"Қазақ ауылы Афины олимпиада ойындарында" мәдени-ақпараттық орталығын ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 7 маусымдағы N 168-ө өкімі
1. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң 2004 жылғы 1 - 31 тамызда Афины қаласында (Грек Республикасы) "Қазақ ауылы Афины олимпиада ойындарында" мәдени-ақпараттық орталығын (бұдан әрi - мәдени-ақпараттық орталық) ұйымдастыру туралы ұсынысы қабыл алынсын.
2. Қоса берiлiп отырған:
1) мәдени-ақпараттық орталықты ұйымдастыру және дайындау жөнiндегi ұйымдастыру комитетiнiң құрамы;
2) мәдени-ақпараттық орталықты ұйымдастыру және дайындау жөнiндегi iс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгi мәдени-ақпараттық орталығын ұйымдастыру және дайындауды қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi:
1) Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгi ұсынған тiзiм бойынша Олимпиада ойындарына жiберiлетiн мәдени-ақпараттық орталықтың персоналы мен спорт мамандары тобы мүшелерiнiң шығу құжаттарын ресiмдеуге жәрдем көрсетсiн;
2) тиiстi елдермен ноталық хат алмасу жолымен халықаралық нормалар шегiнде мәдени-ақпараттық орталықты ұйымдастыруға арналған жүктi жеткiзу әрi шығаруға жәрдем көрсетсiн.
5. Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi кедендiк заңнамаға сәйкес мәдени-ақпараттық орталықты ұйымдастыру үшiн қажеттi тауарлар мен көлiк құралдарын Қазақстан Республикасының кедендiк аумағынан әкетудi, сондай-ақ қайтадан әкелудi жедел кедендiк ресiмдеудi қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің мәдени-ақпараттық орталықтың жұмысына қатысуын қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 7 маусымдағы
N 168 өкімімен
бекiтілген
Мәдени-ақпараттық орталығын ұйымдастыру және
дайындау жөнiндегі ұйымдастыру комитетiнiң
құрамы
Тұрлыханов             - Қазақстан Республикасы Туризм және
Дәулет Болатұлы          спорт жөнiндегi агенттігінiң төрағасы,
төраға
Тәжiбай                - Қазақстан Республикасының Туризм және
Бақытбек                 спорт жөнiндегi агенттiгi төрағасының
бiрiншi орынбасары, орынбасар
Әбенов                 - Қазақстан Республикасы
Сұлтан Мұрашұлы          Премьер-Министрінiң Кеңесшiсi, орынбасар
Рябченко               - Қазақстан Республикасының Ақпарат
Олег Григорьевич         бiрiншi вице-министрi
Аманшаев               - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ермек Әмiрханұлы         вице-министрi
Бөкенов                - Алматы қаласы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары
Қайрат Ахмадиұлы
Ержанов                - Қазақстан Республикасының Кедендiк
Аманиаз Қасымұлы         бақылау агенттiгi төрағасының бiрiншi
орынбасары
Жұмағалиев             - Қазақстан Республикасының
Асқар Куанышұлы          Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi
агенттiгi төрағасының орынбасары
Кәрiбжанова            - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Роза Сәмидоллақызы       Кеңсесi әлеуметтiк-мәдени даму бөлiмiнiң
бас сарапшысы
Қоңырбаев              - Қазақстан Республикасы Сыртқы
Уәлихан Сиянбекұлы       iстер министрлiгінiң Консулдық қызмет
департаментiнiң директоры
Смирнов                - Қазақстан Республикасы Туризм және
Владимир Михайлович      спорт жөнiндегi агенттiгі төрағасының
кеңесшiсi
Дүйсебаев              - Қазақстан Республикасының Гpeк
Бейсембек Жұмабекұлы     Республикасындағы консулы
Гуськов                - Қазақстан Республикасы Туризм және
Юрий Петрович            спорт жөнiндегi агенттігінiң жоғары
жетiстiктер спорты және спорт резервi
басқармасының бастығы
Төкеев                 - Қазақстан Республикасы Туризм және
Серiк Адамұлы            спорт жөнiндегi агенттігiнiң Ұлттық
штаттық командалар мен спорт резервi
дирекциясының басшысы
Досымбетов             - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Тимур Камалұлы           олимпиадалық комитетiнiң президентi
(келiсiм бойынша)
Доскен                 - "Қазақстан" республикалық
Ғалым Төлембекұлы        телерадиокорпорациясы" акционерлiк
қоғамының төрағасы
Сманқұлов              - "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы
Асқар Сұлтанұлы          акционерлiк қоғамы президентiнiң аппарат
басшысы (келiсiм бойынша)
Қалиев                 - "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы
Сұлтан Есімұлы           акционерлiк қоғамының
Жұртшылықпен байланыс жөнiндегi
департаментi директорының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Нуров                  - "Қазспортқамтамасызету" ашық
Наиль Фаридович          акционерлiк қоғамының президентi,
мәдени-ақпараттық орталықтың коменданты
(келiсiм бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 7 маусымдағы
N 168 өкімімен
бекiтілген
Мәдени-ақпараттық орталығын ұйымдастыру және дайындау жөнiндегі iс-шаралар жоспары*
__________________________________________________________________
N |      Iс-шараның атауы      |  Өткiзу  | Өткiзу  |  Жауапты
|                            |  мерзiмi |  орны   |орындаушылар
__________________________________________________________________
1               2                     3         4         5
__________________________________________________________________

Об организации культурно-информационного центра "Казахский аул на Олимпийских играх в Афинах"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 июня 2004 года N 168-р
1. Принять предложение Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту об организации с 1 по 31 августа 2004 года в городе Афины (Греческая Республика) культурно-информационного центра "Казахский аул на Олимпийских играх в Афинах" (далее - культурно-информационный центр).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав организационного комитета по подготовке и организации культурно-информационного центра;
2) план мероприятий по подготовке и организации культурно-информационного центра.
3. Агентству Республики Казахстан по туризму и спорту обеспечить подготовку и организацию культурно-информационного центра.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан:
1) оказать содействие в оформлении выездных документов персоналу культурно-информационного центра и членам группы спортивных специалистов, направляемых на Олимпийские игры, по списку, представленному Агентством Республики Казахстан по туризму и спорту;
2) в пределах международных норм путем нотной переписки с соответствующими странами оказать содействие в доставке и вывозе груза, предназначенного для организации культурно-информационного центра.
5. Агентству таможенного контроля Республики Казахстан обеспечить оперативное таможенное оформление вывоза с таможенной территории Республики Казахстан, а также обратного ввоза товаров и транспортных средств, необходимых для организации культурно-информационного центра, в соответствии с таможенным законодательством.
6. Министерству информации Республики Казахстан обеспечить участие представителей государственных средств массовой информации в работе культурно-информационного центра.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 июня 2004 года N 168
Состав
организационного комитета по подготовке и организации
культурно-информационного центра
Турлыханов               - Председатель Агентства Республики
Даулет Болатович           Казахстан по туризму и спорту,
председатель
Тажибай Бакытбек         - первый заместитель Председателя
Агентства Республики Казахстан по
туризму и спорту, заместитель
Абенов                   - советник Премьер-Министра
Султан Мурашевич           Республики Казахстан, заместитель
Рябченко                 - первый вице-министр информации
Олег Григорьевич           Республики Казахстан
Аманшаев                 - вице-министр культуры Республики
Ермек Амирханович          Казахстан
Букенов                  - первый заместитель акима
Кайрат Ахмадиевич          города Алматы
Ержанов                  - первый заместитель Председателя
Аманияз Касымович          Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
Жумагалиев               - заместитель Председателя Агентства
Аскар Куанышевич           Республики Казахстан по
информатизации и связи
Карибжанова              - главный эксперт Отдела
Роза Самидоллиновна        социально-культурного развития
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Конурбаев                - директор Департамента консульской
Валихан Сиянбекович        службы Министерства иностранных
дел Республики Казахстан
Смирнов                  - советник Председателя Агентства
Владимир Михайлович        Республики Казахстан по туризму
и спорту
Дуйсебаев                - консул Республики Казахстан в
Бейсембек Джумабекович     Греческой Республике
Гуськов                  - начальник управления спорта высших
Юрий Петрович              достижений и спортивного резерва
Агентства Республики Казахстан
по туризму и спорту
Тукиев                   - руководитель дирекции штатных
Серик Адамович             национальных команд и спортивного
резерва Агентства Республики
Казахстан по туризму и спорту
Досымбетов               - президент Национального
Тимур Камалович            олимпийского комитета Республики
Казахстан (по согласованию)
Доскен                   - председатель акционерного общества
Галым Толембекович         "Республиканская телерадиокорпорации
"Казахстан" (по согласованию)
Сманкулов                - руководитель аппарата президента
Аскар Султанович           акционерного общества Национальная
компания "КазМунайГаз"
(по согласованию)
Калиев                   - заместитель директора департамента
Султан Есимович            по связям с общественностью
акционерного общества Национальная
компания "КазМунайГаз"
(по согласованию)
Нуров                    - президент открытого акционерного
Наиль Фаридович            общества "Казспортобеспечение",
комендант культурно-информационного
центра (по согласованию)
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 июня 2004 года N 168
План
мероприятий по подготовке и организации
культурно-информационного центра*
____________________________________________________________________
N |   Наименование мероприятий |   Сроки  |  Место   |Ответственные
|                            |проведения|проведения|
___|____________________________|__________|__________|_____________
1 |               2            |     3    |     4    |       5
___|____________________________|__________|__________|_____________

1.  "Қазақ ауылы Афины олимпиа.  2004 ж.     Астана   TуpCA
да ойындарында" жобасының    5 маусымға  қаласы
нобайын дайындау             дейiн
2.  Афины қаласындағы виллалар.  2004 ж.     Афины    TуpCA, СIМ
дың (қонақ үйлердiң) иеле.   5 маусымға  қаласы
рiмен ниет шартына қол қою   дейiн
3.  Жобаны iске асырумен байла.  2004 ж.     Астана   ТурСА
нысты жергiлiктi шығыс       10 маусымға қаласы
сметасын жасау               дейiн
4.  Ұйымдастыру комитетiнiң      2004 ж.     Астана   ТурСА
бiрiншi отырысын өткiзу      11 маусым   қаласы
5.  Олимпиада ойындарына баратын 2004 ж.     Астана   ТурСА, ҰОК
спорт мамандарының тобын     20 маусымға қаласы   (келiсiм
жасақтау                     дейiн                бойынша)
6.  Жобаның әрiптестерiмен және  2004 ж.     Астана   TуpCA
демеушiлерiмен шарттар       20 маусымға қаласы
жасасу                       дейiн
7.  Ұлттық асхана жұмысын қам.   2004 ж.     Алматы   ТурСА, Алматы
тамасыз ету үшін қызмет      20 шiлдеге  қаласы   қаласының
көрсетушi персоналмен        дейiн                әкiмдігі
шарттар жасасу
8.  Әртістердiң шығармашылық     2004 ж.     Астана   ТурСА,
ұжымдарының құрамын анықтау  20 маусымға қаласы   Мәдениетмині
дейiн
9.  Техникалық персоналдың,      2004 ж.     Астана   ТурСА,
бұқаралық ақпарат құралдары  14 шiлдеге  қаласы   Ақпаратминi
өкiлдерiнiң құрамын анықтау  дейiн
10. Спорт мамандары тобының      2004 ж.     Алматы   ТурСА, СIМ
мүшелерiне, мәдени-ақпарат.  10 шілдеге  қаласы
тық орталықтың персоналына,  дейін
бұқаралық ақпарат құралдары
өкiлдерiне елшiлiк визаларын
ресiмдеу
11. Мәдени-ақпараттық орталықтың 2004 ж.     Астана   TуpCA, ҰОК
10-31 тамыз кезеңiндегi жұ.  5 тамызға   қаласы   (келiсiм
мысының жоспарын бекiтуге    дейiн                бойынша)
дайындау. Қабылдаулардың,
келiссөздердiң, тұсаукесу.
лердiң, концерттердiң
кестесi
12. Ұйымдастыру комитетiнiң      2004 ж.     Астана   ТурСА
екiншi отырысын өткiзу       10 тамызға  қаласы
дейiн
13. Алматы қаласында мәдени-     2004 ж.     Алматы   TуpCA,
ақпараттық орталықты құруға  3 шiлде     қаласы   ҰШКСРД, КБА,
арналған жүктi жинау.                             СIМ,
Кедендiк құжаттарды ресiм.                        "ҚазМұнайГaз"
деу, Алматы-Афины бағыты                          ҰҚ АҚ
бойынша персоналмен бiрге                         (келiсiм
жүк автопоезын және                               бойынша)
автобусты жөнелту
14. Персоналмен бiрге жүк        2004 ж.     Афины    ТурСА, СIМ
автопоезын және автобусты    3 тамыз     қаласы
Афины қаласында күтіп алу.
Персоналды, әртістерді,
бұқаралық ақпарат құрал.
дарын "Ауыл" мейманханасына
орналастыру

1.  Подготовка эскизного проекта  до 5 июня   город      АТС
"Казахский аул на Олимпийских  2004 г.   Астана
играх в Афинах"
2.  Подписание договора о         до 5 июня   город      АТС,
намерениях с владельцами        2004 г.   Афины      МИД
виллы (гостиницы) в городе
Афины
3.  Составление локальной сметы   до 10 июня  город      АТС
расходов, связанных с           2004 г.   Астана
реализацией проекта
4.  Проведение первого заседания    11 июня   город      АТС
Организационного комитета        2004 г.  Астана
5.  Формирование группы           до 20 июня  город      АТС,
спортивных специалистов          2004 г.  Астана     НОК (по
для посещения Олимпийских игр                      согласованию)
6.  Заключение договоров с        до 20 июня  город      АТС
партнерами и спонсорами         2004 г.   Астана
проекта
7.  Заключение договоров на       до 20 июля  город      АТС,
обеспечение работы               2004 г.  Алматы     акимат
национальной кухни,                                  города
обслуживающего персонала                             Алматы
8.  Определение состава           до 20 июня  город      АТС,
творческого коллектива           2004г.   Астана     Минкультуры
артистов
9.  Определение состава             14 июля   город      АТС,
технического персонала,         2004 г.   Астана     Мининформ
представителей средств
массовой информации
10. Оформление посольских виз     до 10 июля  город      АТС,
членам группы спортивных        2004 г.   Алматы     МИД
специалистов, артистам,
персоналу культурно-
информационного центра,
представителям средств
массовой информации
11. Подготовка к утверждению     до 5 августа  город     АТС,
детального плана работы          2004 г.   Астана    НОК (по
культурно-информационного                          согласованию)
центра в период с 10 по 31
августа. График приемов,
переговоров, презентаций,
концертов
12. Проведение второго           до 10 августа город     АТС
заседания Организационного       2004 г.   Астана
комитета
13. Формирование в городе            3 июля    город     АТС,
Алматы груза, предназна-         2004 г.   Алматы    ДШНК и СР,
ченного для устройства                               АТК, МИД,
культурно-информационного                            АО НК
центра. Оформление                                 "КазМунайГаз"
таможенных документов,                               (по согла-
отправка грузового                                   сованию)
автопоезда и автобуса с
персоналом по маршруту
Алматы - Афины
14. Встреча в городе Афины         3 августа   город     АТС,
грузового автопоезда,            2004 г.   Афины     МИД
автобуса с персоналом.
Размещение персонала,
артистов, средств массовой
информации в гостинице "Аула"

15. "Қазақ ауылын" орнату: киiз  2004 ж.     Афины    TуpCA, СIМ
үйлердi, декорацияларды,     10 тамызға  қаласы
жабдықтарды құру             дейiн
16. "Афиныдағы Қазақ ауылы"      2004 ж.     Афины    TуpCA, ҰОК
мәдени-ақпараттық орталығы   13 тамыз    қаласы   (келiсiм
жұмысының басталуы                                бойынша)
17. Мәдени-ақпараттық орталық    2004 ж.     Афины    TуpCA, СIМ
жұмысының аяқталуы. "Ауылды" 30 тамыз    қаласы
демонтаждау, жүктердi жинау,
кедендiк құжаттарды ресiм.
деу, одан әрi Алматыға
жөнелту үшiн жүктердi көлiк
компаниясына тапсыру
__________________________________________________________________
* көрсетiлген iс-шаралар демеушiлердiң қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын болады
Қолданылған қысқартулар:
Мәдениетминi - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлігі;
СIМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлігі;
Ақпаратминi - Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгі;
КБА - Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi;
ТурСА - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттігі;
ҰОК - Қазақстан Республикасының Ұлттық олимпиада комитетi;
ҰШКСРД - Ұлттық штаттық командалардың және спорт резервiнің дирекциясы.

15. Устройство "Казахского       до 10 августа город     АТС,
Аула": монтаж юрт,                2004 г.  Афины     МИД
декораций, оборудования
16. Начало работы культурно-       13 августа  город     АТС,
информационного центра           2004 г.   Афины     НОК (по
"Казахский Аул в Афинах"                           согласованию)
17. Завершение работы культурно-   30 августа  город     АТС,
информационного центра.           2004 г.  Афины     МИД
Демонтаж "Аула", формирование
груза, оформление таможенных
документов, сдача груза в
транспортную компанию для
дальнейшей отправки в Алматы
____________________________________________________________________
* указанные мероприятия будут осуществляться за счет спонсорских средств.
Принятые сокращения:
Минкультуры - Министерство культуры Республики Казахстан;
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
Мининформ - Министерство информации Республики Казахстан;
АТК - Агентство таможенного контроля Республики Казахстан;
АТС - Агентство Республики Казахстан по туризму и спорту;
НОК - Национальный олимпийский комитет Республики Казахстан;
ДШНК и СР - Дирекция штатных национальных команд и спортивного резерва Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту.