"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне салық салу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 43-ө Өкімі
1. Қоса берілiп отырған "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне салық салу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 13 желтоқсандағы  Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - Тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен өзге де мемлекеттік органдары (келiсiм бойынша) Тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердi әзiрлеу жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2005 жылғы 5 наурыздағы
N 43-ө өкімімен
бекiтiлген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық
актілеріне салық салу мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру
мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық
кесiмдердiң   тiзбесi
Р/с
N
Нормативтiк
құқықтық
кесiмдердiң
атауы
Кесiм
нысаны
Жауапты
мемлекеттiк
органдар
Орындау
мерзімі
1
2
3
4
5
1.
"Салық салынатын кiрiстi
анықтау кезiнде шеге-
рiмге жататын өкiлдiк
шығыстардың және
Қазақстан Республикасы-
нан тыс жерлерде iсса-
парда болған уақыты
үшiн төленетiн тәулiкақы
нормаларын бекiту
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң
2001 жылғы 24 желтоқ-
сандағы N 1677 қаулысына
өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
ЭБЖМ
2005
жылғы
сәуір
2.
Мұнай-химия өнеркәсiбін-
дегi қызметті жүзеге
асыратын жекелеген
ұйымдарға салық салудың
кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
ЭМРМ
(шақыру)
ЭБЖМ
Қаржымині
2005
жылғы
сәуір
3.
"Инвестициялар туралы"
Қазақстан Республикасы-
ның Заңын iске асырудың
кейбiр мәселелерi
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 8 мамырдағы
N 436 қаулысына толық-
тырулар мен өзгерістер
енгізу туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
ИСМ
(шақыру)
ЭБЖМ
Қаржыминi
ЭМРМ
АШМ
ККM
2005
жылғы
сәуiр
4.
Салық салу жеңiлдігі
бар шетелдiк мемлекет-
тердiң тiзбесiн бекiту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
Қаржыминi
(шақыру)
CIM
ИСМ
ЭБЖМ
Әдiлетминi
ЭСЖҚА
ҰҚК
(келiсiм
бойынша)
ҚҚА
(келiсiм
бойынша)
Ұлттық банк
(келiсiм
бойынша)
2005
жылғы
cәуip
5.
Меншiкті өндiрiстің
қосылған құны жоғары
тауарларының тiзбесiн
бекiту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
ЭБЖМ
(шақыру)
Қаржыминi
ЭМРМ
ИСМ
ККМ
АШМ
2005
жылғы
сәуiр
6.
Қазақстан Республикасы-
ның кеден заңнамасына
сәйкес айқындалған,
"Еркiн қойма" кеден
режимi қолданылатын
аумақта өндiрілген және
Қазақстан Республикасы
кедендiк аумағының
қалған бөлiгiне сатыла-
тын, сату жөнiндегi
айналымдары қосылған
құн салығынан босатыла-
тын қазақстандық
тауарлардың тiзбесiн
бекiту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
ЭБЖМ
(шақыру)
Қаржыминi
ИСМ
AШM
2005
жылғы
сәуiр
7.
"Қазақстан Республика-
сына импортталатын
тауарларды қосылған құн
салығынан босату ереже-
сiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2002 жылғы
23 қаңтардағы N 84
қаулысына өзгерiстер
мен толықтырулар енгізу
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
Ұлттық банк
(келiсiм
бойынша)
(шақыру)
ЭБЖМ
Қаржымині
2005
жылғы
сәуiр
8.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң "Қосылған
құн салығы "Салық және
бюджетке төленетiн
басқа да мiндеттi
төлемдер туралы" 2001
жылғы 12 маусымдағы
Қазақстан Республикасы-
ның кодексінде (Салық
кодексi) белгіленген
тәртiппен есепке алу
әдiсiмен төленетін
импортталған жабдықтар-
дың, ауыл шаруашылығы
техникасының, автомобиль
көлiгi жылжымалы жүк
құрамының, сондай-ақ
жеке өндiрiстiк мұқтаж-
дар үшiн әкелінетін
қосалқы бөлшектердiң
тiзбесiн бекiту туралы"

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 43-p
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2004 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения" (далее - Перечень).
2. Центральным исполнительным органам и иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) принять необходимые меры по разработке нормативных правовых актов согласно Перечню.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 марта 2005 года N 43-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики
Казахстан "О внесении изменений и дополнений в
некоторые законодательные акты Республики
Казахстан по вопросам налогообложения"
N
п/п
Наименование нормативных правовых актов
Форма акта
Ответст-
венные государ-
ственные органы
Срок испол-
нения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменения в
постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2001 года
N 1677 "Об утверждении норм представительских
расходов и суточных,
выплачиваемых за время нахождения в команди-
ровке за пределами
Республики Казахстан,
подлежащих вычету при
определении  налого-
облагаемого дохода"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
Апрель
2005
года
2.
О некоторых вопросах
налогообложения отдель-
ных организаций, осу-
ществляющих деятель-
ность в нефтехимической
промышленности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв)
МЭБП
МФ
Апрель
2005
года
3.
О внесении дополнений
и изменений в постанов-
ление Правительства
Республики Казахстан
от 8 мая 2003 года
N 436 "О некоторых
вопросах реализации Закона Республики Казахстан "Об инвестициях"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (созыв) МЭБП
МФ
МЭМР
МСХ
МТК
Апрель 2005 года
4.
Об утверждении перечня
иностранных государств
с льготным налого-
обложением
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
(созыв)
МИД
МИТ
МЭБП
МЮ
АБЭКП
КНБ(по согласова-
нию)
АРНФРФО
(по согла-
сованию)
Нацбанк
(по согла-
сованию)
Апрель
2005
года
5.
Об утверждении перечня
товаров собственного
производства с высокой
добавленной стоимостью
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв)
МФ
МЭМР
МИТ
МТК
МСХ
Апрель
2005
года
6.
Об утверждении перечня
казахстанских товаров,
определенных в соответ-
ствии с таможенным за-
конодательством Респуб-
лики Казахстан, произ-
веденных на территории,
на которой действует
таможенный режим
"Свободный склад", и
реализуемых на осталь-
ную часть таможенной
территории Республики
Казахстан, обороты  по
реализации которых ос-
вобождаются от налога на добавленную стои-
мость
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв)
МФ
МИТ
МСХ
Апрель
2005
года
7.
О внесении изменений и
дополнений в постанов-
ление Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года
N 84 "Об утверждении
правил освобождения,
от налога на добавлен-
ную стоимость товаров, импортируемых в Республику Казахстан"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Нацбанк
(по согла-
сованию)
(созыв)
МЭБП
МФ
Апрель
2005
года
8.
О внесении изменений и дополнений в постанов-
ления Правительства
Республики Казахстан

2003 жылғы 19 наурызда-
ғы N 269 және "Қаржы
лизингі шарттары
бойынша қаржы лизингіне
беру мақсатында лизинг
беруші әкелген, импорты
қосылған құн салығынан
босатылатын негiзгi
құралдар тiзбесiн
бекiту туралы" 2004
жылғы 28 сәуiрдегi N
475 қаулыларына өзгерiс-
тер мен толықтырулар
енгiзу туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
ЭБЖМ
(шақыру)
АШМ
Қаржымині
ККM
ЭМРМ
ИСМ
2005
жылғы
сәуiр
9.
Сатылатын шикi мұнай-
дың, газ конденсатының
рыноктық бағасын айқын-
дау ережесiн бекiту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
Қаржымині
(шақыру)
ЭMPM
ЭБЖМ
2005
жылғы
сәуiр
10.
Коммерциялық табу бону-
сының мөлшерін есептеу
үшiн қолданылатын
ақпарат көздерiнiң
тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
ЭМРМ
(шақыру)
Қаржыминi
ЭБЖМ
2005
жылғы
сәуiр
11.
Пайдалы қазбаларды
барлаумен және (немесе)
өндiрумен байланысты
емес жер асты құрылыста-
рын салу және (немесе)
пайдалану кезiндегі
роялти ставкаларын
бекiту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
ЭМРМ
(шақыру)
Қаржыминi
ЭБЖМ
2005
жылғы
сәуiр
12.
Жылжымалы мүлiк кепiлiн
мемлекеттік тiркегенi
үшiн алым ставкаларын
бекiту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
Әдiлетминi
2005
жылғы
сәуiр
13.
"Акцизделетiн тауарлар-
дың жекелеген түрлерiн
акциздiк маркалармен
таңбалаудың тәртiбiн
бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1999 жылғы
26 тамыздағы N 1251
қаулысына өзгерiстер
мен толықтырулар енгізу
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
Қаржыминi
2005
жылғы
сәуiр
14.
"Қазақстан Республика-
сында өндiрiлетiн және
Қазақстан Республикасы-
ның кеден аумағына
әкелiнетiн, Қазақстан
Республикасының аума-
ғында сатылатын акцизде-
летiн тауарларға және
құмар ойын бизнесіне
арналған акциз
ставкалары туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2000 жылғы
28 қаңтардағы N 137
қаулысына өзгерiстер
енгiзу туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
Қаржыминi
2005
жылғы
сәуiр
15.
2005 жылғы 1 қаңтардағы
жағдай бойынша әлеумет-
тік жеке коды және
(немесе) салық төлеушi-
нiң тiркеу нөмiрi және
(немесе) жинақтаушы
зейнетақы қорларымен
зейнетақы шарты жоқ
бұрынғы қызметкерлердiң
(Қазақстан Республика-
сының шегiнен тыс
жерлерге тұрғылықты
тұруға көшiп кеткен,
Қазақстан Республикасы-
ның заңнамасында
белгiленген тәртіппен
хабарсыз кеткен немесе
қайтыс болған деп
танылған) кiрiстерiнен
ұсталған мiндеттi
зейнетақы жарналарын
аудару ережесiн бекiту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
Еңбекминi
(шақыру)
Қаржымині
2005
жылғы
сәуiр
16.
"Міндеттi зейнетақы
жарналарын есептеудiң,
ұстап қалудың (қоса
есептеудің) және
жинақтаушы зейнетақы
қорларына аударудың
ережесiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің 1999 жылғы
15 наурыздағы N 245
қаулысына өзгерiстер
мен толықтырулар енгізу
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
Еңбекмині
(шақыру)
Қаржымині
2005
жылғы
сәуiр
17.
"Әлеуметтiк аударымдар-
ды есептеу ережесiн
бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң 2004 жылғы
21 маусымдағы N 683
қаулысына өзгерістер
мен толықтырулар енгiзу
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметi-
нің
қаулысы
Қаржыминi
(шақыру)
Еңбекминi
2005
жылғы
сәуiр

от 19 марта 2003 года
N 269 "Об утверждении
Перечня импортируемого
оборудования, сельско-
хозяйственной техники,
грузового подвижного
состава автомобильного
транспорта, а также
запасных частей, ввози-
мых для собственных
производственных нужд,
по которым налог на
добавленную стоимость
уплачивается методом
зачета в порядке,
установленном Кодексом
Республики Казахстан от
12 июня 2001 года "О налогах и других обяза-
тельных платежах в бюд-
жет" (Налоговый кодекс)" и от 28 апреля
2004 года N 475 "Об ут-
верждении перечня ос-
новных средств, ввезен-
ных лизингодателем в
целях передачи в финан-
совый лизинг по догово-
рам финансового лизинга
импорт которых освобож-
дается от налога на
добавленную стоимость"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв)
МСХ
МФ
МТК
МЭМР
МИТ
Апрель
2005
года
9.
Об утверждении Правил
определения рыночной
цены реализуемой сырой
нефти, газового конден-
сата
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
(созыв)
МЭМР
МЭБП
Апрель
2005
года
10.
Об утверждении перечня
источников информации,
применяемых для исчис-
ления размера бонуса
коммерческого обнару-
жения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв)
МФ
МЭБП
Апрель
2005
года
11.
Об утверждении ставок роялти при строитель-
стве и (или) эксплуа-
тации подземных соору-
жений, не связанных с
разведкой и (или) добы-
чей полезных ископаемых
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв)
МФ
МЭБП
Апрель
2005
года
12.
Об утверждении ставок
сбора за государствен-
ную регистрацию залога
движимого имущества
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
Апрель
2005
года
13.
О внесении изменений и дополнений в постанов-
ление Правительства
Республики Казахстан
от 26 августа 1999 года
N 1251 "Об утверждении Правил маркировки от-
дельных видов подакциз-
ных товаров акцизными марками"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
Апрель
2005
года
14.
О внесении изменений в постановление Прави-
тельства Республики
Казахстан от 28 января
2000 года N 137 "О
ставках акцизов на под-
акцизные товары, произ-
водимые в Республике
Казахстан и ввозимые на
таможенную территорию
Республики Казахстан,
реализуемые на терри-
тории Республики Казахстан, и игорный бизнес"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
Апрель
2005
года
15.
Об утверждении правил перечисления обязатель-
ных пенсионных взносов,
удержанных с доходов
бывших работников
(выехавших на постоян-
ное место жительства за пределы Республики
Казахстан, признанных
в порядке, установлен-
ном законодательством
Республики Казахстан,
безвестно отсутствующими или умершими), не
имеющих по состоянию
на 1 января 2005 года
социальный индивидуа-
льный код и (или) реги-
страционный номер нало-
гоплательщика и (или)
пенсионный договор с
накопительными пенсион-
ными фондами
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв)
МФ
Апрель
2005
года
16.
О внесении изменений и дополнений в постанов-
ление Правительства
Республики Казахстан
от 15 марта 1999 года
N 245 "Об утверждении
Правил исчисления,
удержания (начисления)
и перечисления обяза-
тельных пенсионных
взносов в накопитель-
ные пенсионные фонды"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв)
МФ
Апрель
2005
года
17.
О внесении изменений и дополнений в постанов-
ление Правительства
Республики Казахстан
от 21 июня 2004 года
N 683 "Об утверждении
Правил исчисления
социальных отчислений"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв)
МФ
Апрель
2005
года