Дүниежүзілік Банктің "Doing Business" рейтингінің индикаторларын мемлекеттік органдарға бекітіп беру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 164-ө Өкімі
Дүниежүзілік Банктің «Doing Business» рейтингіндегі Қазақстанның ұстанымдарын жақсарту мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Дүниежүзілік Банктің «Doing Business» рейтингінің индикаторларын мемлекеттік органдарға бекітіп беру бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев «Халықаралық сауда» және «Құрылысқа рұқсат алу» индикаторлары бойынша ведомствоаралық жұмыс топтарын құрсын.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 164-ө өкімімен
бекітілген
Дүниежүзілік Банктің «Doing Business» рейтингінің
индикаторларын мемлекеттік органдарға бекітіп беру

О закреплении индикаторов рейтинга "Doing Business" Всемирного Банка за государственными органами
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 164-р
В целях улучшения позиций Казахстана в рейтинге «Doing Business» Всемирного Банка:
1. Утвердить прилагаемое закрепление индикаторов рейтинга «Doing Business» Всемирного Банка за государственными органами.
2. Заместителю Премьер-Министра Республики Казахстан Орынбаеву Е.Т. создать межведомственные рабочие группы по индикаторам «Международная торговля» и «Получение разрешения на строительство».
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утверждено
распоряжением
Премьер-министра
Республики Казахстан
от 31 декабря 2010 года
№ 164-p
Закрепление индикаторов рейтинга «Doing Business» Всемирного Банка за государственными органами

Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 02.08.2013 № 126-ө өкімімен.
Р/с
Индикатор
Мемлекеттік орган
Сараптама тобының жетекшісі
1
2
3
4
1
Кәсіпорындар ашу
Әділетмині
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің жауапты хатшысы
2
Меншікті тіркеу
Әділетмині
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің жауапты хатшысы
3
Құрылысқа рұқсат алу
ӨДМ
Қазақстан Республикасының Өңірлік даму вице-министрі
4
Төлем қабілетсіздігін шешу
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
5
Кредит алу:
- кредит тарихының
тереңдігінің индексі бойынша;
- мемлекеттік кредит тізілімін қамту индикаторы бойынша;
- жеке кредит бюросын қамту индикаторы бойынша;
- заңды құқықтық индексінің кепілсалымы туралы заңнама бойынша 8 құрауыш бойынша;
ҰБ
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі төрағасының орынбасары
- заңды құқықтар индексінің банкроттық туралы заңнама бойынша 2 құрауыш бойынша;
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
6
Инвесторларды қорғау
ҰБ
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі төрағасының орынбасары
7
Халықаралық сауда
ӨДМ, Қаржымині
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі
8
Салық салу
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
9
Келісімшарттарды орындау
Әділетмині, ЖС (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің жауапты хатшысы
10
Электрмен жабдықтау жүйесіне қосылу
ИЖТМ
Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі
11
Қызметкердің құқықтарын қорғау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ЖС - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
ҰБ – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
ӨДМ – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі

Сноска. Закрепление индикаторов рейтинга с изменениями, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 02.08.2013 № 126-р.
п/п
Индикатор Государст-
венный
орган
Руководитель Экспертной
группы
1 2 3 4
1
Открытие
предприятий
МЮ
Ответственный секретарь
Министерства юстиции
Республики Казахстан
2
Регистрация
собственности
МЮ
Ответственный секретарь
Министерства юстиции
Республики Казахстан
3
Получение
разрешения на
строительство
МРР
Вице-министр регионального
развития Республики
Казахстан
4
Разрешение
неплатежеспособности
МФ
Вице-министр финансов
Республики Казахстан
5
Получение
кредитов:
- по индексу
глубины кредитной
истории;
- по индикатору
охвата государст-
венного кредит-
ного реестра;
по индикатору
- охвата частного
кредитного бюро;
- по 8-ми
составляющим по
законодательству
о закладных
индекса юриди-
ческих прав;
НБ
Заместитель Председателя
Национального Банка
Республики Казахстан
- по 2-м
составляющим по
законодательству
о банкротстве
индекса
юридических прав
МФ
Вице-министр финансов
Республики Казахстан
6
Защита инвесторов
НБ
Заместитель Председателя
Национального Банка
Республики Казахстан
7
Международная
торговля
МЭБП, МФ
Вице-министр экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
8
Налогообложение
МФ
Вице-министр финансов
Республики Казахстан
9
Исполнение контрактов
МЮ, ВС
(по согл.)
Ответственный секретарь
Министерства юстиции
Республики Казахстан
10
Подключение к
системе
электроснабжения
МИНТ
Вице-министр индустрии и
новых технологий Республики
Казахстан
11
Защита прав
работника
МТСЗН
Вице-министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан