Мемлекеттік органдардың функцияларын зерделеу және бақылау-қадағалау функцияларын қысқарту бойынша ұсынымдар әзiрлеу жөнiндегi жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 8 қыркүйектегі N 254-ө өкімі
Мемлекеттiк органдардың бақылау және қадағалау функцияларын қысқарту мен жүйелендiру және олардың санын азайту, кәсіпкерлiк субъектілерiн тексерудi реттеу, оңтайландыру және оңайлату бөлiгiнде нормативтiк құқықтық кесiмдердi жетілдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу мақсатында:
1. Мынадай құрамдағы мемлекеттік органдардың функцияларын зерделеу және бақылау-қадағалау функцияларын қысқарту бойынша ұсынымдар әзiрлеу жөнiндегi жұмыс тобы (бұдан әрi - жұмыс тобы) құрылсын:
Мыңбаев                  - Қазақстан Республикасы
Сауат Мұхаметбайұлы        Премьер-Министрінің орынбасары, жетекшi
Балиева                  - Қазақстан Республикасының Әділет
Зағипа Яхияқызы            министрi, жетекшінің орынбасары
Келiмбетов               - Қазақстан Республикасының Экономика және
Қайрат Нематұлы            бюджеттік жоспарлау министрi, жетекшiнiң
орынбасары
Коржова                  - Қазақстан Республикасының Экономика және
Наталья Артемовна          бюджеттiк жоспарлау вице-министрi, хатшы
Ақылбеков                - Қазақстан Республикасы Президентiнің
Серік Секербайұлы          Әкiмшiлiгi Мемлекеттік-құқықтық
басқармасының құқық қорғау қызметi
бөлiмiнiң сектор меңгерушісі (келiсiм
бойынша)
Мұқанов                  - Қазақстан Республикасы Президентiнің
Серiкқали Құбашұлы         Әкiмшiлiгi Қауіпсiздік Кеңесi
Хатшылығының бас сарапшысы
(келiсiм бойынша)
Пальгуев                 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Евгений Владимирович       Әкiмшiлігі Қауiпсiздiк Кеңесi
Хатшылығының бас сарапшысы (келiсiм
бойынша)
Әбдiрахымов              - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
Ғабидолла Рахметоллаұлы    қызмет iстерi жөніндегі агенттігінiң
төрағасы (келiсiм бойынша)
Айманбетова              - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
Гүлбану Зарлыққызы         Төрағасының орынбасары (келiсiм бойынша)
Бахмутова                - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
Елена Леонидовна           және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөнiндегi агенттігі төрағасының
орынбасары (келiсiм бойынша)
Дауылбаев                - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының
Асхат Қайзоллаұлы          орынбасары (келiсiм бойынша)
Исақұлов                 - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Ержан Бекбауұлы            қауiпсiздiк комитетi төрағасының
орынбасары (келiсiм бойынша)
Амангелдиев              - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Ардақ Амангелдiұлы         сақтау вице-министрi
Аманшаев                 - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ермек Әмiрханұлы           вице-министрi
Әмрин                    - Қазақстан Республикасының Қаржы
Асқар Кемеңгерұлы          вице-министрi
Ашитов                   - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Батыржан Зайырқанұлы       халықты әлеуметтiк қорғау вице-министрi
Бекжанов                 - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Жамбыл Лесбекұлы           ортаны қорғау вице-министрi
Гамарник                 - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Геннадий Николаевич        ғылым бiрiншi вице-министрi
Жаңбыршин                - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Қозы-Көрпеш Есiмұлы        министрiнiң орынбасары
Қошанов                  - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Ерлан Жақанұлы             коммуникациялар вице-министрi
Мырзахметов              - Қазақстан Республикасының Ауыл
Асқар Исабекұлы            шаруашылығы бiрiншi вице-министрi
Оразбаев                 - Қазақстан Республикасының Энергетика
Бiрлік Есiркепұлы          және минералдық ресурстар вице-министрi
Рябченко                 - Қазақстан Республикасының Ақпарат
Олег Григорьевич           бiрiншi вице-министрi
Смағұлов                 - Қазақстан Республикасының Индустрия
Болат Советұлы             және сауда вице-министрi
Өскембаев                - Қазақстан Республикасының Iшкi iстер
Қажымұрат Бейiсұлы         вице-министрi
Шәкiров                  - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
Асқар Оразалыұлы           министрінің орынбасары
Сағынтаев                - Қазақстан Республикасының Табиғи
Бақыт Әбдiрұлы             монополияларды реттеу және бәсекелестiктi
қорғау жөнiндегi агенттігi төрағасының
мiндетiн атқарушы
Аманбаев                 - Қазақстан Республикасының Кедендiк
Мұрат Ермұханұлы           бақылау агенттігi төрағасының орынбасары
Бижанов                  - Қазақстан Республикасы Төтенше
Нұрахмет Құсайынұлы        жағдайлар жөнiндегi агенттігінiң
төрағасы
Бiрәлиев                 - Қазақстан Республикасының Статистика
Әлжан Хамидоллаұлы         жөнiндегi агенттігі төрағасының
орынбасары
Жампейiсов               - Қазақстан Республикасының Жер
Амангелдi Сүйiмбайұлы      ресурстарын басқару жөнiндегi агенттігi
төрағасының орынбасары
Жұмағалиев               - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру
Асқар Қуанышұлы            және байланыс жөнiндегі агенттігі
төрағасының орынбасары
Қадамбаев                - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
Тоқтарбай Қадамбайұлы      сатып алу жөнiндегi агенттiгi
төрағасының орынбасары
Никитинская              - Қазақстан Республикасының Экономикалық
Екатерина Сергеевна        және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы
күрес жөнiндегі агенттiгi (қаржы
полициясы) төрағасының орынбасары
Никитинский              - Қазақстан Республикасының Туризм және
Евгений Сергеевич          спорт жөнiндегі агенттігi төрағасының
орынбасары
Айсағалиева              - Қазақстан кәсiпкерлерi форумының
Софья Серiкбайқызы         атқарушы директоры (келiсiм бойынша)
Радостовец               - Қазақстан сарапшылары қауымдастығының
Николай Владимирович       төрағасы
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2004.09.30. N  289 , 2004.10.15. N  304 өкімдерімен, 2005.06.28. N  644 қаулысымен.

О создании рабочей группы по изучению функций государственных органов и выработке рекомендаций по сокращению контрольно-надзорных функций
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 сентября 2004 года N 254-р
В целях выработки предложений по сокращению и систематизации контрольных и надзорных функций государственных органов и уменьшению их количества, совершенствованию нормативных правовых актов в части упорядочения, оптимизации и упрощения проверок субъектов предпринимательства:
1. Создать рабочую группу по изучению функций государственных органов и выработке рекомендаций по сокращению контрольно-надзорных функций (далее - рабочая группа) в следующем составе:
Мынбаев Сауат Мухаметбаевич    - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, руководитель
Балиева                        - Министр юстиции Республики
Загипа Яхяновна                  Казахстан, заместитель руководителя
Келимбетов Кайрат Нематович    - Министр экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан,
заместитель руководителя
Коржова Наталья Артемовна      - вице-министр экономики и
бюджетного планирования Республики
Казахстан, секретарь
Муканов Сериккали Кубашевич    - главный эксперт Секретариата
Совета Безопасности Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Пальгуев Евгений Владимирович  - главный эксперт Секретариата
Совета Безопасности Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Акылбеков                      - заведующего сектором отдела
Серик Секербаевич                правоохранительной деятельности
Государственно-правового управления
Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Абдрахимов                     - Председатель Агентства Республики
Габидолла Рахматуллаевич         Казахстан по делам государственной
службы (по согласованию)
Айманбетова                    - заместитель Председателя
Гульбану Зарлыковна              Национального Банка Республики
Казахстан (по согласованию)
Бахмутова Елена Леонидовна     - заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций (по согласованию)
Даулбаев Асхат Кайзуллаевич    - заместитель Генерального прокурора
Республики Казахстан
(по согласованию)
Исакулов Ержан Бекбауович      - заместитель Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
(по согласованию)
Амангельдиев                   - вице-министр здравоохранения
Ардак Амангельдиевич             Республики Казахстан
Аманшаев Ермек Амирханович     - вице-министр культуры
Республики Казахстан
Амрин Аскар Кеменгерович       - вице-министр финансов Республики
Казахстан
Ашитов Батыржан Заирканович    - вице-министр труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан
Бекжанов Жамбул Лесбекович     - вице-министр охраны окружающей
среды Республики Казахстан
Гамарник Геннадий Николаевич   - первый вице-министр образования
и науки Республики Казахстан
Джанбурчин                     - заместитель Министра обороны
Козы-Kopпеш Есимович             Республики Казахстан
Кошанов Ерлан Жаканович        - вице-министр транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Мырзахметов Аскар Исабекович   - первый вице-министр сельского
хозяйства Республики Казахстан
Оразбаев Бырлык Есиркепович    - вице-министр энергетики и
минеральных ресурсов Республики
Казахстан
Рябченко Олег Григорьевич      - первый вице-министр информации
Республики Казахстан
Смагулов Болат Советович       - вице-министр индустрии и торговли
Республики Казахстан
Ускимбаев Кажимурат Беисович   - вице-министр внутренних дел
Республики Казахстан
Шакиров Аскар Оразалиевич      - заместитель Министра иностранных
дел Республики Казахстан
Сагинтаев Бахыт Абдирович      - исполняющий обязанности
Председателя Агентства Республики
Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите
конкуренции
Аманбаев Мурат Ермуханович     - заместитель Председателя Агентства
таможенного контроля Республики
Казахстан
Бижанов Нурахмет Кусаинович    - Председатель Агентства Республики
Казахстан по чрезвычайным
ситуациям
Бралиев Альжан Хамидулаевич    - заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
Жампеисов                      - заместитель Председателя Агентства
Амангельды Суимбаевич            Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами
Жумагалиев Аскар Куанышевич    - заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по
информатизации и связи
Кадамбаев                      - заместитель Председателя Агентства
Токтарбай Кадамбаевич            Республики Казахстан по
государственным закупкам
Никитинская                    - заместитель Председателя Агентства
Екатерина Сергеевна              Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью (финансовая полиция)
Никитинский Евгений Сергеевич  - заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по туризму и
спорту
Айсагалиева Софья Серикбаевна  - исполнительный директор Форума
предпринимателей Казахстана
(по согласованию)
Радостовец Николай Владимирович- председатель ассоциации экспертов
Казахстана   <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 сентября 2004 г. N 289-р ; от 15 октября 2004 г. N 304-р ; от 28 июня 2005 г. N 644 .

2. Жұмыс тобы 2004 жылғы 24 қыркүйекке дейiнгi мерзiмде: Қазақстан Республикасының Үкiметiне орындалған жұмыс туралы және мемлекеттiк органдардың бақылау әрi қадағалау функцияларын қысқарту мен жүйелендiру және олардың санын азайту, кәсiпкерлiк субъектілерiн тексерудi реттеу, оңтайландыру және оңайлату бөлігінде нормативтiк құқықтық кесiмдердi жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарын, бақылау әрi қадағалау және реттеу функцияларының тiзбесi жөнiндегі есебiн енгiзсiн;
бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру кезiнде салалық бағытты ескере отырып, жауапкершілік дәрежесiн бөлумен бiрге мемлекеттiк органдардың өзара қатынастарын реттейтiн, тәртiбiн айқындау жөнiндегi ұсыныстарын әзiрлесiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2004.09.30. N 289  өкімімен .
Премьер-Министр

2. Рабочей группе в срок до 24 сентября 2004 года:
внести в Правительство Республики Казахстан отчет о проделанной работе и предложения по сокращению и систематизации контрольных и надзорных функций государственных органов и уменьшению их количества, совершенствованию нормативных правовых актов в части упорядочения, оптимизации и упрощения проверок субъектов предпринимательства, по перечню контрольных и надзорных и регулирующих функций;
выработать предложения по определению порядка, регулирующего взаимоотношения государственных органов при осуществлении контрольных и надзорных функций с разделением степени ответственности с учетом отраслевой направленности. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 сентября 2004 г. N 289-р .
Премьер-Министр