 есеп
сериялы ИСО халықа.
ралық стандарттарына
сәйкес әзiрленген
ҚР Мемлекеттiк стан.
дарттарын енгiзудi
жүзеге асыру:
- 1157-2002 ж.
ҚР СТ Жоғары кәсiптiк
білім. Білім беретiн
ұйымдардың сапа
менеджменті жүйесі;
- 1158-2002 ж. ҚР СТ
Жоғары кәсiптiк
білім. Білім беретiн
ұйымдардың материал.
дық-техникалық
базасы.
4. Кадрлар даярлау
4.1 9000 және 14000   ИСМ        нормативтік талап       2004 ж.
сериялы ИСО-ға сәйкес            құқықтық    етiлмейдi
сапа менеджменті және            кесiмдер
қоршаған ортаны
басқару жүйелерi,
сондай-ақ тәуекелдер
мен дағдарысты
бақылау нүктелерi
қағидаттары негiзiнде
тамақ өнiмдерінің
сапасын басқару
жүйесiн саласында
кадрлардың біліктiлi.
гiн арттырудың,
үлгілік бағдарлама.
ларын әзiрлеу
4.2 Өнім, қызмет      ИСМ, ЭБЖМ  Қазақстан   Республи.   2004 ж.
көрсетулерді, сапа               Республи.   калық
менеджментi жүйеле.              касының     бюджет/
рін, қоршаған                    Үкiметiне   20 000,0
ортаны қорғау                    есеп
қауiпсiздiгiн қамта.
масыз ету жүйелерiн,
тәуекелдi талдау
қағидаттары дағда.
рысты бақылау нүк.
телерi негiзiнде
тағамдық өнiмдердiң
сапасын басқару
жүйелерiн сертификат.
тау жөніндегі халықа.
ралық деңгейдегi
сарапшы-аудиторларды
даярлауды қамтамасыз
ету
4.3 Сапа саласында    БҒМ        нормативтiк талап       2004 жылғы
оқыту жүйесiн мынадай            құқықтық    етiлмейдi   II тоқсан
құрылымдармен құру               кесiмдер,
және бағдарлама                  Қазақстан
әзiрлеу:                         Республи.
- Орта бiлiм беру                касының
жүйесiндегi сапа                 Үкiметiне
туралы білiм                     есеп
негiздерi;
- Орта арнаулы және
кәсiптiк оқу орында.
рында оқушыларды
кейiн жұмыс iстеу
үшін сапаны басқару
жүйесi саласында
даярлау;
Жоғары бiлiм беру
жүйесiнде барлық
мамандықтар үшін
сапаны қамтамасыз
ету саласында
мамандар даярлау

3.3 Разработать меро-    МИТ         Нормативный  не тре-   2005 г.
приятия и реализовать их             правовой     буется
по подготовке к аккреди-             акт
тации в зарубежных сис-
темах аккредитации заин-
тересованные казахстан-
ские органы по сертифи-
кации систем менеджмента
качества
3.4 Проводить информа-   МИТ         отчет в Пра- не тре-   2004-
ционное сотрудничество с             вительство   буется    2005
зарубежными организация-             Республики             г.г.
ми в области управления              Казахстан
качеством (Европейский
фонд управления качест-
вом - ЕФУК, Американское
общество по качеству -
АОК)
3.5 Осуществить внедре-  МОН         отчет в Пра- не тре-   2004-
ние в организациях выс-              вительство   буется    2005
шего профессионального и             Республики             г.г.
послевузовского профес-              Казахстан
сионального образования
Государственные стандар-
ты РК, разработанные в
соответствии с междуна-
родными стандартами ИСО
серии 9000:
- СТ РК 1157-2002 г.
Образование высшее
профессиональное. Сис-
темы менеджмента ка-
чества организаций
образования;
- СТ РК 1158-2002 г.
Образование высшее
профессиональное.
Материально-техничес-
кая база организаций
образования.
-------------------------------------------------------------------
4. Подготовка кадров
-------------------------------------------------------------------
4.1 Разработать типовые  МИТ         нормативные  не тре-   2004 г.
программы повышения ква-             правовые     буется
лификации кадров в об-               акты
ласти систем менеджмента
качества и управления
окружающей средой, соот-
ветствующих международ-
ным стандартам ИСО серий
9000 и 14000, а также
систем управления ка-
чеством пищевых продук-
тов на основе принципов
анализа рисков и крити-
ческих контрольных
точек.
4.2 Обеспечить подготов- МИТ, МЭБП   отчет в Пра- Республи- 2004 г.
ку экспертов-аудиторов               вительство   канский
международного уровня по             Республики   бюджет/
сертификации продукции,              Казахстан    20000,0
услуг, систем менеджмен-
та качества, систем
обеспечения безопасности
охраны окружающей среды,
систем управления ка-
чеством пишевых продук-
тов на основе принципов
анализа рисков и крити-
ческих контрольных
точек.
4.3 Разработать прог-    МОН         нормативные  не тре-   II
рамму и создать систему              правовые     буется    квартал
обучения в области ка-               акты, отчет            2004 г.
чества со следующей                  в Правитель-
структурой:                          ство Респуб-
- основы знаний о ка-                лики Казах-
честве в системе средне-             стан
го образования;
- подготовка учащихся
специальных средних и
профессиональных учебных
заведений для последую-
щей работы в области
систем управления ка-
чеством;
- подготовка специалис-
тов в области обеспече-
ния качества для всех
специальностей в системе
высшего образования
-------------------------------------------------------------------

5. Сапаны арттыру саласында ұйымдастырылатын ic-шаралар және насихаттау
5.1 9000 және 14000   ИСМ, Ақпа. Қазақстан   талап       2003-2005
сериялы ИСО халықа.   ратминi,   Республи.   етілмейдi   ж.ж.
ралық стандарттарға   ҚОҚМ       касының
сәйкес сапа менед.               Үкiметiне
жментi және қоршаған             есеп
ортаны басқару
жүйелерiн енгiзу және
сертификаттау
мәселелерi бойынша
теледидарда және
радиода хабарлар
беру, үнемi баспасөз
басылымдарында
рубрикалар мен
жарияланымдар берудi
ұйымдастыруды
қамтамасыз ету
5.2 "Сапа саласындағы ИСМ, Ақпа. Қазақстан   Республи.   2004-2005
жетістіктерi үшiн"    ратминi,   Республи.   калық       ж.ж.
Қазақстан Республи.   АШМ, ЭМРМ, касының     бюджет/
касы Үкiметiнiң       ККM, об.   Үкiметiне   7000,0
сыйлығын алуға        лыстардың  есеп
конкурстар            және
ұйымдастыру           Астана
мен Алматы
қалала.
рының
әкiмдерi
5.3 Сапа менеджментi  ИСМ, ҚОҚМ, Қазақстан   талап       2004-2005
және қоршаған ортаны  облыстар.  Республи.   етiлмейдi   ж.ж.
басқару жүйелерiн     дың және   касының
енгізу жөнiндегi      Астана мен Үкiметiне
салалық және өңiрлiк  Алматы     есеп
семинарлар            қалала.
(конференциялар)      рының
өткiзу                әкiмдерi
5.4 Қазақстан         ИСМ,       Қазақстан   талап       2004-2005
Республикасының       облыстар.  Республи.   етiлмейдi   ж.ж.
кәсiпорындарында      дың және   касының                 II және IV
9000 және 14000       Астана     Үкiметiне               тоқсандары
сериялы ИСО халықа.   мен Алматы есеп
ралық стандарттарына  қалала.
сәйкесетiн сапа       рының
менеджментi және      әкiмдерi
қоршаған ортаны
қорғау жүйелерiн
әзiрлеу және енгiзу
мониторингін жүзеге
асыру
___________________________________________________________________

5. Организационные мероприятия и пропаганда в области повышения
качества
-------------------------------------------------------------------
5.1 Обеспечить организа- МИТ, МИ,    отчет в Пра- не тре-   2004-
цию постоянных публика-  МООС        вительство   буется    2005
ций и рубрик в печати,               Республики             г.г.
выступлений на радио и               Казахстан
телевидении по вопросам
внедрения и сертификации
систем менеджмента ка-
чества и управления
окружающей средой в
соответствии с междуна-
родными стандартами ИСО
серий 9000 и 14000
5.2 Организация конкур-  МИТ, МИ,    отчет в Пра- Республи- 2004-
сов на соискание премии  МСХ, МЭМР,  вительство   канский   2005
Правительства Республики МТК, Акима- Республики   бюджет/   г.г.
Казахстан "Лучшие товары ты областей Казахстан    7000,0
Казахстана" и выставок   и городов
продукции                Астаны и
Алматы
5.3 Проводить отраслевые МИТ, МООС,  отчет в Пра- не тре-   2004-
и региональные семинары  Акиматы     вительство   буется    2005
(конференции) по внедре- областей и  Республики             г.г.
нию систем менеджмента   городов     Казахстан
качества и управления    Астаны и
окружающей средой        Алматы
5.4 Осуществлять монито- МИТ, Акима- отчет в Пра- не тре-   II, IY
ринг разработки и внед-  ты областей вительство   буется    квар-
рения систем менеджмента и городов   Республики             талы
качества и управления    Астаны и    Казахстан              2004-
окружающей средой, соот- Алматы                             2005
ветствующих международ-                                     г.г.
ным стандартам ИСО серий
9000 и 14000 на пред-
приятиях Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------