Үкіметінің 2004 жылғы 28
қазандағы № 1117 қаулысына
өзгеріс енгізу туралы
ҚР
Үкіметінің
қаулысы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
32.
«Біреудің күтіп-бағуына
мұқтаж үш жастан асқан
балалар ауруларының
тізбесін бекіту туралы»
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2006
жылғы 5 қыркүйектегі № 840
қаулысының күші жойылды
деп тану туралы
ҚР
Үкіметінің
қаулысы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
33.
Клиникалық базалар
тізбесін бекіту туралы
ҚР Үкіметінің
қаулысы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
34.
Дәрілік заттар, медицина-
лық мақсаттағы бұйымдар
сатып алу және қамтамасыз
ету бойынша бірыңғай
дистрибьюторды анықтау
туралы
ҚР Үкіметінің
қаулысы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
35.
Дәрілік заттарды, медици-
налық мақсаттағы бұйымдар
мен медициналық техниканы
көтерме және бөлшек
саудада сату ережесін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
36.
Дәрілік заттардың, медици-
налық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың
айналысы саласындағы
объектілердің үлгі
ережелерін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
37.
Денсаулық сақтау ұйымдары-
ның дәрілік формулярларын
әзірлеу және келісу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
38.
Халық денсаулығы үшін қауіп төндіретін өнімдердің түрлерін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
39.
Денсаулық сақтау саласында
салалық марапаттау жүйесін
және құрметті атақтарды
беру тәртібін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
40.
Денсаулық сақтау саласында
аттестаттауды өткізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
41.
Эпидемиялық маңызы бар
объектілердің тізбесін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
42.
тәуекелге бағалау жүргізу-
ге құқығы бар барлық
ұйымдар үшін бірыңғай
әдіснаманы айқындау және
тәуекелге бағалау жүргізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
43.
Санитариялық-эпидемиология
ық қызметтің мемлекеттік
ұйымдарының құзыретін және
жұмыс істеу тәртібін белгілеу туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
44.
Дәрілік заттарды, медицина-
лық мақсаттағы бұйымдар
мен медицина техникасының
айналысы саласында
инспекциялауды жүргізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
45.
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштері, басқа да
әскерлері мен әскери
құрылымдарының әскери-
медициналық бөлімшелерінде
әскери-медициналық
қамтамасыз ету ережесін
бекіту туралы
ҚР
Қорғанысмині,
ҚР ІІМ, ҚР
ҰҚК
бірлескен
бұйрығы
Қорғанысмині
ҰҚК
2009 жылғы
қараша
46.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарының
медициналық бөлімшелерінде
медициналық қамтамасыз ету
ережесін бекіту туралы
ҚР ІІМ
бұйрығы
ІІМ
2009 жылғы
қараша
47.
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
медициналық бөлімшелерінде
медициналық көмек көрсету
ережесін бекіту туралы
ҚР
Қорғанысмині
бұйрығы
Қорғанысмині
2009 жылғы
қараша
48.
Қазақстан Республикасының
ішкі істер органдарының
медициналық бөлімшелерінде
медициналық көмек көрсету
ережесін бекіту туралы
ҚР ІІМ
бұйрығы
ІІМ
2009 жылғы
қараша
49.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
органдарының бөлімшелерін-
де медициналық көмек
көрсету ережесін бекіту
туралы
ҚР ҰҚК
бұйрығы
ҰҚК
2009 жылғы
қараша
50.
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
әскери-медициналық
бөлімшелерінде ұйымдардың
және бөлімшелердің
құрылымын, олардың қызметі
туралы ережелерді, үлгілік
штаттарды және штаттық
нормативтерді бекіту
туралы
ҚР
Қорғанысмині
Қорғанысмині
2009 жылғы
қараша
51.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарының
медициналық бөлімшелерінде
ұйымдардың және
бөлімшелердің құрылымын,
олардың қызметі туралы
ережелерді, үлгілік
штаттарды және штаттық
нормативтерді бекіту
туралы
ҚР ІІМ
ІІМ
2009 жылғы
қараша
52.
Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздік
органдарының медициналық
бөлімшелерінде ұйымдардың
және бөлімшелердің
құрылымын, олардың қызметі
туралы ережелерді, үлгілік
штаттарды және штаттық
нормативтерді бекіту
туралы
ҚР ҰҚК
бұйрығы
(құпия)
ҰҚК
2009 жылғы
қараша
53.
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
әскери-медициналық бөлім-
шелерінде тиісті
контингентке медициналық
тексеруді жүргізу ережесін
және кезеңділігін бекіту
туралы
ҚР
Қорғанысмині
бұйрығы
Қорғанысмині
2009 жылғы
қараша
54.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарының
медициналық бөлімшелерінде
тиісті контингентке
медициналык тексеруді
жүргізу ережесін және
кезеңділігін бекіту туралы
ҚР ІІМ
бұйрығы
ІІМ
2009 жылғы
қараша
55.
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
әскери-дәрігерлік
комиссиясының құрамын және
ережесін бекіту туралы
ҚР
Қорғанысмині
бұйрығы
(ҚПҮ)
Қорғанысмині
2009 жылғы
қараша
56.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарының
әскери-дәрігерлік
комиссиясының құрамын және
ережесін бекіту туралы
ҚР ІІМ
бұйрығы
(ҚПҮ)
ІІМ
2009 жылғы
қараша
57.
Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздік
органдарының әскери-
дәрігерлік комиссиясының
құрамын және ережесін
бекіту туралы
ҚР ҰҚК
бұйрығы
(ҚПҮ)
ҰҚК
2009 жылғы
қараша
58.
Денсаулық сақтау
субъектілері үшін
аккредиттеу стандарттарын
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
59.
Тәуелсіз сарапшыларды
тарту ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
60.
Денсаулық сақтау саласын-
дағы аккредиттеу жөніндегі
комиссия туралы ережені
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
61.
Медициналық қызметті,
алдын алу, диагностика,
емдеу және медициналық
оңалту әдістері мен
құралдарын, дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медицина техникасын,
тағамға биологиялық
активті қоспаларды
жарнамалауға рұқсат беру
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
62.
Мемлекеттік
санитариялық-эпидемиология
ық қадағалауға жататын
объектілер мен өнімдердің
тізбесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
63.
Халықтың декреттелген
топтарын аттестаттауды
жүргізу ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
64.
Сараптама жүргізу үшін
дәрілік заттардың,
медициналық мақсаттағы
бұйымдар мен медицина
техникасының үлгілерін алу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
65.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген
көлемінің шеңберінде
көрсетілетін медициналық
қызметтерге тарифтер
қалыптастыру және
шығындарды жоспарлау
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
66.
Мемлекеттік емес денсаулық
сақтау секторында емдеуге
тыйым салынатын аурулардың
тізбесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
67.
Денсаулық сақтау
ұйымдарының номенклатура-
сын және олардың қызметі
туралы ережені бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
желтоқсан
68.
Медицина және фармацевтика
мамандарының
номенклатурасын бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
69.
Денсаулық сақтау
қызметкерлері лауазымдары-
ның номенклатурасын бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
70.
Денсаулық сақтау
қызметкерлері лауазымдары-
ның біліктілік сипатта-
маларын бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
71.
Медициналық және
фармацевтикалық мамандық-
тардың біліктілік
сипаттамаларын бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
72.
Денсаулық сақтау
ұйымдарының құрылымын,
үлгілік штаттары мен
штаттық нормативтерін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
желтоқсан
73.
Денсаулық сақтау ұйымдары-
ның өзара іс-қимыл жасау
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
74.
Стационарлық көмектің
шектеулі көлемін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
75.
Белгілі бір аурулары
(жағдайлары) бар
азаматтардың жекелеген
санаттарын амбулаториялық
деңгейде тегін және
(немесе) жеңілдікпен
қамтамасыз етуге арналған
дәрілік заттардың және
мамандандырылған емдік
тағамдардың тізбесін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
76.
Дәрігерге дейінгі
медициналық көмекті
көрсететін медициналық
білімі жоқ (парамедиктер)
адамдарды даярлау ережесін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
77.
Медициналық көмектің
түрлері мен көлемін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
78.
Бастапқы медициналық-
санитариялық көмек көрсету
және азаматтарды бастапқы
медициналық-санитариялық
көмек ұйымдарына тіркеу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
79.
Консультациялық-диагности-
калық көмек көрсету
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
80.
Стационарлық көмек көрсету
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
81.
Стационарды алмастыратын
көмек көрсету ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
82.
Жедел медициналық көмек
және санитариялық авиация
нысанындағы медициналық
көмек көрсету ережесін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
83.
Қалпына келтіру емін
көрсету және медициналық
оңалту ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
84.
Паллиативтік көмек көрсету
мен мейірбикелік күтім
жасау ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
85.
Сертификат беру нысаны мен
ережесін, сондай-ақ
Қазақстан Республикасын-
дағы емшілердің тізілімі
мен оны жүргізу тәртібін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
86.
Зертханалық диагностиканы,
сондай-ақ олар жүргізіп
жатқан зерттеулердің
көлемі мен түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың және
(немесе) денсаулық сақтау
ұйымдар құрылымдық
бөлімшелерінің қызметі
туралы ережені бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
87.
Патологоанатомиялық
диагностиканы жүзеге
асыратын ұйымдардың
және (немесе) денсаулық
сақтау ұйымдары құрылымдық
бөлімшелерінің қызметі
туралы ережені және
Патологоанатомиялық сою
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
88.
Медициналық қызметтің ішкі
және сыртқы сараптамаларын
ұйымдастыру және жүргізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
89.
Уақытша еңбекке жарамсыз-
дық сараптамасын жүргізу,
сондай-ақ уақытша еңбекке
жарамсыздық парағын және
анықтамасын беру ережесін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
90.
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштеріндегі, басқа
да әскерлері мен әскери
құралымдарындағы қызмет
үшін адамдардың денсаулық
жағдайына сәйкестігіне
қойылатын талаптарды
бекіту туралы
ҚР
Қорғанысмині
бұйрығы
Қорғанысмині
2009 жылғы
қараша
91.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік авиацияларын-
дағы қызмет үшін адамдар-
дың денсаулық жағдайына
сәйкестігіне қойылатын
талаптарды бекіту туралы
ҚР
Қорғанысмині
(ҚПҮ)
Қорғанысмині
2009 жылғы
қараша
92.
Қазақстан Республикасының
ішкі істер органдарындағы
қызмет үшін адамдардың
денсаулық жағдайына
сәйкестігіне қойылатын
талаптарды бекіту туралы
ҚР ІІМ
ІІМ
2009 жылғы
қараша
93.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік
органдарында қызмет үшін
адамдардың денсаулық
жағдайына сәйкестігіне
қойылатын талаптарды
бекіту туралы
ҚР ҰҚК (ҚПҮ)
ҰҚК
2009 жылғы
қараша
94.
Санитариялық-эпидемиология
ық сараптама жүргізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
95.
Санитариялық паспорт беру,
есепке алу және жүргізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
96.
Дәрілік заттарға, медици-
налық мақсаттағы бұйымдар-
ға және медициналық техни-
каға сараптама жүргізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
97.
Ғылыми-медициналық сарап-
тама жүргізу ережесін бекіту
ҚР ДСМ бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
98.
Дәрілік заттарды,
медициналық мақсаттағы
бұйымдарды және медицина-
лық техниканы жасау және
сапасын бақылау, сондай-ақ
тұрақтылық сынақтарын
жүргізу мен сақтау
мерзімін белгілеу және
қайталап бақылау ережесін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
99.
Қазақстан Республикасында
қолдануға тыйым салынған
бояғыштар мен қосалқы
заттардың тізбесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша

от 28 октября 2004
года № 1117
Постановление
Правительства
РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
32.
О признании
утратившим силу
постановления
Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2006
года № 840 "Об
утверждении перечня
заболеваний у детей
старше трех лет,
нуждающихся в
постороннем уходе"
Постановление
Правительства
РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
33.
Об утверждении
перечня клинических
баз
Постановление
Правительства
РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
34.
Об определении
единого
дистрибьютора по
закупу и обеспечению
лекарственными
средствами,
изделиями
медицинского
назначения
Постановление
Правительства
РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
35.
Об утверждении
Правил оптовой и
розничной реализации
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
36.
Об утверждении
типовых положений
объектов в сфере
обращения
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
37.
Об утверждении
Правил разработки и
согласования
лекарственных
формуляров
организаций
здравоохранения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
38.
Об утверждении видов
продукции,
представляющих
опасность для
здоровья населения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
39.
Об утверждении
отраслевой системы
поощрения и порядка
присвоения почетных
званий в области
здравоохранения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
40.
Об утверждении
Правил проведения
аттестации в области
здравоохранения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
41.
Об утверждении
перечня эпидемически
значимых объектов
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
42.
Об определении
единой методологии
для всех
организаций, имеющих
право на проведение
оценки риска, и
утверждении правил
проведения оценки
риска
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
43.
Об определении
компетенции и
порядка деятельности
государственных
организаций
санитарно-
эпидемиологической
службы
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
44.
Об утверждении
Правил проведения
инспектирования в
сфере обращения
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
45.
Об утверждении
Правил
военно-медицинского
обеспечения в
военно-медицинских
подразделениях
Вооруженных Сил,
других войск и
воинских
формирований
Республики Казахстан
Совместный
приказ МО РК,
КНБ РК (ДСП)
МО, КНБ
Ноябрь
2009 года
46.
Об утверждении
Правил медицинского
обеспечения в
медицинских
подразделениях
органов внутренних
дел Республики
Казахстан
Приказ МВД РК
МВД
Ноябрь
2009 года
47.
Об утверждении
Правил оказания
медицинской помощи в
медицинских
подразделениях
Вооруженных сил
Республики Казахстан
Приказ МО РК
МО
Ноябрь
2009 года
48.
Об утверждении
Правил оказания
медицинской помощи в
медицинских
подразделениях
органов внутренних
дел Республики
Казахстан
Приказ МВД РК
МВД
Ноябрь
2009 года
49.
Об утверждении
Правил оказания
медицинской помощи в
медицинских
подразделениях
органов национальной
безопасности
Республики Казахстан
Приказ КНБ РК
(ДСП)
КНБ
Ноябрь
2009 года
50.
Об утверждении
структуры
организаций и
подразделений,
положений об их
деятельности,
типовых штатов и
штатных нормативов в
военно-медицинских
подразделениях
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Приказ МО РК
(ДСП)
МО
Ноябрь
2009 года
51.
Об утверждении
структуры
организаций и
подразделений,
положений об их
деятельности,
типовых штатов и
штатных нормативов в
медицинских
подразделениях
органов внутренних
дел Республики
Казахстан
Приказ МВД РК
МВД
Ноябрь
2009 года
52.
Об утверждении
структуры
организаций и
подразделений,
положений об их
деятельности,
типовых штатов и
штатных нормативов в
медицинских
подразделениях
органов национальной
безопасности
Республики Казахстан
Приказ КНБ РК
(секретно)
КНБ
Ноябрь
2009 года
53.
Об установлении
Правил и
периодичности
проведения
медицинских осмотров
соответствующего
контингента в
военно-медицинских
подразделениях
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Приказ МО РК
МО
Ноябрь
2009 года
54.
Об установлении
Правил и
периодичности
проведения
медицинских осмотров
соответствующего
контингента в
медицинских
подразделениях
органов внутренних
дел Республики
Казахстан
Приказ МВД РК
МВД
Ноябрь
2009 года
55.
Об утверждении
состава и Положения
о военно-врачебной
комиссии Вооруженных
Сил Республики
Казахстан
Приказ МО РК
(ДСП)
МО
Ноябрь
2009 года
56.
Об утверждении
состава и Положения
о военно-врачебных
комиссиях органов
внутренних дел
Республики Казахстан
Приказ МВД РК
МВД
Ноябрь
2009 года
57.
Об утверждении
состава и Положения
о военно-врачебных
комиссиях органов
национальной
безопасности
Республики Казахстан
Приказ КНБ РК
(ДСП)
КНБ
Ноябрь
2009 года
58.
Об утверждении
стандартов
аккредитации для
субъектов
здравоохранения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
59.
Об утверждении
Правил привлечения
независимых
экспертов
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
60.
Об утверждении
Положения о Комиссии
по аккредитации в
области
здравоохранения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
61.
Об утверждении
Правил выдачи
разрешения на
рекламу медицинских
услуг, методов и
средств
профилактики,
диагностики, лечения
и медицинской
реабилитации,
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники,
биологически
активных добавок к
пище
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
62.
Об утверждении
перечня объектов и
продукции,
подлежащих
государственному
санитарно-
эпидемиологическому
надзору
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
63.
Об утверждении
Правил проведения
аттестации
декретированных
групп населения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
64.
Об утверждении
Правил изъятия
образцов
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
для проведения
экспертизы
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
65.
Об утверждении
Правил формирования
тарифов и
планирования затрат
на медицинские
услуги, оказываемые
в рамках
гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
66.
Об утверждении
перечня заболеваний,
лечение которых
запрещается в
негосударственном
секторе
здравоохранения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
67.
Об утверждении
номенклатуры
организаций
здравоохранения и
положения об их
деятельности
Приказ МЗ РК
МЗ
Декабрь
2009 года
68.
Об утверждении
номенклатуры
медицинских и
фармацевтических
специальностей
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
69.
Об утверждении
номенклатуры
должностей
работников
здравоохранения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
70.
Об утверждении
квалификационных
характеристик
должностей
работников
здравоохранения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
71.
Об утверждении
квалификационных
характеристик
медицинских и
фармацевтических
специальностей
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
72.
Об утверждении
структуры, типовых
штатов и штатных
нормативов
организаций
здравоохранения
Приказ МЗ РК
МЗ
Декабрь
2009 года
73.
Об утверждении
Правил
взаимодействия
организаций
здравоохранения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
74.
Об утверждении
предельных объемов
стационарной помощи
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
75.
Об утверждении
перечня
лекарственных
средств и
специализированных
лечебных продуктов
для бесплатного и
(или) льготного
обеспечения
отдельных категорий
граждан с
определенными
заболеваниями
(состояниями) на
амбулаторном уровне
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
76.
Об утверждении
Правил подготовки
лиц без медицинского
образования
(парамедиков) по
оказанию доврачебной
медицинской помощи
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
77.
Об утверждении видов
и объемов
медицинской помощи
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
78.
Об утверждении
Правил оказания
первичной
медико-санитарной
помощи и
прикрепления граждан
к организациям
первичной
медико-санитарной
помощи
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
79.
Об утверждении
Правил оказания
консультативно-
диагностической
помощи
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
80.
Об утверждении
Правил оказания
стационарной помощи
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
81.
Об утверждении
Правил оказания
стационарозамещающей
помощи
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
82.
Об утверждении
Правил оказания
скорой медицинской
помощи и медицинской
помощи в форме
санитарной авиации
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
83.
Об утверждении
Правил оказания
восстановительного
лечения и
медицинской
реабилитации
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
84.
Об утверждении
Правил оказания
паллиативной помощи
и сестринского ухода
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
85.
Об утверждении формы
и Правил выдачи
сертификата, а также
реестра целителей
Республики Казахстан
и порядка его
ведения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
86.
Об утверждении
Положения о
деятельности
организаций и (или)
структурных
подразделений
организаций
здравоохранения,
осуществляющих
лабораторную
диагностику, а также
объем и виды
проводимых ими
исследований
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
87.
Об утверждении
Положения о
деятельности
организаций и (или)
структурных
подразделений
организаций
здравоохранения,
осуществляющих
патологоанатомичес-
кую диагностику и
Правил проведения
патологоанатомичес-
кого вскрытия
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
88.
Об утверждении
Правил организации и
проведения
внутренней и внешней
экспертиз качества
медицинских услуг
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
89.
Об утверждении
Правил проведения
экспертизы временной
нетрудоспособности,
а также выдачи листа
и справки о
временной
нетрудоспособности
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
90.
Об утверждении
требований,
предъявляемых к
соответствию
состояния здоровья
лиц для службы в
Вооруженных Силах,
других войсках и
воинских
формированиях
Республики Казахстан
Приказ МО РК
МО
Ноябрь
2009 года
91.
Об утверждении
требований,
предъявляемых к
соответствию
состояния здоровья
лиц для службы в
государственной
авиации Республики
Казахстан
Приказ МО РК
(ДСП)
МО
Ноябрь
2009 года
92.
Об утверждении
требований,
предъявляемых к
соответствию
состояния здоровья
лиц для службы в
органах внутренних
дел Республики
Казахстан
Приказ МВД РК
МВД
Ноябрь
2009 года
93.
Об утверждении
требований,
предъявляемых к
соответствию
состояния здоровья
лиц для службы в
органах национальной
безопасности
Республики Казахстан
Приказ КНБ РК
(ДСП)
КНБ
Ноябрь
2009 года
94.
Об утверждении
Правил проведения
санитарно-
эпидемиологической
экспертизы
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
95.
Об утверждении
Правил выдачи, учета
и ведения
санитарного паспорта
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
96.
Об утверждении
Правил проведения
экспертизы
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
97.
Об утверждении
Правил проведения
научно-медицинской
экспертизы
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
98.
Об утверждении
Правил производства
и контроля качества,
а также проведения
испытаний
стабильности и
установления срока
хранения и
повторного контроля
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
99.
Об утверждении
перечня красителей и
вспомогательных
веществ, запрещенных
к применению в
Республике Казахстан
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года

100.
Дәрілік заттардың сапасы
мен қауіпсіздігін бақылау
жөніндегі нормативтік-
техникалық құжатты жасау,
келісу және сараптау
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
101.
Дәрілік препараттарды және
медициналық мақсаттағы
бұйымдарды дайындау
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
102.
Дайындалған дәрілік
препараттарға дәріханаіші-
лік бақылау жүргізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
103.
Дәрілік заттарды
рецептімен немесе
рецептісіз беруге жатқызу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
104.
Фармацевтикалық білімі бар
маман болмаған жағдайда
аудан орталықтарынан алыс
елді мекендерде дәрілік
заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдарды
бастапқы медициналық-
санитариялық, консуль-
тациялық-диагностикалық
көмек көрсететін денсаулық
сақтау ұйымдарындағы
дәріхана пункттері арқылы
және жылжымалы дәріхана
пункттері арқылы өткізуді
жүзеге асыру үшін
медициналық білімі бар
мамандарды аттестаттау
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
105.
Түпнұсқа дәрілік заттар
атауын бекіту ережесі
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
106.
Дәрілік заттарды,
медициналық мақсаттағы
бұйымдарды және
медициналық техниканы
мемлекеттік тіркеу, қайта
тіркеу және тіркеу
құжаттамасына өзгерістер
енгізу ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
107.
Дәрілік заттарды,
медициналық мақсаттағы
бұйымдарды және медицина-
лық техниканы мемлекеттік
тіркеу кезінде шығару
шарттарын бағалау ережесін
және сапасын қамтамасыз
ету жүйесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
108.
Биологиялық активті
заттарды клиникаға дейін
(клиникалық емес)
зерттеулерді жүргізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
109.
Фармакологиялық және
дәрілік заттарға,
медициналық мақсаттағы
бұйымдарға және
медициналық техникаға
клиникалық зерттеу және
(немесе) сынақ жүргізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
110.
Дәрілік заттарды, медици-
налық мақсаттағы бұйымдар-
ды және медициналық
техниканы таңбалау ереже-
сін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
111.
Дәрілік заттарды, медици-
налық мақсаттағы бұйымдар-
ды және медициналық
техниканы сақтау және
тасымалдау ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
112.
Жарамсыз күйге түскен,
жалған және жарамдылық
мерзімі өткен дәрілік
заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдарды және
медициналық техниканы жою
және оларды өткізуге және
медициналық қолдануға
жарамсыз деп тану ережесін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
113.
Дәрілік заттарды,
медициналық мақсаттағы
бұйымдарды және
медициналық техниканы
әкелу ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша

100.
Об утверждении
Правил составления,
согласования и
экспертизы
нормативно-
технического
документа по
контролю за
качеством и
безопасностью
лекарственных
средств
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
101.
Об утверждении
Правил изготовления
лекарственных
препаратов и изделий
медицинского
назначения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
102.
Об утверждении
Правил проведения
внутриаптечного
контроля
изготовленных
лекарственных
препаратов
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
103.
Об утверждении
Правил отнесения
лекарственных
средств к
рецептурному или
безрецептурному
отпуску
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
104.
Об утверждении
Правил аттестации
специалистов с
медицинским
образованием для
осуществления
реализации
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения в
отдаленных от
районного центра
населенных пунктах
через аптечные
пункты в
организациях
здравоохранения,
оказывающих
первичную
медико-санитарную,
консультативно-
диагностическую
помощь, и
передвижные аптечные
пункты, в случае
отсутствия
специалиста с
фармацевтическим
образованием
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
105.
О Правилах
утверждения названия
оригинального
лекарственного
средства
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
106.
Об утверждении
Правил
государственной
регистрации,
перерегистрации и
внесения изменений в
регистрационное
досье лекарственного
средства, изделия
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
107.
Об утверждении
Правил оценки
условий производства
и системы
обеспечения качества
при государственной
регистрации
лекарственного
средства, изделия
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
108.
Об утверждении
Правил проведения
доклинических
(неклинических)
исследований
биологически
активных веществ
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
109.
Об утверждении
Правил проведения
клинических
исследований и (или)
испытаний
фармакологических и
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
110.
Об утверждении
Правил маркировки
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
111.
Об утверждении
Правил хранения и
транспортировки
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
112.
Об утверждении
Правил уничтожения
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники,
пришедших в
негодность,
фальсифицированных,
с истекшим сроком
годности и признания
их непригодными к
реализации и
медицинскому
применению
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
113.
Об утверждении
Правил ввоза
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года

114.
Дәрілік заттарды, медици-
налық мақсаттағы бұйымдар-
ды және медициналық
техниканы әкету ережесін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
115.
Өлшеу құралы болып
табылатын медициналық
техниканың тізбесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ, ИСМ
бірлескен
бұйрығы
ДСМ, ИСМ
2009 жылғы
қараша
116.
Медициналық мақсаттағы
бұйымдардың және медицина-
лық техниканың қауіпсізді-
гін жіктеу және қайта
жіктеу ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ, ИСМ
бірлескен
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
117.
Дәрілік заттардың, медици-
налық мақсаттағы бұйымдар-
дың және медициналық
техниканың айналысына
тыйым салу, тоқтата тұру
немесе айналыстан алу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
118.
Медицина және фармацевти-
калық ұйымдарда дәрілік
заттардың жанама әсерінің
мониторингін жүргізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
119.
Бостандығы шектелген,
сондай-ақ арнайы мекемеде
орналасқан бас
бостандығынан айыру
орындарында сот үкімі
бойынша жазасын өтеп
жатқан азаматтарға
медициналық көмек көрсету
ережесін бекіту туралы
ҚР
Әділетмині,
ІІМ,
ДСМ
бірлескен
бұйрығы
Әділетмині,
ІІМ, ДСМ
2009 жылғы
қараша
120.
Балалар үйіне және жетім
балалар мен ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған
балалар үшін білім беруге
арналған ұйымдарға
балаларды орналастыруға
медициналық қарсы айғақтар
тізбесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
121.
Ұрпақты болудың қосалқы
әдістері мен технология-
ларын жүргізу ережесі мен
шарттарын бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
122.
Донорлықты жүргізу және
жыныстық жасушаларды
сақтау ережесі мен
шарттарын бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
123.
Азаматтарды хирургиялық
стерилизациялауды жүргізу
ережесі мен шарттарын
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
124.
Жүктілікті жасанды жолмен үзуді жүргізу ережесі мен шарттарын бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
125.
Азаматты туберкулездің
жұқпалы түрімен ауырады
деп тану мақсатында
медициналық тексеруден
өткізу ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
126.
Туберкулезге қарсы
мамандандырылған ұйымдарда
мәжбүрлеп емдеуді
ұйымдастыру, сондай-ақ
онда науқастардың болу
режимі туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
127.
Адамды маскүнемдікпен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауырады деп тану ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
128.
Маскүнемдікпен, нашақор-
лықпен және уытқұмарлықпен
ауырады деп танылған
адамдарды есепке алу,
қарау және емдеу ережесін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
129.
Санитариялық-эпидемиология-
ық нормалаудың мемлекеттік
жүйесінің құжаттарын
әзірлеу және бекіту
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
130.
Балалар тамағы өнімдерін,
тағамға тағамдық және
биологиялық активті
қоспаларды, генетикалық
түрлендірілген объектілер-
ді, бояғыштарды, дезинфек-
циялау, дезинсекциялау
және дератизациялау
құралдарын, сумен және
тамақ өнімдерімен жанаса-
тын материалдар мен
бұйымдарды, химиялық
заттарды, адам
денсаулығына зиянды әсер
ететін өнімдер мен
заттардың жекелеген
түрлерін мемлекеттік
тіркеу, қайта тіркеу және
мемлекеттік тіркеу туралы
шешімді кері қайтарып алу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша

114.
Об утверждении
Правил вывоза
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
115.
Об утверждении
перечня медицинской
техники, являющейся
средством измерения
Совместный
приказ
МЗРК, МИТ РК
МЗ, МИТ
Ноябрь
2009 года
116.
Об утверждении
Правил классификации
и перекласификации
безопасности изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
117.
Об утверждении
Правил запрета,
приостановления или
изъятия из обращения
лекарственных
средств, изделий
медицинского
назначения и
медицинской техники
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
118.
Об утверждении
Правил проведения
мониторинга побочных
действий
лекарственных
средств в
медицинских и
фармацевтических
организациях
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
119.
Об утверждении
Правил оказания
медицинской помощи
гражданам, свобода
которых ограничена,
а также отбывающим
наказание по
приговору суда в
местах лишения
свободы, помещенным
в специальные
учреждения
Совместный
приказ МЮ РК,
МВД РК, МЗ РК
МЮ, МВД, МЗ
Ноябрь
2009 года
120.
Об утверждении
перечня медицинских
противопоказаний к
помещению детей в
дом ребенка и
организации
образования,
организации для
детей-сирот и детей,
оставшихся без
попечения родителей
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
121.
Об утверждении
Правил и условий
проведения
вспомогательных
репродуктивных
методов и технологий
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
122.
Об утверждении
Правил и условий
проведения донорства
и хранения половых
клеток
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
123.
Об утверждении
Правил и условий
проведения
хирургической
стерилизации граждан
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
124.
Об утверждении
Правил и условий
проведения
искусственного
прерывания
беременности
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
125.
Об утверждении
Правил проведения
медицинского
обследования с целью
признания гражданина
больным заразной
формой туберкулеза
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
126.
Об организации
принудительного
лечения, а также
режима пребывания
больных в
специализированных
противотуберкулезных
организациях
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
127.
Об утверждении
Правил признания
лица больным
алкоголизмом,
наркоманией и
токсикоманией
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
128.
Об утверждении
Правил учета,
наблюдения и лечения
лиц, признанных
больными
алкоголизмом,
наркоманией и
токсикоманией
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
129.
Об утверждении
Правил разработки и
утверждения
документов
государственной
системы
санитарно-
эпидемиологического
нормирования
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
130.
Об утверждении
Правил
государственной
регистрации,
перерегистрации и
отзыва решения о
государственной
регистрации
продуктов детского
питания, пищевых и
биологически
активных добавок к
пище, генетически
модифицированных
объектов,
красителей, средств
дезинфекции,
дезинсекции и
дератизации,
материалов и
изделий,
контактирующих с
водой и продуктами
питания, химических
веществ, отдельных
видов продукции и
веществ, оказывающих
вредное воздействие
на здоровье человека
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года

131.
Санитариялық-эпидемиология-
ық мониторинг жүргізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
132.
Инфекциялық және
паразиттік, кәсіби аурулар
мен улану жағдайларын
тіркеу, есепке алуды
жүргізу ережесін,
сондай-ақ олар бойынша
есептілікті жүргізу
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
133.
Халықтың жұқпалы және
паразиттік, кәсіби ауруы
мен улануы жағдайларын
тексеру ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
134.
Зиянды өндірістік факторлардың, міндетті медициналық тексеру жүргізілетін кәсіптердің тізбесін, сондай-ақ оларды жүргізу ережесі мен кезеңділігін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
135.
Халықтың нысаналы топтары-
на профилактикалық медици-
налық тексеріп-қарау
жүргізу ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
136.
Жеке медициналық кітапшаны
беру, есепке алу және
жүргізу ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
137.
Профилактикалық (иммундық-
биологиялық, диагностика-
лық, дезинфекциялаушы)
препараттарды сақтау,
тасымалдау және пайдалану
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
138.
Темекі бұйымының қорабына,
темекі бұйымының қаптама-
сына шайырлы заттардың,
никотиннің құрамы туралы,
деңгейі туралы және
жүйелік улар, канцероген-
дік және мутагендік заттар
туралы мәліметтерді
орналастыру ережесін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
139.
Темекі бұйымдарын өндіру-
шілердің, импортттаушылар-
дың есеп беру ережесін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
141.
Донорлық қанның және оның компоненттерінің сапасын бақылау ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
142.
Қанды және оның компоненттерін беру алдында (донация) донорды медициналық тексеру ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
143.
Тіндерді және (немесе)
ағзаларды (ағзалардың
бөліктерін), қан мен оның
компоненттерін алу,
консервациялау, адамнан
адамға және жануарлардан
адамға ауыстырып қондыруды
жүргізу ережесі мен
шарттарын бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
144.
Биологиялық өлімнің немесе
бас миының біржола
семуінің (мидың өлімінің)
расталуы негізінде өлім
туралы қорытынды беру
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
145.
Әкелінетін (әкетілетін)
тіндердің және (немесе)
ағзалардың (ағзалар
бөліктерінің), қан мен
оның компоненттерінің
биологиялық қауіпсіздігі
туралы қорытынды беру
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
146.
Тіндердің және (немесе)
ағзалардың (ағзалар
бөліктерінің), қан мен
оның компоненттерін
әкелуге және әкетуге
рұқсат беру мәселелері
жөнінде комиссия құру және
оның қызметі туралы
ережені бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша

131.
Об утверждении
Правил проведения
санитарно-
эпидемиологического
мониторинга
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
132.
Об утверждении
Правил регистрации,
ведения учета
случаев инфекционных
и паразитарных,
профессиональных
заболеваний и
отравлений, а также
правил ведения
отчетности по ним
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
133.
Об утверждении
Правил расследования
случаев инфекционных
и паразитарных,
профессиональных
заболеваний и
отравлений населения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
134.
Об утверждении
перечня вредных
производственных
факторов, профессий,
при которых
проводятся
обязательные
медицинские осмотры,
а также правил и
периодичности их
проведения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
135.
Об утверждении
Правил проведения
профилактических
медицинских осмотров
целевых групп
населения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
136.
Об утверждении
Правил выдачи, учета
и ведения личной
медицинской книжки
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
137.
Об утверждении
Правил хранения,
транспортировки и
использования
профилактических
(иммунобиологических
, диагностических,
дезинфицирующих)
препаратов
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
138.
Об утверждении
Правил размещения на
пачке табачного
изделия, упаковке
табачного изделия
сведений о составе,
об уровне содержания
смолистых веществ,
никотина и о
системных ядах,
канцерогенных и
мутагенных веществах
и предупреждения о
вреде курения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
139.
Об утверждении
Правил представления
отчетов
производителями,
импортерами табачных
изделий
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
140.
Об утверждении
номенклатуры, правил
заготовки,
переработки,
хранения, реализации
крови, ее
компонентов, а также
правила хранения,
переливания крови ее
компонентов и
препаратов
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
141.
Об утверждении
Правил контроля
качества донорской
крови и ее
компонентов
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
142.
Об утверждении
Правил медицинского
обследования доноров
перед дачей
(донацией) крови и
ее компонентов
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
143.
Об утверждении
Правил и условий
изъятия,
консервации,
проведения
трансплантации
тканей и (или)
органов (части
органов) от человека
к человеку и от
животных к человеку
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
144.
Об утверждении
Правил выдачи
заключения о смерти
на основе
констатации
биологической смерти
или необратимой
гибели головного
мозга (смерти мозга)
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
145.
Об утверждении
Правил выдачи
заключения о
биологической
безопасности
ввозимых (вывозимых)
тканей и (или)
органов (части
органов), крови и ее
компонентов
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
146.
О создании Комиссии
по вопросам выдачи
разрешения на ввоз и
вывоз тканей и (или)
органов (части
органов), крови и ее
компонентов и об
утверждении
Положения о ее
деятельности
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года

147.
Әкелуге және әкетуге
арналған тіндердің және
(немесе) ағзалардың
(ағзалардың бөліктерінің),
қан мен оның компонент-
терінің биологиялық қауіп-
сіздігін зерттеу, оларды
консервациялау мен
тасымалдауды зерттеу
ережесін анықтау туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
148.
Медицина және фармацевтика
мамандықтары бойынша
жоғары білім берудің
жалпыға бірдей мемлекеттік
стандарттарын бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
149.
Медицина және фармацевтика
мамандықтары бойынша
(техникалық және кәсіптік)
орта білім берудің жалпыға
бірдей мемлекеттік
стандарттарын бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
150.
Медицина және фармацевтика
мамандықтары бойынша
жалпыға бірдей мемлекеттік
стандарттарды және жоғары
оқу орнынан кейінгі білім
берудің (магистратура,
резидентура) мемлекеттік
стандарттарын бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
151.
Медицина және фармацевтика
мамандықтары бойынша
жоғары оқу орнынан кейінгі
(докторантура) білім
берудің жалпыға міндетті
мемлекеттік стандарттарын
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
152.
Медицина және фармацевтика
мамандықтары бойынша
қосымша білім берудің
мемлекеттік стандарттарын
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
153.
Медицина және фармацевтика
кадрларының біліктілігін
арттыру және қайта даярлау
ережесін бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
154.
Денсаулық сақтау саласын-
дағы мамандар үшін
біліктілік емтихандарын
өткізу ережесін бекіту
туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
155.
Медициналық-биологиялық
эксперименттер, клиникаға
дейінгі (клиникалық емес)
және клиникалық зерттеулер
жүргізу ережесін,
сондай-ақ диагностиканың,
емдеу мен медициналық
оңалтудың жаңа әдістерін
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
156.
Этика мәселелері жөніндегі
орталық комиссияның
ережесін және құрамын
бекіту туралы
ҚР ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы
қараша
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚР - Қазақстан Республикасы
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қаржымині  - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Еңбекмині  - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрілігі
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті

147.
Об определении
Правил исследования
на биологическую
безопасность,
консервирования и
транспортировки
тканей и (или)
органов (части
органов), крови и ее
компонентов,
предназначенных для
ввоза и вывоза
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
148.
Об утверждении
государственных
общеобязательных
стандартов высшего
образовании по
медицинским и
фармацевтическим
специальностям
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
149.
Об утверждении
государственных
общеобязательных
стандартов среднего
образования
(технического и
профессионального)
по медицинским и
фармацевтическим
специальностям
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
150.
Об утверждении
государственных
общеобязательных
стандартов и
государственных
стандартов
послевузовского
образования
(магистратура,
резидентура) по
медицинским и
фармацевтическим
специальностям
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
151.
Об утверждении
государственных
общеобязательных
стандартов
послевузовского
образования
(докторантуры) по
медицинским и
фармацевтическим
специальностям
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
152.
Об утверждении
государственного
стандарта
дополнительного
образования по
медицинским и
фармацевтическим
специальностям
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
153.
Об утверждении
Правил повышения
квалификации и
переподготовки
медицинских и
фармацевтических
кадров
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
154.
Об утверждении
Правил проведения
квалификационных
экзаменов для
специалистов в
области
здравоохранения
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
155.
Об утверждении
Правил проведения
медико-биологических
экспериментов,
доклинических
(неклинических) и
клинических
исследований, а
также Правил
применения новых
методов,
диагностики, лечения
и медицинской
реабилитации
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
156.
Об утверждении
Положения и состава
Центральной комиссии
по вопросам этики
Приказ МЗ РК
МЗ
Ноябрь
2009 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РК - Республика Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МО  - Министерство обороны Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан