Теңізде және Қазақстан Республикасының ішкі су айдындарында мұнай төгілуінің алдын алу және оған ден қою жөніндегі ұлттық жоспардың жаңа редакциясының жобасын әзірлеу бойынша ұсыныстарды тұжырымдау үшін жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 85-ө Өкімі
Теңізде және Қазақстан Республикасының ішкі су айдындарында мұнай төгілуінің алдын алу және оған ден қою жөніндегі ұлттық жоспардың жаңа редакциясының жобасын әзірлеу бойынша ұсыныстарды тұжырымдау мақсатында:
1. Мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Мыңбаев                    - Қазақстан Республикасының Мұнай және газ
Сауат Мұхаметбайұлы          министрі, жетекші
Толымбаев                  - Қазақстан Республикасының Мұнай және газ
Берік Зиябекұлы              вице-министрі, жетекшінің орынбасары
Петров                     - Қазақстан Республикасының Төтенше
Валерий Викторович           жағдайлар вице-министрі, жетекшінің
орынбасары
Құлмырзин                  - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ
Қуандық Сағындықұлы          министрлігі Мұнай өнеркәсібін дамыту
департаментінің директоры, хатшы
Тұрмағамбетов              - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Мәжит Әбдіқалықұлы           ортаны қорғау вице-министрі
Жанзақов                   - Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері
Жандарбек Сәдуұлы            Әскери-Теңіз күштерінің бас қолбасшысы
Момышев                    - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ
Талғат Амангелдіұлы          министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі
Мемлекеттік инспекция комитетінің
төрағасы
Әділбаев                   - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Жалғас Жұмаұлы               министрлігінің Халықаралық экономикалық
ынтымақтастық комитеті төрағасының
орынбасары
Жансейітов                 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Ғалым Болатбекұлы            министрлігі Балық шаруашылығы
комитетінің төрағасы орынбасарының
міндетін атқарушы
Жұмашев                    - Қазақстан Республикасы Көлік және
Ерлан Ермешұлы               коммуникация министрлігінің Көліктік
бақылау комитеті төрағасының орынбасары
Могильный                  - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Валерий Валентинович         министрлігінің Ғылым комитеті
төрағасының орынбасары
Жақсыбаев                  - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму
Бақыт Қалмырзаұлы            және сауда министрлігі Экономика
салаларын дамыту департаментінің
директоры
Жексембаев                 - Қазақстан Республикасы Қаржы
Қуандық Аманжолұлы           министрлігінің Материалдық өндіріс
саласындағы бюджеттік бағдарламаларды
жоспарлау, орындалуын талдау және жүзеге
асырылуын бағалау департаментінің
директоры
Жексенбиев                 - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ
Айдар Нұрланұлы              министрлігі Жер қойнауын пайдалануға
арналған келісімшарттар және өнімді бөлу
келісімшарттары департаменті
директорының орынбасары
Ілиясов                    - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Бақыт Мәдиұлы                министрлігі Егіншілікті дамыту және
фитосанитариялық қауіпсіздік
департаменті директорының орынбасары
Құдайбергенова             - Қазақстан Республикасы Байланыс және
Зүлфия Кәрімжанқызы          ақпарат министрлігі Байланыс саласындағы
мемлекеттік саясат департаменті
директорының орынбасары
Асқаров                    - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Альберт Мұхтарұлы            министрлігінің Мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау
комитеті санитарлық-гигиеналық қадағалау
басқармасының бастығы
Әлиев                      - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Данияр Балтабайұлы           ортаны қорғау министрлігі Экологиялық
реттеу және бақылау комитеті мемлекеттік
экологиялық бақылау басқармасының
бастығы
Жәкенов                    - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Мұхтар Сейфоллаұлы           министрлігінің Су ресурстары комитеті
Су ресурстарын пайдалануды реттеу және
қорғау басқармасының бастығы
Қабылбеков                 - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Айдарбек Жапбарбекұлы        министрлігінің Халықаралық экономикалық
ынтымақтастық комитеті экономикалық
мониторинг және талдау басқармасының
бастығы
Мейрембеков                - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Қайрат Амангелдіұлы          министрлігінің Табиғат ресурстарын
пайдалану стратегиясы департаменті
табиғатты пайдалануды жоспарлау және
талдау басқармасының бастығы
Назаралы                   - Қазақстан Республикасының Индустрия және
Жақсылық Күзембайұлы         жаңа технологиялар министрлігі Геология
және жер қойнауын пайдалану комитеті
көмірсутегі шикізатын геологиялық
зерттеу және жер қойнауын пайдалану
басқармасының бастығы
Оразбағамбетов             - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
Асқар Ұзақбайұлы             министрлігі Төтенше жағдайларды және
өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік
бақылау комитеті мұнай-газ
өнеркәсібіндегі мемлекеттік бақылау
басқармасының бастығы
Шкуденко                   - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Глеб Георгиевич              қауіпсіздік қызметінің Шекара қызметі
Бас штабы екінші басқармасының бастығы
(келісім бойынша)
Ақмұхамедова               - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әсел Әлжанқызы               Кедендік бақылау комитетінің энергия
ресурстарына кедендік бақылауды
ұйымдастыру басқармасы энергия
ресурстарына кедендік бақылауды
ұйымдастыру бөлімінің бастығы
Әлжанов                    - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Бекжан Тарасұлы              қауіпсіздік қызметінің бөлімше бастығы
(келісім бойынша)
Есенбаева                  - Қазақстан Республикасы Әділет
Әлия Өмірбекқызы             министрлігі Заңға тәуелді актілер
департаментінің бас сарапшысы
Әбдіров                    - Атырау облысы әкімінің орынбасары
Асқар Аманғалиұлы
Ұранхаев                   - Қызылорда облысы әкімінің орынбасары
Нұрлан Тельманұлы
Еңсегенов                  - Маңғыстау облысының жұмылдыру дайындығы,
Серік Нұрғазыұлы             азаматтық қорғаныс және дүлей апаттардың
алдын алуды және жоюды ұйымдастыру
басқармасы бастығының міндетін атқарушы
Жантаев                    - «Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен
Жұмабек Шәбденамұлы          технологиялар орталығы» акционерлік
қоғамының президенті (келісім бойынша)
Жәлиев                     - «Мұнай және газ ақпараттық-талдау
Бексұлтан Айғаниұлы          орталығы» акционерлік қоғамының
президенті (келісім бойынша)
Джон Даббар                - «ConocoPhillips North Caspian Ltd»
компаниясының Қазақстан
Республикасындағы тасымалдау мәселелері
жөніндегі вице-президенті
(келісім бойынша)
Кжелл Ландин               - «Kazenergy» қауымдастығы» заңды тұлғалар
бірлестігі Мұнайдың төгілуін жоюға
әзірлік жөніндегі өңірлік бастаманың
төрағасы (келісім бойынша)
Серіков                    - «Қазақ мұнай және газ институты»
Фуад Төлеуішұлы              акционерлік қоғамы бас директорының
орынбасары (келісім бойынша)
Юдин                       - «Теңіз көлігі кәсіпкерлерінің
Николай Васильевич           қауымдастығы» заңды тұлғалардың
коммерциялық емес бірлестігінің атқарушы
директоры (келісім бойынша)
Арынов                     - «ҚазТрансОйл» акционерлік қоғамының
Сәбит Әбілдаұлы              Пайдалану департаментінің директоры
(келісім бойынша)
Әліпбеки                   - «Қазақстан ғарыш сапары» ұлттық
Оңғарбек Әліпбекұлы          компаниясы» акционерлік қоғамының
Жерүсті кешендері бас орталығының
директоры (келісім бойынша)
Керімқұлов                 - «ҚазМұнайТеңіз» теңіз мұнай компаниясы»
Вахит Арынұлы                акционерлік қоғамының Еңбек және
қоршаған ортаны қорғау департаментінің
директоры (келісім бойынша)
Қуатов                     - «Теңізсервис» жауапкершілігі шектеулі
Сәкен Сайынұлы               серіктестігінің Корпоративтiк даму
департаментiнiң директоры
(келісім бойынша)
Саданов                    - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Амангелді Құрбанұлы          министрлігінің «Вирусология және
микробиология институты» республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының директоры
Сиражев                    - «ҚазМұнайГаз» ұлттық компаниясы»
Нұрлан Жақсығалиұлы          акционерлік қоғамының Еңбекті және
қоршаған ортаны қорғау департаментінің
директоры (келісім бойынша)
Наурызғалиев               - «ҚазМұнайГаз Қашаған Б.В.»
Мұрат Шайхмиденұлы           жауапкершілігі шектеулі жеке компаниясы
бас директорының орынбасары
(келісім бойынша)
Мұхамедғалиев              - «Ө.М.Сұлтанғазин атындағы ғарыштық
Арыстан Фазылұлы             зерттеулер институты» еншілес
жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
директорының ғылым жөніндегі орынбасары
(келісім бойынша)
Құлекеев                   - «Қазақ мұнай және газ институты»
Жақсыбек Әбдірахметұлы       акционерлік қоғамы бас директорының
кеңесшісі (келісім бойынша)
Рахметова                  - Қазақстан мұнай-газ және энергетика
Клара Ғалымқызы              кешені ұйымдарының қауымдастығы атқарушы
директорының кеңесшісі (келісім бойынша)
Скотт Смит                 - NCOC компаниясының төтенше жағдайларды
шұғыл басқару және оларға ден қою
жөніндегі бөлімінің бастығы
(келісім  бойынша)
Лебедь                     - «Құқықтық зерттеу және талдау орталығы»
Валентина Ивановна           жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің
бас заңгері (келісім бойынша)
Питер Тэйлор               - Каспий теңізі – Қара теңіз – Орталық
Еуразия өңірлері бойынша Мұнай төгілуін
жоюға әзірлік жөніндегі өңірлік
бастаманың менеджері (келісім бойынша)

О создании рабочей группы для выработки предложений по разработке проекта новой редакции Национального плана по предупреждению нефтяных разливов и по реагированию на них в море и внутренних водоемах Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 85-р
В целях выработки предложений по разработке проекта новой редакции Национального плана по предупреждению нефтяных разливов и по реагированию на них в море и внутренних водоемах Республики Казахстан:
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Мынбаев                 - Министр нефти и газа Республики
Сауат Мухаметбаевич       Казахстан, руководитель
Толумбаев               - вице-министр нефти и газа Республики
Берик Зиябекович          Казахстан, заместитель руководителя
Петров                  - вице-министр по чрезвычайным ситуациям
Валерий Викторович        Республики Казахстан, заместитель
руководителя
Кулмурзин               - директор Департамента развития нефтяной
Куандык Сагындыкович      промышленности Министерства нефти и
газа Республики Казахстан, секретарь
Турмагамбетов           - вице-министр охраны окружающей среды
Мажит Абдыкаликович       Республики Казахстан
Жанзаков                - главнокомандующий Военно-Морскими
Жандарбек Садуевич        силами Вооруженных Сил Республики
Казахстан
Момышев                 - председатель Комитета государственной
Талгат Амангельдиевич     инспекции в нефтегазовом комплексе
Министерства нефти и газа Республики
Казахстан
Адилбаев                - заместитель председателя Комитета
Жалгас Жумаевич           международного экономического
сотрудничества Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Жансеитов               - исполняющий обязанности заместителя
Галым Болатбекович        председателя Комитета рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Джумашев                - заместитель председателя Комитета
Ерлан Ермешович           дорожного контроля Министерства
транспорта и коммуникации
Республики Казахстан
Могильный               - заместитель председателя Комитета науки
Валерий Валентинович      Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Жаксыбаев               - директор Департамента развития отраслей
Бахыт Калмырзаулы         экономики Министерства экономического
развития и торговли Республики Казахстан
Жексембаев              - директор Департамента планирования,
Куандык Аманжолович       анализа исполнения и оценки реализации
бюджетных программ в сфере материального
производства Министерства финансов
Республики Казахстан
Жексенбиев              - заместитель директора Департамента
Айдар Нурланович          контрактов на недропользование и
соглашений о разделе продукции Министерства
нефти и газа Республики Казахстан
Ильясов                 - заместитель директора Департамента
Бахыт Мадиулы             развития земледелия и фитосанитарной
безопасности Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Кудайбергенова          - заместитель директора Департамента
Зульфия Каримжановна      государственной политики в области связи
Министерства связи и информации
Республики Казахстан
Аскаров                 - начальник управления санитарно-
Альберт Мухтарович        гигиенического надзора Комитета
государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Алиев                   - начальник управления государственного
Данияр Балтабаевич        экологического контроля Комитета
экологического регулирования и контроля
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Жакенов                 - начальник управления регулирования
Мухтар Сейфоллаевич       использования и охраны водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
Кабулбеков              - начальник управления экономического
Айдарбек Жапбарбекович    мониторинга и анализа Комитета
международного экономического
сотрудничества Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Мейрембеков             - начальник управления анализа и
Кайрат Амангельдиевич     планирования природопользования
Департамента стратегии использования
природных ресурсов Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Назаралы                - начальник управления геологического
Жаксылык Кузембайулы      изучения и недропользования
углеводородного сырья Комитета геологии
и недропользования Министерства индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
Оразбагамбетов          - начальник управления по государственному
Аскар Узакбаевич          контролю в нефтегазовой промышленности
Комитета по государственному контролю за
чрезвычайными ситуациями и промышленной
безопасностью Министерства по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
Шкуденко                - начальник второго управления Главного
Глеб Георгиевич           штаба Пограничной службы Комитета
национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию)
Акмухамедова            - начальник отдела организации таможенного
Асель Альжановна          контроля за энергоресурсами управления
организации таможенного контроля за
энергоресурсами Комитета таможенного
контроля Министерства финансов
Республики Казахстан
Альжанов                - начальник подразделения Комитета
Бекжан Тарасович          национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию)
Есенбаева               - главный эксперт Департамента
Алия Омербековна          подзаконных актов Министерства юстиции
Республики Казахстан
Абдиров                 - заместитель акима Атырауской области
Аскар Амангалиевич
Уранхаев                - заместитель акима Кызылординской
Нурлан Тельманович        области
Енсегенов               - исполняющий обязанности начальника
Серик Нургазиевич         управления по мобилизационной
подготовке, гражданской обороне и
организации предупреждения и ликвидации
аварий и стихийных бедствий
Мангистауской области
Жантаев                 - президент акционерного общества
Жумабек Шабденамович      «Национальный центр космических
исследований и технологий»
(по согласованию)
Жалиев                  - президент акционерного общества
Бексултан Айганиулы       «Информационно-аналитический центр
нефти и газа» (по согласованию)
Джон Даббар             - вице-президент по вопросам
транспортировки компании «ConocoPhillips
North Caspian Ltd» в Республике Казахстан
(по согласованию)
Кжелл Ландин            - председатель Региональной инициативы
готовности к ликвидации разливов нефти
объединения юридических лиц ассоциации
«Kazenergy» (по согласованию)
Сериков                 - заместитель Генерального директора
Фуад Тулеушевич           акционерного общества «Казахский
институт нефти и газа» (по согласованию)
Юдин                    - исполнительный директор некоммерческого
Николай Васильевич        объединения юридических лиц «Ассоциация
предпринимателей морского транспорта»
(по согласованию)
Арынов                  - директор Департамента эксплуатации
Сабит Абильдаевич         акционерного общества «КазТрансОйл»
(по согласованию)
Алипбеки                - директор Главного центра надземных
Онгарбек Алипбекулы       комплексов акционерного общества
«Национальная компания
«Қазақстан ғарыш сапары» (по согласованию)
Керемкулов              - директор Департамента охраны труда и
Вахит Арынович            окружающей среды акционерного общества
«Морская нефтяная компания «КазМунайТениз»
(по согласованию)
Куатов                  - директор Департамента корпортивного
Сакен Сайнович            развития товарищества с ограниченной
ответственностью «Тенизсервис»
(по согласованию)
Саданов                 - директор Республиканского
Амангельды Курбанович     государственного предприятия «Институт
вирусологии и микробиологии» Министерства
образования и науки Республики Казахстан
Сиражев                 - директор Департамента охраны труда и
Нурлан Жаксыгалиевич      окружающей среды акционерного общества
«Национальная компания «КазМунайГаз»
(по согласованию)
Наурзгалиев             - заместитель Генерального директора
Мурат Шайхмиденович       частной компании с ограниченной
ответственностью «КазМунайГаз
Кашаган Б.В.» (по согласованию)
Мухамедгалиев           - заместитель директора по науке дочернего
Арстан Фазулович          товарищества с ограниченной
ответственностью «Институт космических
исследований имени У.М. Султангазина»
(по согласованию)
Кулекеев                - советник генерального директора
Жаксыбек Абдрахметович    акционерного общества «Казахский институт
нефти и газа» (по согласованию)
Рахметова               - советник исполнительного директора
Клара Галимовна           Казахстанской ассоциации организаций
нефтегазового и энергетического комплекса
(по согласованию)
Скотт Смит              - начальник отдела по кризисному
управлению и реагированию на чрезвычайные
ситуации компаний NCOC (по согласованию)
Лебедь                  - главный юрист товарищества
Валентина Ивановна        с ограниченной ответственностью «Центр
правовых исследований и анализа»
(по согласованию)
Питер Тэйлор            - менеджер Региональной инициативы
готовности к ликвидации разливов нефти по
регионам Каспийское море - Черное море -
Центральная Евразия (по согласованию).

2. Жұмыс тобы 2011 жылдың 1 желтоқсанына дейінгі мерзімде Теңізде және Қазақстан Республикасының ішкі су айдындарында мұнай төгілуінің алдын алу және оған ден қою жөніндегі ұлттық жоспардың жаңа редакциясының жобасын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов

2. Рабочей группе в срок до 1 декабря 2011 года выработать и внести в Правительство Республики Казахстан проект новой редакции Национального плана по предупреждению нефтяных разливов и по реагированию на них в море и внутренних водоемах Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство нефти и газа Республики Казахстан.
Премьер-Министр                             К. Масимов