Қазақстанның шикізаттық емес салаларындағы жобаларды дамыту мақсатында ірі отандық және шетелдік трансұлттық компаниялар арасындағы ынтымақтастықты ынталандыру жөніндегі 2007-2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы N 230-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстанның шикізаттық емес салаларындағы жобаларды дамыту мақсатында ірі отандық және шетелдік трансұлттық компаниялар арасындағы ынтымақтастықты ынталандыру жөніндегі 2007-2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері мен мүдделі ұйымдар (келісім бойынша) Жоспарда көзделген іс-шараларды іске асыруды қамтамасыз етсін және Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне жарты жылдың қорытындылар бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, Жоспар іс-шараларының орындалуы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне жарты жылдың қорытындысы бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Жоспар іс-шараларының орындалуы туралы жиынтық ақпарат ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Жоспарда көзделген іс-шаралардың іске асырылуын бақылау мен үйлестіру Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 21»тамыздағы
N 230-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстанның шикізаттық емес салаларындағы жобаларды
дамыту мақсатында ірі отандық және шетелдік трансұлттық
компаниялар арасындағы ынтымақтастықты ынталандыру
жөніндегі 2007-2008 жылдарға
арналған іс-шаралар жоспары
Р/
с
N
Іс-шара
Аяқталу
нысаны
Орындалу
мерзімі
Орындау-
ға
жауап-
тылар
1
2
3
4
5
1
Оларды бұдан әрі
іріктелген басым
салаларға
(кластерлер) тарту
үшін шикізаттық
емес мақсаттағы
өнімдердің
өндірісінде
мамандандырылған
басым трансұлттық
компанияларды
(жетекші әлемдік
брендтер) айқындау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
2007
жылғы
қараша
ИСМ,
"Қазына"
АҚ
2
Олардың дамушы
елдерде
инвестициялау
жоспарлары
бөлігінде, ірі
трансұлттық
компаниялардың
корпоративтік
стратегиялық
зерделеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
2008
жылғы
наурыз
ИСМ,
"Қазына"
АҚ
3
Қаржыландыруды
талап ететін
отандық және
шетелдік
инвесторлардың
инвестициялық
жобаларының
тізбесін
қалыптастыру
ИСМ-ге
ақпарат
Тоқсан
сайын
Облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкімдік-
тері,
ЭБЖМ,
"Қазына"
АҚ,
"ҚазАгро"
АҚ
4
Қазақстан
экономикасының
шикізаттық емес
секторына оларды
тарту мәселелері
бойынша ірі
трансұлттық
компаниялармен
келіссөздер
жүргізуді жөніндегі
және серпінді
жобаларды іске
асыру үшін жұмыс
тобын құру
Қазақстан
Республи-
касы
Премьер-
Министрі-
нің өкімі
2007 жылғы
желтоқсан
ИСМ,
ЭБЖМ,
ККМ, СІМ,
"Қазына"
АҚ,
"ҚазАгро"
АҚ
5
Экономиканың
шикізаттық емес
салаларында
мамандандырылған
ірі трансұлттық
компаниялардың
штаб-пәтеріне
көшетін елдерге
жұмыс тобының
мүшелерін
іссапарға жіберу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
2007-2008
жылдар
ИСМ, СІМ,
ЭБЖМ,
ККМ,
"Қазына"
АҚ,
"ҚазАгро"
АҚ
6
Қазақстан
экономикасының
шикізаттық емес
салаларында
бірлескен
инвестициялық
жобаларды іске
асыру жөнінде ірі
отандық және
шетелдік
трансұлттық
компаниялар
арасындағы
ынтымақтастық
туралы меморандумды
әзірлеу және қол
қою
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
2008 жылғы
маусым
ИСМ,
ЭБЖМ,
ККМ, СІМ,
"Қазына"
орнықты
даму
қоры" АҚ,
"ҚазАгро"
АҚ
7
Қазақстан
экономикасының
шикізаттық емес
салаларындағы
жобаларды іске
асыру жөнінде
бірлескен
кәсіпорындар құру
ИСМ-ге
ақпарат
Жыл сайын,
желтоқсан
"Қазына"
АҚ
8
Салалар бойынша
бөле отырып,
инвестициялық
жобалардың бірыңғай
дерекқорын құру
ИСМ-ге
ақпарат
2007 жылғы
желтоқсан
"Қазына"
АҚ
Ескертпе :
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
"Қазына" АҚ -»"Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамы
"ҚазАгро" АҚ -»"ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы

Об утверждении Плана мероприятий по стимулированию сотрудничества между крупными отечественными и иностранными транснациональными компаниями с целью развития проектов в несырьевых отраслях Казахстана на 2007-2008 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 августа 2007 года N 230-p
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по стимулированию сотрудничества между крупными отечественными и иностранными транснациональными компаниями с целью развития проектов в несырьевых отраслях Казахстана на 2007-2008 годы (далее - План).
2. Государственным органам, акимам областей, городов Астаны, Алматы и заинтересованным организациям (по согласованию) обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Планом, и представлять в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан по итогам полугодия, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, информацию о выполнении мероприятий Плана.
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан по итогам полугодия, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, сводной информации о выполнении мероприятий Плана.
4. Контроль и координацию за реализацией мероприятий, предусмотренных Планом, возложить на Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 230-р
План мероприятий
по стимулированию сотрудничества между крупными
отечественными и иностранными транснациональными компаниями
с целью развития проектов в несырьевых отраслях Казахстана
на 2007-2008 годы
N
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Срок
испол-
нения
Ответствен-
ные за
исполнение
1
2
3
4
5
1.
Определение приоритетных
транснациональных
компаний (ведущих
мировых брендов),
специализирующихся в
производстве продукции
несырьевого назначения,
для дальнейшего их
привлечения в отобранные
приоритетные отрасли
(кластеры)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Ноябрь
2007
года
МИТ, АО
"Қазына"
2.
Изучение корпоративных
стратегий крупных
транснациональных
компаний, в части их
планов инвестирования
в развивающиеся страны
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Март
2008
года
МИТ, АО
"Қазына"
3.
Формирование перечня
инвестиционных проектов,
требующих финансирования
иностранных и
отечественных инвесторов
Информация
в МИТ
Ежеквар-
тально
Акиматы
областей,
городов
Астаны,
Алматы,
МЭБП, АО
"Қазына",
АО "КазАгро"
4.
Создание рабочей группы
по ведению переговоров
с крупными транснацио-
нальными компаниями по
вопросам их привлечения
в несырьевые отрасли
экономики Казахстана и
для реализации прорывных
проектов
Распоряжение
Премьер-
Министра
Республики
Казахстан
Декабрь
2007
года
МИТ, МЭБП,
МТК, МИД,
АО
"Қазына",
АО "КазАгро"
5.
Командирование членов
рабочей группы в страны
дислокации штаб-квартир
крупных транснациональ-
ных компаний,
специализирующихся в
несырьевых отраслях
экономики
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан
2007-
2008
годы
МИТ, МИД,
МЭБП, МТК,
АО
"Қазына",
АО "КазАгро"
6.
Разработка и подписание
меморандумов о
сотрудничестве между
крупными отечественными
и иностранными
транснациональными
компаниями по
реализации совместных
инвестиционных проектов
в несырьевых отраслях
экономики Казахстана
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Июнь
2008
года
МИТ, МЭБП,
МТК, МИД,
АО
"Қазына",
АО "КазАгро"
7.
Создание совместных
предприятий по
реализации проектов в
несырьевых отраслях
экономики Казахстана
Информация
в МИТ
Декабрь,
ежегодно
АО "Қазына"
8.
Создание единой базы
данных инвестиционных
проектов с разбивкой
по отраслям
Информация
в МИТ
Декабрь
2007
года
АО "Қазына"
Примечание :
Расшифровка аббревиатур :
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
АО "Қазына" - акционерное общество "Фонд устойчивого развития "Қазына"
АО "КазАгро" - акционерное общество "Национальный холдинг "КазАгро"