Қолданыстағы заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық кесiмдерге оларда сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға жағдай туғызатын нормалардың болуы тұрғысында тексерiс жүргiзу жөнiндегі жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 8 сәуірдегі N 82-ө Өкімі
"Мемлекет басшысының Қазақстан халқына 2005 жылғы 18 ақпандағы  Жолдауын iске асыру жөнiндегi Жалпыұлттық iс-шаралар жоспарын орындаудың желілік кестесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 5 наурыздағы N 210  қаулысын орындау үшiн:
1. Осы өкiмге 1-қосымшаға сәйкес жұмыс тобы құрылсын.
2. Орталық және өзге де мемлекеттiк органдар, облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы және өкiлдi органдары (келiсiм бойынша) қолданыстағы заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық кесiмдерге оларда сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға жағдай туғызатын нормалардың болуы тұрғысында тексерiс жүргiзу мақсатында:
1) осы өкiмге 2-қосымшаға сәйкес 2005 жылғы 25 сәуiрге дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттiгiне (қаржы полициясы) (бұдан әрi - Агенттiк) қолданыстағы заңға тәуелдi нормативтік құқықтық кесiмдерге тексерiс жүргiзу кестелерiн және олардың орындалу мерзiмiн ұсынсын;
2) осы өкiмге 3-қосымшаға сәйкес мәселелердiң тiзбесi бойынша 1991-2004 жылдар кезеңiнде қабылданған барлық қолданыстағы заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық кесiмдерге тексерiс жүргiзсiн;
3) ай сайын eceпті кезеңнен кейiнгi әрбiр айдың 5 және 20-күндерiне Агенттiкке осы өкiмге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпарат ұсынсын;
4) 2005 жылғы 15 шiлдеге жұмыс қорытындысы бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес саласындағы заңнаманы жетiлдiру жөнiндегi нақты ұсыныстарды, сондай-ақ оның туындауына ықпал ететiн жағдайларды болдырмау жөнiндегi шараларды әзiрлесiн және Агенттікке ұсынсын.
3. Жұмыс тобы 2005 жылғы 25 шiлде мерзiмiне заңға тәуелдi кесiмдерге тиiстi өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы нақты ұсыныстар бар есептi дайындасын.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігіне (қаржы полициясы) (келісім бойынша) жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 8 сәуiрдегi
N 82-ө өкiмiне
1-қосымша
Қолданыстағы заңға тәуелдi нормативтік құқықтық
кесiмдерге оларда сыбайлас жемқорлық құқық
бұзушылықтарға жағдай туғызатын нормалардың болуы
тұрғысында тексерiс жүргізу жөнiндегі жұмыс тобының
құрамы
Баймағанбетов            - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Серiк Нұртайұлы            қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттiгi (қаржы полициясы)
төрағасының орынбасары, жетекшi
(келiсiм бойынша)
Гимадиев                 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Ильдар Каримович           Нормативтiк құқықтық кесiмдердi тiркеу
департаментiнiң директоры, жетекшiнiң
орынбасары
Симсиве                  - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Олеги Олегович             қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттiгi (қаржы полициясы)
Инспекциясы - Ұйымдастыру-бақылау
департаментi бастығының орынбасары,
хатшы (келiсiм бойынша)
Әйтенов                  - Қазақстан Республикасы Экономика және
Марат Дүйсенбекұлы         бюджеттiк жоспарлау министрлiгi заң
басқармасының бастығы
Әубәкiров                - Қазақстан Республикасы Қаржы
Дүйсенбек Қапарұлы         министрлігінiң Қаржылық бақылау және
мемлекеттік сатып алу комитетi бақылау
iс-шараларын жоспарлау, есептiлiк және
талдау басқармасының бастығы
Бейсембинов              - Қазақстан Республикасы Ұлттық банкi Заң
Арман Нұрланұлы            департаментi валюталық реттеу және
бақылау басқармасы бастығының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Бекбергенов              - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк
Данияр Мұстафаұлы          комитетi жеке қауiпсiздiк басқармасының
бастығы (келiсiм бойынша)
Бексаринова              - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Гүлнар Сәкенқызы           сауда министрлiгi аппараты Әкiмшілік-
құқықтық жұмыс департаментi заң
басқармасының бастығы
Бексұлтанов              - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
Мәди Қазбекұлы             министрлiгi Әкiмшiлiк департаментiнiң
директоры
Боярина                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат
Людмила Васильевна         және спорт министрлiгi Әкiмшiлiк-құқықтық
жұмыс департаментiнiң директоры
Бiрәлиев                 - Қазақстан Республикасы Статистика
Әлжан Хамидоллаұлы         агенттігi төрағасының орынбасары
Василинюк                - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Татьяна Ивановна           минералдық ресурстар министрлiгi Заң
қызметi, мемлекеттiк құпияларды қорғау
және жұмылдыру жұмысы департаментiнiң
директоры
Веснин                   - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
Виктор Николаевич          министрлiгi Төтенше жағдайлар саласындағы
мемлекеттiк бақылау және қадағалау
комитетiнiң төрағасы
Жұмабаев                 - Қазақстан Республикасы Қаржы
Нұрлан Жұмаділұлы          министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi
iшкi қауiпсiздiк басқармасының бастығы
Жүcіпoв                  - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Болат Темiрханұлы          Тергеу мен анықтаудың заңдылығын
қадағалау департаментінің басқарма
бастығы (келiсiм бойынша)
Задорожный               - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру
Андрей Викторович          және байланыс агенттігінің Ақпараттандыру
және заң қызметi департаментi заң, кадр
қызметi және ақпаратты қорғау бөлiмiнiң
бастығы
Ыбыраев                  - Қазақстан Республикасы Көлiк және
Серiк Сыздықұлы            коммуникация министрлiгiнiң Қаржылық
реттеу департаментi директорының мiндетiн
атқарушы
Ишанқұлов                - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын
Әдiлхан Меңдiханұлы        басқару агенттігi жер кадастры және жер
мониторингi бөлiмiнiң бас маманы
Кәкiмова                 - Қазақстан Республикасы Қаржы
Гүлмәдина Кеңесқызы        министрлігінiң Қаржылық бақылау және
мемлекеттік сатып алу комитетi
мемлекеттік сатып алуды үйлестiру
басқармасының бастығы
Кәрiмов                  - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Құрмет Жанатайұлы          министрлiгi Ұйымдастыру-құқықтық жұмыс
департаментi құқықтық жұмыс басқармасының
бастығы
Қасенова                 - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Марал Қайырбайқызы         қорғау министрлiгiнiң Нормативтiк-
құқықтық қамтамасыз ету және халықаралық
ынтымақтастық департаментi құқықтық
қамтамасыз ету бөлiмiнiң бастығы
Мамыраев                 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
Батырбек Мұратбекұлы       әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң заң
басқармасы бастығының орынбасары
Мәнкешов                 - Қазақстан Республикасы Әділет
Шыңтас Жалғасұлы           министрлiгiнiң Заңға тәуелдi кесiмдер
департаментi директорының орынбасары
Нұрманова                - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Айжан Жомартқызы           Заң қызметi департаментiнiң қаржылық
заңнама басқармасы бюджетті атқару
жөнiндегi заңнама бөлiмiнiң бастығы
Ожаров                   - Қазақстан Республикасы Республикалық Ұлан
Жандарбек Кәрiмұлы         Қолбасшысының көмекшiсi (келiсiм бойынша)
Орымбаев                 - Қазақстан Республикасы Табиғи
Ардақ Сиязбекұлы           монополияларды реттеу агенттiгi
төрағасының орынбасары
Рымжанов                 - Қазақстан Республикасы Республикалық
Мәди Рысбекұлы             бюджеттiң атқарылуын бақылайтын есеп
комитетiнiң құқықтық мәселелер жөнiндегі
кеңесшiсi
Сайынов                  - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
Серiк Сайынұлы             министрлiгiнiң криминалдық полициясы
департаментi "К" басқармасының бөлiм
бастығы
Саңқыбаев                - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен
Әмiрбек Бөрiұлы            қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау
агенттігi өкiлдiгiнiң (Астана қаласы)
үйлестiру бөлiмiнiң бастығы
Сапаров                  - Қазақстан Республикасы Жоғарғы соты
Ерлан Әскербекұлы          аппаратының Ұйымдастыру-талдау
басқармасы құқықтық сараптама және
жоспарлау бөлiмiнiң меңгерушiсi
(келiсiм бойынша)
Сариев                   - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
Бақытжан Шөмiшбайұлы       министрлiгiнiң аппарат басшысы
Сыздықов                 - Қазақстан Республикасының Президентi
Бекболат Ермекұлы          Күзет қызметiнiң аға офицерi
Тезекбаев                - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Ерiк Асылбекұлы            министрлiгi Қарулы Күштерiнiң Әскери
полициясы бас басқармасының бастығы
Хайдаров                 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет
Арман Шаймұранұлы          iстерi агенттігi Мемлекеттiк қызметті
құқықтық қамтамасыз ету департаментi
мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманың
сақталуын бақылау және тәртiптiк
кеңестермен және комиссиялармен жұмыс
бөлiмiнiң меңгерушiсi (келiсiм бойынша)
Чумаков                  - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Дмитрий Валерьевич         министрлiгi заң қызметiнiң басшысы
Шамелов                  - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
Мирболат Ғазизұлы          министрлiгiнiң Жеке қауiпсiздiк
департаментi бастығының орынбасары
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 8 сәуiрдегi
N 82-ө өкiмiне
2-қосымша
Қолданыстағы заңға тәуелдi нормативтік
құқықтық кесiмдерге тексерiс жүргiзу
кестесі
P/c
N
Iс-шара
Агенттікке есептік
ақпаратты ұсыну
мерзiмi
Жауапты
орындаушылар
1
____ жылы қабылданған
заңнамаға талдау жасау
2005 жылғы
1 - 15 мамыр
Мемлекеттік
органдар
2
____ жылы қабылданған
заңнамаға талдау жасау
2005 жылғы
1 - 15 маусым
Мемлекеттік
органдар
3
____ жылы қабылданған
заңнамаға талдау жасау
2005 жылғы
1 - 15 шілде
Мемлекеттік
органдар
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 8 сәуiрдегi
N 82-ө өкiмiне
3-қосымша
Қолданыстағы заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық
кесiмдерде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға
жағдай туғызатын нормаларды алып тастау үшiн
қаралуы қажет мәселелердiң тiзбесi
Заңға тәуелдi кесімдерді тексеру кезiнде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға жағдай туғызатын мынадай жайттарды анықтау қажет:

О создании рабочей группы по проведению ревизии действующих подзаконных нормативных правовых актов на предмет наличия в них норм, создающих условия для коррупционных правонарушений
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 апреля 2005 года N 82-p
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 210 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 18 февраля 2005 года":
1. Создать рабочую группу согласно приложению 1 к настоящему распоряжению.
2. Центральным и иным государственным органам, местным исполнительным и представительным органам областей (города республиканского значения, столицы) (по согласованию) в целях ревизии действующих подзаконных нормативных правовых актов на предмет наличия в них норм, создающих условия для коррупционных правонарушений:
1) в срок до 25 апреля 2005 года представить в Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) (далее - Агентство) графики проведения ревизии действующих подзаконных нормативных правовых актов и сроки их исполнения согласно приложению 2 к настоящему
распоряжению;
2) провести ревизию всех действующих подзаконных нормативных правовых актов, принятых в период с 1991 года по 2004 год включительно, по перечню вопросов согласно приложению 3 к настоящему распоряжению;
3) к 5 и 20 числу каждого месяца, следующего за отчетным периодом, ежемесячно представлять в Агентство информацию по форме согласно приложению 4 к настоящему распоряжению;
4) по итогам работы к 15 июля 2005 года выработать и представить в Агентство конкретные предложения по совершенствованию законодательства в сфере борьбы с коррупцией, а также меры по исключению условий способствующих ее проявлению.
3. Рабочей группе в срок к 25 июля 2005 года подготовить отчет с конкретными предложениями о внесении соответствующих изменений и дополнений в подзаконные акты.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) (по согласованию).
Премьер-Министр
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 8 апреля 2005 года N 82-р
Состав рабочей группы
по проведению ревизии действующих подзаконных нормативных
правовых актов на предмет наличия в них норм, создающих
условия для коррупционных правонарушений
Баймаганбетов            - заместитель Председателя Агентства
Серик Нуртаевич            Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью (финансовая полиция),
руководитель (по согласованию)
Гимадиев                 - директор Департамента регистрации
Ильдар Каримович           нормативных правовых актов
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
заместитель руководителя
Симсиве                  - заместитель начальника Инспекции-
Олеги Олегович             Организационно-контрольного
департамента Агентства Республики
Казахстан по борьбе
с экономической и коррупционной
преступностью (финансовая полиция),
секретарь (по согласованию)
Айтенов                  - начальник юридического управления
Марат Дуйсенбекович        Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Аубакиров                - начальник управления планирования,
Дуйсенбек Каппарович       отчетности и анализа контрольных
мероприятий Комитета финансового
контроля и государственных закупок
Министерства финансов Республики
Казахстан
Бейсембинов              - заместитель начальника управления
Арман Нурланович           валютного регулирования и контроля
Юридического департамента
Национального Банка Республики
Казахстан (по согласованию)
Бекбергенов              - начальник управления собственной
Данияр Мустафович          безопасности Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
(по согласованию)
Бексаринова              - начальник юридического управления
Гульнара Сакеновна         Департамента административно-правовой
работы - аппарата Министерства
индустрии и торговли
Республики Казахстан
Бексултанов              - директор Административного
Мади Казбекович            департамента Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Боярина                  - директор Департамента
Людмила Васильевна         административно-правовой работы
Министерства культуры, информации и
спорта Республики Казахстан
Бралиев                  - заместитель Председателя Агентства
Альжан Хамидулаевич        Республики Казахстан по статистике
Василинюк                - директор Департамента юридической
Татьяна Ивановна           службы, защиты государственных
секретов и мобилизационной работы
Министерства энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Веснин                   - председатель Комитета по
Виктор Николаевич          государственному контролю и надзору в
области чрезвычайных ситуаций
Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Джумабаев                - начальник управления внутренней
Нурлан Джумадилович        безопасности Комитета таможенного
контроля Министерства финансов
Республики Казахстан
Жусупов                  - начальник управления Департамента по
Болат Темирханович         надзору за законностью следствия и
дознания Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
(по согласованию)
Задорожный               - начальник отдела юридической,
Андрей Викторович          кадровой службы и защиты информации
Департамента информатизации и
юридической службы Агентства
Республики Казахстан по
информатизации и связи
Ибраев                   - исполняющий обязанности директора
Серик Сыздыкович           Департамента финансового
регулирования Министерства транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
Ишанкулов                - главный специалист отдела земельного
Адильхан Мендханович       кадастра и мониторинга земель
Агентства Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами
Какимова                 - начальник управления координации
Гульмадина Кенесовна       государственных закупок Комитета
финансового контроля и
государственных закупок Министерства
финансов Республики Казахстан
Каримов                  - начальник управления правовой работы
Курмет Жанатаевич          Департамента организационно-правовой
работы Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Касенова                 - начальник отдела правового
Марал Каирбаевна           обеспечения Департамента нормативно-
правового обеспечения и международного
сотрудничества Министерства охраны
окружающей среды Республики Казахстан
Мамраев                  - заместитель начальника юридического
Батырбек Муратбекович      управления Министерства труда и
социальной защиты населения Республики
Казахстан
Манкешов                 - заместитель директора Департамента
Шынтас Жалгасович          подзаконных актов Министерства юстиции
Республики Казахстан
Нурманова                - начальник отдела законодательства по
Айжан Жомартовна           исполнению бюджета управления
финансового законодательства
Департамента юридической службы
Министерства финансов
Республики Казахстан
Ожаров                   - помощник Командующего
Жандарбек Каримович        Республиканской гвардией
Республики Казахстан
(по согласованию)
Орумбаев                 - заместитель Председателя Агентства
Ардак Сиязбекович          Республики Казахстан по
регулированию естественных монополий
Рымжанов                 - консультант по правовым вопросам
Мади Рысбекович            Счетного комитета по контролю за
исполнением республиканского бюджета
Республики Казахстан (по согласованию)
Саинов                   - начальник отдела управления "К"
Серик Саинович             Департамента криминальной полиции
Министерства внутренних дел Республики
Казахстан
Санкубаев                - начальник отдела
Амирбек Буриович           координации-представительства (город
Астана) Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
Сапаров                  - заведующий отделом правовой
Ерлан Аскербекович         экспертизы и планирования
организационно-аналитического
управления Аппарата Верховного Суда
Республики Казахстан
(по согласованию)
Сариев                   - руководитель Аппарата Министерства
Бакытжан Шумишбаевич       иностранных дел Республики Казахстан
Сыздыков                 - старший офицер Службы охраны
Бекболат Ермекович         Президента Республики Казахстан
Тезекбаев                - начальник Главного управления военной
Ерик Асылбекович           полиции Вооруженных Сил Министерства
обороны Республики Казахстан
Хайдаров                 - заведующий отделом контроля за
Арман Шаймуранович         соблюдением законодательства в сфере
государственной службы и работы с
дисциплинарными советами и комиссиями
Департамента правового обеспечения
государственной службы Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
(по согласованию)
Чумаков                  - руководитель юридической службы
Дмитрий Валерьевич         Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Шамелов                  - заместитель начальника Департамента
Мирболат Газизович         собственной безопасности Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 8 апреля 2005 года N 82-p
График
проведения ревизии действующих
подзаконных нормативных правовых актов
N
п/п
Мероприятие
Сроки
представления
отчетной
информации в
Агентство
Ответственные
исполнители
1
Анализ законо-
дательства,
принятого в____
году
1 и 15 мая
2005 года
Государственные органы
2
Анализ законо-
дательства, принятого в ________ году
1 и 15 июня
2005 года
Государственные органы
3
Анализ законо-
дательства,
принятого в
______ году
1 и 15 июля
2005 года
Государственные органы
Приложение 3
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 8 апреля 2005 года N 82-p
Перечень вопросов,
рассмотрение которых необходимо для исключения
в действующих подзаконных нормативных правовых
актах норм, создающих условия для коррупционных
правонарушений
При проведении ревизии подзаконных актов необходимо выявлять следующие положения, создающие условия для коррупционных правонарушений:

1. Мемлекеттiк органдар және оның лауазымды тұлғалары қызметiнiң өз функцияларын жүзеге асыру кезiнде нақты құқықтық регламенттелуiнiң болмауы.
2. Жеке және заңды тұлғаларға олардың құқықтары мен заңды мүдделерiн iске асыруда сөзсiз кедергі жасайтын нормалар.
3. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, жеке және заңды тұлғалардың жекелеген санаттарына игілiктер мен артықшылықтар беру.
4. Жеке және заңды тұлғалардан, заңнамада осы адамдардың беруi көзделмеген ақпаратты талап ету.
5. Жеке мүдделілiгi лауазымдық (қызметтік) мiндеттерiн объективтi орындауға әсер ететін немесе әсер етуi мүмкiн жағдайлардың болуы.
6. Мемлекеттік бақылау және қадағалау функцияларын мемлекеттiк кәсiпорындарға және мемлекеттік орган мәртебесi жоқ өзге де ұйымдарға беру.
7. Кәсiпкерлiк қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға осындай қызметті мемлекеттiк реттеуге, сондай-ақ оны бақылауға өкілеттік беру.
8. Нормативтiк құқықтық кесiмдердi қолдану кезiнде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды жасау ықтималдылығының шарттары.
9. Басқа мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қызметiне заңсыз араласу.
10. Осы тiзбеде көзделмеген, сонымен қатар қаралуы қажет өзге де мәселелер.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 8 сәуiрдегi
N 82-ө өкiмiне
4-қосымша
Есеп нысаны
______ жылғы заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық
кесiмдердi тексеру қорытындысы
Қабыл-
данған
күнi мен
нөмiрi
(әдiлет
органын-
да мемле-
кеттiк
тiркелу
нөмiрi,
болған
жағдайда)
НҚК
атауы
Сыбайлас
жемқорлық
құқық
бұзушы-
лықтарға
жағдай туғызатын
нормалары бар
кесiмнiң
құрылым-
дық
элементi
Нормативтiк
құқықтық
кесiмнiң
құрылымдық
элементi
сәйкес
келмейтiн
мәселелер
тiзбесiн-
дегi
(3-қосымша)
жайт
Қазақстан
Республи-
касының
Үкiметi қаулысы-
ның
жобасын
әзiрлеуге
қатысты
ақпарат
Мемлекеттiк
органдардың
НҚК-ге қатысты
қолданған
шаралар
Күші
жойылған
деп
танылған
Өзге-
рiстер
мен толық-
тырулар
енгi-
зiлген
Басшы
(мемлекеттік орган
басшысының орынбасары) (Т.А.Ә.) __________   ________ (қолы)
2005 жылғы "___"______

1. Отсутствие четкой правовой регламентации деятельности государственного органа и их должностных лиц при осуществлении своих функций.
2. Нормы, явно препятствующие физическим или юридическим лицам в реализации их прав и законных интересов.
3. Предоставление отдельным категориям физических и юридических лиц благ и преимуществ, если иное не предусмотрено законодательством.
4. Требование от физических или юридических лиц информации, предоставление которой этими лицами не предусмотрено законодательством.
5. Наличие ситуации, когда личная заинтересованность влияет или может повлиять на объективное исполнение должностных (служебных) обязанностей.
6. Передача государственных контрольных и надзорных функций государственным предприятиям и иным организациям, не имеющим статуса государственного органа.
7. Делегирование полномочий на государственное регулирование предпринимательской деятельности физическим или юридическим лицам, осуществляющим такую деятельность, а также на контроль за нею.
8. Условия вероятности совершения коррупционных правонарушений при применении нормативного правового акта.
9. Неправомерное вмешательство в деятельность других государственных органов и организаций.
10. Иные вопросы, не предусмотренные в данном перечне, рассмотрение которых также необходимо.
Приложение 4
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 8 апреля 2005 года N 82-р
Форма отчета
Результаты ревизии подзаконных нормативных
правовых актов за___год
Дата
приня-
тия и
номер
(номер
госу-
дарст-
венной
реги-
стра-
ции в
орга-
нах
юсти-
ции
при
нали-
чии
тако-
вой)
Наиме-
нова-
ние
НПА
Структур-
ный
элемент
акта,
который
содержит
нормы,
создающие
условия
для
совершения
корруп-
ционных
право-
нарушений
Положение из перечня
вопросов
(приложе-
ние 3),
которому
не соот-
ветствует
структур-
ный
элемент
норматив-
ного пра-
вового
акта
Информа-
ция
относи-
тельно
разра-
ботки
проекта
поста-
новления
Прави-
тельства
Респуб-
лики
Казах-
стан
Принятые
меры в
отношении НПА
государствен-
ных органов
Приз-
нано
утра-
тив-
шими
силу
Внесены
измене-
ния и
допол-
нения
Руководитель
(заместитель руководителя государственного органа) (Ф.И.О.)___________
"__" _______2005 год                     _____________(подпись)