Қазақстан Республикасы Үкіметінің Ауғанстан Ислам Республикасына жәрдемдесу жөніндегі 2007-2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 11 қазандағы N 295-ө Өкімі
Ауғанстан Ислам Республикасының дамуына жәрдем көрсету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің Ауғанстан Ислам Республикасына жәрдемдесу жөніндегі 2007-2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар, өзге де мемлекеттік органдармен мүдделі ұйымдар:
1) Іс-шаралар жоспарын уақтылы орындауды;
2) жарты жылда бір рет есепті жарты жылдықтан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүргізілген іс-шаралардың нәтижелері бойынша ақпаратты беруді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне жарты жылда бір рет есепті жарты жылдықтан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы»11 қазандағы
N 295-өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Ауғанстан
Ислам Республикасына жәрдемдесу жөніндегі
2007-2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шаралар
Іске асыру
нысаны
Жауапты
орын-
даушы-
лар
Орын-
дау
мерзі-
мі
Бол-
жамды
шығыс-
тар
Қаржы-
ланды-
ру
көзде-
рі
1
2
3
4
5
6
7
1. Көмек көрсету
1.
Азық-түлікті,
Қазақстан
астығын және
ауыл шаруашылығы
дақылдарының
дәндерін жеткізу
Халықара-
лық гума-
нитарлық
көмек мә-
селелері
жөніндегі
комиссия-
ның
ұсынымы
негізінде
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметін-
ің шешімі
АШМ,
ТЖМ,
ЭБЖМ,
Қаржы-
мині,
ККМ,
СІМ,
"Казаг-
ро" АҚ»
2007-
2008
жылдар
500
мың
АҚШ
долл.
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
респуб-
ликалық
бюджеті
2.
Ауғанстан Ислам
Республикасы
провинцияларының
бірінде
асфальтталған
немесе құмдауыт
жол салуға
қаражат бөлу
Халықара-
лық гума-
нитарлық
көмек мә-
селелері
жөніндегі
комиссия-
ның
ұсынымы
негізінде
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметін-
ің шешімі
ККМ,
ТЖМ,
ЭБЖМ,
Қаржы-
мині,
СІМ
2007-
2008
жылдар
1 млн. 650 мың АҚШ
долл.
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
респуб-
ликалық
бюджеті
3.
Ауғанстан Ислам
Республикасының
Саманган
провинциясында
мектеп салуға
қаражат бөлу (16
кабинеті бар бір
мектепке
арналған бағдар-
лы бюджет - 160 мың АҚШ долл.)
Халықара-
лық гума-
нитарлық
көмек мә-
селелері
жөніндегі
комиссия-
ның
ұсынымы
негізінде
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметін-
ің шешімі
БҒМ,
ТЖМ,
ЭБЖМ,
Қаржы-
мині,
СІМ,
ИСМ
2007-
2008
жылдар
280
мың
АҚШ
долл.
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
респуб-
ликалық
бюджеті
4.
Ауғанстан Ислам
Республикасының
Бамиан
провинциясындағы
аурухананы қал-
пына келтіруге
қаражат бөлу
Халықара-
лық гума-
нитарлық
көмек мә-
селелері
жөніндегі
комиссия-
ның
ұсынымы
негізінде
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметін-
ің шешімі
ДСМ,
ТЖМ,
ЭБЖМ,
Қаржы-
мині,
СІМ,
ИСМ
2007-
2008
жылдар

Об утверждении Плана мероприятий Правительства Республики Казахстан по содействию Исламской Республике Афганистан на 2007-2008 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 октября 2007 года N 295-p
В целях оказания содействия развитию Исламской Республики Афганистан:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий Правительства Республики Казахстан по содействию Исламской Республике Афганистан на 2007-2008 годы (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам и заинтересованным организациям обеспечить:
1) своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) представление информации по результатам проведенных мероприятий в Министерство иностранных дел Республики Казахстан один раз в полугодие, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным полугодием.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан представлять в Правительство Республики Казахстан один раз в полугодие, не позднее 15-го числа месяца, следующего за отчетным полугодием, сводную информацию о ходе реализации Плана.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 октября 2007 года N 295-р
План мероприятий Правительства Республики Казахстан
по содействию Исламской Республике Афганистан
на 2007-2008 годы
N
п/п
Мероприятия
Форма
реализации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
Сроки
испол-
нения
Пред-
пола-
гаемые
расходы
Источники
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
1. Оказание помощи
1.
Поставка про-
довольствия,
казахстанского
зерна и семян
сельскохозяй-
ственных
культур
Решение
Прави-
тельства
Республики
Казахстан
на основа-
нии реко-
мендации
комиссии
по вопро-
сам меж-
дународ-
ной гума-
нитарной
помощи
МСХ,
МЧС,
МЭБП,
МФ,
МТК,
МИД,
АО
"Каз-
агро"
2007-
2008
годы
500
тыс.
долл.
США
Республи-
канский
бюджет
Республики
Казахстан
2.
Выделение
средств на
строительство
асфальтирован-
ной или
грунтовой
дороги в одной
из провинций
Исламской
Республики
Афганистан
Решение
Правитель-
ства
Республики
Казахстан
на основа-
нии реко-
мендации
комиссии
по вопро-
сам меж-
дународ-
ной гума-
нитарной
помощи
МТК,
МЧС,
МЭБП,
МФ,
МИД
2007-
2008
годы
1 млн.
650
тыс.
долл.
США
Республи-
канский
бюджет
Республики
Казахстан
3.
Выделение
средств на
строительство
школы в
провинции
Саманган,
Исламской
Республики
Афганистан
(ориентировоч-
ный бюджет на
одну школу с
16 кабинетами
- 160 тыс.
долл. США)
Решение
Правитель-
ства
Республики
Казахстан
на основа-
нии реко-
мендации
комиссии
по вопро-
сам между-
народной
гуманитар-
ной помощи
МОН,
МЧС,
МЭБП,
МФ,
МИД,
МИТ
2007-
2008
годы
160
тыс.
долл.
США
Республи-
канский
бюджет
Республики
Казахстан
4.
Выделение
средств на
восстановление
больницы в
провинции
Бамиан,
Исламской
Республики
Афганистан
Решение
Правитель-
ства
Республики
Казахстан
на осно-
вании
рекомен-
дации
комиссии
по вопро-
сам между-
народной
гуманитар-
ной помощи
МЗ,
МЧС,
МЭБП,
МФ,
МИД,
МИТ
2007-
2008
годы

570
мың
АҚШ
долл.
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
респуб-
ликалық
бюджеті
2. Ауғанстан Ислам Республикасының ұлттық кадрларын даярлау
5.
Қазақстанда 50-
ден 100-ге дейін
ауған азаматын
техникалық
мамандықтар
бойынша оқытуды
көздейтін Қазақ-
стан Республика-
сының Үкіметімен
Ауғанстан Ислам
Республикасының
Үкіметі арасын-
дағы Білім беру
саласындағы
ынтымақтастық
туралы келісімді
әзірлеу, келісу
және оған қол
қою
Білім
беру са-
ласындағы
ынтымақ-
тастық
туралы
келісім
БҒМ,
СІМ,
Қаржы-
мині,
ЭБЖМ,
ІІМ,
Қорған-
ысмині,
ДСМ,
Мемле-
кеттік
қызмет
акаде-
миясы
2007-
2008
жылдар
3. Инвестициялық жобалар
6.
Жер қойнауын
пайдалану
саласындағы
ынтымақтастық
туралы келісім-
дер жасасу және
қазақстандық
компаниялардың
мұнай, газ, мыс
және темір
кендерінің
перспективалық
кенорындары
бойынша жер
қойнауын пайда-
лануға арналған
тендерлерге
қатысуы
ҚазақстанРеспубли-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ,
СІМ,
ИСМ
2007-
2008
жылдар
7.
Ауғанстан Ислам
Республикасының
елді мекендерін
және халық
шаруашылығы
объектілерін
сумен қамтамасыз
ету жөнінде
келісімдер
жасасу: провин-
циялық қалалар
үшін сумен
қамтамасыз ету
жүйесі (14 қала);
Амудария бассейні
ирригациясының
схемасын оңалту;
ауылға арналған
сумен қамтамасыз
ету, гигиеналық
білім беру және
санитария
бағдарламасы;
шағын, орта және
ірі дәстүрлі
ирригациялық
схемаларды
оңалту;
Кабулға арналған
сумен қамтамасыз
ету мен кәріздің
мастер-жоспары
ҚазақстанРеспубли-
касының
Үкіметіне
ақпарат
СІМ,
АШМ
2007-
2008
жылдар
Халық-
аралық
донорлар
қаражаты
есебі-
нен,
инвес-
тициялар
тарту
8.
Ауғанстан Ислам
Республикасы
үшін инвестиция-
лық жобаларды
дайындау: қатты
қалдықтарды
кәдеге жарату
жөніндегі
жобалар;
қала құрылысы
ҚазақстанРеспубли-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
СІМ, Қорша-
ғанорта-
мині,
ЭБЖМ
2007-
2008
жылдар
Халық-
аралық
донорлар
қаражаты
есебі-
нен,
инвес-
тициялар
тарту
9.
Перспективалық
минералдық
шикізат кен
орындарын және
инфрақұрылым
объектілерінің
жай-күйін зерде-
леу, сондай-ақ
қазіргі бар
минералдық
шикізат кен
орындарын игеру
перспективаларын
бағалау (қорлар,
шикізаттың
сапасы, өңдеу
шарттары, инфра-
құрылым объек-
тілерінің
жай-күйі)
ҚазақстанРеспубли-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ,
СІМ,
ЭБЖМ
2007-
2008
жылдар
Халық-
аралық
донор-
лар
қаражаты
есебі-
нен,
инвес-
тициялар
тарту
10.
Қазақстандық
компаниялардың
Ауғанстан Ислам Республикасының
солтүстік
провинцияларын-
дағы инфрақұры-
лым объектілерін
салуға арналған
тендерлерге
қатысуы:
Андх пен Қайсар
арасында автожол
салу, жол ұзын-
дығы 210км;
Пул-у-Хумри-Маза
-ри-Шариф-Найо-
бод-Хайратон
арасында автожол
салу, жол ұзын-
дығы 243 км;
Кабул-Кандагар
автожолын салу,
жол ұзындығы 520
км;
Қайсар - Бала
Мургаб автожолын
салу, жол
ұзындығы 90 км;
Талуган - Кешим автожолын салу,
жол ұзындығы -
70 км;
Бамиан - Кабул жолын салу және қайта жаңарту,
жол ұзындығы 140
км;
Кабул - Жалалабад
автожолын салу;
Зарани - Деларам
автожолын салу;
Кабул қалалық
жолдары;
оңтүстік
провинциялық
және жергілікті
автожолдар салу
ҚазақстанРеспубли-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
Халық-
аралық
донор-
лар
қаражаты
есебі-
нен,
инвес-
тициялар
тарту
11.
Қазақстандық компаниялардың Ауғанстан Ислам Республикасының энергетикалық сала объектіле-
рін (СЭС, ЖЭС, электр беру желілері) қайта жаңарту және салу жөніндегі тендерлерге қатысуы:
Кабул үшін
барынша тиімді
көмірсутегі
электр генераторларын сатып алу;
Құндыз, Пул-у-Хумри,
Чарикар кіші
станциясын жаңарту/тарату;
өзбек-ауған
шекарасы шегінде
жаңа беру желісі
(500 КV);
Хайратоннан - Пул-у-Хумри
станциясына беру
желісін оңалту (220 КV);
Ширхан Бандардан
Химам Сахаибке
дейін электр беру
жөніндегі жобалар
(беру желісі
(110 КV);
Шибирган газ кен
орнын және құбыр
жолдарын оңалту;
Ханабад СЭС,
Құндыз;
Тиринкот электр
беру жүйесі;
басқа негізгі
елді мекендер-
дегі беру жүйесі
ҚазақстанРеспубли-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭМРМ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
Халық-
аралық
донорлар
қаражаты
есебі-
нен,
инвес-
тициялар
тарту
12.
Кабул қаласындағы
элеваторды қайта
жаңартуға қатысу
(инвестициялардың
талап етілетін
көлемі - 70 млн.
долл. дейін)
ҚазақстанРеспубли-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ,
"Қазаг-
ро" АҚ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
Халық-
аралық
донор-
лар
қара-
жаты
есебі-
нен,
инвес-
тиция-
лар
тарту
13.
Хайратон (Өзбек-
стан - Ауғанс-
тан) немесе
Зергер (Түрікме-
нстан - Ауғанс-
тан) темір жол
станцияларының
шекара өткелде-
рінде элеватор
немесе астық
қоймаларын салу
ҚазақстанРеспубли-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ,
"Қазаг-
ро" АҚ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
Халық-
аралық
донор-
лар
қара-
жаты
есебі-
нен,
инвес-
тиция-
лар
тарту
14.
Балх провинция-
сының Мазари-Ша-
риф қаласында
жобалық қуаты
жылына 40 мың
тонна болатын
элеватор қуатын
қайта жаңарту
және бірлесіп
пайдалану
ҚазақстанРеспубли-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ,
"Қазаг-
ро" АҚ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
Халық-
аралық
донор-
лар
қара-
жаты
есебі-
нен,
инвес-
тиция-
лар
тарту

570
тыс.
долл.
США
Республи-
канский
бюджет
Республики
Казахстан
2. Подготовка национальных кадров
Исламской Республики Афганистан
5.
Разработка,
согласование и
подписание
Соглашения
между Прави-
тельством
Республики
Казахстан и
Правительством
Исламской
Республики
Афганистан о
сотрудничестве
в области
образования,
предусматрива-
ющего обучение
в Казахстане
от 50 до 100
афганских
граждан по
техническим
специальностям
Соглашение
о сотруд-
ничестве в
области
образования
МОН,
МИД,
МФ,
МЭБП,
МВД,
МО,
МЗ,
Ака-
демия
госу-
дар-
ствен-
ной
службы
2007-
2008
годы
3. Инвестиционные проекты
6.
Заключение
соглашений о
сотрудничестве
в области нед-
ропользования
и участие
казахстанских
компаний в
тендерах на
недропользова-
ние по пер-
спективным
месторождениям
нефти, газа,
меди и
железных руд
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭМР,
МИД,
МИТ
2007-
2008
годы
7.
Заключение
соглашений по
водообеспечению
населенных
пунктов и
народно-
хозяйственных
объектов
Исламской
Республики
Афганистан:
система
обеспечения
водой для
провинциальных
городов
(14 городов);
реабилитация
схемы ирригации
бассейна
Амударьи;
национальная
программа водо-
обеспечения,
гигиенического
образования и
санитарии для
села;
реабилитация
малых, средних
и крупных
традиционных
ирригационных
схем;
мастер-план
водообеспечения
и канализации
для Кабула
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ,
МИД
2007-
2008
годы
За счет
средств
международ-
ных доноров,
привлечение
инвестиций
8.
Подготовка
инвестиционных
проектов для
Исламской
Республики
Афганистан:
проекты по ути-
лизации твердых
отходов;
городское
строительство
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ,
МИД,
МООС,
МЭБП
2007-
2008
годы
За счет
средств
международ-
ных доноров,
привлечение
инвестиций
9.
Изучение
перспективных
месторождений
минерального
сырья и состо-
яния объектов
инфраструктуры,
а также оценка
перспектив
освоения имею-
щихся месторож-
дений минераль-
ного сырья
(запасы, качес-
тво сырья,
условия отра-
ботки, состоя-
ние объектов
инфраструктуры)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭМР,
МИД,
МЭБП
2007-
2008
годы
За счет
средств
международ-
ных доноров,
привлечение
инвестиций
10.
Участие казах-
станских компа-
ний в тендерах
на строитель-
ство объектов
инфраструктуры
в северных
провинциях
Исламской
Республики
Афганистан:
строительство
автодороги
между Андхой
и Кайсар,
протяженность
дороги 210 км;
строительство
автодороги
Пул-у-Хумри -
Мазари-Шариф -
Найбабод -
Хайратон,
протяженность
дороги 243 км;
строительство
автодороги
Кабул -
Кандагар,
протяженность
дороги 520 км;
строительство
автодороги
Кайсар - Бала
Мургаб,
протяженность
дороги 90 км;
строительство
автодороги
Талуган -
Кешим,
протяженность
дороги 70 км;
строительство и
реконструкция
автодороги
Бамиан - Кабул,
протяженность
дороги 140 км;
строительство
автодороги
Кабул -
Джалалабад;
строительство
автодороги
Зарани -
Деларам;
Кабулские
городские
дороги;
строительство
южных провин-
циальных и
местных
автодорог
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТК,
МИД
2007-
2008
годы
За счет
средств меж-
дународных
доноров,
привлечение
инвестиций
11.
Участие казах-
станских компа-
ний в тендерах
по реконструк-
ции и строи-
тельству объек-
тов энергети-
ческой отрасли
Исламской
Республики
Афганистан
(ГЭС, ТЭС,
линий электро-
передач):
приобретение
более эффектив-
ных углеводоро-
дных электро-
генераторов
для Кабула.
Обновление
подстанции/рас-
пространения:
Кундуз, Пул-у-
Хумри, Чарикар;
новая линия
передачи
(500 КV)
в пределах
узбекско-афган-
ской границы;
реабилитация
линии передачи
(220 КV) от
Хайратон на
станцию Пул-у
-Хумри проекты
по электропе-
редаче (линия
передачи
(110 КV) от
Ширхан Бандар
до Химам
Сахаиб;
реабилитация
Шибирганского
газового место-
рождения и
трубопроводов;
Ханабадский
ГЭС, Кундуз;
Тиринкотская
система элек-
тропередач;
система передач
в других основ-
ных населенных
пунктах
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИД,
МЭМР
2007-
2008
годы
За счет
средств меж-
дународных
доноров,
привлечение
инвестиций
12.
Участие в
реконструкции
элеватора в
г. Кабул (тре-
буемый объем
инвестиций -
до 70 млн.
долл.)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ,
АО
"Каз-
агро",
МИД
2007-
2008
годы
За счет
средств меж-
дународных
доноров,
привлечение
инвестиций
13.
Строительство
элеватора или
зерновых скла-
дов на погра-
ничных перехо-
дах железнодо-
рожных станций
Хайратон
(Узбекистан -
Афганистан)
или Зергер
(Туркменистан
- Афганистан)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ,
АО
"Каз-
агро",
МТК,
МИД
2007-
2008
годы
За счет
средств меж-
дународных
доноров,
привлечение
инвестиций
14.
Реконструкция
и совместное
использование
мощностей
элеватора в
г. Мазари-
Шариф провин-
ции Балх с
проектной мощ-
ностью 40 тыс.
тонн в год
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ,
АО
"Каз-
агро",
МИД
2007-
2008
годы
За счет
средств меж-
дународных
доноров,
привлечение
инвестиций

4. Сауда жобалары
15.
Өнеркәсіптік
тауарлар
(минералдық
тыңайытқыштар,
металл бұйымдар,
ағаш-құрылыс
материалдары,
жиһаз (оның
ішінде мектеп
жиһазы) және
жабдықтар, киіз
үйлер мен өзге де
уақытша тұрғын үй
құрылыстары саудасы саласын-
дағы ынтымақтас-
тықты жалғастыру
ҚазақстанРеспубли-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ,
ККМ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
Инвес-
тиция-
лар
тарту
16.
Өзара тиімді
шарттарда астық
және оны өңдеу
өнімдері саудасы
саласындағы
ынтымақтастықты
жалғастыру
ҚазақстанРеспубли-
касының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ,
ИСМ,
ККМ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
Халық-
аралық
донор-
лар
қара-
жаты
есебі-
нен,
инвес-
тиция-
лар
тарту
17.
Қазақстандық
компаниялардың
Ауғанстан Ислам
Республикасының көлік коммуника-
цияларын қайта
жаңаруға және
салуға қатысуы:
Аравия теңізінің
Гвадар (Пәкістан
Ислам Республи-
касы) және
Чех-Бехар (Иран
Ислам Республи-
касы) теңіз
порттарына
шығатын ауған
айналма автома-
гистралін және
оның өңірлік
айырма жолдарын
қалпына келтіру;
Кабул қаласының
әуе жайын оңалту;
Кабул қаласы
әуежайының
құралдарын жаңарту
(жаңа халықаралық
терминал);
өңірлік әуежайларды
оңалту;
Кабул, Мазари-
Шариф;
Герат және Кадахар
қалаларына
арналған әуежайлар
мастер-жоспарларын
әзірлеу
ҚазақстанРеспубли-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ККМ,
СІМ,
мүдделі
қазақс-
тандық
компан-
иялар
2007-
2008
жылдар
Халық-
аралық
донор-
лар
қара-
жаты
есебі-
нен,
инвес-
тиция-
лар
тарту
5. Консалтингтік қызметтер
18.
Ауғанстан Ислам
Республикасының
жаңа астанасын
салу жөніндегі
әзірленіп жатқан
жобаны жүзеге
асыру кезінде
консалтингтік
көмек
Қазақстан
-ауған
сауда-
экономи-
калық
ынтымақ-
тастығы
жөніндегі
үкімет-
аралық
комиссия
шеңберін-
де екі
жақты
консуль-
тациялар
өткізу,
талқылау
ИСМ,
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
"Қазына" АҚ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
Халық-
аралық
донор-
лар
қара-
жаты
есебі-
нен,
инвес-
тиция-
лар
тарту
19.
Ауғанстан Ислам
Республикасында
қазақстандық
банктердің
филиалдарын ашу
Қаржылық
қызметтер
саласын-
дағы
ынтымақ-
тастық
туралы келісім,
келісім-
шарттар
мен
шарттар
ҰБ, СІМ,
ЭБЖМ,
ҚҚА
2007-
2008
жылдар
Халық-
аралық
донор-
лар
есебі-
нен
6.ӨҰйымдастырушылық іс-шаралары
20.
Қазақстан
Республикасының
Үкіметі мен
Ауғанстан Ислам
Республикасының
Үкіметі арасындағы
Халықаралық
автомобиль
қатынасы
саласындағы
ынтымақтастық
туралы келісімді
әзірлеу, келісу
және оған қол қою
Халықара-
лық авто-
мобиль
қатынасы
саласын-
дағы ын-
тымақтас-
тық тура-
келісім
ККМ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
21.
Ауғанстан мен
Қазақстан арасындағы
тұрақты әуе
қатынасын орнату
мүмкіндігін қарау
Әуе қаты-
насы сал-
асындағы ынтымақ-
тастық
туралы келісім
ККМ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
22.
Қазақстан-ауған-
стан сауда-эко-
номикалық ынты-
мақтастығы
жөніндегі
үкіметаралық
комиссиясының
қызметін
жандандыру
Астана
қаласында
Қазақстан
-ауған
сауда-эко-номика-
лық ынты-
мақтасты-
ғы жөнін-
де үкіме-
таралық
комиссия-
сының 1-
ші отыры-
сын өткі-
зу
ИСМ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
23.
Ауғанстан Ислам
Республикасымен
Қазақстан
Республикасының
шағын және орта
бизнесін сауда-
экономикалық
ынтымақтастықты
жандандыруға
тарту
Екі елдің
шағын жә-
не орта
бизнес
өкілдері-
нің қаты-
суымен
бірлескен
жәрмеңке-
лер, көр-
мелер мен
басқа да
іс-шара-
лар
өткізу
ИСМ,
СӨП,
"Қазына" АҚ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
Респуб-лика-
лық
бюджет
комис-
сиясы-
на
Респуб-лика-
лық
бюджет
пен
Халық-
аралық
донор-
лар
қара-
жаты
есебі-
нен,
инвес-
тиция-
лар
тарту
24.
Мазари-Шариф
қаласында
Қазақстан
Республикасының
сауда өкілдігін
ашу мәселесін
пысықтау
Сауда
өкілдігін
ашу
туралы
келісім
СІМ,
ИСМ
2007-
2008
жылдар
Респуб
-лика-
лық
бюджет
комис-
сиясына
ұсыныс
Респуб
-лика-
лық
бюджет
қараж-
атының
есебі-
нен
25.
Ауғанстан Ислам
Республикасын
тұрақтандыру және
қалпына келтіру
жөніндегі күш-
жігерлерде
Германия
Федеративтік
Республикасы
Қарулы Күштерінің
қатысуымен
Қазақстан
Республикасының
Үкіметімен
Германия
Федеративтік
Республикасының
Үкіметі арасындағы
Қазақстан
Республикасының
аумағы арқылы
әскери мүлік пен
персоналдың
транзиті туралы
келісімнің
күшіне енуі
жөніндегі
мемлекетішілік
рәсімдерді
жүргізуді аяқтау
Келісімді
ратифика-
циялау
туралы
Қазақстан
Республи-
касының
Заңы
ККМ,
СІМ,
ИСМ,
ІІМ,
Қорған-
ысмині,
БП, ҰҚК
2007-
2008
жылдар
26.
Қазақстан
Республикасының
Үкіметі мен
Ауғанстан Ислам
Республикасының
Үкіметі арасындағы
Инвестицияларды
көтермелеу және
өзара қорғау туралы келісімнің
жобасын дайындау
Инвести-
цияларды
көтерме-
леу және
өзара
қорғау
саласын-
дағы
ынтымақ-
тастық
туралы
келісім
ИСМ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
27.
Қазақстан
Республикасының
Үкіметі мен
Ауғанстан Ислам
Республикасының
Үкіметі арасындағы
Денсаулық сақтау
саласындағы
ынтымақтастық
туралы келісімнің
жобасын дайындау
Денсаулық
сақтау
саласын-
дағы
ынтымақ-
тастық
туралы
келісім
ДСМ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
28.
Қазақстан
Республикасының
Үкіметі мен
Ауғанстан Ислам
Республикасының
Үкіметі арасындағы
Мәдениет және
ақпарат
саласындағы
ынтымақтастық
туралы келісімнің
жобасын дайындау
Мәдениет
және ақ-
парат
саласын-
дағы ын-
тымақтас-
тық тура-
лы келісім
МАМ,
СІМ
2007-
2008
жылдар
29.
"Қазына" АҚ-ның
Ауғанстанның
халықаралық
бизнесті, сауданы
және инвестицияны
дамытуға қолдау
көрсететін мүдделі
ұйымдарымен
(Аfghanistan
Investment
Support Agency)
ынтымақтастық
орнату мүмкіндігін
іздестіру және
қарастыру
Ынтымақ-
тастық
туралы
меморан-
дум
"Қазына" АҚ
2007-
2008
жылдар
Ескертпе :

4. Торговые проекты
15.
Продолжить
сотрудничество
в области
торговли
промышленными
товарами
(минеральные
удобрения, ме-
таллоизделия,
пило-стройма-
териалы,
мебель (в том
числе школьной
мебели) и
оборудования,
юрт и иных
временных
жилых строений
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ,
МТК,
МИД
2007-
2008
годы
Привлечение
инвестиций
16.
Продолжить
сотрудничество
в области тор-
говли зерном и
продуктами его
переработки на
взаимовыгодных
условиях
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МСХ,
МИТ,
МТК,
МИД
2007-
2008
годы
За счет
средств меж-
дународных
доноров,
привлечение
инвестиций
17.
Участие казах-
станских ком-
паний в рекон-
струкции и
строительстве
транспортных
коммуникаций
Исламской
Республики
Афганистан:
восстановление
афганской
кольцевой
автомагистрали
и ее регио-
нальных
ответвлений,
которые имеют
выход на
морские порты
Аравийского
моря Гвадар
(Исламская
Республика
Пакистан) и
Чех-Бехар
(Исламская
Республика
Иран);
реабилитация
аэропорта
г. Кабул;
обновление
средств
аэропорта
г. Кабул
(новый между-
народный тер-
минал);
реабилитация
региональных
аэропортов,
разработка
мастер-планов
аэропортов
гг. Кабул,
Мазари-Шариф,
Герат и
Кадахара
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТК,
МИД,
заин-
тере-
сован-
ные
казах-
стан-
ские
компа-
нии
2007-
2008
годы
За счет
средств меж-
дународных
доноров,
привлечение
инвестиций
5. Консалтинговые услуги
18.
Консалтинговая
помощь при
осуществлении
разрабатывае-
мого проекта
по строитель-
ству новой
столицы
Исламской
Республики
Афганистан
Проведение
двусторон-
них кон-
сультаций,
обсуждение
в рамках
казахстан-
ско-афган-
ской Меж-
правитель-
ственной
комиссии
по торго-
во-эконо-
мическому
сотрудни-
честву
МИТ,
аким
г.
Астаны,
АО
"Қа-
зына",
МИД
2007-
2008
годы
За счет
средств меж-
дународных
доноров,
привлечение
инвестиций
19.
Открытие
филиалов
казахстанских
банков в
Исламской
Республики
Афганистан
Соглашения
о сотруд-
ничестве
в области
финансовых
услуг;
контракты
и договора
НБ,
МИД,
МЭБП,
АФН
2007-
2008
годы
За счет
средств
международ-
ных доноров
6. Организационные мероприятия
20.
Разработка,
согласование
и подписание
Соглашения
между Прави-
тельством
Республики
Казахстан и
Правительством
Исламской
Республики
Афганистан о
сотрудничестве
в области
международного
автомобильного
сообщения
Соглашение
о сотруд-
ничестве в
области
междуна-
родного
автомо-
бильного
сообщения
МТК,
МИД
2007-
2008
годы
21.
Рассмотрение
возможности
установления
регулярного
воздушного
сообщения
между
Афганистаном и
Казахстаном
Соглашение
о сотруд-
ничестве в
области
воздушного
сообщения
МТК,
МИД
2007-
2008
годы
22.
Активизация
деятельности
казахстанско-
афганской
Межправитель-
ственной
комиссии по
торгово-
экономическому
сотрудничеству
Проведение
1-го засе-
дания
казах-
станско-
афганской
Межправи-
тельствен-
ной
комиссии
по
торгово-
экономи-
ческому
сотрудни-
честву в
г. Астане
МИТ,
МИД
2007-
2008
годы
23.
Привлечение
малого и сред-
него бизнеса
Исламской
Республики
Афганистан и
Республики
Казахстан
к активизации
торгово-
экономического
сотрудничества
Проведение
совместных
ярмарок,
выставок и
других
мероприя-
тий с
участием
предста-
вителей
малого и
среднего
бизнеса
двух стран
МИТ,
ТПП,
АО
"Қазы-
на",
МИД
2007-
2008
годы
Пред-
ложе-
ние в
рес-
публи-
кан-
скую
бюд-
жетную
коми-
ссию
За счет
средств
республи-
канского
бюджета и
международ-
ных доноров,
привлечение
инвестиций
24.
Проработка
вопроса откры-
тия торгового
представитель-
ства Республи-
ки Казахстан
в г. Мазари-
Шариф
Соглашение
об откры-
тии торго-
вого пред-
ставитель-
ства
МИД,
МИТ
2007-
2008
годы
Пред-
ложе-
ние
в рес-
публи-
кан-
скую
бюд-
жетную
коми-
ссию
За счет
средств
республи-
канского
бюджета
25.
Завершить
проведение
внутригосудар-
ственных
процедур
по вступлению
в силу
Соглашения
между Прави-
тельством
Республики
Казахстан и
Правительством
Федеративной
Республики
Германия о
транзите воен-
ного имущества
и персонала
через террито-
рию Республики
Казахстан в
связи с учас-
тием Воору-
женных Сил
Федеративной
Республики
Германия в
усилиях по
стабилизации и
восстановлению
Исламской
Республики
Афганистан
Закон
Республики
Казахстан
о ратифи-
кации
Соглашения
МТК,
МИД,
МИТ,
МВД,
МО,
ГП,
КНБ
2007-
2008
годы
26.
Подготовка
проекта Согла-
шения между
Правительством
Республики
Казахстан и
Правительством
Исламской
Республики
Афганистан
о поощрении
и взаимной
защите
инвестиций
Соглашение
о поощре-
нии и
взаимной
защите
инвестиций
МИТ,
МИД
2007-
2008
годы
27.
Подготовка
проекта
Соглашения
между Прави-
тельством
Республики
Казахстан и
Правительством
Исламской
Республики
Афганистан
о сотрудничес-
тве в области
здравоохра-
нения
Соглашение
о сотру-
дничестве
в области
здраво-
охранения
МЗ,
МИД
2007-
2008
годы
28.
Подготовка
проекта Согла-
шения между
Правительством
Республики
Казахстан и
Правительством
Исламской
Республики
Афганистан
о сотрудничес-
тве в области
культуры
и информации
Соглашение
о сотруд-
ничестве в
области
информации
и культуры
МКИ,
МИД
2007-
2008
годы
29.
Поиск и
рассмотрение
возможности
установления
сотрудничества
АО "Қазына" с
заинтересован-
ными организа-
циями
Афганистана,
оказывающими
поддержку
развитию
международного
бизнеса,
торговли и
инвестиций
(Afghanistan
Investment
Support
Agency)
Меморан-
дум о
сотруд-
ничестве
АО
"Қазы-
на"
2007-
2008
годы
Примечания :

2007-2008 жылдарға арналған шығыстардың көлемі тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес айқындалатын (нақтыланатын) болады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИСМ          - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлігі
ТЖМ          - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі
ЭБЖМ         - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
АШМ          - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
БҒМ          - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ІІМ          - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ДСМ          - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ККМ          - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
ЭМРМ         - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
СІМ          - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
МАМ          - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
Қаржымині    - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қоршағанортамині  - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлігі
ҚҚА          - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі
БП           - Қазақстан Республикасы Бас прокуратура
ҰҚК          - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
СӨП          - Қазақстанның Сауда-өнеркәсіп палатасы
ҰБ           - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
"Қазына" АҚ  - "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ
"Самұрық" АҚ - "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі
қазақстандық холдингі" АҚ
"Қазагро" АҚ - "Қазагро" ұлттық холдингі" АҚ

* Объем расходов на 2007-2008 годы будет определяться
(уточняться) в соответствии с Законом Республики Казахстан
о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
Расшифровка аббревиатур:
МИТ  - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЧС  - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
МСХ  - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МОН  - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МВД  - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МО   - Министерство обороны Республики Казахстан
МЗ   - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТК  - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики
Казахстан
МИД  - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МКИ  - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
АФН  - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
ГП   - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КНБ  - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ТПП  - Торгово-промышленная палата Казахстана
НБ   - Национальный Банк Республики Казахстан
АО "Қазына"  - АО "Фонд устойчивого развития "Қазына"
АО "Самрук"  - АО "Казахстанский холдинг по управлению
государственными активами "Самрук"
АО "Казагро" - АО "Национальный холдинг "Казагро"