Қолданыстағы заңнама жүйесін Қазақстан Республикасы Конституциясының нормаларына сәйкес келтіру жөніндегі кешенді жұмысты ұйымдастыру үшін жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 15 маусымдағы N 166-ө Өкімі
1. Қолданыстағы заңнама жүйесін Қазақстан Республикасы Конституциясының нормаларына сәйкес келтіру жөніндегі кешенді жұмысты ұйымдастыру мақсатында мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Балиева                - Қазақстан Республикасының Әділет министрі,
Зағипа Яхянқызы          жетекші
Құсдәулетов            - Қазақстан Республикасының Әділет вице-
Дулат Рашитұлы           министрі, жетекшінің орынбасары
Жұмағұлов              - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Ерлан Әскерұлы           Заңнама департаментінің директоры, хатшы
Тәжияқов               - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Бейсенғали Шамғалиұлы    Төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Белоруков              - Қазақстан Республикасы Конституциялық
Николай Васильевич       Кеңесінің мүшесі (келісім бойынша)
Уақпаев                - Қазақстан Республикасының Парламенті
Марат Сұлтанұлы          Сенатының аппараты Құқықтық сараптама
бөлімінің меңгерушісі (келісім бойынша)
Уәйісов                - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының
Мерей Құрманұлы          орынбасары (келісім бойынша)
Ыбырайым               - Қазакстан Республикасының Парламенті
Нұрлан Мұхтарбекұлы      Мәжілісінің аппараты Басшысының орынбасары
(келісім бойынша)
Байболов               - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының
Болат Әбілқақұлы         аппараты Басшысының орынбасары (келісім
бойынша)
Жәкенов                - Қазақстан Республиқасының Премьер-
Асқар Серікжанұлы        Министрі Кеңсесінің Заң бөлімі
меңгерушісінің орынбасары
Әбдірахымов            - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет
Ғабидолла Рахматоллаұлы  істері агенттігі төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)
Әйтекенов              - Қазақстан Республикасының Туризм және
Қайрат Медібайұлы        спорт вице-министрі
Айтжанов               - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
Дулат Нулиұлы            вице-министрі
Бірәлиев               - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны
Әлжан Хамидолаұлы        қорғау вице-министрі
Баталов                - Қазақстан Республикасының Индустрия
Асқар Болатұлы           және сауда вице-министрі
Бектұров               - Қазақстан Республикасының Көлік
Азат Ғаббасұлы           және коммуникация вице-министрі
Жанасаев               - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Болат Бақытжанұлы        министрінің орынбасары
Қазыханов              - Қазақстан Республикасы Сыртқы
Ержан Хозейұлы           істер министрінің орынбасары
Қуанғанов              - Қазақстан Республикасының Білім
Фархад Шаймұратұлы       және ғылым вице-министрі
Құдайбергенов          - Қазақстан Республикасы Табиғи
Ескендір Көпбосынұлы     монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының орынбасары
Құрманов               - Қазақстан Республикасының Еңбек
Алмас Мұхаметкәрімұлы    және халықты әлеуметтік қорғау
вице-министрі
Омаров                 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
Қадыр Тоқтамысұлы        вице-министрі
Сизов                  - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын
Александр Павлович       басқару агенттігі төрағасының орынбасары
Супрун                 - Қазақстан Республикасының Экономика және
Виктор Васильевич        бюджеттік жоспарлау вице-министрі
Сұлтанов               - Қазақстан Республикасының Қаржы вице-
Бақыт Тұрлыханұлы        министрі
Шпекбаев               - Қазақстан Республикасының Ішкі істер вице-
Алик Жатқамбайұлы        министрі
Әбдірахым              - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Нұрлан Ерғалиұлы         Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу
департаментінің директоры
Әбдірахманов           - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
Ғали Жаңатайұлы          комитеті заң басқармасының бастығы (келісім
бойынша)
Әшітов                 - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Батыржан Зайырқанұлы     министрлігі Заң департаментінің бастығы
Әбсаттаров             - Қарағанды облысы әкімінің кеңесшісі
Марат Раушанбекұлы
Айтмұхаметов           - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Данияр Айтмұхаметұлы     Заңға тәуелді актілер департаментінің
директоры
Ақпанова               - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Ажар Естекбайқызы        Заңнама департаментінің басқарма бастығы
Ашуменова              - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Динара Мейірханқызы      сауда министрлігі Әкімшілік-құқықтық жұмыс
департаментінің директоры
Баймұхаметов           - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Ерлан Ертайұлы           заң шығару қызметі саласындағы қадағалау
басқармасының бастығы (келісім бойынша)
Бекбаев                - Қазақ гуманитарлық заң университеті
Ерзат Зейноллаұлы        Құқықтық қамтамасыз ету және сараптама
орталығы директорының орынбасары (келісім
бойынша)
Василинюк              - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Татьяна Ивановна         минералдық ресурстар министрлігі Заң
қызметі және мемлекеттік құпияларды қорғау
департаментінің директоры
Данабеков              - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Олжас Қайратұлы          Заңнама департаментінің бас маманы
Дементьева             - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
Лариса Вениаминовна      Әкімшілік-қаржы жұмыстары департаментінің
директоры
Жолдыбаева             - Қазақстан Республикасы Табиғи
Ғалия Тағыбердіқызы      монополияларды реттеу агенттігі Заң
департаментінің директоры
Ешімова                - Қазақстан Республикасы Экономика және
Дана Ақылбекқызы         бюджеттік жоспарлау министрлігі заң
басқармасының бастығы
Жайсаңбаев             - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
Қанат Бақытұлы           министрлігі құқықтық қамтамасыз ету
басқармасының бастығы
Жексенбеков            - Қазақстан Республикасы Көлік және
Сәкен Сайлаубекұлы       коммуникация министрлігі Заң
департаментінің директоры
Жиреншин               - Қазақ гуманитарлық заң университеті
Қазбек Әбусағитұлы       конституциялық құқық және мемлекеттік
басқару кафедрасының меңгерушісі (келісім
бойынша)
Ыбыраева               - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Эльвира Балтабекқызы     қорғау министрлігінің Құқықтық саясат және
халықаралық ынтымақтастық департаменті
директорының орынбасары
Исабаева               - Алматы қаласы әкімінің аппараты
Римма Шақыратқызы        заң бөлімінің меңгерушісі
Қайырғалиева           - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Гүлбану Мақсотқызы       және ақпарат министрлігінің
Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті
директорының орынбасары
Күзембаев              - Қазақстан Республикасы Білім және
Марат Меңдіханұлы        ғылым министрлігі құқықтық қамтамасыз ету
басқармасының бастығы
Құрманғалиев           - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Әсет Қабиұлы             министрлігінің аппараты Заң
департаментінің директоры
Мелдешов               - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау
Бақыт Сәрсенбайұлы       комиссиясының хатшысы (келісім бойынша)
Мұхамеджанов           - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Жанмұрат Мұратұлы        министрлігі Ұйымдық-құқықтық қамтамасыз
ету департаментінің директоры
Нұғманова              - Қазақстан Республикасының Заң шығару
Эльмира Әбдікқызы        институты директорының орынбасары (келісім
бойынша)
Нұржанов               - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Қасымтай Біржанұлы       қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігі (қаржы полициясы) Құқықтық
қамтамасыз ету және халықаралық
ынтымақтастық департаментінің бастығы
(келісім бойынша)
Оразәлиева             - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Зәбира Жандарқызы        Заң қызметі департаментінің директоры
Оразамбаев             - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру
Нұрлан Бекзадаұлы        және байланыс агенттігі Әкімшілік жұмысты
қаржы-экономикалық талдау департаментінің
директоры
Қамытбекова            - Қазақстан Республикасы Туризм және
Сәуле Жайлауқызы         спорт министрлігі Әкімшілік-құқықтық жұмыс
департаментінің бас маманы
Рақышева               - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау
Әлия Ғалымжанқызы        комиссиясының аппарат басшысы (келісім
бойынша)
Сапарғалиев            - заң ғылымдарының докторы, Қазақстан
Ғайрат Сапарғалиұлы      Республикасы Ұлттық ғылым академиясының
академигі (келісім бойынша)
Сапаров                - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Ерлан Әскербекұлы        аппаратының бөлім меңгерушісі (келісім
бойынша)
Сарбасов               - Қазақстан Республикасы Еңбек және
Ақмәди Әділұлы           халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Құқықтық қамтамасыз ету және
ақпараттық-талдау жұмысы департаментінің
директоры
Сембеков               - Республикалық бюджеттің атқарылуын
Марат Әмірұлы            бақылау жөніндегі есеп комитеті Бақылау
іс-шаралары департаментінің директоры
(келісім бойынша)
Тіленшиев              - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Ерлан Төлебайұлы         министрлігінің аппараты заң бөлімінің
бірінші хатшысы
Хасенов                - Астана қаласы әкімінің аппараты
Рүстем Қойбағарұлы       мемлекеттік-құқық бөлімінің меңгерушісі
Чумаков                - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Дмитрий Валерьевич       министрлігі Құқықтық қамтамасыз ету және
мемлекеттік сатып алу стратегиясы
департаментінің директоры
Шабақова               - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
Нұргүл Нұртазақызы       Үйлестіру департамент директорының
орынбасары (келісім бойынша)
Шәріпова               - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Зәуре Тұрлыбекқызы       қызмет істері агенттігі мемлекеттік қызмет
туралы заңнаманы жетілдіру бөлімінің
меңгерушісі (келісім бойынша).

О создании рабочей группы для организации комплексной работы по приведению системы действующего законодательства в соответствие с нормами Конституции Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 июня 2007 года N 166-p
1. В целях организации комплексной работы по приведению системы действующего законодательства в соответствие с нормами Конституции Республики Казахстан создать рабочую группу в следующем составе:
Балиева                   - Министр юстиции Республики Казахстан,
Загипа Яхяновна             руководитель
Куставлетов               - вице-министр юстиции Республики
Дулат Рашитович             Казахстан, заместитель руководителя
Жумагулов                 - директор Департамента законодательства
Ерлан Аскерович             Министерства юстиции Республики
Казахстан, секретарь
Таджияков                 - заместитель Председателя Национального
Бисенгали Шамгалиевич       Банка Республики Казахстан
(по согласованию)
Белоруков                 - член Конституционного Совета
Николай Васильевич          Республики Казахстан
(по согласованию)
Уакпаев                   - заведующий Отделом правовой
Марат Султанович            экспертизы аппарата Сената Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Вайсов                    - заместитель Генерального прокурора
Мерей Курманович            Республики Казахстан (по согласованию)
Ыбырайым                  - заместитель Руководителя аппарата
Нурлан Мухтарбекович        Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Байбулов                  - заместитель Руководителя аппарата
Болат Абылкахович           Верховного Суда Республики Казахстан
(по согласованию)
Жакенов                   - заместитель заведующего Юридическим
Аскар Серикжанович          отделом Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Абдрахимов                - заместитель Председателя Агентства
Габидулла Рахматуллаевич    Республики Казахстан по делам
государственной службы
(по согласованию)
Айтекенов                 - вице-министр туризма и спорта
Кайрат Медыбаевич           Республики Казахстан
Айтжанов                  - вице-министр сельского хозяйства
Дулат Нулиевич              Республики Казахстан
Бралиев                   - вице-министр охраны окружающей среды
Альжан Хамидулаевич         Республики Казахстан
Баталов                   - вице-министр индустрии и торговли
Аскар Булатович             Республики Казахстан
Бектуров                  - вице-министр транспорта и коммуникаций
Азат Габбасович             Республики Казахстан
Жанасаев                  - заместитель Министра обороны
Булат Бахытжанович          Республики Казахстан
Казыханов                 - заместитель Министра иностранных дел
Ержан Хозеевич              Республики Казахстан
Куанганов                 - вице-министр образования и науки
Фархад Шаймуратович         Республики Казахстан
Кудайбергенов             - заместитель Председателя Агентства
Ескендир Копбосынович       Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
Курманов                  - вице-министр труда и социальной защиты
Алмас Мухаметкаримович      населения Республики Казахстан
Омаров                    - вице-министр здравоохранения
Кадыр Токтамысович          Республики Казахстан
Сизов                     - заместитель Председателя Агентства
Александр Павлович          Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
Супрун                    - вице-министр экономики и бюджетного
Виктор Васильевич           планирования Республики Казахстан
Султанов                  - вице-министр финансов Республики
Бахыт Турлыханович          Казахстан
Шпекбаев                  - вице-министр внутренних дел
Алик Жаткамбаевич           Республики Казахстан
Абдрахим                  - директор Департамента регистрации
Нурлан Ергалиулы            нормативных правовых актов
Министерства юстиции Республики
Казахстан
Абдрахманов               - начальник юридического управления
Гали Жанатаевич             Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан (по согласованию)
Ашитов                    - начальник Юридического департамента
Батыржан Заирканович        Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Абсаттаров                - советник акима Карагандинской области
Марат Раушанбекович
Айтмухаметов              - директор Департамента подзаконных
Данияр Айтмухаметович       актов Министерства юстиции
Республики Казахстан
Акпанова                  - начальник управления Департамента
Ажара Эстекбаевна           законодательства Министерства юстиции
Республики Казахстан
Ашуменова                 - директор Департамента административно-
Динара Меирхановна          правовой работы Министерства индустрии
и торговли Республики Казахстан
Баймухаметов              - начальник управления по надзору в
Ерлан Иртаевич              сфере законотворческой деятельности
Генеральной прокуратуры Республики
Казахстан (по согласованию)
Бекбаев                   - заместитель директора Центра правового
Ерзат Зейнуллаевич          обеспечения и экспертизы Казахского
гуманитарно-юридического университета
(по согласованию)
Василинюк                 - директор Департамента юридической
Татьяна Ивановна            службы и защиты государственных
секретов Министерства энергетики и
минеральных ресурсов Республики
Казахстан
Данабеков                 - главный специалист Департамента
Олжас Кайратович            законодательства Министерства
юстиции Республики Казахстан
Дементьева                - директор Департамента административно-
Лариса Вениаминовна         финансовых работ Агентства Республики
Казахстан по статистике
Джолдыбаева               - директор Юридического департамента
Галия Тагибердиевна         Агентства Республики Казахстан по
регулированию естественных монополий
Ешимова                   - начальник юридического управления
Дана Акылбековна            Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Жайсанбаев                - начальник управления правового
Канат Бахытович             обеспечения Министерства по
чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
Жексенбеков               - директор Юридического департамента
Сакен Сайлаубекович         Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Жиренчин                  - заведующий кафедрой конституционного
Казбек Абусагитович         права и государственного управления
Казахского гуманитарно-юридического
университета (по согласованию)
Ибраева                   - заместитель директора Департамента
Эльвира Балтабековна        правовой политики и международного
сотрудничества Министерства охраны
окружающей среды Республики Казахстан
Исабаева                  - заведующая юридическим отделом аппарата
Римма Шакиратовна           акима города Алматы
Кайргалиева               - заместитель директора Департамента
Гульбану Максоткызы         административно-правовой работы
Министерства культуры и информации
Республики Казахстан
Кузумбаев                 - начальник управления правового
Марат Мендаханович          обеспечения Министерства образования и
науки Республики Казахстан
Курмангалиев              - директор Юридического департамента
Асет Кабиевич               аппарата Министра обороны Республики
Казахстан
Мельдешов                 - секретарь Центральной избирательной
Бахыт Сарсенбаевич          комиссии Республики Казахстан
(по согласованию)
Мухамеджанов              - директор Департамента организационно-
Жанмурат Муратович          правового обеспечения Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Нугманова                 - заместитель директора Института
Эльмира Абдыковна           законодательства Республики Казахстан
(по согласованию)
Нуржанов                  - начальник Департамента правового
Касымтай Биржанович         обеспечения и международного
сотрудничества Агентства Республики
Казахстан по борьбе с экономической и
коррупционной преступностью
(по согласованию)
Оразалиева                - директор Департамента юридической
Забира Жандаровна           службы Министерства финансов
Республики Казахстан
Уразамбаев                - директор Департамента финансово-
Нурлан Бекзадаевич          экономического анализа административной
работы Агентства Республики Казахстан
по информатизации и связи
Камытбекова               - главный специалист Департамента
Сауле Жайлауовна            административно-правовой работы
Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан
Ракишева                  - руководитель аппарата Центральной
Алия Галимжановна           избирательной комиссии Республики
Казахстан (по согласованию)
Сапаргалиев               - доктор юридических наук, академик
Гайрат Сапаргалиевич        Национальной академии наук
Республики Казахстан (по согласованию)
Сапаров                   - заведующий отделом аппарата Верховного
Ерлан Аскербекович          Суда Республики Казахстан
(по согласованию)
Сарбасов                  - директор Департамента правового
Акмади Адилович             обеспечения и информационно-
аналитической работы Министерства
труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Сембеков                  - директор Департамента контрольных
Марат Амирович              мероприятий Счетного комитета по
контролю за исполнением республиканского
бюджета (по согласованию)
Тленчиев                  - первый секретарь юридического отдела
Ерлан Тулебаевич            аппарата Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Хасенов                   - заведующий государственно-правовым
Рустем Койбагарович         отделом аппарата акима города Астаны
Чумаков                   - директор Департамента правового
Дмитрий Валерьевич          обеспечения и стратегии государственных
закупок Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Шабакова                  - заместитель директора Департамента
Нургуль Нуртазиновна        координации Национального Банка
Республики Казахстан (по согласованию)
Шарипова                  - заведующая отделом совершенствования
Зауре Турлыбековна          законодательства о государственной службе
Агентства Республики Казахстан по делам
государственной службы (по согласованию).

2. Жұмыс тобына белгіленген тәртіппен жұмыс тобының құзыретіне кіретін мәселелер бойынша орталық атқарушы органдар мен өзге ұйымдардың (келісім бойынша) мамандарын тарту, сондай-ақ қажетті ақпаратты сұрату құқығы берілсін.
3. Жұмыс тобы 2007 жылғы 20 тамызға дейінгі мерзімде заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне қолданыстағы заңнама жүйесін Қазақстан Республикасы Конституциясының нормаларына сәйкес келтіру жөніндегі шаралар кешенін көздейтін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын енгізсін.
Премьер-Министр

2. Предоставить рабочей группе право в установленном порядке привлекать специалистов центральных исполнительных органов и иных организаций (по согласованию) по вопросам, входящим в компетенцию рабочей группы, а также запрашивать необходимую информацию.
3. Рабочей группе в срок до 20 августа 2007 года в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект постановления Правительства Республики Казахстан, предусматривающий комплекс мер по приведению системы действующего законодательства в соответствие с нормами Конституции Республики Казахстан.
Премьер-Министр