Денсаулық сақтау ісін дамытудың 2020 жылға дейінгі ұзақ мерзімді бағдарламасының жобасын әзірлеу жөніндегі ұсыныстарды пысықтау үшін жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 9 қаңтардағы N 2-ө Өкімі
Денсаулық сақтау ісін дамытудың 2020 жылға дейінгі ұзақ мерзімді бағдарламасының жобасын әзірлеу жөніндегі ұсыныстарды пысықтау мақсатында:
1. Мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Досқалиев                   - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Жақсылық Ақмырзаұлы           сақтау министрі, жетекші
Біртанов                    - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Елжан Амантайұлы              сақтау вице-министрі, жетекшісінің
орынбасары
Сәдуақасова                 - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Зәуре Қауазқанқызы            сақтау министрлігі стратегиялық
жоспарлау және халықаралық
ынтымақтастық басқармасының бас
сарапшысы, хатшы
Аяганов                     - Қазақстан Республикасының Парламенті
Серік Әкпенұлы                Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Сейітмағанбетова            - Қазақстан Республикасының Парламенті
Гүлнәр Сүлейменқызы           Мәжілісінің депутаты, Әлеуметтік-мәдени
даму комитетінің мүшесі (келісім
бойынша)
Қоскелдинова                - Қазақстан Республикасының Премьер-
Шолпан Шерниязқызы            Министрі Кеңсесінің Әлеуметтік-
экономикалық бөлімі денсаулық сақтау
секторының меңгерушісі (келісім
бойынша)
Сәрсембаев                  - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Зейнолла Сәкенұлы             ортаны қорғау вице-министрі
Қайырбекова                 - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Салидат Зекенқызы             сақтау министрлігінің Медициналық
қызмет көрсету саласындағы бақылау
комитетінің төрағасы
Асқаров                     - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Альберт Мұхтарұлы             министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау комитеті
төрағасының орынбасары
Байсеркин                   - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Бауыржан Сәтжанұлы            министрлігінің Медициналық қызмет
көрсету саласындағы бақылау комитеті
төрағасының орынбасары
Пак                         - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Лариса Юн-Бойевна             министрлігінің Фармацевтикалық бақылау
комитеті төрағасының орынбасары
Ырысәлиев                   - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Серік Азтайұлы                министрлігі Стратегиялық даму
департаментінің директоры
Исмайылов                   - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Жұмағали Қазыбайұлы           министрлігі Емдеу-профилактикалық көмек
департаментінің директоры
Королева                    - Қазақстан Республикасы Туризм және
Светлана Викторовна           спорт министрлігі Спортты дамыту
департаментінің директоры
Раева                       - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Бақытжан Темірбайқызы         министрлігі Экономика және қаржы
департаментінің директоры
Тоқсейітова                 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Рабиға Әлібекқызы             министрлігі Мал шаруашылығын дамыту
және ветеринарлық қауіпсіздік
департаментінің директоры
Хамзина                     - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Нұргүл Қалиқызы               министрлігі Ғылым және адам ресурстары
департаментінің директоры
Щегорцова                   - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Анастасия Геннадьевна         ақпарат министрлігі Талдау және
стратегиялық жоспарлау департаментінің
директоры
Мұқаев                      - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру
Әнуар Маратұлы                және байланыс агенттігі Қаржы және
құқықтық қамтамасыз ету департаментінің
директоры
Әуғалиева                   - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Мейрамгүл Алтынханқызы        сауда министрлігінің Индустриялық даму
департаменті директорының орынбасары
Төкежанов                   - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Болат Тұрғанұлы               министрлігінің Стратегиялық даму
департаменті директорының орынбасары
Шайхыбекова                 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Гүлжан Тұрарқызы              министрлігінің Экономика және қаржы
департаменті директорының орынбасары
Жабатаева                   - Қазақстан Республикасы Экономика және
Айнұр Асылбекқызы             бюджеттік жоспарлау министрлігінің
Әлеуметтік саланы дамыту департаменті
денсаулық сақтау ісін дамыту
басқармасының бастығы
Мельникова                  - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Наталья Ивановна              министрлігінің Тыл департаменті
медициналық басқармасының бастығы
Оразалин                    - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Әзижан Сәрпенұлы              министрлігі Бас басқармасы бастығының -
Қарулы күштер басқармасының Бас
әскери-медициналық басқармасы
Ұйымдастыру-жоспарлау және әскери
дайындық басқармасы бастығының
орынбасары
Құлжанова                   - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Жанар Мақсұтқызы              министрлігі Көп жақты ынтымақтастық
департаментінің кеңесшісі
Ділжанова                   - Қазақстан Республикасы Еңбек және
Жанагүл Жұмағалиқызы          халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
медициналық-әлеуметтік сараптама және
мүгедектерді оңалту басқармасының бас
сарапшысы
Ақанов                      - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Айқан Ақанұлы                 министрлігінің "С.Д. Асфендияров
атындағы Қазақ ұлттық медицина
университеті" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорнының ректоры
Байгенжин                   - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Абай Қабатайұлы               министрлігінің "Ұлттық ғылыми
медициналық орталығы" республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының директоры
Диқанбаева                  - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Сәуле Әлкейқызы               министрлігінің "Педиатрия және балалар
хирургиясы ғылыми орталығы"
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының директоры
Құлжанов                    - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Мақсұт Кәрімұлы               министрлігінің "Қоғамдық денсаулық
сақтау жоғары мектебі" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
ректоры
Рақыпбеков                  - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Төлебай Қосиябекұлы           министрлігінің "Семей мемлекеттік
медицина академиясы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
ректоры
Слесарев                    - Қазақстан Республикасы Төтенше
Владимир Георгиевич           жағдайлар министрлігінің "Апаттар
медицинасы орталығы" мемлекеттік
мекемесінің директоры
Төлебаев                    - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Қазбек Ағабылұлы              министрлігі "Салауатты өмір салтын
қалыптастыру проблемалары ұлттық
орталығы" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорнының директоры
Шарман                      - "Ұлттық медициналық холдингі"
Алмаз Төрегелдіұлы            акционерлік қоғамы басқармасының
төрағасы
Шоранов                     - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Марат Едігеұлы                министрлігі "Денсаулық сақтауды дамыту
институты" республикалық мемлекеттік
кәсіпорнының директоры
Үкібасова                   - "Ана мен бала ұлттық ғылыми орталығы"
Талшын Мүкәдісқызы            акционерлік қоғамының вице-президенті
Баймаханов                  - Қызылорда облысы денсаулық сақтау
Болатбек Бимендіұлы           басқармасының бастығы (келісім бойынша)
Кәрібеко                    - Астана қаласы денсаулық сақтау
Темірлан Сібірұлы             басқармасының бастығы (келісім бойынша)
Маджуга                     - Ақмола облысы денсаулық сақтау
Виктор Петрович               басқармасының бастығы (келісім бойынша)
Павел Урсу                  - Қазақстандағы Дүниежүзілік денсаулық
сақтау ұйымының елдік офисі басшысының
міндетін атқарушы
Қосбаева Әлия               - БҰҰ (ЮНИСЕФ) Балалар қорының денсаулық
сақтау және тамақтандыру жөніндегі
бағдарламалар үйлестірушісі
Косухин                     - БҰҰ халық қоныстануы саласындағы
Александр Борисович           қорының (ЮНФПА) Қазақстан
Республикасындағы бағдарламаларының
үйлестірушісі

О создании рабочей группы для выработки предложений по разработке проекта Долгосрочной программы развития здравоохранения до 2020 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 января 2009 года № 2-р
В целях выработки предложений по разработке проекта Долгосрочной программы развития здравоохранения до 2020 года:
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Доскалиев                  - Министр здравоохранения Республики
Жаксылык Акмурзаевич         Казахстан, руководитель
Биртанов                   - вице-министр здравоохранения Республики
Елжан Амантаевич             Казахстан, заместитель руководителя
Садвокасова                - главный эксперт управления
Зауре Каузкановна            стратегического планирования и
международного сотрудничества
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан, секретарь
Аяганов                    - депутат Сената Парламента Республики
Серик Акпенович              Казахстан (по согласованию)
Сейтмаганбетова            - депутат Мажилиса Парламента Республики
Гулнар Сулейменовна          Казахстан, член Комитета по
социально-культурному развитию
(по согласованию)
Коскельдинова              - заведующая сектором здравоохранения
Шолпан Черниязовна           Социально-экономического отдела
Канцелярии Премьер-Министра Республики
Казахстан (по согласованию)
Сарсембаев                 - вице-министр охраны окружающей среды
Зейнолла Сакенович           Республики Казахстан
Каирбекова                 - председатель Комитета по контролю в
Салидат Зекеновна            сфере оказания медицинских услуг
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан
Аскаров                    - заместитель председателя Комитета
Альберт Мухтарович           государственного санитарно-
эпидемиологического надзора Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Байсеркин                  - заместитель председателя Комитета
Бауыржан Сатжанович          по контролю в сфере оказания медицинских
услуг Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Пак                        - заместитель председателя Комитета
Лариса Юн-Бойевна            фармацевтического контроля Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Ирсалиев                   - директор Департамента стратегии развития
Серик Азтаевич               Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Исмаилов                   - директор Департамента лечебно-
Жумагали Казыбаевич          профилактической помощи Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Королева                   - директор Департамента развития спорта
Светлана Викторовна          Министерства туризма и спорта Республики
Казахстан
Раева                      - директор Департамента экономики и
Бахытжан Темирбаевна         финансов Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Токсеитова                 - директор Департамента развития
Рабига Алибековна            животноводства и ветеринарной
безопасности Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Хамзина                    - директор Департамента науки и
Нургуль Калиевна             человеческих ресурсов Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Щегорцова                  - директор Департамента анализа и
Анастасия Геннадьевна        стратегического планирования
Министерства культуры и информации
Республики Казахстан
Мукаев                     - директор Департамента финансов и
Анвар Маратович              правового обеспечения Агентства
Республики Казахстан по информатизации
и связи
Аугалиева                  - заместитель директора Департамента
Мейрамгуль Алтынхановна      индустриального развития Министерства
индустрии и торговли Республики
Казахстан
Токежанов                  - заместитель директора Департамента
Болат Турганович             стратегического развития Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Шайхыбекова                - заместитель директора Департамента
Гульжан Тураровна            экономики и финансов Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Жабатаева                  - начальник управления развития
Айнур Асылбековна            здравоохранения Департамента развития
социальной сферы Министерства экономики
и бюджетного планирования Республики
Казахстан
Мельникова                 - начальник медицинского управления
Наталья Ивановна             Департамента тыла Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Уразалин                   - заместитель начальника главного
Азижан Сарпенович            управления - начальника управления
организационно-плановой и боевой
подготовки Главного военно-медицинского
управления Вооруженных сил Министерства
обороны Республики Казахстан, полковник
медицинской службы
Кульжанова                 - советник Департамента многостороннего
Жанара Максутовна            сотрудничества Министерства иностранных
дел Республики Казахстан
Дилжанова                  - главный эксперт управления медико-
Жанагул Жумагалиевна         социальной экспертизы и реабилитации
инвалидов Министерства труда и
социальной защиты населения Республики
Казахстан
Аканов                     - ректор Республиканского государственного
Айкан Аканович               казенного предприятия "Казахский
национальный медицинский университет
имени С.Д. Асфендиярова" Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Байгенжин                  - директор Республиканского
Абай Кабатаевич              государственного предприятия
"Национальный научный медицинский центр"
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан
Диканбаева                 - директор Республиканского
Сауле Алкеевна               государственного казенного предприятия
"Научный центр педиатрии и детской
хирургии" Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Кульжанов                  - ректор Республиканского государственного
Максут Каримович             казенного предприятия "Высшая школа
общественного здравоохранения"
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан
Рахыпбеков                 - ректор Республиканского государственного
Тулебай Косиябекович         казенного предприятия "Семипалатинская
государственная медицинская академия"
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан
Слесарев                   - директор государственного учреждения
Владимир Георгиевич          "Центр медицины катастроф" Министерства
чрезвычайных ситуаций Республики
Казахстан
Тулебаев                   - директор Республиканского
Казбек Агабылович            государственного казенного предприятия
"Национальный центр проблем формирования
здорового образа жизни" Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Шарман                     - председатель правления акционерного
Алмаз Торегельдиевич         общества "Национальный медицинский
холдинг"
Шоранов                    - директор Республиканского
Марат Едигеевич              государственного предприятия "Институт
развития здравоохранения" Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Укибасова                  - вице-президент акционерного общества
Талшын Мукадисовна           "Национальный научный центр материнства
и детства"
Баймаханов                 - начальник Управления здравоохранения
Болатбек Бимендиевич         Кызылординской области (по согласованию)
Карибеков                  - начальник Управления здравоохранения
Темирлан Сибирьевич          города Астаны (по согласованию)
Маджуга                    - начальник Управления здравоохранения
Виктор Петрович              Акмолинской области (по согласованию)
Павел Урсу                 - исполняющий обязанности Руководителя
Странового офиса Всемирной организации
здравоохранения в Казахстане
Косбаева                   - координатор программ по здравоохранению
Алия                         и питанию Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ)
Косухин                    - координатор программ Фонда ООН в
Александр Борисович          области народонаселения в Республике
Казахстан (ЮНФПА)

2. Жұмыс тобы 2009 жылғы 27 ақпанға дейінгі мерзімде Денсаулық сақтауды дамытудың 2020 жылға дейінгі ұзақ мерзімді бағдарламасының жобасын әзірлеу жөнінде ұсыныстар әзірлесін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жұмыс тобы пысықтаған ұсыныстар негізінде 2009 жылғы 1 наурызға дейін Денсаулық сақтау ісін дамытудың 2020 жылға дейінгі ұзақ мерзімді бағдарламасының жобасын әзірлесін және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына енгізсін.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі Ж. А. Досқалиевқа жүктелсін.
Премьер-Министр                                 К. Мәсімов

2. Рабочей группе в срок до 27 февраля 2009 года выработать предложения по разработке проекта Долгосрочной программы развития здравоохранения до 2020 года.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан на основании предложений, выработанных Рабочей группой, в срок до 1 марта 2009 года разработать и внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан проект Долгосрочной программы развития здравоохранения до 2020 года.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министра здравоохранения Республики Казахстан Доскалиева Ж.А.
Премьер-Министр                            К. Масимов