"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 23 тамыздағы N 239-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған»"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі  Заңын  іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілерді әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы»23 тамыздағы
N 239-ө өкімімен
бекітілген
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының
2007 жылғы 21 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
Р/с
N
Атауы
Актінің
нысаны
Орында-
луына
жауапты
мемле-
кеттік
орган
Орындалу
мерзімі
1
2
3
4
5
1
Мемлекеттік сатып
алуды жүзеге асыру
ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Қаржымині
(шақыру),
Әділет-
мині
2007 жылғы
қыркүйек
2
"Мемлекеттік сатып
алу туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
нормаларын қолдану
үшін қажетті
рейтингтік ұйымдардың
(рейтингтердің тиісті
мәндерін көрсете
отырып), қор және
тауар биржаларының,
аудиторлық ұйымдардың
тізбесін бекіту,
сондай-ақ олар ұсынатын құжаттардың
нысанымен мазмұнына
қойылатын талаптарды
белгілеу туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Қаржымині
(шақыру),
ИСМ, ҚҚА
(келісім
бойынша),
ҰБ
(келісім
бойынша),
АӨҚО
(келісім
бойынша)
2007 жылғы
қыркүйек
3
Ауыл шаруашылығы
өнімін отандық өндірушілерден сатып
алуды, сондай-ақ оны
сақтау, қайта өңдеу,
тасымалдау жөніндегі
қызметтерді жүзеге
асыратын мамандан-
дырылған ұйымдардың
(агенттердің)
тізбесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
АШМ
(шақыру),
Қаржымині
2007 жылғы
қыркүйек
4
Отандық ықтимал
берушілердің санат-
тарын мемлекеттік
қолдау шараларын
айқындау туралы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Үкіметі-
нің
қаулысы
ИСМ
(шақыру),
ЭБЖМ,
Еңбекмині
2007 жылғы
қыркүйек
5
"Мемлекеттік сатып
алу туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
нормаларын қолданбай
тауарларды,
жұмыстарды,
қызметтерді сатып
алуды жүзеге
асыратын ауылдық елді
мекендерде орналасқан
әлеуметтік саланың
мемлекеттік
мекемелері мен
мемлекеттік
кәсіпорындарының
тізбесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Қаржымині
(шақыру),
Еңбек-
мині,
БҒМ, ДСМ,
АШМ
2007 жылғы
қыркүйек
6
Ұйымдасқан
электрондық сауда-
саттықта тауарлардың,
жұмыстардың,
қызметтердің тізбесін, сондай-ақ
оларды сатып алу
ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Қаржымині
(шақыру),
АБА
2007 жылғы
қыркүйек
7
Мемлекеттік сатып
алу саласындағы
тізілімдерді
қалыптастыру және
жүргізу ережесін
белгілеу туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Қаржымині
(шақыру),
АБА,
Әділет-
мині,
ЭБЖМ
2007 жылғы
қыркүйек
8
Мемлекеттік сатып
алу саласындағы
мамандарды қайта
даярлау және
біліктілігін
арттыру ережесін
белгілеу туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Қаржымині
(шақыру),
БҒМ
2007 жылғы
қыркүйек
9
Тапсырыс берушілер
үздіксіз қызметті
қамтамасыз ету үшін
күн сайын немесе
апта сайын сатып
алатын тұтыну
тауарларының,
жұмыстардың,
қызметтердің
тізбесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Қаржымині
(шақыру),
ЭБЖМ,
Әділет-
мині
2007 жылғы
қыркүйек
10
Тауарларды кейін
қайта өңдеу мақсатында,
акцияларының
(үлестерінің) елу
пайыздан астамы
мемлекетке тиесілі
мемлекеттік
кәсіпорындар, заңды
тұлғалар және олармен
аффилиирленген заңды
тұлғалар сатып алатын
тауарлар тізбесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
ИСМ
(шақыру),
Қаржы-
мині,
Әділет-
мині,
АШМ, ЭМРМ
2007 жылғы
қыркүйек
11
Стратегиялық маңызды
өндірістер үшін
шикізат ресурсы болып
табылатын, Қазақстан
Республикасының
аумағында өндіріл-
мейтін және шетелде
сатып алынатын тауарлардың тізбесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Қаржымині
(шақыру),
ЭМРМ
2007 жылғы
қыркүйек
12
Арнайы қорғау
дәрежесін талап
ететін баспа өнімін
берушілерді айқындау
туралы, сондай-ақ
олардан сатып
алынатын осындай
өнімнің тізбесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Қаржымині
(шақыру),
Әділет-
мині, ҰБ
(келісім
бойынша)
2007 жылғы
қыркүйек
13
Түзеу мекемелері
мемлекеттік
кәсіпорындарының
тізбесін, сондай-ақ
олардан тапсырыс
берушілер сатып
алатын олар өндіретін, орындайтын,
көрсететін тауарлардың,
жұмыстардың,
қызметтердің тізбесі
мен көлемін бекіту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Әділет-
мині
(шақыру),
ЭБЖМ,
Қаржымині
2007 жылғы
қыркүйек
14
Мүгедектердің
республикалық қоғамдық бірлестік-
тері құрған
ұйымдардың тізбесін,
олар өндіретін,
орындайтын, көрсете-
тін тауарлардың,
жұмыстардың, қызмет-
тердің тізбесі мен
көлемін бекіту туралы, сондай-ақ
тапсырыс берушілердің
олардан осындай
тауарларды, жұмыстар-
ды, қызметтерді
сатып алу ережесін
белгілеу туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Еңбеқмині
(шақыру),
Әділет-
мині,
ЭБЖМ,
Қаржымині
2007 жылғы
қыркүйек
Ескертпе:  аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині  - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ       - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ИСМ        - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ЭМРМ       - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
АШМ        - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
БҒМ        - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Еңбекмині  - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
ДСМ        - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ҚҚА        - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын
реттеу және қадағалау агенттігі
АБА        - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс
агенттігі
ҰБ         - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
АӨҚО       - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу агенттігі

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных закупках"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 августа 2007 года N 239-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 августа 2007 года N 239-р
Перечень
нормативных правовых актов,
принятие которых   необходимо в целях реализации
Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года
"О государственных закупках"
N
п/п
Наименование
Форма акта
Государствен-
ный орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении
правил
осуществления
государственных
закупок
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв), МЮ
Сентябрь
2007 года
2.
Об утверждении
перечней
рейтинговых
организаций
(с указанием
соответствующих
значений
рейтингов),
фондовых и
товарных бирж,
аудиторских
организаций
необходимых для
применения норм
Закона
Республики
Казахстан "О
государственных
закупках", а
также установ-
лении требо-
ваний к форме и
содержанию
документов
представляемых
ими
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв),
МИТ, АФН (по
согласованию),
НБ(по
согласованию),
РФЦА (по
согласованию)
Сентябрь
2007 года
3.
Об утверждении
перечня
специализиро-
ванных
организаций
(агентов),
осуществляющих
закуп сельско-
хозяйственной
продукции у
отечественных
производителей,
а также услуг
по ее хранению,
переработке,
перевозке
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ (созыв),
МФ
Сентябрь
2007 года
4.
Об определении
мер
государственной
поддержки
категорий
отечественных
потенциальных
поставщиков
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ(созыв),
МЭБП, МТСЗН
Сентябрь
2007 года
5.
Об
утверждении
перечня
государственных
учреждений и
государственных
предприятий
социальной
сферы,
расположенных в
сельских
населенных
пунктах,
осуществляющих
приобретение
товаров, работ,
услуг без
применения норм
Закона
Республики
Казахстан "О
государственных
закупках"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ(созыв),
МТСЗН, МОН,
МЗ, МСХ
Сентябрь
2007 года
6.
Об утверждении
перечня, а
также правил
приобретения
товаров, работ,
услуг на
организованных
электронных
торгах
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв),
АИС
Сентябрь
2007 года
7.
Об определении
правил
формирования и
ведения
реестров в
сфере
государственных
закупок
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв),
АИС, МЮ, МЭБП
Сентябрь
2007 года
8.
Об определении
правил
переподготовки
и повышения
квалификации
специалистов
в сфере
государственных
закупок
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв),
МОН
Сентябрь
2007 года
9.
Об утверждении
перечня
товаров, работ,
услуг
ежедневной или
еженедельной
потребности,
приобретаемых
заказчиками
для обеспечения
бесперебойной
деятельности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ(созыв),
МЭБП, МЮ
Сентябрь
2007 года
10.
Об утверждении
перечня
товаров,
приобретаемых
государственными
предприятиями,
юридическими
лицами, более
пятидесяти
процентов акций
(долей) которых
принадлежат
государству, и
аффилиированными
с ними
юридическими
лицами с целью
их последующей
переработки
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
МФ, МЮ,
МСХ, МЭМР
Сентябрь
2007 года
11.
Об утверждении
перечня
товаров,
являющихся
сырьевым
ресурсом для
стратегически
важных
производств, не
добывающихся
на территории
Республики
Казахстан и
приобретаемых
за рубежом
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв),
МЭМР
Сентябрь
2007 года
12.
Об определении
поставщиков
печатной
продукции,
требующей
специальной
степени защиты,
а также об
утверждении
перечня такой
продукции,
приобретаемой у
них
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв),
МЮ, НБ (по
согласованию)
Сентябрь
2007 года
13.
Об утверждении
перечня
государственных
предприятий
исправительных
учреждений, а
также перечня и
объемов
производимых,
выполняемых,
оказываемых ими
товаров, работ,
услуг,
приобретаемых у
них заказчиками
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ (созыв),
МЭБП, МФ
Сентябрь
2007 года
14.
Об утверждении
перечня
организаций,
созданных
республиканским
и общественными
объединениями
инвалидов,
перечня и
объемов
производимых,
выполняемых,
оказываемых ими
товаров, работ,
услуг, а также
об определении
правил
приобретения у
них заказчиками
таких товаров,
работ, услуг
приобретения у
них заказчиками
таких товаров,
работ, услуг
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв),
МЮ, МЭБП, МФ
Сентябрь
2007 года
Примечание: расшифровка буквенных аббревиатур:
МФ    - Министерство финансов Республики Казахстан;
МЭБП  - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан;
МЮ    - Министерство юстиции Республики Казахстан;
МИТ   - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан;
МЭМР  - Министерство энергетики и минеральных ресурсом Республики
Казахстан;
МСХ   - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МОН   - Министерство образования Республики Казахстан;
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан;
МЗ    - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
АФН   - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций;
АИС   - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи;
НБ    - Национальный банк Республики Казахстан;
РФЦА  - Агентство Республики Казахстан по регулированию
регионального финансового центра города Алматы