"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 22 тамыздағы N 232-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдарға:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 22 тамыздағы
N 232-ө өкімімен
бекітілген
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын
мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы" және "Қазақстан
Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жылжымайтын
мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді
мемлекеттік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының
2007 жылғы 26 шілдедегі заңдарын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с N
Атауы
Акт нысаны
Орындауға
жауапты
мемлекеттік
органдар
Аяқтау
нысаны
1
2
3
4
5
Құқықтық және
өзге де
кадастрларды
жүргізу мақсаты
үшін мемлекеттік
органдардың
ақпарат алмасу
жөніндегі өзара
іс-қимыл
ережесін бекіту
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
Әділетмині,
АБА, ЖРА,
ККМ, ИСМ,
ЭБЖМ
2007 жылғы тамыз
2
Жүйелі тіркеуді
жүргізу ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
Әділетмині,
ЖРА, ИСМ,
Қаржымині,
ЭБЖМ
2007 жылғы тамыз
3
Қазақстан
Республикасы
Әділет
министрлігі-
нің кейбір
мәселелері
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
Әділетмині,
ЭБЖМ,
Қаржымині
2007 жылғы
тамыз
4
Құқықтық
кадастрдың
ақпараттық
жүйесін жүргізу
және пайдалану
ережесін бекіту
туралы
Бұйрық
Әділетмині,
АБА, ЖРА,
ИСМ, ККМ
2007 жылғы
тамыз
5
Мемлекеттік
тіркеуге келіп
түскен құжат-
тарды есепке
алу кітабын
жүргізу ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2007 жылғы
тамыз
6
Құқықтық
кадастрдың
тіркеу парағына
жазбаларды
енгізу және
күшін жою
ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2007 жылғы
тамыз
7
Құқықтық
кадастрдан
ақпараттарды
беруге сұрау
салуларды
есепке алу
кітабын жүргізу
ережесін бекіту
туралы
Бұйрық
Әділетмині, ККМ
2007 жылғы
тамыз
8
Құқықтық
кадастрдан
ақпараттар
беру ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині,
ККМ
2007 жылғы
тамыз
9
Жылжымайтын
мүлікті
мемлекеттік
техникалық
тексеру жүргізу
ережесін және
Бастапқы және
кейінгі жылжымайтын
мүлік объекті-
леріне
кадастрлық
нөмір беру
ережесін бекіту
туралы
Бұйрық
Әділетмині
2007 жылғы
тамыз
10
Техникалық
паспорт нысанын
бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2007 жылғы
тамыз
11
Жылжымайтын
мүлікке және
өзге де
объектілерге
құқықтарды
тіркеу туралы
өтініштің,
тіркеу құжатта-
рына тиісті
жазбалар енгізу
туралы хабарла-
маның нысан-
дарын бекіту
туралы
Бұйрық
Әділетмині
2007 жылғы
тамыз
12
Тіркеу істерін сақтау ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2007 жылғы
тамыз
13
Тіркеу құжат-
тарында жол
берілген
қателерді
түзету
мақсатында
жазбалар енгізу
ережесін бекіту
туралы
Бұйрық
Әділетмині
2007 жылғы
тамыз
14
Жоғалған немесе
бүлінген құқық
белгілейтін
құжаттың
телнұсқасын
беру және
түпнұсқасын
(куәландырылған
көшірмесін)
жою ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2007 жылғы
тамыз
15
Кондоминиум объектісін тіркеу ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині,
АШМ
2007 жылғы
тамыз
16
Жүйелі тіркеуді
жүзеге асыру
үшін халықты
хабардар ету
ережесін бекіту
туралы
Бұйрық
Әділетмині
2007 жылғы
тамыз
17
Жылжымайтын
мүлікке құқықтарды және онымен
жасалатын
мәмілелерді
тіркеуді жүзеге
асыратын
мемлекеттік
органдардың
несие беру
бюросына ақпарат беру
ережесін бекіту
туралы
Қаулы
ҚҚА
2007 жылғы
тамыз
Ескертпе : аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ЭБЖМ       - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
Қаржымині  - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ИСМ        - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ККМ        - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
АШМ        - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
АБА        - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс
агенттігі
ҚҚА        - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі
ЖРА        - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару
агенттігі

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 августа 2007 года N 232-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 26 июля 2007 года " О государственной регистрации  прав на недвижимое имущество и сделок с ним" и " О внесении изменений и дополнений  в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 22 августа 2007 года N 232-р
Перечень
нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации законов
Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной
регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним" и
"О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по
вопросам государственной регистрации прав
на   недвижимое имущество и сделок с ним"
N
п/п
Наименование
Форма акта
Государ-
ственные
органы,
ответст-
венные за
исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил
взаимодействия
государственных
органов по обмену
информацией для целей
ведения правового и
иных кадастров
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ,
АИС,
АУЗР,
МТК,
МИТ,
МЭБП
Август
2007 года
2.
Об утверждении Правил
проведения
систематической
регистрации
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ,
АУЗР,
МИТ,
МФ,
МЭБП
Август
2007 года
3.
О некоторых вопросах
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ,
МЭБП,
МФ
Август
2007 года
4.
Об утверждении Правил
ведения и пользования
информационной
системой правового
кадастра
Приказ
МЮ,
АИС,
АУЗР,
МИТ,
МТК
Август
2007 года
5.
Об утверждении Правил
ведения книги учета
документов,
поступающих на
государственную
регистрацию
Приказ
МЮ
Август
2007 года
6.
Об утверждении Правил
внесения и
аннулирования записей
в регистрационный
лист правового
кадастра
Приказ
МЮ
Август
2007 года
7.
Об утверждении Правил
ведения книги учета
запросов на
предоставление
информации из
правового кадастра
Приказ
МЮ, МТК
Август
2007 года
8.
Об утверждении Правил
предоставления
информации из
правового кадастра
Приказ
МЮ, МТК
Август
2007 года
9.
Об утверждении
Правил проведения
государственного
технического
обследования
недвижимого имущества
и Правил присвоения
кадастрового номера
первичным и
вторичным объектам
недвижимости
Приказ
МЮ
Август
2007 года
10.
Об утверждении формы
технического паспорта
Приказ
МЮ
Август
2007 года
11.
Об утверждении формы
заявления о
регистрации прав на
недвижимое имущество
и иных объектов,
уведомления о
внесении в
регистрационные
документы
соответствующих
записей
Приказ
МЮ
Август
2007 года
12.
Об утверждении Правил
хранения
регистрационных дел
Приказ
Август
2007 года
13.
Об утверждении Правил
внесения записей в
целях исправления
ошибок, допущенных в
регистрационных
документах
Приказ
МЮ
Август
2007 года
14.
Об утверждении Правил
выдачи дубликата и
аннулирования
подлинника
(удостоверенной
копии) утраченного
или поврежденного
правоустанавливающего
документа
Приказ
МЮ
Август
2007 года
15.
Об утверждении Правил
регистрации объекта
кондоминиума
Приказ
МЮ, МСХ
Август
2007 года
16.
Об утверждении Правил
оповещения населения
для осуществления
систематической
регистрации
Приказ
МЮ
Август
2007 года
17.
Об утверждении Правил
предоставления
информации в
кредитные бюро
государственными
органами,
осуществляющими
регистрацию прав на
недвижимое имущество
и сделок с ним
Постановление
АФН
Август
2007 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ   - Министерство юстиции Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
МИТ  - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МТК  - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МСХ  - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
АИС  - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АФН  - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
АУЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными
Ресурсами