Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексі мен»"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экологиялық мәселелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 28 сәуірдегі N 108-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық  кодексі  мен»"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экологиялық мәселелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы  Заңын  іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі:
1) орталық атқарушы органдармен бірлесіп, Тізбеге сәйкес тиісті нормативтік құқықтық актілер әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілер қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 23 сәуірдегі
N 108-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы
Экологиялық кодексі мен "Қазақстан Республикасының кейбір
заңнамалық актілеріне экологиялық мәселелер бойынша
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан
Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Заңын іске асыру
мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
Р/с
N
Нормативтік
құқықтық актінің
атауы
Аяқтау
нысаны
Әзірлеу
және
енгізу
мерзімі
Орындауға
жауапты
мемлекеттік
органдар
1
2
3
4
5
1.
Ең озық қолжетімді технологиялар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
желтоқсан
Қоршаған-
ортамині
(жинақтау),
ЭМРМ, АШМ,
ИСМ, ККМ, ЖРА
2.
Эмиссиялар норма-
тивтері белгілене-
тін және қоршаған
ортаға эмиссиялар
үшін ақы алынатын
ластаушы заттар мен
қалдық түрлерінің
тізбесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
3.
Қоршаған ортаны
қорғау саласындағы
лицензияланатын
қызмет түріне
қойылатын білікті-
лік талаптарын
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің қаулысы
2007 жылғы сәуір
Қоршағанорта-
мині
(жинақтау), ЭБЖМ
4.
Қоршаған ортаға
эмиссияларды
қысқартуға арналған
квоталар мен міндеттемелерді
сату ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің қаулысы
2007
жылғы
желтоқсан
Қоршағанорта-
мині (жинақтау),
ИСМ
5.
Ластану учаскелері-
нің мемлекеттік
тізілімін жүргізу
ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007 жылғы сәуір
Қоршаған-
ортамині
6.
Қоршаған ортаға
эмиссиялар үшін
ақының базалық
және шекті ставка-
ларын бекіту туралы
Қазақстан Республи-
касы
Үкіметінің қаулысы
2007
жылғы
қазан
Қоршаған-
ортамині
(жинақтау),
ЭБЖМ
7.
Қоршаған ортаны
ластаудан келтіріл-
ген залалды
экономикалық
бағалау ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
(жинақтау),
ЭМРМ, АШМ, ЖРА
8.
Шаруашылық және
өзге де қызметтің
экологиялық қауіпті
түрлерінің тізбесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
9.
Айрықша экология-
лық, ғылыми және
мәдени маңызы бар
қоршаған ортаны қорғау объектілері-
нің тізбесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
10.
Қоршаған ортаны
қорғау саласындағы
жобалардың ашық
конкурстарын өткізу
ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
11.
Сот шешімімен
республикалық
меншікке түсті деп
танылған иесіз
қауіпті қалдықтарды
басқару ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
(жинақтау),
ЭМРМ, ИСМ,
АШМ, ЖРА
12.
Қалдықтарды
орналастыру
полигондарын жою
қорларын қалыптас-
тыру ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
(жинақтау),
ЭМРМ, ИСМ
13.
Қоршаған орта
сапасының нысаналы
көрсеткіштерін
айқындау ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
14.
Кешенді экологиялық
рұқсаттар беру
ережесін және
қоршаған ортаға
эмиссияларға рұқсаттардың
орнына кешенді
экологиялық рұқсат-
тар алу мүмкін
болатын өнеркәсіп
объектілері үлгі-
лерінің тізбесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
желтоқсан
Қоршағанорта-
мині
(жинақтау),
ЭМРМ, АШМ, ИСМ
15.
Парниктік газдарды
атмосфераға
шығаруды шектеудің,
тоқтата тұрудың
немесе төмендету-
дің ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
желтоқсан
Қоршағанорта-
мині
16.
Озон қабатын
бұзатын және құра-
мында солардың
өнімдері бар зат-
тарды импорттауға,
экспорттауға, озон
қабатын бұзатын
заттарды пайдалана
отырып жұмыстар
жүргізуге, құра-
мында озон қабатын
бұзатын заттар бар
жабдықтарды жөндеу-
ге, монтаждауға,
оларға қызмет
көрсетуге рұқсат
беру ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
(жинақтау),
Қаржымині
17.
Парниктік газдарды
атмосфераға шығару-
ды және озон қабатын бұзатын
заттарды тұтыну
көздерін мемлекет-
тік есепке алу
ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
желтоқсан
Қоршағанорта-
мині
18.
Аумақтардың
экологиялық
жағдайын бағалау
өлшемдерін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
19.
Жерді бағалаудың
экологиялық
өлшемдерін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
(жинақтау),
АШМ, ЖРА
20.
Каспий теңізінің
солтүстік бөлігін-
дегі мемлекеттік
қорық аймағының
шекарасын белгілеу
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
Каспий
теңізінің
құқықтық
мәртебесін
анықтаған-
нан және
Каспий
теңізінің
солтүстік
бөлігін-
дегі
мемлекет-
тік қорық
аймағын
функцио-
налдық
аймақтарға
бөлуді
жүргізген-
нен кейін
АШМ
(жинақтау),
Қоршағанорта-
мині
21.
Қалдықтарды әкелу,
әкету және транзит-
теу ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметінің
қаулысы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
(жинақтау),
ККМ, ИСМ,
Қаржымині, ДСМ
22.
Қалдықтар сыныптамасын
бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
(жинақтау), ДСМ
23.
Табиғат пайдалану
шарттарын қоршаған
ортаға эмиссиялар-
ға берілетін
рұқсаттарға енгізу
ережесін бекіту
туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
24.
Қоршаған ортаға
эмиссияларға рұқсат
беру үшін құжаттар-
дың нысандарын және
оларды толтыру
ережесін бекіту
туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
25.
Топырақтағы
химиялық заттардың
жол берілетін шекті
шоғырлануының
нормативтерін
бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
26.
Міндетті экология-
лық аудит туралы
қорытындының
нысандарын бекіту
туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007 жылғы сәуір
Қоршаған-
ортамині
27.
Қоршаған ортаны
қорғау жөніндегі
іс-шаралардың үлгі
тізбесін бекіту
туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007 жылғы сәуір
Қоршаған-
ортамині
28.
Өндірістік эколо-
гиялық бақылау
бағдарламаларын
келісу ережесін
бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
29.
Өндірістік эколо-
гиялық бақылау
нәтижелері жөнін-
дегі есептерге
қойылатын талап-
тарды бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
30.
Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині бұйрығы
2007 жылғы сәуір
Қоршаған-
ортамині
31.
Қоршаған ортаға
әсерді бағалау
рәсіміне және
белгіленіп отырған
шаруашылық және
өзге де қызмет
бойынша шешімдер
қабылдау үдерісіне
қатысты экология-
лық ақпаратқа қол
жеткізу ережесін
бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
32.
Қауіпті қалдықтар
бойынша есеп нысан-
дарын бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
33.
Әр түрлі сыныптағы полигондарда орналастыру үшін қалдықтар тізбесін бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007 жылғы сәуір
Қоршаған-
ортамині
34.
Қоршаған орта мен
табиғи ресурстар
мониторингінің бірыңғай мемлекет-
тік жүйесін жүргізу
жөнінде ақпарат
алмасу тізбесін,
нысандарын және
мерзімін бекіту
туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанорта-
мині
(жинақтау),
АШМ, ЭМРМ,
ДСМ, ЖРА
35.
Қоршаған ортаға
эмиссиялардың нор-
мативтерін айқындау
әдістемесін бекіту
туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
36.
Мемлекеттік эколо-
гиялық сараптама
қорытындысының
нысандарын бекіту
туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
37.
Қауіпті қалдықтар
паспортының
нысандарын бекіту
туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
38.
Жергілікті атқарушы
органдардың
лауазымды тұлғала-
рының экологиялық
сараптама саласын-
дағы қызметіне
бақылауды жүзеге
асыру ережесін
бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
39.
Табиғат пайдалану-
шылардың және
қоршаған ортаны
ластау көздерін
мемлекеттік есепке
алу ережесін
бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
40.
Парниктік газдарды
шығарудың және озон
қабатын бұзатын
заттарды тұтынудың
рұқсат етілетін шекті нормативтерін
әзірлеу мен бекіту
ережесін бекіту
туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007 жылғы желтоқсан
Қоршаған-
ортамині
41.
Қоғамдық тыңдау
жүргізу ережесін
бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
42.
Парниктік газдар шығарындыларын және озон қабатын бұзатын заттарды түгендеу ережесін бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007 жылғы желтоқсан
Қоршаған-
ортамині
43.
Мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыру мен жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршағанортамині
44.
Қоршаған ортаға
әсерді бағалау және
мемлекеттік эколо-
гиялық сараптама
жүргізу жөніндегі
нұсқаулық-әдістеме-
лік құжаттарды
бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
45.
Мемлекеттік
сараптама жүргізу
ережесін бекіту
туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
46.
Зиянды заттарды,
радиоактивті қалдықтарды көмудің
және сарқынды
суларды жер қойна-
уына жіберудің
мемлекеттік
кадастрын жүргізу
жөніндегі нұсқаулық-әдісте-
мелік құжаттарды
бекіту туралы
Қоршаған-
ортамині
бұйрығы
2007
жылғы
сәуір
Қоршаған-
ортамині
Ескертпе :   аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ЖРА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі

О мерах по реализации Экологического кодекса Республики Казахстан и Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по экологическим вопросам"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 апреля 2007 года N 108-р
1. Утвердить прилагаемый Перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Экологического кодекса  Республики Казахстан от 9 января 2007 года и  Закона  Республики Казахстан от 9 января 2007 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по экологическим вопросам" (далее - Перечень).
2. Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан:
1) совместно с центральными исполнительными органами разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан соответствующие нормативные правовые акты согласно Перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 апреля 2007 года N 108-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Экологического кодекса
Республики Казахстан от 9 января 2007 года и Закона
Республики Казахстан от 9 января 2007 года "О внесении
изменений и дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по экологическим вопросам"
N
п/
п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма
завершения
Срок
разработки
и внесения
Государственные
органы,
ответственные
за исполнение
1.
Об утверждении
перечня наилучших
доступных технологий
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Декабрь
2007 года
МООС (созыв),
МЭМР, МСХ, МИТ,
МТК, АУЗР
2.
Об утверждении
перечня загрязня-
ющих веществ и
видов отходов,
для которых
устанавливаются
нормативы эмиссий
и взимается плата
за эмиссии в
окружающую среду
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС
3.
Об утверждении
квалификационных
требований к
лицензируемому
виду деятельности
в области охраны
окружающей среды
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС
(созыв), МЭБП
4.
Об утверждении
Правил торговли
квотами и обязатель-
ствами на сокращение
эмиссии в окружающую
среду
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Декабрь
2007 года
МООС
(созыв), МИТ
5.
Об утверждении
Правил ведения
государственного
реестра участков
загрязнения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС
6.
Об утверждении
базовых и предель-
ных ставок платы
за эмиссии в
окружающую среду
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Октябрь
2007 года
МООС
(созыв), МЭБП
7.
Об утверждении
Правил экономичеc-
кой оценки ущерба
от загрязнения
окружающей среды
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС
(созыв), МЭМР,
МСХ, АУЗР
8.
Об утверждении
перечня экологи-
чески опасных видов
хозяйственной и иной
деятельности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС
9.
Об утверждении
перечня объектов
охраны окружающей
среды, имеющих
особое экологиче-
ское, научное и
культурное значение
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС
10.
Об утверждении
Правил проведения
открытых конкурсов
проектов в области
охраны окружающей
среды
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС
11.
Об утверждении
Правил управления
бесхозяйными опасными отходами,
признанными
решением суда
поступившими
в республиканскую
собственность
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС (созыв),
МЭМР, МИТ, МСХ,
АУЗР
12.
Об утверждении
Правил формирова-
ния ликвидационных
фондов полигонов
размещения отходов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС (созыв),
МЭМР, МИТ
13.
Об утверждении
Правил определения
целевых показате-
лей качества
окружающей среды
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС
14.
Об утверждении
Правил выдачи
комплексных эколо-
гических разреше-
ний и перечня типов промышленных
объектов, для
которых возможно
получение комплек-
сных экологичес-
ких разрешений
вместо разрешений
на эмиссии в
окружающую среду
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Декабрь
2007 года
МООС (созыв),
МЭМР, МСХ, МИТ
15.
Об утверждении
Правил ограничения,
приостановления или
снижения выбросов
парниковых газов в
атмосферу
Постановление Правительства Республики
Казахстан
Декабрь
2007 года
МООС
16.
Об утверждении
Правил выдачи
разрешений на
импорт, экспорт
озоноразрушающих
веществ и содержа-
щей их продукции,
производство работ
с использованием
озоноразрушающих
веществ, ремонт,
монтаж, обслужива-
ние оборудования,
содержащего озоно-
разрушающие вещества
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС
(созыв), МФ
17.
Об утверждении
Правил государствен-
ного учета
источников выбросов
парниковых газов в
атмосферу и
потребления
озоноразрушающих
веществ
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Декабрь
2007 года
МООС
18.
Об утверждении
критериев оценки
экологической
обстановки территорий
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС
19.
Об утверждении
Экологических
критериев оценки
земель
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС (созыв),
МСХ, АУЗР
20.
Об установлении
границ государ-
ственной заповедной
зоны в северной
части Каспийского
моря
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
После
определения
правового
статуса
Каспийского
моря и
проведения
функцио-
нального
зонирования
государ-
ственной
заповедной
зоны в
северной
части
Каспийского
моря
МСХ
(созыв), МООС
21.
Об утверждении
Правил ввоза, вывоза и транзита
отходов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Апрель
2007 года
МООС
(созыв), МТК,
МИТ, МФ, МЗ
22.
Об утверждении
классификатора
отходов
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
(созыв), МЗ
23.
Об утверждении
Правил включения
условий природо-
пользования в
разрешения на
эмиссии в окружающую среду
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
24.
Об утверждении
форм документов для
выдачи разрешений
на эмиссии в
окружающую среду
и правил их
заполнения
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
25.
Об утверждении
нормативов предельно
допустимых
концентрации
химических веществ
в почве
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
26.
Об утверждении
формы заключения об
обязательном эколо-
гическом аудите
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
27.
Об утверждении
Типового перечня
мероприятий по
охране окружающей
среды
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
28.
Об утверждении
Правил согласования
программ производ-
ственного экологи-
ческого контроля
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
29.
Об утверждении
требований к отчетам по резуль-
татам производствен-
ного экологического
контроля
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
30.
Об утверждении
Методики расчета
платы за эмиссии в
окружающую среду
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
31.
Об утверждении
Правил доступа к
экологической
информации, относя-
щейся к процедуре
оценки воздействия
на окружающую
среду и процессу
принятия решений
по намечаемой
хозяйственной и
иной деятельности
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
32.
Об утверждении
формы отчета по
опасным отходам
Приказ МООС
Апрель 2007 года
МООС
33.
Об утверждении
перечней отходов
для размещения на
полигонах различных
классов
Приказ МООС
Апрель 2007 года
МООС
34.
Об утверждении
перечня, форм и
сроков обмена
информации по
ведению Единой
государственной
системы мониторинга
окружающей среды и
природных ресурсов
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
(созыв), МСХ,
МЭМР, МЗ, АУЗР
35.
Об утверждении
методики определе-
ния нормативов
эмиссий в окружающую среду
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
36.
Об утверждении
формы заключения
государственной
экологической
экспертизы
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
37.
Об утверждении
формы паспорта
опасных отходов
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
38.
Об утверждении
Правил осуществления
контроля за
деятельностью
должностных лиц
местных исполните-
льных органов в
области экологиче-
ской экспертизы
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
39.
Об утверждении
Правил государствен-
ного учета приро-
допользователей и
источников загряз-
нения окружающей
среды
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
40.
Об утверждении
Правил разработки
и утверждения
нормативов предель-
но допустимых
выбросов парниковых
газов и потребления
озоноразрушающих
веществ
Приказ МООС
Декабрь
2007 года
МООС
41.
Об утверждении
Правил проведения
общественных
слушаний
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
42.
Об утверждении
Правил инвентариза-
ции выбросов
парниковых газов
и озоноразрушающих
веществ
Приказ МООС
Декабрь
2007 года
МООС
43.
Об утверждении форм
документов, касаю-
щихся организации
и проведения
государственного
экологического
контроля
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
44.
Об утверждении
инструктивно-мето-
дических документов
по проведению
оценки воздействия
на окружающую среду
и государственной
экологической
экспертизы
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
45.
Об утверждении
Правил проведения
государственной
экологической
экспертизы
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
46.
Об утверждении
инструктивно-мето-
дических документов
по ведению
Государственного
кадастра захоронений
вредных веществ,
радиоактивных
отходов и сброса
сточных вод в недра
Приказ МООС
Апрель
2007 года
МООС
Примечание:  расшифровка аббревиатур:
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МСХ  - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики
Казахстан
МИТ  - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МТК  - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
МЗ   - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
АУЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными
ресурсами