Еуропалық Одақ (ЕО) және Орталық Азия елдерінің арасындағы "Жаңа әріптестік стратегиясының" басымдықтарына сәйкес келетін салалардағы Қазақстан Республикасы мен ЕО арасындағы 2007 - 2013 жылдарға арналған ынтымақтастықты дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 3 сәуірдегі N 77-ө Өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы N 77-ө Өкімімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2012.01.17. N 77-ө Өкімімен.
Қазақстан Республикасы мен Еуропалық Одақ арасындағы 2007 - 2013 жылдарға арналған ынтымақтастықты дамыту мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Еуропалық Одақ (бұдан әрі - ЕО) және Орталық Азия елдерінің арасындағы "Жаңа әріптестік стратегиясының" басымдықтарына сәйкес келетін салалардағы Қазақстан Республикасы мен ЕО арасындағы 2007 - 2013 жылдарға арналған ынтымақтастықты дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары мен мүдделі ұйымдар:
1) Жоспарда көзделген іс-шараларды орындау жөнінде тиісті шаралар қабылдасын;
2) жылына екі рет 20 маусымға және 20 желтоқсанға Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі жарты жылдықтың қорытындылары бойынша жылына екі рет 5 қаңтарға және 5 шілдеге Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
Премьер-Министр                                      К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 3 сәуірдегі
N 77-ө өкімімен
бекітілген
Еуропалық Одақ (ЕО) және Орталық Азия елдері арасындағы
"Жаңа әріптестік стратегиясының" басымдықтарына сәйкес
келетін салаларда Қазақстан Республикасы мен арасындағы
2007 - 2013 жылдарға арналған ынтымақтастықты дамыту
жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара Мерзімі Атқаруға
жауаптылар
1
2
3
4
1. Саяси диалог
1.
"ЕО Үштігі - Орталық Азия
елдері" жоғары деңгейдегі
кездесулерді өткізу
Тұрақты
СІМ
2.
Бейіндік министрліктер ая-
сындағы»ЕО Үштігі - Орталық
Азия елдері диалогы шеңбе-
ріндегі жоғары деңгейлі
кездесулер өткізу
Тұрақты
СІМ, мүдделі
мемлекеттік
органдар
3.
"ЕО Үштігі - Орталық Азия
елдері" диалогы шеңберінде
ведомствоаралық сараптама-
лық жұмыс тобын құру және
оның қызметін ұйымдастыру
2008 жылғы I
жарты жылдық
СІМ, мүдделі
мемлекеттік
органдар
4.
Бірлескен өзара іс-қимыл
органдары шеңберіндегі Орта-
лық Азия бойынша ЕО страте-
гиясының басым жобаларын
іске асыру жөнінде еуропа-
лық тараппен бірлесіп "жол
карталарын" әзірлеу
2008 жыл
СІМ, мүдделі
мемлекеттік
органдар

Об утверждении Плана мероприятий по развитию сотрудничества между Республикой Казахстан и Европейским Союзом (ЕС) в сферах, совпадающих с приоритетами "Стратегии нового партнерства" между ЕС и странами Центральной Азии на 2007-2013 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 апреля 2008 года N 77-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 4-р
Сноска. Распоряжение утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 17.01.2012 № 4-р.
В целях развития сотрудничества между Республикой Казахстан и Европейским Союзом на 2007 - 2013 годы:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по развитию сотрудничества между Республикой Казахстан и Европейским Союзом (далее - ЕС) в сферах, совпадающих с приоритетами "Стратегии нового партнерства" между ЕС и странами Центральной Азии на 2007-2013 годы (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям:
1) принять соответствующие меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом;
2) представлять два раза в год, к 20 июня и 20 декабря, информацию о ходе выполнения Плана в Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе выполнения Плана в Правительство Республики Казахстан два раза в год, к 5 января и 5 июля, по итогам полугодия.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
3 апреля 2008 года N 77-р
План мероприятий
по развитию сотрудничества между Республикой Казахстан и
Европейским Союзом (ЕС) в сферах, совпадающих с приоритетами
"Стратегии нового партнерства" между ЕС и странами Центральной                          Азии на 2007-2013 годы
N
п/п
Мероприятие Сроки Ответственные
за исполнение
1 2 3 4
1. Политический диалог
1.
Проведение встреч высокого
уровня в формате "Тройка ЕС
- страны Центральной Азии"
Постоянно
МИД
2.
Проведение встреч высокого
уровня в рамках диалога
"Тройка ЕС - страны
Центральной Азии" по
конкретным отраслям
сотрудничества под эгидой
профильных министерств
Постоянно
МИД,
заинтересованные
государственные
органы
3.
Создание и организация
деятельности
Межведомственной экспертной
рабочей группы в рамках
диалога "Тройка ЕС - страны
Центральной Азии"
I
полугодие
2008 года
МИД,
заинтересованные
государственные
органы
4.
Разработка "дорожных карт"
совместно с европейской
стороной по реализации
приоритетных проектов
Стратегии ЕС по Центральной
Азии в рамках совместных
органов взаимодействия
2008 год
МИД,
заинтересованные
государственные
органы

2. Энергетикалық диалог
5
Қазақстан Республикасының
мынадай бірқатар перспекти-
валық халықаралық жобалар-
дың іске асырылуына қаты-
суы: "Бургас-Александрупо-
лис" мұнай құбырының жоба-
сымен тығыз байланыс жасай
отырып Каспий Құбыр Консор-
циумы мұнай құбырының өткі-
зу қабілетін кеңейту жобасы
Мәселенің
шешілуіне
дейін
ЭМРМ,
"КазМұнайГаз"
ҰК" АҚ (келісім
бойынша)
6.
ИНОГЕЙТ Мемлекетаралық
жоба шеңберіндегі
ынтымақтастық
Тұрақты
ЭМРМ, "КазМұнайГаз"
ҰК" АҚ (келісім
бойынша)
7.
Энергетикалық Хартия
үдерісінің шеңберіндегі
ынтымақтастық
Тұрақты
ЭМРМ,
"КазМұнайГаз"
ҰК" АҚ (келісім
бойынша)
8.
Мұнай-газ кешенінің өзекті
мәселелері бойынша дөңгелек
үстелдер, конференциялар,
семинарлар мен тренингтер
өткізу
Тұрақты
ЭМРМ,
"КазМұнайГаз"
ҰК" АҚ (келісім
бойынша)
9.
ТРАСЕКА Үкіметаралық
комиссияның отырыстарына
қатысу
Жыл сайын
ККМ
10.
ТРАСЕКА елдеріндегі жүк
ағынын талдау және Тәуелсіз
Мемлекеттер Достастығы
мен ЕО елдері арасындағы
өңіраралық көлік диалогы
2007 - 2008
жылдар
ККМ
11.
ЕО-ның және Қазақстан
Республикасының жетекші
сарапшыларымен алмасу,
мұнай-газ саласындағы
өзара тағылымдамаларды
қамтамасыз ету
Тұрақты
ЭМРМ,
"КазМұнайГаз"
ҰҚ" АҚ (келісім
бойынша)
3. Экономикалық дамуға, сауда мен инвестицияларға жәрдемдесу
12.
Тез бұзылатын тамақ өнімде-
рі және осыларды тасымал-
дауға арналған көлік құрал-
дары туралы келісім шеңбе-
рінде Қазақстанда, Қырғыз
Республикасында, Тәжікстан-
да, Өзбекстанда және Түрік-
менстанда тез бұзылатын
өнімдерді тасымалдау үшін
жабдықтарды сертификаттау
орталықтарын дамыту
2007 - 2008
жылдар
ККМ
13.
Бәсекелестікті қорғау
мәселелері бойынша ЕО-ға
техникалық көмек шеңберінде
мынадай оқыту семинарларын
өткізу:
1) стратегиялық және құқық-
тық құжаттарды дайындау,
әзірлеу және қолдану;
2) ЕО елдерінде заңнаманы
жасау кезінде пайдаланыла-
тын заңнама техникасының
негізгі тәсілдері,
әдістері мен құралдары;
3) ЕО елдерінде монополияға
қарсы заңнаманы бұзуларға
тергеу жүргізудің жалпы
қағидаттары (сөз байласу,
үстемдік жағдайын асыра
пайдалану, монопольдік
жоғары бағаны белгілеу
және т.б.);
4) экономикалық шоғырлануға
арналған қолдаухатты қарау
жөніндегі еуропалық елдер-
дің тәжірибесі;
5) заңнамалық техника және
оның тиімді заңнама үшін
маңызы;
6) нарықтардың тауарлық
және географиялық шекарала-
рын анықтау жөнінде ЕО ел-
дері монополияға қарсы
органдарының тәжірибесімен
алмасу;
7) ЕО елдерінің үлгісінде
сөз байласуын анықтау және
дәлелдеу
2008 жыл
ИСМ
14.
ЕО-ға техникалық көмек шең-
берінде техникалық реттеу
мәселелері жөнінде мынандай
шаралар өткізу:
1) стандарттау саласында
нормативтік құжаттармен жә-
не техникалық регламенттер-
мен (директивалармен) өзара
алмасу;
2) мәтіндердің дәлдігін
сақтау мақсатында норматив-
тік құжаттарды және  техни-
калық регламенттерді
(директивтерді) шет тілінен
мемлекеттік және орыс тіл-
деріне аудару кезінде көмек
көрсету;

2. Энергетический диалог
5.
Участие Казахстана в
реализации ряда
перспективных международных
проектов: проект расширения
пропускной способности
нефтепровода Каспийского
трубопроводного консорциума
в тесной увязке с проектом
нефтепровода "Бургас -
Александруполис"
До решения
вопроса
МЭМР, АО "НК
"КазМунайГаз"
(по согласованию)
6.
Сотрудничество в рамках
Межгосударственного проекта
ИНОГЕЙТ
Постоянно
МЭМР, АО "НК
"КазМунайГаз"
(по согласованию)
7.
Сотрудничество в рамках
процесса Энергетической
Хартии
Постоянно
МЭМР, АО "НК
"КазМунайГаз"
(по согласованию)
8.
Проведение круглых столов,
конференций, семинаров и
тренингов по актуальным
вопросам нефтегазового
комплекса
Постоянно
МЭМР, АО "НК
"КазМунайГаз"
(по согласованию)
9.
Участие в заседаниях
Межправительственной
комиссии ТРАСЕКА
Ежегодно
МТК
10.
Анализ грузопотоков в
странах ТРАСЕКА и
межрегиональный транспортный
диалог между странами
Содружества Независимых
Государств и ЕС
2007-2008
годы
МТК
11.
Обмен ведущими экспертами ЕС
и Республики Казахстан,
обеспечение взаимных
стажировок в нефтегазовой
отрасли
Постоянно
МЭМР, АО "НК
"КазМунайГаз"
(по согласованию)
3. Содействие экономическому развитию, торговле и
инвестициям
12.
Развитие центров
сертификации оборудования
для перевозки
скоропортящихся продуктов в
Казахстане, Кыргызской
Республике, Таджикистане,
Узбекистане и Туркменистане
в рамках Соглашения о
скоропортящихся пищевых
продуктах и специальных
транспортных средствах,
предназначенных для этих
перевозок
2007-2008
годы
МТК
13.
Проведение обучающих
семинаров в рамках
технической помощи ЕС по
вопросам защиты конкуренции:
1) Подготовка, разработка и
применение стратегических и
правовых документов;
2) Основные способы, приемы
и средства законодательной
техники, используемые при
создании законодательства в
странах ЕС;
3) Общие принципы проведения
расследования нарушений
антимонопольного
законодательства в странах
ЕС (сговор, злоупотребление
доминирующим положением,
установление монопольно
высокой цены и т.д.);
4) Опыт европейских стран по
рассмотрению ходатайств на
экономическую концентрацию;
5) Законодательная техника и
ее значение для эффективного
законодательства;
6) Обмен опытом
антимонопольных органов
стран ЕС по определению
товарных и географических
границ рынков;
7) Выявление и
доказательство сговора на
примере стран ЕС
2008 год
МИТ
14.
Проведение мероприятий по
вопросам технического
регулирования в рамках
технической помощи ЕС:
1) взаимный обмен
нормативными документами в
области стандартизации и
техническими регламентами
(директивами);
2) оказание помощи при
переводе нормативных
документов и технических
регламентов (директив) с
иностранного языка на
государственный и русский
языки с целью их
аутентичности текстов;

3) техникалық реттеу және
метрология саласында
тәжірибе алмасу;
4) оқыту және семинарларды
өткізу және т.б.
Тұрақты
ИСМ
15.
Бірлескен өңірлік инвести-
циялық құрылымды жасауға
Еуропалық қайта құру және
даму банкі мен Еуропалық
инвестициялық банкті және
Еуропалық инвестициялық
қорды тарту
Мәселенің
шешілуіне
дейін
ИСМ, ЭБЖМ
16.
Демпингке қарсы тергеулер
және қорғану шараларын қол-
дану саласында ЕО тәжірибе-
сін зерделеу мақсатында
Қазақстан Республикасына
арналған ЕО семинарларын
өткізу
2008 - 2013
жылдар
ИСМ
17.
Қызметтің транспаренттілі-
гін арттыру, мемлекеттік
даму институттарының нарық-
тық бағдарлануы бөлігінде,
сондай-ақ мемлекеттік даму
институттарын жекешелендіру
саласында Еуропалық даму
банкінің тәжірибесін
зерделеу
Тұрақты
"Қазына" ОДҚ"
АҚ (келісім
бойынша)
18.
Ұлттық даму институттарының
жарғылық капиталдарына
қатысу жолымен инвестор
ретінде Еуропалық қайта
құру және даму банкін тарту
Тұрақты
"Қазына" ОДҚ"
АҚ (келісім
бойынша)
19.
Корпоративтік басқару орган-
дарына тәуелсіз директорлар
ретінде қатысу үшін жоғары
кәсіби шетелдік менеджер-
лерді тарту
Тұрақты
"Қазына" ОДҚ"
АҚ (келісім
бойынша)
4. Құқық үстемдігі, тиісінше мемлекеттік басқару,
демократияландыру және адам құқықтары
20.
Қазақстан Республикасының
нормативтік-құқықтық акті-
лерін әзірлеу және заңнама-
сын талдау саласында ЕО-мен
ынтымақтастық үшін ЕО және
Орталық Азия елдерінің же-
текші эксперттерімен алмасу,
өзара тағылымдамаларды қам-
тамасыз ету, халықаралық
конференциялар мен дөңгелек
үстелдер ұйымдастыру әрі
оларды қаржыландыру
Тұрақты
Әділетмині,
БП (келісім
бойынша)
21.
Тәжірибе алмасу мәселелерін
қоса алғанда, ЕО-ға мүше
мемлекеттер мен Орталық Азия
елдерінің адвокаттары, нота-
риалдық қоғамдастықтары ара-
сында қарым-қатынастар орна-
ту және дамыту жөніндегі
бағдарламаларды құқық үстем-
дігі бойынша бастамашылықтар
шеңберінде әзірлеу
Тұрақты
Әділетмині
22.
Бас бостандығынан айыру
орындарында адам құқықтарын
сақтау, сондай-ақ ЕО-ның
қылмыстық жазалардың орында-
лу мәселесі жөніндегі тәжі-
рибесін зерделеу саласында
жалпыға бірдей танылған
халықаралық құқық нормала-
рын және халықаралық шарт-
тарды ЕО-ға мүше-мемлекет-
тер және Орталық Азия елде-
рінің қолдану мәселелелері
бойынша ЕО-мен ынтымақтас-
тық орнату
Тұрақты
Әділетмині,
АҚҰО (келісім
бойынша), БП
(келісім
бойынша)
23.
Еуропалық сот сараптамасы
академиясының (ЕNAFSI)
құрамына Қазақстан Респуб-
ликасының сот сараптамасы
институтын қосу үшін өтінім
беру мақсатында қажетті
құжаттарды дайындау және
ұсыну
2008 - 2011
жылдар
Әділетмині
24.
ЕО және Орталық Азия елдер
жетекші сарапшыларымен ал-
масу, адам құқықтарын сақ-
тау саласындағы жалпыға
бірдей танылған халықаралық
құқық нормаларын және
халықаралық шарттарды
қолдану мәселелері бойынша
өзара тағылымдамалармен
қамтамасыз ету
Тұрақты
Әділетмині,
БП (келісім
бойынша)
25.
ЕО-ға мүше мемлекеттер мен
Орталық Азия елдерінің сот
қоғамдастықтары арасында
өзара қарым-қатынастарды
жоғары деңгейде ұстау және
өзара мүддені білдіретін
мәселелер бойынша тәжірибе
алмасу
Тұрақты
ҚР ЖС (келісім
бойынша), СІМ
26.
Тәжірибені зерделеу, білік-
тілікті арттыру және құқық-
тық ақпарат алмасу мақса-
тында өзара сапарларды
ұйымдастыруды қоса алғанда,
сот органдарының қызметкер-
лері арасында байланыстар
орнату және оны дамыту
Тұрақты
ҚР ЖС (келісім
бойынша)
27.
Соттық әкімшіліктендіруде
инновациялық технологиялар-
ды пайдалану бойынша сарап-
тама-консультациялық көмек
көрсетуде жәрдемдесу
Тұрақты
ҚР ЖС (келісім
бойынша)
28.
Жоғарғы Соттың Сот зерттеу-
лері орталығы үшін сарапта-
ма-консультациялық көмек
беру, ұқсас шетелдік орта-
лықтардың тәжірибелерін
зерделеу, ЕО сарапшыларының
қатысуымен бірлескен ұзақ
мерзімді зерттеулер жүргізу
Тұрақты
ҚР ЖС (келісім
бойынша)
29.
Құқық үстемдігі, тиісінше
мемлекеттік басқару, демок-
ратияландыру және адам
құқықтары мәселелері жөнін-
де конференциялар мен семи-
нарлар өткізу және оның
жұмысына соттар мен сот
қызметкерлерінің қатысуы
Тұрақты
ҚР ЖС (келісім
бойынша)
30.
Мемлекеттік органдардың
мемлекеттік басқару стан-
дарттарын сақтауды бақылау
саласындағы адам құқықтары
жөніндегі ұлттық мекемелер-
лердің құқық қорғау функ-
цияларын пайдалану мәселеле-
рін қозғайтын, ынтымақтастық
орнату, құқық қорғау мекеме-
лерінің негізгі міндеттері-
нің бірі ретінде әкімшілен-
діру жүйесін жетілдіру
2007 - 2008
жылдар
АҚҰО (келісім
бойынша), ҚР ЖС
(келісім бойын-
ша), БП (келісім
бойынша)
31.
Қазақстандағы омбудсмен
мекемесінің институционалдық
мүмкіндіктерін одан әрі
нығайтуға бағытталған жоба-
ларды әзірлеу және іске асы-
ру мақсатында байланыстар
орнату және оны дамыту
2007 - 2008
жылдар
АҚҰО (келісім
бойынша), ҚР ЖС
(келісім бойын-
ша)
32.
Адам құқықтары мен еркінді-
гін қорғау және көтермелеу
саласындағы өзекті мәселе-
лер бойынша конференциялар,
семинарлар, тренингтер
өткізу
Тұрақты
БП (келісім
бойынша), АҚҰО
(келісім бойын-
ша), ҚР ЖС
(келісім
бойынша)
33.
Халықаралық сарапшылардың
адам құқықтарын қорғау мә-
селелері бойынша қызметтер
көрсетуіне жәрдемдесу,
бойынша жетекші еуропалық
білім беру орталықтарында
Адам құқықтары бойынша
уәкілеттік берілген офис
қызметкерлеріне білім беру
Тұрақты
АҚҰО (келісім
бойынша)

3) обмен опытом в области
технического регулирования и
метрологии;
4) обучение и проведение
семинаров и т.д.
Постоянно
МИТ
15.
Привлечение Европейского
банка реконструкции и
развития, Европейского
инвестиционного банка и
Европейского инвестиционного
фонда к созданию совместной
региональной инвестиционной
структуры
До решения
вопроса
МИТ, МЭБП
16.
Проведение семинаров ЕС для
Республики Казахстана по
изучению опыта ЕС в сфере
антидемпинговых
расследований и применении
защитных мер
2008-2013
годы
МИТ
17.
Изучение опыта Европейского
банка реконструкции и
развития в части повышения
транспарентности
деятельности, рыночной
ориентированности
государственных институтов
развития, а также в области
приватизации государственных
институтов развития
Постоянно
АО "ФУР "Қазына"
(по согласованию)
18.
Привлечение Европейского
банка реконструкции и
развития в качестве
инвестора путем участия в
уставных капиталах
национальных институтов
развития
Постоянно
АО "ФУР "Қазына"
(по согласованию)
19.
Привлечение
высокопрофессиональных
зарубежных менеджеров для
участия в органах
корпоративного управления в
качестве независимых
директоров
Постоянно
АО "ФУР "Қазына"
(по согласованию)
4. Верховенство права, надлежащее государственное
управление, демократизация и права человека
20.
Обмен ведущими экспертами
стран ЕС и Центральной Азии,
обеспечение взаимных
стажировок, организация и
финансирование международных
конференций и круглых столов
для сотрудничества с ЕС в
сфере разработки нормативных
правовых актов и анализа
законодательства Республики
Казахстан
Постоянно
МЮ, ГП
(по согласованию)
21.
Разработка в рамках
инициатив по верховенству
права программы по
установлению и развитию
контактов между адвокатами,
нотариальными сообществами
государств-членов ЕС и стран
Центральной Азии, включая
вопросы обмена опытом
Постоянно
МЮ
22.
Установить сотрудничество с
ЕС по вопросам применения
государствами-членами ЕС и
стран Центральной Азии
общепризнанных норм
международного права и
международных договоров в
области соблюдения прав
человека в местах лишения
свободы, а также изучения
опыта ЕС по вопросу
исполнения уголовных
наказаний
Постоянно
МЮ, НЦПЧ
(по
согласованию),
ГП
(по согласованию)
23.
Подготовка и представление
необходимых документов с
целью подачи заявки для
включения Института судебной
экспертизы Республики
Казахстан в состав
Европейской Академии
судебной экспертизы (ENAFSI)
2008-2011
годы
МЮ
24.
Обмен ведущими экспертами
стран ЕС и Центральной Азии,
обеспечение взаимными
стажировками по вопросам
применения общепризнанных
норм международного права и
международных договоров в
области соблюдения прав
человека
Постоянно
МЮ, ГП
(по согласованию)
25.
Поддержание взаимоотношений
на высоком уровне между
судебными сообществами
государств-членов ЕС и стран
Центральной Азии и обмен
опытом по вопросам,
представляющим взаимный
интерес
Постоянно
ВС РК (по
согласованию),
МИД
26.
Установление и развитие
контактов между работниками
судебных органов, включая
организацию взаимных визитов
в целях изучения опыта,
повышения квалификации и
обмена правовой информацией
Постоянно
ВС РК
(по согласованию)
27.
Содействие в оказании
экспертно-консультационной
помощи по использованию
инновационных технологий в
судебном администрировании
Постоянно
ВС РК
(по согласованию)
28.
Предоставление
экспертно-консультационной
помощи для Центра судебных
исследований Верховного
Суда, изучение опыта
аналогичных зарубежных
центров, проведение
совместных долгосрочных
исследований с участием
экспертов ЕС
Постоянно
ВС РК
(по согласованию)
29.
Проведение и участие судей и
работников судов в работе
конференций и семинаров по
вопросам верховенства права,
надлежащего государственного
управления, демократизации и
прав человека
Постоянно
ВС РК
(по согласованию)
30.
Установление сотрудничества,
затрагивающего вопросы
использования правозащитных
функций национальными
учреждениями по правам
человека в сфере контроля
над соблюдением
государственными органами
стандартов государственного
управления,
совершенствование системы
администрирования как одной
из ключевых задач
правозащитных учреждений
2007-2008
годы
НЦПЧ (по
согласованию),
ВС РК (по
согласованию),
ГП
(по согласованию)
31.
Установление и развитие
контактов в целях разработки
и реализации проектов,
направленных на дальнейшее
укрепление институциональных
возможностей учреждения
омбудсмена в Казахстане
2007-2008
годы
НЦПЧ (по
согласованию),
ВС РК
(по согласованию)
32.
Проведение конференций,
семинаров, тренингов по
актуальным вопросам в
области защиты и поощрения
прав и свобод человека
Постоянно
ГП (по
согласованию),
НЦПЧ (по
согласованию),
ВС РК
(по согласованию)
33.
Содействие международных
экспертов в предоставлении
услуг по вопросам защиты
прав человека, обучение
сотрудников офиса
Уполномоченного по правам
человека в ведущих
европейских образовательных
центрах по правам человека
Постоянно
НЦПЧ
(по согласованию)

5. Білім беру және кәсіби дайындық
34.
Студенттермен, магистрант-
тармен, докторанттармен,
оның ішінде "Болашақ" бағ-
дарламасы мен ЕО стипендия-
лары шеңберінде алмасу
Тұрақты
БҒМ
35.
Қазақстандық оқытушылардың
ЕО елдерінде тағылымдамадан
өтуі
Тұрақты
БҒМ
36.
ЕО құрылымдарының ЖОО-да
жаңа білім беру бағдарлама-
ларын енгізуге қатысуы
(әзірлеу, сараптама)
Тұрақты
БҒМ
37.
Қазақстан Республикасы Қор-
ғаныс министрлігінің әскери
оқу орындарының, өздерінің
ұқсас шет елдердегі әріп-
тестерімен ынтымақтастығын
дамыту мақсатында Қазақстан
Республикасы мен ЕО мемле-
кеттерінің қорғаныс ведом-
стволары деңгейінде (Ұлыб-
ритания, Франция, Германия
Федеративтік Республикасы)
екіжақты консультациялар
өткізу
2008 жылдың I
жартыжылдығы
ҚорМ
38.
Қазақстан Республикасы Қор-
ғаныс министрлігінің әскери
оқу орындарының, өздеріне
ұқсас шет елдердегі әріп-
тестерімен ынтымақтастығын
дамыту мақсатында әскери
оқу орындары өкілдерін са-
парлары барысында ақпарат-
тық алмасуды жүзеге асыру
2008 жылдың 2
жартыжылдығы
ҚорМ
39.
Әскери оқу орындардың ынты-
мақтастығын дамыту мақса-
тында Қазақстан Республика-
сы Қорғаныс министрлігінің
ЕО мемлекеттерімен (Ұлыб-
ритания, Франция, Германия
Федеративтік Республикасы)
екіжақты әскери және ғылыми
ынтымақтастық бағдарламала-
рын әзірлеу
2008 жылдың
ішінде
ҚорМ
40.
Әскери оқу орындарын ынты-
мақтастығын дамыту мақсатын-
да, екіжақты әскери және
ғылыми ынтымақтастық бағдар-
ламалары бойынша шараларды
іске асыру
Ынтымақтастық
бағдарламала-
рында
қарастырылған
мерзімдерге
сәйкес
ҚорМ
41.
ЕО әскери оқу орындарындар-
да қазақстандық әскери кад-
рларды дайындау мақсатында
Қазақстан Республикасының
қорғаныс ведомстволары мен
ЕО елдері деңгейінде (Ұлы-
британия, Франция, Германия
Федеративтік Республикасы)
екіжақты консультациялар
Жыл сайын
ҚорМ
42.
ЕО елдерінің әскери оқу
орындарында қазақстандық
кадрларды даярлау саласын-
дағы саласындағы екіжақты
ынтымақтастық бағдарламала-
рын әзірлеу
Жыл сайын
ҚорМ
43.
ЕО елдерінің әскери оқу
орындарында қазақстандық
кадрларды даярлау
саласындағы ынтымақтастық
бағдарламалары бойынша
іс-шараларды іске асыру
Ынтымақтастық
бағдарламала-
рында
қарастырылған
мерзімдерге
сәйкес
ҚорМ
44.
Қазақстан Республикасының
және ЕО мемлекеттері қорға-
ныс ведомстволары денгейін-
де (Ұлыбритания, Франция,
Германия Федеративтік
Республикасы) ЕО қарулы
күштері өткізетін жаттығу-
ларға қазақстандық әскери
қызметкерлердің тұрақты
қатысуы үшін екіжақты
консультациялар
2008 жылдың 1
жартыжылдығы
ҚорМ
45.
Қазақстандық әскери қызмет-
шілердің ЕО қарулы күштері
өткізетін жаттығуларға
тұрақты қатысуы үшін ынты-
мақтастықтың екіжақты жыл-
дық бағдарламаларына әзір-
ленген шараларды енгізу
Жыл сайын
ҚорМ
46.
Қазақстандық әскери қызмет-
шілердің ЕО қарулы күштері
өткізетін жаттығуларға
тұрақты қатысуы үшін ынты-
мақтастықтың екіжақты бағ-
дарламалар бойынша шаралар-
ды іске асыру
Ынтымақтастық
бағдарламала-
рында
қарастырылған
мерзімдерге
сәйкес
ҚорМ
47.
Қазақстанның туристік орта-
лықтарында тренингтік меке-
мелерді құру мақсатында
"Еуропалық білім беру бас-
тамасы" жобасының шеңберін-
де ынтамақтастықты дамыту

5. Образование и профессиональная подготовка
34.
Обмен студентами,
магистрантами, докторантами,
в том числе в рамках
программы "Болашак" и
стипендий ЕС
Постоянно
МОН
35.
Стажировки казахстанских
преподавателей в странах ЕС
Постоянно
МОН
36.
Участие структур ЕС во
внедрении новых
образовательных программ в
ВУЗах (разработка,
экспертиза)
Постоянно
МОН
37.
Двусторонние консультации на
уровне оборонных ведомств
Республики Казахстан и стран
ЕС (Великобритании, Франции,
Федеративной Республики
Германия) в целях развития
сотрудничества военных
учебных заведений
Министерства обороны
Республики Казахстан с их
зарубежными аналогами
1-е
полугодие
2008 года
МО
38.
Осуществление
информационного обмена в
ходе ознакомительных визитов
представителей военных
учебных заведений в целях
развития сотрудничества
военных учебных заведений
Министерства обороны
Республики Казахстан с их
зарубежными аналогами
2-е
полугодие
2008 года
МО
39.
Разработка двусторонних
программ военно-научного
сотрудничества Министерства
обороны Республики Казахстан
со странами ЕС
(Великобритании, Франции,
Федеративной Республики
Германия) в целях развития
сотрудничества военных
учебных заведений
В течение
2008 года
МО
40.
Реализация мероприятий по
двусторонним программам
военно-научного
сотрудничества в целях
развития сотрудничества
военных учебных заведений
Согласно
срокам,
предусмот-
ренным в
программах
сотрудни-
чества
МО
41.
Двусторонние консультации на
уровне оборонных ведомств
Республики Казахстан и стран
ЕС (Великобритании, Франции,
Федеративной Республики
Германия) для подготовки
казахстанских военных кадров
в военных учебных заведениях
ЕС
Ежегодно
МО
42.
Разработка двусторонних
программ сотрудничества в
сфере подготовки
казахстанских кадров в
военных учебных заведениях
стран ЕС
Ежегодно
МО
43.
Реализация мероприятий по
программам сотрудничества в
сфере подготовки
казахстанских кадров в
военных учебных заведениях
стран ЕС
Согласно
срокам,
предусмот-
ренным в
программах
сотрудни-
чества
МО
44.
Двусторонние консультации на
уровне оборонных ведомств
Республики Казахстан и стран
ЕС (Великобритании, Франции,
Федеративной Республики
Германия) для регулярного
участия казахстанских
военнослужащих в учениях,
проводимых Вооруженными
силами ЕС
1-е
полугодие
2008 года
МО
45.
Внесение разработанных
мероприятий в годовые
двусторонние программы
сотрудничества для
регулярного участия
казахстанских военнослужащих
в учениях, проводимых
Вооруженными силами ЕС
Ежегодно
МО
46.
Реализация мероприятий по
двусторонним программам
сотрудничества для
регулярного участия
казахстанских военнослужащих
в учениях, проводимых
Вооруженными силами ЕС
Согласно
срокам,
предусмот-
ренным в
программах
сотрудни-
чества
МО
47.
Развитие сотрудничества в
рамках проекта "Европейская
образовательная инициатива"
в целях создания тренинговых
учреждений в туристских
центрах Казахстана

2008 - 2009
жылдар
ТСМ, СІМ
48.
"Еуропалық білім беру бас-
тамасы" жобасының шеңберін-
де студенттер,  магистрант-
тар, докторанттардың тағы-
лымдамаларын және туризм
мен спорт саласындағы жоға-
ры оқу орындар оқытушылары-
ның тәжірибе алмасуын
жүзеге асыру
2007 - 2008
жылдар
БҒМ, ТСМ, СІМ
49.
"Оңтүстік сақина" мемлекет-
терінде әуе көлігінің
диспетчерлері үшін тренинг
жүргізу
2007 - 2008
жылдар
ККМ
50.
Техникалық және кәсіби оқу
орындарын, су шаруашылығы
және мелиорациялық профильді
жоғары оқу орындарын қазір-
гі заманғы суару құрал-жаб-
дықтармен, оған қоса монтаж
және жөндеу жұмыстарымен
(насостық станция, ірі және
ұсақ тазарту фильтрлері,
автоматика, үлестіргіш,
тамызғыш және жаңбырлы желі-
лер, автоматизациялық мете-
останция, ылғалдық датчикте-
рі, сервер, бағдарламалық
қосымшалар (ПО), суарылатын
жерлердің мелиорациялық
жағдайын тексеретін басқа
сыртқы және лабораториялық
жабдықтар) жабдықтаудағы
техникалық көмек, GPS
2008 - 2013
жылдар
АШМ, БҒМ
51.
Орталық Азия мемлекеттерінің
зияткерлік меншік бөлімшеле-
рінің қызметкерлері үшін ЕО
мамандарының тікелей қаты-
суымен біліктілікті арттыру
курстарын жүргізетін Зият-
керлік меншік академияларын
құру
2007 - 2011
жылдар
Әділетмині
52.
Еуропалық мамандандырылған
оқу орындарында қазақстан-
дық сот қазыларын даярлау
және біліктілігін арттыруды
қамтамасыз ететін Мемлекет-
тік басқару академиясындағы
Әділет институтының профес-
сорлік-оқытушы құрамының,
магистранттарының, тыңдау-
шыларының тағылымдамаларын
жүзеге асыру
2007 - 2008
жылдар
ҚР ЖС (келісім
бойынша)
6. Қоршаған орта және су ресурстары
53.
Орнықты даму үшін білім бе-
ру саласында көмек көрсету
2007 - 2008
жылдар
Қоршағанортамині
54.
Қазақстан Республикасы, Еу-
ропалық Комиссия мен Бірік-
кен Ұлттар Ұйымының даму
бағдарламасы арасында Орта-
лық Азияның өңірлік эколо-
гиялық орталығының (РЭЦЦА)
жұмыс жасау шарттары туралы
келісімге өзгерістерді
енгізу
2008 жылдың I
жартыжылдығы
Қоршағанортамині
55.
Халықаралық нормалар мен
стандарттарға сай қазақтан-
дық табиғатты қорғау
заңдардың үйлесімділігін
қамтамасыз ету
2007 - 2008
жылдар
Қоршағанортамині
56.
Экожүйелік әдістеме негізін-
де Орталық Азия елдерінің
орнықты трансөңірлік дамуы
үшін жағдай туғызу
2007 - 2009
жылдар
Қоршағанортамині
57.
Өңірлік экологиялық мәселе-
лерді шешу үшін, трансшека-
ралық орнықты даму аймақта-
рын қалыптастыру
2007 - 2010
жылдар
Қоршағанортамині
58.
Өндіріске экологиялық таза,
серпінді және ресурс сақтау-
шы технологияларды енгізу
2007 - 2009
жылдар
Қоршағанортамині
59.
Астана қаласында Еуразиялық
су орталығын құруда Қазақс-
тан Республикасына көмек
көрсету
2007 - 2013
жылдар
Қоршағанортамині
60.
Қазақстан Республикасында
жаңғырмалы қуат көздері
бойынша инновациялық жоба-
ларды шығару үшін Орталықты
құруда көмек көрсету

2008-2009
годы
МТС, МИД
48.
Осуществление в рамках
проекта "Европейская
образовательная инициатива"
стажировку студентов,
магистрантов, докторантов и
обмен опытом преподавателей
высших учебных заведений в
сфере туризма и спорта
2007-2008
годы
МОН, МТС, МИД
49.
Тренинг для диспетчеров
воздушного транспорта в
странах "Южного кольца"
2007-2008
годы
МТК
50.
Техническая помощь по
оснащению учебных заведений
технического и
профессионального, высшего
образования
водохозяйственного и
мелиоративного профиля
комплектами современного
оросительного оборудования,
с монтажом и пусконаладочными
работами (насосная станция,
фильтры грубой и тонкой
очистки, автоматика,
распределительные, капельные
и дождевальные линии,
автоматизированная
метеостанция, датчики
влажности, сервер,
программное обеспечение,
другое полевое и
лабораторное оборудование по
мониторингу мелиоративного
состояния орошаемых земель),
GPS
2008-2013
годы
МСХ, МОН
51.
Создание Академий
интеллектуальной
собственности, в которой
предполагается проводить
курсы по повышению
квалификации для сотрудников
подразделений
интеллектуальной
собственности государств
Центральной Азии с
непосредственным участием
специалистов ЕС
2007-2011
годы
МЮ
52.
Осуществление стажировок
профессорско-
преподавательского состава,
магистрантов и слушателей
Института правосудия Академии
государственного управления,
обеспечивающего подготовку и
повышение квалификации судей
Казахстана в европейских
специализированных учебных
заведениях
2007-2008
годы
ВС РК
(по согласованию)
6. Окружающая среда и водные ресурсы
53.
Содействие в области
образования для устойчивого
развития
2007-2008
годы
МООС
54.
Внесение изменений в
Соглашение об условиях работы
Регионального экологического
центра Центральной Азии
(РЭЦЦА), между Республикой
Казахстан, Европейской
Комиссией и Программа
развития Организации
Объединенных Нации
I полугодие
2008 года
МООС
55.
Обеспечение гармонизации
казахстанского
природоохранного
законодательства с
международными нормами и
стандартами
2007-2008
годы
МООС
56.
Создание условий для
устойчивого
трансрегионального развития
стран Центральной Азии на
основе экосистемного подхода
2007-2009
годы
МООС
57.
Формирование трансграничных
зон устойчивого развития для
решения региональных
экологических проблем
2007-2010
годы
МООС
58.
Внедрение на производстве
экологически чистых прорывных
и ресурсосберегающих
технологий
2007-2009
годы
МООС
59.
Содействие Республике
Казахстан в создании
Евразийского центра воды в
городе Астана
2007-2013
годы
МООС
60.
Содействие в создании Центра
для генерации инновационных
проектов по возобновляемым
источникам энергии в
Республике Казахстан

2007 - 2010
жылдар
Қоршағанортамині
61.
"Еуропа үшін қоршаған орта"
атты 7-ші жалпыеуропалық
қоршаған орта министрлерінің
конференциясы
2011 жыл
Қоршағанортамині
62.
Негізгі трансшекаралық
өзендер бойынша халықаралық
бассейн Кеңестерін құру
2013 жыл
АШМ
63.
Орталық Азия елдерінде су
сақтаушы технологияларды
енгізуді іске асыру кезінде
техникалық көмек көрсету
2008 - 2013 жылдар
АШМ
64.
Орталық Азия елдерінің
суармалы жерлерін өсірілетін
ауыл шаруашылығы өнімдері
нарығын олардың мейлінше
бәсекеге қабілетті түрлерін
айқындау немесе олардың
жаңа түрлерін өндіру бойынша
ұсыныс жасау мақсатымен
зерттеулер жүргізу
2008 - 2013
жылдар
АШМ
65.
Су ресурстарын ұтымды және
кешенді түрде пайдалану
мәселелері жөнінде бірлескен
семинарлар, конференциялар,
дөңгелек үстелдерді өткізу
Тұрақты
АШМ
7. Ортақ қауіптерге және проблемаларға қарсы күрес
66.
ВОМСА бағдарламасы шеңберін-
де кешенді шараларды жүзеге
асыру
Тұрақты
ІІМ, Қаржымині,
ҰҚК (келісім
бойынша)
67.
CADAP бағдарламасы шеңберін-
де кешенді шараларды жүзеге
асыру
Тұрақты
ІІМ, Қаржымині,
ҰҚК (келісім
бойынша)
68.
"Ортақ қауіптер және пробле-
маларға қарсы күрес"
стратегиясын бағыттау
жөнінде семинарлар, дөңгелек
үстел, конференцияларды
өткізу
Тұрақты
ІІМ, ҰҚК
(келісім бойын-
ша) ЭСЖКА
(келісім бойын-
ша), СІМ, Қаржы-
мині, БП (келі-
сім бойынша)
69.
ЕО елдері тарапынан оқу
немесе ортақ қауіптер мен
қатерлерге қарсы күрес
бойынша өзге де материалдар-
мен қамтамасыз ету бойынша
көрсетілетін көмек
мүмкіндіктерін пысықтау
2008 жыл
ІІМ, ЭСЖКА
(келісім бойын-
ша), СІМ, Қаржы-
мині, БП (келі-
сім бойынша)
70.
Шекараларды басқару, терро-
ризмге, есірткі тасымалдау-
ға, ұйымдасқан қылмысқа
және заңсыз көші-қонға
қарсы күрес мәселелеріне
арналған халықаралық ғылы-
ми-тәжірибе конференциялар-
ды өткізу
Тұрақты
ІІМ, ҰҚК (келі-
сім бойынша),
ЭСЖКА (келісім
бойынша), Еңбек-
мині, СІМ, БП
(келісім
бойынша)
71.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес мәселелері жөнінде
бірлескен семинарлар,
дөңгелек үстелдер,
конференциялар өткізу
Тұрақты
ЭСЖКА (келісім
бойынша), МҚА
(келісім бойын-
ша), Әділетмині,
СІМ, БП (келі-
сім бойынша)
72.
Жемқорлыққа қарсы күрес
саласындағы озық
тәжірибемен алмасу
Тұрақты
ЭСЖКА (келісім
бойынша), МҚА
(келісім бойын-
ша), Әділетмині,
СІМ, БП (келі-
сім бойынша)
73.
Жемқорлыққа қарсы
конвенцияларға қосылу
2008 жылдың
I-тоқсаны
ЭСЖКА (келісім
бойынша), БП
(келісім
бойынша)
8. Мәдениетаралық диалог
74.
Тіл саясаты саласында жүйе-
лі зерттеу мен Қазақстанға
халықаралық тәжірибені
енгізу үшін Қазақстанның
ЕО елдерімен ынтымақтастық
халықаралық орталығын құру
2008 - 2010
жылдар
МАМ, СІМ
75.
"Мұсылмандар әлемі - Батыс"
диалогы шеңберінде сыртқы
істер министрліктері деңге-
йінде кездесулер өткізу
2008 жылғы
қазан
СІМ
Ескертпе. Аббревиатуралардың толық жазылуы:
СІМ        - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ЭМРМ       - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
ЭБЖМ       - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
ККМ        - Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация
министрлігі
ИСМ        - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда
министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
АҚҰО       - Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
БҒМ        - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ҚорМ       - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ТСМ        - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі
АШМ        - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау
министрлігі
ІІМ        - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Қаржымині  - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҰҚК        - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ЭСЖКА      - Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігі(Қаржы полициясы)
БП         - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Еңбекмині  - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
МҚА        - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі
МАМ        - Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат
министрлігі
ҚР ЖС      - Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
"Қазына" ОДҚ" АҚ - "Қазына" орнықты даму қоры акционерлік қоғамы
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ - "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" АҚ
ЖОО        - Жоғары оқу орны
ИНОГЕЙТ    - Еуропаға мұнай мен газды мемлекетаралық тасымалдау
ТРАСЕКА    - Еуропа-Кавказ-Азия көлік дәлізі
ВОМСА      - Шекраларды басқару бойынша Орталық Азия елдері үшін
бағдарламасы
CADAP      - Орталық Азия есірткі бойынша іс-қимыл бағдарламасы

2007-2010
годы
МООС
61.
7-ая общеевропейская
конференция министров
окружающей среды "Окружающая
среда для Европы"
2011 год
МООС
62.
Создание международных
бассейновых советов по
основным трансграничным рекам
2013 год
МСХ
63.
Техническая помощь в
реализации внедрения в
странах Центральной Азии
водосберегающих технологий
2008-2013
годы
МСХ
64.
Проведение исследований
рынка сельскохозяйственной
продукции, выращиваемой на
орошаемых землях Центральной
Азии с целью определения
наиболее конкурентоспособных
видов или рекомендациями по
производству новых
2008-2013
годы
МСХ
65.
Проведение совместных
семинаров, круглых столов,
конференции по вопросам
рационального и комплексного
использования водных
ресурсов
Постоянно
МСХ
7. Борьба с общими угрозами и проблемами
66.
Осуществление комплексных
мер в рамках программы ВОМСА
Постоянно
МВД, МФ, КНБ
(по согласованию)
67.
Осуществление комплексных
мер в рамках САDАР
Постоянно
МВД, МФ, КНБ
(по согласованию)
68.
Проведение семинаров,
круглых столов, конференции
по направлению Стратегии
"Борьба с общими угрозами и
проблемами"
Постоянно
МВД, КНБ
(по
согласованию),
АБЭКП (по
согласованию),
МИД, МФ, ГП (по
согласованию)
69.
Проработка возможности
оказания содействия со
стороны стран ЕС в
предоставлении учебных или
иных материалов по борьбе с
общими вызовами и угрозами
2008 год
МВД, АБЭКП (по
согласованию),
МИД, МФ, ГП
(по согласованию)
70.
Проведение международных
научно-практических
конференций, посвященных
проблемам управления
границами, борьбы с
терроризмом, наркотрафиком,
организованной преступностью
и нелегальной миграцией
Постоянно
МВД, КНБ (по
согласованию),
АБЭКП (по
согласованию),
МТСЗН, МИД, ГП
(по согласованию)
71.
Проведение совместных
семинаров, круглых столов,
конференции по вопросам
борьбы с коррупцией
Постоянно
АБЭКП (по
согласованию),
АДГС (по
согласованию),
МЮ, МИД, ГП
(по согласованию)
72.
Обмен передовым опытом в
области борьбы с коррупцией
Постоянно
АБЭКП (по
согласованию),
АДГС (по
согласованию),
МЮ, ГП
(по согласованию)
73.
Присоединение к
антикоррупционным конвенциям
1 квартал
2008 года
АБЭКП (по
согласованию),
ГП
(по согласованию)
8. Межкультурный диалог
74.
Создание международного
центра сотрудничества
Казахстана со странами ЕС в
области языковой политики
для системного изучения и
внедрения в Казахстане
международного опыта
2008-2010
годы
МКИ, МИД
75.
Проведение встречи на уровне
министров иностранных дел в
рамках диалога
"Мусульманский мир - Запад"
Октябрь
2008 года
МИД
Примечание: Расшифровка аббревиатур:
МИД   - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЭМР  - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики
Казахстан
МЭБП  - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
МТК   - Министерство транспорта и коммуникации Республики Казахстан
МИТ   - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЮ    - Министерство юстиции Республики Казахстан
НЦПЧ  - Национальный центр по правам человека Республики Казахстан
МОН   - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МО    - Министерство обороны Республики Казахстан
МТС   - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МСХ   - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МООС  - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МВД   - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МФ    - Министерство финансов Республики Казахстан
КНБ   - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
АБЭКП - Агентство по борьбе с экономической и коррупционной
преступностью Республики Казахстан (финансовая полиция)
ГП    - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
АДГС  - Агентство по делам государственной службы Республики
Казахстан
МКИ   - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
ВС РК - Верховный суд Республики Казахстан
АО "ФУР "Қазына"     - акционерное общество "Фонд устойчивого
развития "Қазына"
АО "НК "КазМунайГаз" - акционерное общество "Национальная компания
"Казмунайгаз"
ВУЗ                  - Высшее учебное заведение
ИНОГЕИТ              - Межгосударственная транспортировка нефти
и газа в Европу
ТРАСЕКА              - Транспортный коридор Европа-Кавказ-Азия
ВОМСА                - Программа по управлению границами для стран
Центральной Азии
CADAP                - Программа действий по наркотикам в Центральной
Азии