"Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 2 мамырдағы N 109-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мен Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкі тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 2 мамырдағы
109-ө өкімімен
бекітілген
"Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы"
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы Заңын
іске асыру мақсатында қабылдануы қажет   нормативтік
құқықтық актілердің тізбесі
Р/
с
N
Нормативтік құқықтық
актінің атауы
Актінің
нысаны
Орындау-
ға
жауапты
мемле-
кеттік
орган
Орындау
мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Кәсіби бухгалтерлерге
қойылатын біліктілік
талаптарын бекіту туралы
Бұйрық
Қаржымині
2007
жылғы
маусым
2.
Консультативтік орган
туралы ережені бекіту
туралы
Бұйрық
Қаржымині
2007
жылғы
маусым
3.
Бухгалтерлердің кәсіби
ұйымдарын және бухгал-
терлерді кәсіби
сертификаттау жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
ережесін бекіту туралы
Бұйрық
Қаржымині
2007
жылғы
маусым
4.
Бухгалтерлік есепті
жүргізу ережесін бекіту
туралы
Бұйрық
Қаржымині
2007
жылғы
маусым
5.
Қаржылық есептіліктің
ұлттық стандарттарын
бекіту туралы
Бұйрықтар
Қаржымині
2007
жылғы
маусым
6.
Депозитарийге қаржылық
есептілікті ұсыну
ережесін бекіту туралы
Бұйрық
Қаржымині
2007
жылғы
маусым
7.
Бухгалтерлік есеп
шоттарының үлгі жоспарын
бекіту туралы
Бұйрық
Қаржымині
2007
жылғы
маусым
8.
Бухгалтерлердің аккре-
диттелген кәсіби ұйым-
дарының және бухгалтер-
лерді кәсіби сертификат-
тау жөніндегі ұйымдар-
дың есептілікті ұсыну
тізбесін, нысандары мен
кезеңділігін бекіту
туралы
Бұйрық
Қаржымині
2007
жылғы
маусым
9.
Бастапқы есеп құжаттары-
ның нысандарын бекіту
туралы
Бұйрық
Қаржымині
2007
жылғы
маусым
10.
Бухгалтерлік есеп тірке-
лімдерінің нысандарын
бекіту туралы
Бұйрық
Қаржымині
2007
жылғы
маусым
11.
Мүдделі жария ұйымдар
(қаржы ұйымдарынан
басқа) жариялайтын
жылдық қаржылық есепті-
ліктің тізбесі мен
нысандарын бекіту туралы
Бұйрық
Қаржымині
2007
жылғы
маусым
12.
"Мемлекеттік мекемелер-
дің есептілігін жасау
мен ұсынудың ережесін
бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы мини-
стрінің 2004 жылғы 1
желтоқсандағы N 424
бұйрығына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу
туралы
Бұйрық
Қаржымині
2007
жылғы
сәуір
13.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің кейбір
қаулыларына қаржылық
есептілік нысандары
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Ұлттық
Банкі Бас-
қармасы-
ның қаулы-
сы
ҰБ
2007
жылғы
сәуір
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 мая 2007 года N 109-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" (далее - перечень).
2. Министерству финансов Республики Казахстан и Национальному Банку Республики Казахстан принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 мая 2007 года N 109-p
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Закона Республики Казахстан
от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и
финансовой отчетности"
N
п/п
Наименование
нормативного правового
акта
Форма
акта
Государ-
ственный
орган,
ответствен-
ный за
исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Квалифи-
кационных требований,
предъявляемых к профес-
сиональным бухгалтерам
Приказ
МФ
Июнь
2007 года
2.
Об утверждении Положения
о Консультативном органе
Приказ
МФ
Июнь
2007 года
3.
Об утверждении Правил
аккредитации профессио-
нальных организаций
бухгалтеров и организа-
ций по профессиональной
сертификации бухгалтеров
Приказ
МФ
Июнь
2007 года
4.
Об утверждении Правил
ведения бухгалтерского
учета
Приказ
МФ
Июнь
2007 года
5.
Об утверждении
национальных стандартов
финансовой отчетности
Приказы
МФ
Июнь
2007 года
6.
Об утверждении Правил
представления финансовой
отчетности в депозитарий
Приказ
МФ
Июнь
2007 года
7.
Об утверждении Типового
плана счетов
бухгалтерского учета
Приказ
МФ
Июнь
2007 года
8.
Об утверждении перечня,
форм и периодичности
представления отчетности
аккредитованными профес-
сиональными организаци-
ями бухгалтеров и
организациями по профес-
сиональной сертификации
бухгалтеров
Приказ
МФ
Июнь
2007 года
9.
Об утверждении форм
первичных учетных
документов
Приказ
МФ
Июнь
2007 года
10.
Об утверждении форм
регистров бухгалтерского
учета
Приказ
МФ
Июнь
2007 года
11.
Об утверждении перечня
и форм годовой
финансовой отчетности
для публикации
организациями
публичного интереса
(кроме финансовых
организаций)
Приказ
МФ
Июнь
2007 года
12.
О внесении изменений и
дополнений в приказ
Министра финансов
Республики Казахстан от
1 декабря 2004 года
N 424 "Об утверждении
Правил составления и
представления отчетности
государственными
учреждениями"
Приказ
МФ
Апрель
2007 года
13.
О внесении изменений и
дополнений в некоторые
постановления Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
по формам финансовой
отчетности
Постанов-
ление
Правления
Националь-
ного Банка
Республики
Казахстан
НБ
Апрель
2007 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан