Рухани келiсiм күнiн өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 17 қазандағы N 295-ө Өкімі
Қазақстан қоғамында төзiмдiлiк қағидаттарын нығайтуға бағытталған мемлекеттiк саясатты одан әрі дамыту, Рухани келiсiм күнiн сәттi өткiзу мақсатында:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Рухани келiсiм күнiн дайындау және өткiзу жөнiндегi жұмыс тобы құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi:
1) "Рухани келiсiм конгресi" халықаралық қоғамдық қорымен (келiсiм бойынша) бiрлесiп, Қазақстан Республикасының, таяу және алыс шет елдер ғалымдарының, саясаттанушыларының, мәдениет қайраткерлерiнің, дiни және қоғамдық бiрлестiк басшыларының, бұқаралық ақпарат құралдары өкiлдерiнiң қатысуымен 2005 жылғы 17 қазанда Астана қаласында "Төзiмдiлiк арқылы - рухани бiрлiкке" халықаралық ғылыми-практикалық конференциясын өткiзудi қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Президентiнiң телерадиокешенімен (келiсiм бойынша) бiрлесiп, 2005 жылғы 18 қазанда Рухани келiсiм күнiне арналған телемарафон өткiзудi қамтамасыз етсiн;
3) өткiзілетiн іс-шараларды кеңiнен ақпараттық жария етудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiне халықаралық ғылыми-практикалық конференцияға қатысушылардың көлiктiк шығыстарына және қонақ үйде тұруына 2005 жылға арналған республикалық бюджетте 006 "Өкiлдiк шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен 1939800 (бip миллион тоғыз жүз отыз тоғыз мың сегiз жүз) теңге сомасында қаражат бөлсiн.
4. Астана қаласының әкімі Конгресс-холда Рухани келiсім күніне арналған концертті өткізуді қамтамасыз етсiн.
5. Осы өкiмнiң іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Діни бірлестіктермен байланыстар жөнiндегi кеңес Хатшылығына жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 17 қазандағы
N 295-ө өкiмiне қосымша
Рухани келiсім күнiн дайындау және өткізу
жөніндегі жұмыс тобының құрамы
Қосыбаев                   - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Есетжан Мұратұлы             ақпарат және спорт министрi, төраға
Әбділдин                   - Қазақстан Республикасы Парламентiнiң
Жабайхан Мүбәракұлы          Сенаты Халықаралық iстер, қорғаныс
және қауiпсiздiк комитетiнiң төрағасы
(келiсiм бойынша)
Мұхамеджанов               - Қазақстан Республикасының Парламентi
Төлеген Мұхамеджанұлы        Мәжiлiсiнiң депутаты (келiсiм бойынша)
Әлиев                      - Қазақстан халықтары Ассамблеясы
Жұматай Әлиұлы               Хатшылығының меңгерушiсi
(келiсiм бойынша)
Бабақұмаров                - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Ержан Жалбақұлы              Әкiмшілiгi Ақпараттық-талдау
орталығының меңгерушiсi
(келiсiм бойынша)
Қалетаев                   - Қазақстан Республикасының Президентi
Дархан Аманұлы               Әкiмшiлiгiнiң Iшкi саясат басқармасы
Әлеуметтiк-саяси бөлiмiнiң меңгерушiсi
(келiсiм бойынша)
Майлыбаев                  - Қазақстан Республикасының Президентi
Бағлан Асаубайұлы            Баспасөз қызметінiң басшысы, Қазақстан
Республикасының Президенті Баспасөз
хатшысының орынбасары (келiсiм бойынша)
Қуанғанов                  - Қазақстан Республикасы
Фархад Шаймұратұлы           Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Әлеуметтік-мәдени даму бөлімінің
меңгерушiсi
Мұхашев Аманбек            - Қазақстан Республикасының Yкiметi
жанындағы Дiни бiрлестiктермен
байланыс жөнiндегi кеңес Хатшылығының
меңгерушiсi
Райымбеков                 - Қазақстан Республикасы
Сайлаухан Ғазизұлы           Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Өңiрлiк
даму бөлiмiнiң меңгерушiсi
Шөкеев                     - Астана қаласының әкiмi
Өмiрзақ Естайұлы
Әбдiмомынов                - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Азамат Құрманбекұлы          ғылым вице-министрi
Диқанбаева                 - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Сәуле Әлкейқызы              сақтау вице-министрi
Жошыбаев                   - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
Рәпіл Сейiтханұлы            министрiнiң орынбасары
Шпекбаев                   - Қазақстан Республикасының Iшкi iстер
Алик Жатқамбайұлы            вице-министрi

О проведении Дня духовного согласия
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 октября 2005 года N 295-p
В целях дальнейшего развития государственной политики, направленной на укрепление принципов толерантности в казахстанском обществе, успешного проведения Дня духовного согласия:
1. Создать рабочую группу по подготовке и проведению Дня духовного согласия в составе согласно приложению.
2. Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан:
1) совместно с Международным общественным фондом "Конгресс Духовного согласия" (по согласованию) обеспечить проведение в городе Астане 17 октября 2005 года международной научно-практической конференции "Через толерантность - к духовному единению" с участием ученых, политиков, деятелей культуры, руководителей религиозных и общественных объединений, представителей средств массовой информации Республики Казахстан, стран ближнего и дальнего зарубежья;
2) совместно с телерадиокомплексом Президента Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить проведение 18 октября 2005 года телемарафона, посвященного Дню духовного согласия;
3) обеспечить широкое информационное освещение проводимых мероприятий.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан выделить Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан средства на транспортные расходы и проживание в гостинице участников международной научно-практической конференции в сумме 1939800 (один миллион девятьсот тридцать девять тысяч восемьсот) тенге за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2005 год по программе 006 "Представительские затраты".
4. Акиму города Астаны обеспечить проведение в Конгресс-холле концерта, посвященного Дню духовного согласия.
5. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Секретариат Совета по связям с религиозными объединениями при Правительстве Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 октября 2005 года N 295-р
Состав рабочей группы
по подготовке и проведению Дня духовного согласия
Косубаев                  - Министр культуры, информации и спорта
Есетжан Муратович           Республики Казахстан, председатель
Абдильдин                 - председатель Комитета по
Жабайхан Мубаракович        международным делам, обороне и
безопасности Сената Парламента
Республики Казахстан
(по согласованию)
Мухамеджанов              - депутат Мажилиса Парламента
Толеген Мухамеджанович      Республики Казахстан
(по согласованию)
Алиев                     - заведующий Секретариатом Ассамблеи
Жуматай Алиевич             народов Казахстана (по согласованию)
Бабакумаров               - заведующий Информационно-
Ержан Жалбакович            аналитическим центром Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Калетаев                  - заведующий Социально-политическим
Дархан Аманович             отделом Управления внутренней
политики Администрации Президента
Республики Казахстан
(по согласованию)
Майлыбаев                 - руководитель Пресс-службы Президента
Баглан Асаубаевич           Республики Казахстан, заместитель
Пресс-секретаря Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Куанганов                 - заведующий Отделом социально-
Фархад Шаймуратович         культурного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Мухашов                   - заведующий Секретариатом Совета по
Аманбек                     связям с религиозными объединениями
при Правительстве Республики
Казахстан
Раимбеков                 - заведующий Отделом регионального
Сайлаухан Газизович         развития Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Шукеев                    - аким города Астаны
Умирзак Естаевич
Абдымомунов               - вице-министр образования и науки
Азамат Курманбекович        Республики Казахстан
Диканбаева                - вице-министр здравоохранения
Сауле Алкеевна              Республики Казахстан
Жошыбаев                  - заместитель Министра иностранных дел
Рапиль Сейтханович          Республики Казахстан
Шпекбаев                  - вице-министр внутренних дел
Алик Жаткамбаевич           Республики Казахстан