Дүниежүзі қазақтарының IV құрылтайына дайындық және оны өткізу мәселелері
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 15 сәуірдегі N 51-ө Өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 23 қарашадағы № 147-ө Өкімімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2010.11.23 № 147-ө Өкімімен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Кіріспеге өзгерту енгізу көзделген - ҚР Премьер-Министрінің 2010.07.12 № 95-ө Өкімімен (жариялануға жатпайды).
Астана қаласында 2010 жылғы 23 - 26 маусым кезеңінде Дүниежүзі қазақтарының IV құрылтайын тиімді ұйымдастыру мен өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Дүниежүзі қазақтарының IV құрылтайына дайындық және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы;
2) Дүниежүзі қазақтарының IV құрылтайына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдар (келісім бойынша) Іс-шаралар жоспарында көзделген іс-шаралардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 15 сәуірдегі
№ 51-ө өкімімен
бекітілген
Дүниежүзі қазақтарының IV құрылтайына дайындық және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы
Шөкеев                     - Қазақстан Республикасы Премьер-
Өмірзақ Естайұлы             Министрінің бірінші орынбасары, төраға
Құл-Мұхаммед               - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Мұхтар Абрарұлы              министрі, төрағаның орынбасары
Шаймерден                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Ербол Шаймерденұлы           министрлігі Тіл комитетінің төрағасы,
хатшы
Ақылбай                    - Қазақстан Республикасы Парламенті
Серік Байсейітұлы            Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Бижанов                    - Қазақстан Республикасы Парламенті
Ақан Құсайынұлы              Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Мұхамеджанов               - Қазақстан Республикасы Парламенті
Төлеген Мұхамеджанұлы        Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Қалижанов                  - Қазақстан Республикасы Парламенті
Уәлихан Қалижанұлы           Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Қоңырбаев                  - Қазақстан Республикасы Парламенті
Уәлихан Сиянбекұлы           Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Нөкетаева                  - Қазақстан Республикасы Парламенті
Динар Жүсіпәліқызы           Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Мыңбай                     - Қазақстан Республикасы Президентінің
Дархан Қамзабекұлы           Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің
меңгерушісі (келісім бойынша)
Тоғжанов                   - Қазақстан халқы ассамблеясы төрағасының
Ералы Лұқпанұлы              орынбасары (келісім бойынша)
Әбдіқалықова               - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Гүлшара Наушақызы            халықты әлеуметтік қорғау министрі
Баймағанбетов              - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Серік Нұртайұлы              министрі
Досқалиев                  - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Жақсылық Ақмырзаұлы          сақтау министрі
Досмұхамбетов              - Қазақстан Республикасының Туризм және
Темірхан Мыңайдарұлы         спорт министрі
Құсайынов                  - Қазақстан Республикасының Көлік және
Әбілғазы Қалиақпарұлы        коммуникация министрі
Түймебаев                  - Қазақстан Республикасының Білім және
Жансейіт Қансейітұлы         ғылым министрі
Жошыбаев                   - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Рәпіл Сейітханұлы            министрлігінің жауапты хатшысы
Тасмағамбетов              - Астана қаласының әкімі
Иманғали Нұрғалиұлы
Есімов                     - Алматы қаласының әкімі
Ахметжан Смағұлұлы
Абдрахманов                - «Егемен Қазақстан» республикалық газеті»
Сауытбек                     акционерлік қоғамының президенті
(келісім бойынша)
Жанаханов                  - «Нұр Медиа» жауапкершілігі шектеулі
Қайсар Қадырұлы              серіктестігінің бас директоры (келісім
бойынша)
Карин                      - «Нұр Отан» халықтық демократиялық
Ерлан Тынымбайұлы            партиясының хатшысы (келісім бойынша)
Мамашев                    - Дүниежүзі қазақтары қауымдастығы
Талғат Асылұлы               төрағасының бірінші орынбасары (келісім
бойынша)
Мамин                      - «Қазақстан темір жолы» ұлттық
Асқар Ұзақбайұлы             компаниясы» акционерлік қоғамының
президенті (келісім бойынша)
Тараков                    - «Казахстанская правда» республикалық
Александр Юрьевич            газеті» акционерлік қоғамының президенті
(келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 15 сәуірдегі
№ 51-ө өкімімен
бекітілген
РҚАО-ның ескертпесі!

Вопросы подготовки и проведения IV Всемирного курултая казахов
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 апреля 2010 года № 51-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 147-р
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 23.11.2010 № 147-р.
Примечание РЦПИ!
В преамбулу предусмотрены изменения распоряжением Премьер-Министра РК от 12.07.2010 № 95-р (не подлежит опубликованию).
В целях обеспечения эффективной организации и проведения в период с 23 по 26 июня 2010 года в городе Астане IV Всемирного курултая казахов:
1. Утвердить прилагаемые:
1) состав Организационного комитета по подготовке и проведению IV Всемирного курултая казахов;
2) План мероприятий по подготовке и проведению IV Всемирного курултая казахов (далее - План мероприятий).
2. Государственным органам и иным организациям (по согласованию) обеспечить надлежащее и своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом мероприятий.
3. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство культуры Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 апреля 2010 года № 51-р
Состав
Организационного комитета по подготовке
и проведению IV Всемирного курултая казахов
Шукеев                      - Первый заместитель Премьер-Министра
Умирзак Естаевич              Республики Казахстан, председатель
Кул-Мухаммед                - Министр культуры Республики Казахстан,
Мухтар Абрарулы               заместитель председателя
Шаймерден                   - председатель Комитета по языкам
Ербол Шаймерденулы            Министерства культуры Республики
Казахстан, секретарь
Акылбай                     - депутат Сената Парламента
Серик Байсеитулы              Республики Казахстан (по согласованию)
Бижанов                     - депутат Сената Парламента
Ахан Хусаинович               Республики Казахстан (по согласованию)
Мухамеджанов                - депутат Сената Парламента
Тулеген Мухамеджанович        Республики Казахстан (по согласованию)
Калижанов                   - депутат Мажилиса Парламента
Уалихан Калижанулы            Республики Казахстан (по согласованию)
Конырбаев                   - депутат Мажилиса Парламента
Уалихан Сиянбекович           Республики Казахстан (по согласованию)
Нукетаева                   - депутат Мажилиса Парламента
Динар Жусупалиевна            Республики Казахстан (по согласованию)
Мынбай                      - заведующий Отделом внутренней
Дархан Камзабекулы            политики Администрации Президента
Республики Казахстан (по согласованию)
Тогжанов                    - заместитель председателя Ассамблеи
Ералы Лукпанович              народа Казахстана (по согласованию)
Абдыкаликова                - Министр труда и социальной защиты
Гульшара Наушаевна            населения Республики Казахстан
Баймаганбетов               - Министр внутренних дел
Серик Нуртаевич               Республики Казахстан
Доскалиев                   - Министр здравоохранения
Жаксылык Акмурзаевич          Республики Казахстан
Досмухамбетов               - Министр туризма и спорта
Темирхан Мынайдарович         Республики Казахстан
Кусаинов                    - Министр транспорта и коммуникаций
Абельгази Калиакпарович       Республики Казахстан
Туймебаев                   - Министр образования и науки
Жансеит Кансеитулы            Республики Казахстан
Жошыбаев                    - ответственный секретарь Министерства
Рапиль Сеитханович            иностранных дел Республики Казахстан
Тасмагамбетов               - аким города Астаны
Имангали Нургалиевич
Есимов                      - аким города Алматы
Ахметжан Смагулович
Абдрахманов                 - президент акционерного общества
Сауытбек                      "Республиканская газета "Егемен
Қазақстан" (по согласованию)
Джанаханов                  - генеральный директор товарищества
Кайсар Кадырович              с ограниченной ответственностью
"Hуp Медиа" (по согласованию)
Карин                       - секретарь Народно-демократической
Ерлан Тынымбайулы             партии "Hуp Отан" (по согласованию)
Мамашев                     - первый заместитель председателя
Талгат Асылович               Всемирной ассоциации казахов
(по согласованию)
Мамин                       - президент акционерного общества
Аскар Узакпаевич              "Национальная компания
"Қазақстан темір жолы"
(по согласованию)
Тараков                     - президент акционерного общества
Александр Юрьевич             "Республиканская газета
"Казахстанская правда"
(по согласованию)
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 апреля 2010 года № 51-р
Примечание РЦПИ!

Жоспарға өзгерту енгізу көзделген - ҚР Премьер-Министрінің 2010.07.12 № 95-ө Өкімімен (жариялануға жатпайды).
Дүниежүзі қазақтарының IV құрылтайына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с № Іс-шара атауы Аяқтау нысаны Орындауға жауаптылар Орындау мерзімі Болжалды шығыстар,мың тг. Қаржыландыру көзі
1 2 3 4 5 6 7
1.
Дүниежүзі қазақтарының IV құрылтайын (бұдан әрі - Құрылтай) өткізу жөніндегі жұмыс тобын құру
Жұмыс жоспары
ММ, ДҚҚ (келісім бойынша), ДСМ, ІІМ, ККМ, ТСМ, Астана қаласының әкімдігі, «Қазақстан темір жолы» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы сәуір
Талап етілмейді
2.
Құрылтай делегаттарының тізімін жасау, шақыру қағаздарын жіберу, виза ашу және олардың Қазақстанға келуін қамтамасыз ету
ММ-ға ақпарат
ММ, СІМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы сәуір
Талап етілмейді
3.
Құрылтай делегаттарын қарсы алуды, тіркеуді, қонақ үйлерге орналастыруды, тамақтандыруды, көлікпен қызмет көрсетуді ұйымдастыру
Нөмірлерді броньдау
ММ, Астана қаласының әкімдігі, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы мамыр-маусым

В План предусмотрены изменения распоряжением Премьер-Министра РК от 12.07.2010 № 95-р (не подлежит опубликованию).
План мероприятий
по подготовке и проведению IV Всемирного курултая казахов
п/п
Наименование
мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
за исполнение
Срок
исполнения
Предполагае-
мые расходы,
тыс.тг.
Источник
финансиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1.
Создание рабочей
группы по
проведению IV
Всемирного
курултая казахов
(далее -
Курултай)
План работы
МК, ВАК (по
согласованию),
МЗ, МВД,
МТК, МТС,
акимат города
Астаны, АО
"НК "Қазақстан
темір жолы"
(по
согласованию)
Апрель
2010 года
Не требуется
2.
Составление
списка делегатов
Курултая,
отправка
приглашений,
открытие виз и
обеспечение их
приезда в
Казахстан
Информация в
МК
МК, МИД, ВАК
(по
согласованию)
Апрель
2010 года
Не требуется
3.
Организация
встречи,
регистрации,
размещения в
гостиницах,
питания,
транспортного
обслуживания
делегатов
Курултая
Бронирование
номеров
МК, акимат
города
Астаны, ВАК
(по
согласованию)
Май - июнь
2010 года

62 000
Республикалық бюджет
4.
Құрылтайға қатысушылар үшін үлестіру материалдарын дайындау
Таратылатын құжаттар пакеті
ММ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы мамыр-маусым
10 000
Республикалық бюджет
5.
Құрылтай делегаттарының жол жүруі үшін Алматы - Астана - Алматы бағыты бойынша арнайы поезд ұйымдастыру
ММ-ға ақпарат
ММ, ККМ, «Қазақстан темір жолы» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы маусым
4 500
Республикалық бюджет
6.
Құрылтайға қатысушылар үшін естелік кәдесыйлар дайындау
Кәдесыйлар тізім бойынша
ММ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы маусым
13 000
Республикалық бюджет
7.
Құрылтай өтетін жерде, әуежайда және қатысушылар мен қонақтар жүретін бағыттарда қаланы безендіру
Қаланы безендіру нобайы, ұрандар, билбордтар және пилоналар
Астана қаласының әкімдігі
2010 жылғы 10-30 маусым
4 000
Жергілікті бюджет
8.
Құрылтайдың ресми қонақтарын мемлекеттік органдарға бекітіп беру (қарсы алу/шығарып салу, бірге жүру)
Қарсы алу/шығарып салу кестелері
ММ, Астана қаласының әкімдігі, мүдделі мемлекеттік органдар, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 23 - 26 маусым
Талап етілмейді
9.
Құрылтай өткізілетін орындарда медициналық көмек пункттерін ұйымдастыру
Іс-қимыл жоспары
ДСМ, Астана қаласының әкімдігі
2010 жылғы 23 - 26 маусым
Талап етілмейді
10.
Құрылтайға өткізу кезеңінде қатысушылардың қауіпсіздігі мен қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету
Іс-қимыл жоспары
ІІМ
2010 жылғы 23 - 26 маусым
Талап етілмейді
11.
Құрылтай делегаттары үшін Астананың мәдени-тарихи орындарына экскурсия ұйымдастыру
ММ-ға ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 23 маусым

62 000
Республикан-
ский бюджет
4.
Подготовка
раздаточных
материалов для
участников
Курултая
Пакет
раздаточных
документов
МК, ВАК (по
согласованию)
Май - июнь
2010 года
10 000
Республикан-
ский бюджет
5.
Организация
специального
поезда по
маршруту Алматы
- Астана -
Алматы для
проезда
делегатов
Курултая
Информация в
МК
МК, МТК, АО
"НК
"Қазақстан
темір жолы"
(по
согласованию),
ВАК (по
согласованию)
Июнь
2010 года
4 500
Республикан-
ский бюджет
6.
Изготовление
памятных
сувениров для
участников
Курултая
Сувениры по
списку
МК, ВАК (по
согласованию)
Июнь
2010 года
13 000
Республикан-
ский бюджет
7.
Оформление
города: на месте
проведения
Курултая, в
аэропорту и по
маршрутам
следования
участников и
гостей
Эскиз
оформления
города,
лозунги,
билборды и
пилоны
Акимат города
Астаны
10-30 июня
2010 года
4 000
Местный
бюджет
8.
Закрепление
(встречи/
проводы,
сопровождение)
официальных
гостей Курултая
за
государственными
органами
Графики
встреч/
проводов
МК, акимат
города
Астаны,
заинтересо-
ванные
государствен-
ные органы,
ВАК (по
согласованию)
23 - 26
июня
2010 года
Не требуется
9.
Организация
пунктов
медицинской
помощи в местах
проведения
Курултая
План
действий
МЗ, акимат
города Астаны
23 - 26
июня
2010 года
Не требуется
10.
Обеспечение
безопасности
участников и
общественного
порядка в период
проведения
Курултая
План
действий
МВД
23 - 26
июня
2010 года
Не требуется
11.
Организация
экскурсии по
культурно-
историческим
местам
Астаны для
делегатов
Курултая
Информация в
МК
Акимат города
Астаны, ВАК
(по
согласованию)
23 июня
2010 года

1 000
Жергілікті бюджет
12.
«Этноауыл» уақытша кешенін ұйымдастыру
ММ-ға ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 24 маусым
10 000
Жергілікті бюджет
13.
«Қазақ елі» монументіне гүл шоқтарын қою салтанатын ұйымдастыру
«Қазақ елі» монументіне бару
ММ, Астана қаласының әкімдігі, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 24 маусым
500
Республикалық бюджет
14.
Салтанатты және пленарлық, секциялық мәжілістер өткізу
Мәжілістерді өткізу
ММ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 24 маусым
Талап етілмейді
15.
Өнер шеберлерінің концертін ұйымдастыру
Концерт
ММ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 24 маусым

1 000
Местный
бюджет
12.
Организация
временного
комплекса
"Этноауыл"
Информация в
МК
Акимат города
Астаны, ВАК
(по
согласованию)
24 июня
2010 года
10 000
Местный
бюджет
13.
Организация
торжественного
возложения
цветов к
монументу
"Қазақ елі"
Выезд к
монументу
"Қазақ елі"
МК, акимат
города
Астаны, ВАК
(по
согласованию)
24 июня
2010 года
500
Республикан-
ский бюджет
14.
Проведение
торжественного
и пленарного,
секционных
заседаний
Проведение
заседании
МК, ВАК (по
согласованию)
24 июня
2010 года
Не требуется
15.
Организация
концерта
мастеров
искусств
Концерт
МК, ВАК (по
согласованию)
24 июня
2010 года

7 000
Республикалық бюджет
16.
Қолданбалы өнер шеберлері жұмыстарының көрмесін ұйымдастыру
Көрме
ММ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 25 маусым
500
Республикалық бюджет
17.
Шетелден келген жастар арасында футбол турнирін ұйымдастыру
ММ-ға ақпарат
ММ, ТСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 25 маусым
500
Республикалық бюджет
18.
Ұлттық спорт түрлері бойынша жарыс ұйымдастыру
ММ-ға ақпарат
ММ, ТСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 25 маусым
500
Республикалық бюджет
19.
Ақындардың халықаралық мүшәйрасы мен шетелден келген жастардың шығармашылық кешін ұйымдастыру және өткізу
ММ-ға ақпарат
ММ, ДҚҚ (келісім бойынша), Астана қаласының әкімдігі
2010 жылғы 25 маусым
4 335
Республикалық бюджет
20.
Құрылтайдың құжаттар жинағын және «Алтын бесік», «Туған тіл» журналдарының арнайы нөмірін шығаруды қамтамасыз ету
Жинақ пен журналдар шығару
ММ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы маусым - шілде
1 500
Республикалық бюджет
21.
Дүниежүзі қазақтарының IV құрылтайын өткізу жөніндегі қорытынды ақпарат
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ММ
2010 жылғы 20 шілде
Талап етілмейді
Барлығы:
119 335 мың теңге -104 335 мың теңге - 15 000 мың теңге.
Республикалық бюджеттен Жергілікті бюджеттен
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ММ - Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
ТСМ - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
«Қазақстан темір жолы» ҰК АҚ» - «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
ДҚҚ - Дүниежүзі қазақтарының қауымдастығы

7 000
Республикан-
ский бюджет
16.
Организация
выставки работ
мастеров
прикладного
искусства
Выставка
МК, ВАК (по
согласованию)
25 июня
2010 года
500
Республикан-
ский бюджет
17.
Организация
футбольного
турнира среди
молодежи,
прибывшей из-за
рубежа
Информация в
МК
МК, МТС, ВАК
(по
согласованию)
25 июня
2010 года
500
Республикан-
ский бюджет
18.
Организация
соревнований по
национальным
видам спорта
Информация в
МК
МК, МТС, ВАК
(по
согласованию)
25 июня
2010 года
500
Республикан-
ский бюджет
19.
Организация и
проведение
международной
мушайры поэтов и
творческого
вечера молодежи,
прибывшей из-за
рубежа
Информация в
МК
МК, ВАК (по
согласованию),
акимат города
Астаны
25 июня
2010 года
4 335
Республикан-
ский бюджет
20.
Обеспечение
выпуска сборника
документов
Курултая и
специальных
номеров журналов
"Алтын бесік",
"Туған тіл"
Выпуск
сборника и
журналов
МК, ВАК (по
согласованию)
Июнь -
июль
2010 года
1 500
Республикан-
ский бюджет
21.
Итоговая
информация по
проведению IV
Всемирного
курултая казахов
Информация в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
МК
20 июля
2010 года
Не требуется
Всего:
119 335
тыс.тенге
104 335
тыс.тенге;
15 000 тыс.
тенге
Республикан-
ский бюджет
Местный
бюджет
Расшифровки аббревиатур:
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЗ  - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МК  - Министерство культуры Республики Казахстан
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
АО "НК "Қазақстан темір жолы" - акционерное общество "Национальная
компания "Қазақстан Teмip жолы"
ВАК - Всемирная ассоциация казахов